Справа № 761/14177/21
Провадження № 2/761/1064/2022
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 вересня 2022 року Шевченківський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді: Волошина В.О.
при секретарі: Яницькій О.Л.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Києва заяви представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про перехід до розгляду справи в порядку загального позовного провадження за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕКВІТЕСТЛАБ» до ОСОБА_1 , Державної установи «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук`янової Національної академії медичних наук України» про захист честі, гідності і ділової репутації; визнання недостовірною інформації; зобов`язання вчинити дії,
в с т а н о в и в:
У провадженні Шевченківського районного суду м. Києва перебуває вказаний позов.
Ухвалою судді Шевченківського районного суду м. Києва від 23 липня 2021р.відкрито провадження по справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.
На адресу суду 21 вересня 2021р. надійшло клопотання про перехід зі спрощеного позовного провадження в загальне, обґрунтовуючи вказану заяву тим, що справа має важливе значення для учасників процесу та значний суспільний інтерес. Окрім того, на думку сторони відповідача 1, задля забезпечення ефективного розгляду справи слід проводити судову експертизу.
Відповідно до п.2 ч.2 ст.19 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, зокрема у порядку: позовного провадження (загального або спрощеного).
Пунктом 1), 2) ч. 1 ст. 274 ЦПК України передбачено, що у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються справи: малозначні справи; що виникають з трудових відносин.
Пунктом 2) ч. 6 ст. 19 ЦПК України для цілей цього Кодексу малозначними справами є: справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує двісті п`ятдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Оскільки предметом позову є захист честі, гідності і ділової репутації; визнання недостовірною інформації; зобов`язання вчинити дії і такі справи не підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, то суд не вбачає підстав для задоволення вказаної заяви. А доводи сторони щодо необхідності проведення експертизи не знайшли свого відображення в матеріалах справи, адже відповідного клопотання стороною не заявлялося.
Керуючись ст. ст. 19, 274-276 ЦПК України, суд, -
у х в а л и в :
Заяви представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про перехід до розгляду справи в порядку загального позовного провадження за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕКВІТЕСТЛАБ» до ОСОБА_1 , Державної установи «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук`янової Національної академії медичних наук України» про захист честі, гідності і ділової репутації; визнання недостовірною інформації; зобов`язання вчинити дії - залишити без задоволення.
Ухвалу суду може бути оскаржено до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги, протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя:
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 21.09.2022 |
Оприлюднено | 26.09.2022 |
Номер документу | 106385889 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах про захист немайнових прав фізичних осіб, з них про захист честі, гідності та ділової репутації, з них: |
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Волошин В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні