Ухвала
від 18.09.2022 по справі 909/711/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 909/711/22

УХВАЛА

19.09.2022 м. Івано-Франківськ

Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Валєєвої Т.Е, розглянувши матеріали позовної заяви (вх.№12291/22 від 12.09.2022)

за позовом Управління земельних відносин та майнових ресурсів Коломийської міської ради

(просп. Грушевського, 1, м. Коломия, Коломийський р-н, Івано-Франківська обл., 78203)

до Фонду підтримки підприємництва "Коломийський Бізнес-Центр"

(бул. Лесі Українки, 2, м. Коломия, Коломийський р-н, Івано-Франківська обл., 78203)

про стягнення 59 327,22 грн заборгованості, розірвання договору оренди та повернення орендованого майна

ВСТАНОВИВ:

Управління земельних відносин та майнових ресурсів Коломийської міської ради звернулося до Господарського суду Івано-Франківської області з позовом до Фонду підтримки підприємництва "Коломийський Бізнес-Центр" про:

- стягнення 59 327,22 грн заборгованості, з яких 55 612,70 грн основної заборгованості та 3 714,52 грн пені;

- розірвання договору оренди нежитлового приміщення №4 від 01.04.2017;

- повернення орендованого майна - нежитлового приміщення площею 60,3 кв.м, яке знаходиться по вул. Вагилевича, 3, м. Коломия.

Позовні вимоги мотивовано тим, що в порушення умов укладеного між сторонами договору відповідач з січня 2021 року не сплачує орендну плату, в зв`язку з чим утворилася заборгованість. Зважаючи на те, що систематична несплата орендних платежів є істотним порушенням умов договору оренди, позивач просить стягнути заборгованість з орендної плати та нараховану пеню, розірвати договір оренди та повернути орендоване майно.

Як на правову підставу заявлених вимог позивач посилається на ст. 509, 526, 530, 549, 610 - 612, 759, 762 Цивільного кодексу України, ст. 173, 188, 193, 285 Господарського кодексу України.

Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, суд вважає за необхідне вказати на таке.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) право на звернення до господарського суду в установленому цим кодексом порядку гарантується.

Отже, процесуальний закон гарантує кожному право на звернення до суду, проте таке право може бути реалізовано лише в порядку, визначеному цим кодексом.

Так, положеннями ст. 162, 164 ГПК України встановлено вимоги до позовної заяви та додатків до неї.

По-перше, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з п. 1, 2 ч. 2 ст. 4 вказаного закону ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру, становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У відповідності до Закону України "Про Державний бюджет України на 2022 рік" прожитковий мінімум для працездатних осіб на одну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2022 року складає 2 481,00 грн.

Також приписами ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Із змісту позовних вимог вбачається, що позивачем заявлено три позовні вимоги (дві немайнового характеру та одну майнового характеру), а саме:

- стягнення 59 327,22 грн заборгованості;

- розірвання договору оренди нежитлового приміщення №4 від 01.04.2017;

- повернення орендованого майна - нежитлового приміщення площею 60,3 кв.м, яке знаходиться по вул. Вагилевича, 3, м. Коломия.

Отже, за заявлені позовні вимоги позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі 7 443,00 грн.

До матеріалів позовної заяви додано докази сплати судового збору у сумі 4 962,00 грн (платіжне доручення №69 від 02.09.2022), тобто лише за дві позовні вимоги.

Вказане підтверджується і відомостями з Автоматизованої системи "Діловодство спеціалізованого суду", згідно з якими на відповідний рахунок Державного бюджету України зараховано кошти зі сплати судового збору в сумі 4 962,00 грн.

Відтак, позивачу необхідно доплатити судовий збір у розмірі 2 481,00 грн.

По-друге, згідно з положеннями п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Частиною 1 статті 172 ГПК України передбачено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Відповідно до Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №270 від 05.03.2009, визначено, що розрахунковий документ - документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв`язку.

Отже, з наведеного вище вбачається, що належним доказом відправлення копії позовної заяви та доданих до неї документів єопис вкладення в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).

У підтвердження надіслання відповідачу позовної заяви з додатками, позивачем додано лише опис вкладення в цінний лист, однак не додано документів, що підтверджують надання послуг поштового зв`язку, зокрема касового чеку, розрахункової квитанції тощо.

Крім того, у позовній заяві позивач зазначає третьою особою, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, - Коломийську міську раду.

Відповідно до ч. 1 ст. 50 ГПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.

Згідно з ч. 3 ст. 50 ГПК України у заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.

Отже, у заяві про залучення третіх осіб має бути вказано:

1) на якій стороні їх необхідно залучити до участі у справі як третю особу;

2) на яких підставах їх необхідно залучити до участі у справі як третю особу.

Утім, позивач ні подав окремо заяви про залучення до участі у справі третьої особи, ні зазначив про залучення третьої особи у прохальній частині позовної заяви.

При цьому, позивач не зазначив на чиїй стороні (позивача чи відповідача) необхідно залучити Коломийську міську раду в якості третьої особи та на яких підставах.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. 162, 164 цього кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Частиною 2 статті 174 ГПК України визначено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху та встановлення строку для усунення виявлених судом недоліків.

Згідно з ч. 3 та ч. 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст. 176 цього кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Керуючись ст. 4, 50, 161, 162, 164, 172, 174, 232 - 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Управління земельних відносин та майнових ресурсів Коломийської міської ради (вх.№12291/22 від 12.09.2022) до Фонду підтримки підприємництва "Коломийський Бізнес-Центр" про стягнення 59 327,22 грн заборгованості, розірвання договору оренди та повернення орендованого майна - залишити без руху.

2. Позивачу у десятиденний строк, з дня отримання даної ухвали, усунути недоліки позовної заяви, а саме надати Господарському суду Івано-Франківської області:

- докази, які підтверджують доплату судового збору у встановленому порядку і розмірі;

- докази, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів (касовий чек, розрахункова квитанція тощо);

- заяву про залучення третьої особи, з зазначенням на чиїй стороні (позивача чи відповідача) її необхідно залучити в якості третьої особи та правові підстави такого залучення (у разі дійсної необхідності її залучення).

3. Повідомити позивача, що у разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.

Учасники справи можуть подавати та отримувати процесуальні документи в електронному вигляді. Для цього необхідно зареєструватись в підсистемах (модулях) "Електронний суд", "Електронний кабінет" Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системі (ЄСІТС) та зареєструвати офіційну електронну адресу за посиланням http://cabinet.court.gov.ua/.

Також процесуальні документи у справі можуть бути надіслані на поштову адресу суду: вул. Грушевського, 32, м. Івано-Франківськ, 76018 та/або на офіційну електронну адресу суду: inbox@if.arbitr.gov.ua із обов`язковим застосуванням кваліфікованого електронного підпису (засоби зв`язку: тел. НОМЕР_1 , НОМЕР_2 ).

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

Суддя Т.Е. Валєєва

СудГосподарський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення18.09.2022
Оприлюднено26.09.2022
Номер документу106378853
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі) про комунальну власність щодо оренди

Судовий реєстр по справі —909/711/22

Рішення від 24.01.2023

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Валєєва Т. Е.

Ухвала від 05.12.2022

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Валєєва Т. Е.

Ухвала від 04.11.2022

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Валєєва Т. Е.

Ухвала від 07.10.2022

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Валєєва Т. Е.

Ухвала від 18.09.2022

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Валєєва Т. Е.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні