Справа № 307/4147/21
Провадження № 2/307/1074/21
УХВАЛА
23 вересня 2022 року Тячівський районний суд Закарпатської області в особі головуючого
судді Гримут В.І.
при секретарі Ком`яті Н.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, в місті Тячів, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та Калинівської сільської ради Тячівського району Закарпатської області про визнання заповіту недійсним,
В С Т А Н О В И В:
Представник позивачки ОСОБА_1 ОСОБА_3 подала до суду клопотання про витребування доказів, а саме: із Калинівської сільської ради журнал реєстрації нотаріальних дій № 11-05 за 2019-2020 роки та другий екземпляр заповітів ОСОБА_4 від 9 серпня 2019 року та від 20 липня 2020 року; із Тячівської державної нотаріальної контори журнал реєстрації нотаріальних дій за 2019 рік, де є підпис заповідачки ОСОБА_4 по договору купівлі-продажу земельної ділянки від 5 листопада 2019 року, реєстровий номер 1-978 та нотаріальну справу по даному договору купівлі-продажу земельної ділянки, де також є підпис ОСОБА_5 .
Крім того представник позивачки подала клопотання про проведення почеркознавчої експертизи.
Сторони у судове засідання не з`явилися. Представник позивачки просила розглянути клопотання в її відсутності.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Вивчивши заявлені клопотання суд вважає, що вони підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 84 ч.ч. 1 та 3 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.
З огляду на вказане, з метою об`єктивного розгляду справи, суд вважає, що докази, які знаходяться у Калинівському старостинському окрузі № 2 Дубівської територіальної громади Тячівського району та у Тячівській державній нотаріальній конторі можуть підтвердити обставини, на які вказує позивачка або їх спростувати.
За правиламист. 103 ЦПК Українисуд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності. Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом. Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта. Про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про те, що виходячи із предмету спору та мотивів позовних вимог, доцільним є з`ясування порушеного у заяві про призначення експертизи питання, а враховуючи що воно потребує спеціальних знань, то суд призначає експертизу.
Відповідно до приписів ст. 252 ч. 1 п. 5 ЦПК України, суд вважає за необхідне зупинити провадження у справі на час проведення експертизи з метою зупинення перебігу процесуальних строків.
Тому керуючись стст. 84, 258, 260 ЦПК України суд,
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання представника позивачки ОСОБА_3 задовольнити.
Витребувати з Калинівського старостинського округу № 2 Дубівської територіальної громади Тячівського району журнал реєстрації нотаріальних дій № 11-05 за 2019-2020 роки, другий екземпляр заповітів ОСОБА_4 від 9 серпня та від 20 липня 2020 року.
Витребувати з Тячівської державної нотаріальної контори журнал реєстрації нотаріальних дій за 2019 рік, де значиться підпис заповідачки ОСОБА_4 по договору купівлі-продажу земельної ділянки від 5 листопада 2019 року, за реєстровим номером 1-978 та нотаріальну справу по даному договору купівлі-продажу земельної ділянки.
Відповідно до вимог чч. 6, 7 та 8 ст. 84 ЦПК Українибудь-яка особа, у якої знаходиться доказ повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлений строк, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Призначити по справі судово-почеркознавчу експертизу, проведення якої доручити експертам Закарпатського відділення Львівського науково-дослідного інститути судових експертиз (88000, м. Ужгород, вул. Ш. Петефі 14).
На вирішення експертів поставити питання:
-Чи виконано підпис від імені ОСОБА_6 в графі «підпис» заповіту від 20 липня 2020 року складеному від її імені на користь ОСОБА_2 ОСОБА_6 ?
-Чи виконано підпис від імені ОСОБА_6 в графі «підпис» в журналі реєстрації нотаріальних дій Калинівської сільської ради про складання заповіту від її імені на користь ОСОБА_2 ОСОБА_6 ?
-Чи виконані підписи від імені ОСОБА_6 в графі «підпис» на заповітах від 20 липня 2020 року та від 9 серпня 2019 року та в журналі нотаріальних дій Калинівської сільської ради за 2019-2020 роки однією і тією ж особою?
У розпорядження експертів надати матеріали цивільної справи № 307/4147/21 (номер провадження № 2/307/1074/21).
Експертів які будуть проводити експертизу попередити про кримінальну відповідальність за стст. 384, 385 КК України.
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга до Закарпатського апеляційного суду через Тячівський районний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення, а учасником справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційну скаргу не було подано у строк, встановлений ст. 354 ЦПК України. У разі подання апеляційної скарги ухвала суду набирає законної сили після розгляду справи судом апеляційної інстанції.
Головуючий В.І.Гримут
Суд | Тячівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 22.09.2022 |
Оприлюднено | 26.09.2022 |
Номер документу | 106393965 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Тячівський районний суд Закарпатської області
Гримут В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні