Справа № 349/1235/22
Провадження № 2/349/366/22
У Х В А Л А
23 вересня 2022 року м.Рогатин
Суддя Рогатинського районного суду Івано-Франківської області Гаврилюк О.О. перевірив позовну заяву ОСОБА_1 до комунального некомерційного медичного підприємства «Рогатинська центральна районна лікарня», третьої особи виконуючого обов`язки головного лікаря комунального некомерційного медичного підприємства «Рогатинська центральна районна лікарня» Паньківа Руслана Ігоровича, про визнання незаконнимта скасуваннянаказу,поновлення нароботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди,
встановив:
20 вересня 2022 року ОСОБА_1 , інтереси якої представляє адвокат Пахар О.А., звернулася до суду з позовом до КНМП «Рогатинська ЦРЛ», третьої особи - виконуючого обов`язки головного лікаря КНМП «Рогатинська ЦРЛ» Паньківа Р.І., про визнання незаконним і скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, відшкодування моральної шкоди.
Позовна заява подана без дотримання вимогст. 177 ЦПК України та підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Згідно вимог ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивачем не сплачено судовий збір за позовну вимогу про відшкодування моральної шкоди. У позовній заяві зазначено про звільнення позивача від сплати судового збору відповідно до п.1 ч.1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».
Згідно п.1ч.1ст.5Закону України«Про судовийзбір» відсплати судовогозбору підчас розглядусправи вусіх судовихінстанціях звільняються позивачі у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Пільги щодо сплати судового збору, які встановлені ст. 5 Закону України «Про судовий збір», поширюються на визначені категорії позивачів та певні вимоги, перелік яких є вичерпним.
На позовну вимогу про відшкодування моральної шкоди не поширюються пільги, встановлені ст. 5 Закону України «Про судовий збір».
За ч.1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно п.1 ч.2ст. 4 Закону України «Про судовий збір»»за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору встановлена 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» встановлено з 1 січня 2022 року прожитковий мінімум для працездатних осіб в розрахунку на місяць - 2 481 грн.00 коп.
Відтак, сума судового збору, що підлягає сплаті за звернення фізичної особи до суду із позовною заявою майнового характеру становить не менше 992 грн. 40коп. та не більше12 405 грн. 00 коп.
Однак, позивачем в порушення вимог Закону України«Про судовийзбір», не сплачено судовий збір за позовну вимогу про стягнення 10000 гривень моральної шкоди.
Отже, позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі 992, 40 гривень за позовну вимогу про відшкодування моральної шкоди.
Зазначений недолік позовної заявимає бути усунений шляхом направлення до суду документа про доплату судового збору в розмірі 992,40 гривень на користь держави в спеціальний фонд Державного бюджету України з зарахуванням на рахунок UA808999980313171206000009652,отримувач коштівГУК в Iвано-Франківській області /ТГ Рогатин/22030101,код за ЄДРПОУ 37951998,банк Казначейство України(ел. адм. подат.), код класифікації доходів бюджету 22030101.
Відповідно до частин першої та другої статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на вищенаведене, приходжу до висновку, що позовну заяву необхідно залишити без руху, надавши позивачу строк десять днів для усунення вказаних в ухвалі недоліків.
Керуючись ст.185 ЦПК України,
постановив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до комунального некомерційного медичного підприємства «Рогатинська центральна районна лікарня», третьої особи виконуючого обов`язки головного лікаря комунального некомерційного медичного підприємства «Рогатинська центральна районна лікарня» Паньківа Руслана Ігоровича, про визнання незаконнимта скасуваннянаказу,поновлення нароботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди залишити без руху.
Спосіб усунення недоліку:
- подання до суду позивачем ОСОБА_1 оригіналу документу, що підтверджує сплату судового збору в розмірі 992,40 гривень за позовну вимогу про стягнення моральної шкоди.
Строк для усунення недоліків - десять днів з дня вручення копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.О.Гаврилюк
Суд | Рогатинський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 22.09.2022 |
Оприлюднено | 26.09.2022 |
Номер документу | 106400916 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них у зв’язку з іншими підставами звільнення за ініціативою роботодавця |
Цивільне
Рогатинський районний суд Івано-Франківської області
Гаврилюк О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні