Справа № 909/723/22
У Х В АЛ А
про відкриття провадження у справі
19.09.2022 м. Івано-Франківськ
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Михайлишина В. В., розглянувши матеріали позовної заяви Івано-Франківської міської ради (вул. Грушевського, 21, м. Івано-Франківськ, 76004) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Групо Карпатекс Мортеро" (вул. Набережна, буд. 1а, с. Тисменичани, Надвірнянський район, Івано-Франківської області, 78410) про стягнення недоотриманої орендної плати за земельну ділянку в сумі 2 292, 89 гривень,
В С Т А Н О В И В:
Івано-Франківська міська рада звернулася до Господарського суду Івано-Франківської області із позовною заявою (вх. № 12529/22 від 15.09.2022) про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Групо Карпатекс Мортеро" недоотриманої орендної плати за земельну ділянку в сумі 2 292, 89 гривень.
Згідно з ч. 1 ст. 176 Господарського процесуального кодексу України, за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом 5 днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку ст. 174 цього Кодексу.
Дослідивши позовну заяву, суд встановив, що заява відповідає процесуальним вимогам статей 162, 164, 172, 174 Господарського процесуального кодексу України, отже, суд на підставі статті 176 Господарського процесуального кодексу України приймає позов до розгляду і відкриває провадження у справі.
Згідно з частинами 1 та 3 статті 12 Господарського процесуального кодексу України, господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: наказного провадження; позовного провадження (загального або спрощеного).
Частиною 1 статті 247 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що в порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
Пунктом 1 частини 5 статті 12 Господарського процесуального кодексу України визначено, що малозначними справами є:
- справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
- справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Зважаючи на те, що ціна позову в даній справі складає 2 292, 89 гривень, тобто справа є малозначною в розумінні ч. 5 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України, суд розглядає дану справу в порядку спрощеного позовного провадження, на підставі ч. 1 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України.
При цьому, приписами частини 5 статті 252 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Беручи до уваги викладене, суд дійшов висновку про розгляд даної справи за правилами спрощеного позовного провадження з викликом учасників справи.
Відповідно до приписів ст. ст. 13, 14, 74, 77 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у господарських справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Втім, Івано-Франківська міська рада, звертаючись до суду із позовною заявою, не надала доказів на підтвердження того, що позивач став правонаступником за позовною вимогою у цій справі та в яких обсягах.
Керуючись статтями 12, 176, 234, 247, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд
П О С Т А Н О В И В:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з викликом учасників справи.
3. Розгляд справи по суті призначити на 13.10.2022 об 10:00 год.
Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Івано-Франківської області за адресою: вул. Грушевського, 32, м. Івано-Франківськ, 76018, зал судових засідань № 8.
4. Позивачу подати суду:
- докази реорганізації Тисменичанської сільської ради шляхом приєднання до Івано-Франківської міської ради;
- докази того, що Івано-Франківська міська рада є правонаступником всього майна, прав та обов`язків Тисменичанської сільської ради.
5. Відповідачу подати суду:
- в порядку статей 165, 178 Господарського процесуального кодексу України, в строк п`ятнадцяти днів з дня вручення даної ухвали, відзив на позов і всі документи, що підтверджують заперечення проти позову, копію відзиву надіслати позивачу, докази чого подати суду.
6. У разі наявності заперечень проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження відповідачу подати суду заяву із обґрунтуванням своїх заперечень протягом 5 днів з дня вручення даної ухвали.
7. Попередити відповідача, що у разі не подання ним у визначений судом строк обґрунтованих заперечень щодо розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження, він має право ініціювати перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження лише у випадку, якщо доведе, що пропустив строк з поважних причин.
8. Повідомити сторін, що у разі надходження до суду відзиву відповідача на позовну заяву, позивач має право подати суду відповідь на відзив, а відповідач - заперечення на відповідь позивача.
9. Письмові докази подати відповідно до вимог статті 80 Господарського процесуального кодексу України.
10. Якщо документи подаються до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи повинні бути скріплені електронним цифровим підписом учасника справи (його представника).
11. Роз`яснити учасникам справи, що відповідно до частини 3 статті 196 Господарського процесуального кодексу України, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.
12. Роз`яснити учасникам справи про можливість участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції, зокрема, поза межами приміщення суду, з використанням власних технічних засобів відповідно до частини 4 статті 197 Господарського процесуального кодексу України та Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза приміщенням суду, затвердженому наказом Державної судової адміністрації України 23.04.2020 № 196.
13. Учасники справи можуть отримувати інформацію по справі за веб-адресою http://court.gov.ua/fair/sud5010/.
14. Ухвала набирає законної сили 19.09.2022 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя В. В. Михайлишин
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2022 |
Оприлюднено | 22.09.2022 |
Номер документу | 106328161 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Михайлишин В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні