Справа № 136/1721/21
провадження № 2/136/367/21
У Х В А Л А
іменем України
19.09.2022 м. Липовець
Липовецький районний суд Вінницької області
у складі головуючого судді Шпортун С.В.,
за участю секретаря судового засідання Белінської С.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Липовець, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ майна подружжя,-
ВСТАНОВИВ:
У провадженні суду перебуває вищевказана цивільна справа, розгляд якої призначено за правилами загального позовного провадження.
Вивчивши матеріалами цивільної справи судом було встановлено, що провадження у даній справі було відкрито за позовною заявою, яка не відповідала вимогам ст.175, 177 ЦПК України, оскільки позивачем до позову не було додано доказів на підтвердження сплати судового збору, в іншому випадку не наведено підстави для звільнення від його сплати.
Так, відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.
У п. 2 ч. 1 ст. 176 ЦПК України визначено, що у позовах про визнанняправа власностіна майно або його витребування ціна позову визначається вартістю майна.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За подання позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір - у розмірі 1% від ціни позову, але не менше ніж розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Суд враховує, що позивач звернувся до суду 28.09.2021, коли прожитковий мінімум законодавцем визначено у розмірі 2270, 00 грн., ціна даного позову позивачем визначена в розмірі 1 376 593, 59 грн., отож 1% від ціни позову перевищує 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 11350 грн.
Згідно з ч. 2 ст. 9 Закону України «Про судовий збір» суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Згідно ч. 11 ст. 187 ЦПК України суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Суд, вислухавши думку учасників цивільної справи, вважає, що наявні правові підстави для залишення позову без руху, оскільки як було встановлено він поданий без дотримання вимог ст.175, 177 ЦПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 177, 187, 257 ЦПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ майна подружжя, - залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків 5 (п`ять) днів з дня отримання позивачем ухвали.
Роз`яснити, що якщо позивач не усунить недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.
Ухвала суду не підлягає оскарженню та набирає законної сили з моменту її проголошення.
Суддя Світлана ШПОРТУН
Суд | Липовецький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2022 |
Оприлюднено | 22.09.2022 |
Номер документу | 106344593 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Липовецький районний суд Вінницької області
Шпортун С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні