ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 909/711/22
УХВАЛА
19.09.2022 м. Івано-Франківськ
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Валєєвої Т.Е, розглянувши матеріали позовної заяви (вх.№12291/22 від 12.09.2022)
за позовом Управління земельних відносин та майнових ресурсів Коломийської міської ради
(просп. Грушевського, 1, м. Коломия, Коломийський р-н, Івано-Франківська обл., 78203)
до Фонду підтримки підприємництва "Коломийський Бізнес-Центр"
(бул. Лесі Українки, 2, м. Коломия, Коломийський р-н, Івано-Франківська обл., 78203)
про стягнення 59 327,22 грн заборгованості, розірвання договору оренди та повернення орендованого майна
ВСТАНОВИВ:
Управління земельних відносин та майнових ресурсів Коломийської міської ради звернулося до Господарського суду Івано-Франківської області з позовом до Фонду підтримки підприємництва "Коломийський Бізнес-Центр" про:
- стягнення 59 327,22 грн заборгованості, з яких 55 612,70 грн основної заборгованості та 3 714,52 грн пені;
- розірвання договору оренди нежитлового приміщення №4 від 01.04.2017;
- повернення орендованого майна - нежитлового приміщення площею 60,3 кв.м, яке знаходиться по вул. Вагилевича, 3, м. Коломия.
Позовні вимоги мотивовано тим, що в порушення умов укладеного між сторонами договору відповідач з січня 2021 року не сплачує орендну плату, в зв`язку з чим утворилася заборгованість. Зважаючи на те, що систематична несплата орендних платежів є істотним порушенням умов договору оренди, позивач просить стягнути заборгованість з орендної плати та нараховану пеню, розірвати договір оренди та повернути орендоване майно.
Як на правову підставу заявлених вимог позивач посилається на ст. 509, 526, 530, 549, 610 - 612, 759, 762 Цивільного кодексу України, ст. 173, 188, 193, 285 Господарського кодексу України.
Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, суд вважає за необхідне вказати на таке.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) право на звернення до господарського суду в установленому цим кодексом порядку гарантується.
Отже, процесуальний закон гарантує кожному право на звернення до суду, проте таке право може бути реалізовано лише в порядку, визначеному цим кодексом.
Так, положеннями ст. 162, 164 ГПК України встановлено вимоги до позовної заяви та додатків до неї.
По-перше, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з п. 1, 2 ч. 2 ст. 4 вказаного закону ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру, становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
У відповідності до Закону України "Про Державний бюджет України на 2022 рік" прожитковий мінімум для працездатних осіб на одну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2022 року складає 2 481,00 грн.
Також приписами ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Із змісту позовних вимог вбачається, що позивачем заявлено три позовні вимоги (дві немайнового характеру та одну майнового характеру), а саме:
- стягнення 59 327,22 грн заборгованості;
- розірвання договору оренди нежитлового приміщення №4 від 01.04.2017;
- повернення орендованого майна - нежитлового приміщення площею 60,3 кв.м, яке знаходиться по вул. Вагилевича, 3, м. Коломия.
Отже, за заявлені позовні вимоги позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі 7 443,00 грн.
До матеріалів позовної заяви додано докази сплати судового збору у сумі 4 962,00 грн (платіжне доручення №69 від 02.09.2022), тобто лише за дві позовні вимоги.
Вказане підтверджується і відомостями з Автоматизованої системи "Діловодство спеціалізованого суду", згідно з якими на відповідний рахунок Державного бюджету України зараховано кошти зі сплати судового збору в сумі 4 962,00 грн.
Відтак, позивачу необхідно доплатити судовий збір у розмірі 2 481,00 грн.
По-друге, згідно з положеннями п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Частиною 1 статті 172 ГПК України передбачено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Відповідно до Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №270 від 05.03.2009, визначено, що розрахунковий документ - документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв`язку.
Отже, з наведеного вище вбачається, що належним доказом відправлення копії позовної заяви та доданих до неї документів єопис вкладення в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
У підтвердження надіслання відповідачу позовної заяви з додатками, позивачем додано лише опис вкладення в цінний лист, однак не додано документів, що підтверджують надання послуг поштового зв`язку, зокрема касового чеку, розрахункової квитанції тощо.
Крім того, у позовній заяві позивач зазначає третьою особою, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, - Коломийську міську раду.
Відповідно до ч. 1 ст. 50 ГПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
Згідно з ч. 3 ст. 50 ГПК України у заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
Отже, у заяві про залучення третіх осіб має бути вказано:
1) на якій стороні їх необхідно залучити до участі у справі як третю особу;
2) на яких підставах їх необхідно залучити до участі у справі як третю особу.
Утім, позивач ні подав окремо заяви про залучення до участі у справі третьої особи, ні зазначив про залучення третьої особи у прохальній частині позовної заяви.
При цьому, позивач не зазначив на чиїй стороні (позивача чи відповідача) необхідно залучити Коломийську міську раду в якості третьої особи та на яких підставах.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. 162, 164 цього кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Частиною 2 статті 174 ГПК України визначено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху та встановлення строку для усунення виявлених судом недоліків.
Згідно з ч. 3 та ч. 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст. 176 цього кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст. 4, 50, 161, 162, 164, 172, 174, 232 - 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Управління земельних відносин та майнових ресурсів Коломийської міської ради (вх.№12291/22 від 12.09.2022) до Фонду підтримки підприємництва "Коломийський Бізнес-Центр" про стягнення 59 327,22 грн заборгованості, розірвання договору оренди та повернення орендованого майна - залишити без руху.
2. Позивачу у десятиденний строк, з дня отримання даної ухвали, усунути недоліки позовної заяви, а саме надати Господарському суду Івано-Франківської області:
- докази, які підтверджують доплату судового збору у встановленому порядку і розмірі;
- докази, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів (касовий чек, розрахункова квитанція тощо);
- заяву про залучення третьої особи, з зазначенням на чиїй стороні (позивача чи відповідача) її необхідно залучити в якості третьої особи та правові підстави такого залучення (у разі дійсної необхідності її залучення).
3. Повідомити позивача, що у разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Учасники справи можуть подавати та отримувати процесуальні документи в електронному вигляді. Для цього необхідно зареєструватись в підсистемах (модулях) "Електронний суд", "Електронний кабінет" Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системі (ЄСІТС) та зареєструвати офіційну електронну адресу за посиланням http://cabinet.court.gov.ua/.
Також процесуальні документи у справі можуть бути надіслані на поштову адресу суду: вул. Грушевського, 32, м. Івано-Франківськ, 76018 та/або на офіційну електронну адресу суду: inbox@if.arbitr.gov.ua із обов`язковим застосуванням кваліфікованого електронного підпису (засоби зв`язку: тел. НОМЕР_1 , НОМЕР_2 ).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя Т.Е. Валєєва
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2022 |
Оприлюднено | 26.09.2022 |
Номер документу | 106378853 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі) про комунальну власність щодо оренди |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Валєєва Т. Е.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні