Справа № 2-229/2010
Провадження № 6/930/22/22
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09.09.2022 року м. Немирів
Немирівського районного суду Вінницької області Науменко С.М.,
при секретарі судового засіданняАндрущак Л.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Немирів заяву ОСОБА_1 про заміну сторони у виконавчому провадженні,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , звернувся до суду з заявою про заміну сторони у виконавчому провадженні, яке відкрито на підставі виконавчого листа ВП № 67412767 із ОСОБА_2 на його правонаступника ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 у справі № 2-229/2010.
Заявник в обґрунтування даної заяви зазначив, що у Немирівському районному відділу державної виконавчої служби Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) перебуває виконавче провадження ВП № 67412767, яке відкрите на підставі виконавчого листа, виданого Немирівським районним судом Вінницької області у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення заборгованості.
За твердженням заявника, станом на сьогоднішній день виконавче провадження ВП № 67412767 відкрито, рішення суду не виконано.
20.12.2021 року ОСОБА_1 були придбані зобов`язання відповідача по справі ОСОБА_3 перед ОСОБА_2 на аукціоні через систему прозоро.
На підставі вищенаведеного, заявник просить його заяву про заміну сторони у виконавчому провадженні задовольнити у повному обсязі.
Учасники справи в судове засідання не з`явилися, про день та час розгляду заяви повідомлялися належним чином.
Відповідно до ч.3ст. 442 ЦПК України, неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну стягувача.
Відповідно до ч.2ст.247 ЦПК України, фіксування судового засідання технічним засобом здійснює секретар судового засідання. У разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цьогоКодексурозгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Перевіривши подану заяву про заміну сторони у виконавчому провадженні, дослідивши матеріали цивільної справи № 2-229/2010 та надані письмові докази, суд приходить до наступного.
У Немирівському районному відділу державної виконавчої служби Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) перебуває виконавче провадження ВП № 67412767, яке відкрите на підставі виконавчого листа, виданого Немирівським районним судом Вінницької області у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення заборгованості.
20.12.2021 року ОСОБА_1 були придбані зобов`язання відповідача по справі ОСОБА_3 перед ОСОБА_2 на аукціоні через систему прозоро.
Відповідно до Закону України«Про виконавчепровадження» сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник, які є фізичною чи юридичною особою і мають вчинити певні дії. Стягувачем є фізична або юридична особа, на користь чи в інтересах якої видано виконавчий документ. Боржником є фізична або юридична особа, визначена виконавчим документом.
Відповідно до ч. 1ст. 442 ЦПК України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Під правонаступництвом у виконавчому провадженні необхідно розуміти заміну однієї зі сторін (стягувача або боржника) з переходом прав та обов`язків від право попередника до іншої особи (правонаступника), що раніше не брали участі у виконавчому провадженні.
Підставами виникнення цивільних прав і обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини (пункт 1 частини другої статті 11 ЦК України).
Відповідно до частини першої статті 512ЦК України кредитор у зобов`язанні (крім випадків, передбачених статтею 515 ЦК України) може бути замінений іншою особою внаслідок, зокрема, передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги), а згідно зі статтею 514цього Кодексу до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно з вимогами чинного законодавства заміна осіб в окремих зобов`язаннях через волевиявлення сторін (відступлення права вимоги) є різновидом правонаступництва та можливе на будь-якій стадії процесу.
Виходячи із змісту цих норм, зокрема, пунктів 1 і 2 частини першої статті 512 ЦК України, у разі передання кредитором своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги) чи правонаступництва (припинення юридичної особи шляхом злиття, приєднання, поділу, перетворення або ліквідації, спадкування) на стадії виконання судового рішення відбувається вибуття кредитора.
Заміна кредитора відбувається поза межами виконавчого провадження у разі смерті кредитора, припинення юридичної особи чи відступлення права вимоги.
У зв`язку з такою заміною кредитора відбувається вибуття цієї особи з виконавчого провадження, у зв`язку із чим припиняється її статус сторони виконавчого провадження, і її заміна належним кредитором проводиться відповідно до частини п`ятої статті 8 Закону України "Про виконавче провадження"за заявою заінтересованої сторони зобов`язання, якою є правонаступник, що отримав від попереднього кредитора всі права та обов`язки в зобов`язанні, у тому числі й право бути стороною виконавчого провадження.
Зазначена правова позиція викладена у постанові Верховного Суду України від 20 листопада 2013 року N 6-122цс13 та у постанові Верховного Суду від 21.03.2018 № 6-1355/10.
Відповідно до ч. 4 ст.263ЦПК України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Отже, підставою для заміни сторони виконавчого провадження, тобто процесуального правонаступництва, є наступництво у матеріальних правовідносинах, унаслідок якого відбувається вибуття сторони зі спірних або встановлених судом правовідносин і переходу до іншої особи прав і обов`язків сторони, яка вибула, в цих правовідносинах.
Відповідно до статті 129-1Конституції України суд ухвалює рішення іменем України, судове рішення є обов`язковим до виконання.
У пункті 9 статті 129Конституції України до основних засад судочинства віднесено обов`язковість рішень суду.
Отже, заміна сторони правонаступником може відбуватися як при відкритому виконавчому провадженні, так і при відсутності виконавчого провадження, тобто може бути проведена на будь-якій стадії процесу.
Відповідно до ч. 1ст.13ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Виконання судових рішень у цивільних справах є складовою права на справедливий суд та однією з процесуальних гарантій доступу до суду та ефективного захисту сторони у справі, що передбачено статтями 6,13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Частиною першою статті 18ЦПК України визначено, судові рішення, що набрали законної сили, обов`язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами.
Беручи до уваги викладене, суд вважає, що заява ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадженняє такою, що підлягає задоволенню.
На підстав вищевикладеного та керуючись ст. ст.11,512,514,515 ЦК України, ст. ст.2,5,13,263,265,273,353,354,442,433 ЦПК України,Законом України «Про виконавче провадження»,Конституцією України,Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Заяву ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження, - задовольнити.
Замінити стягувача у виконавчому провадженні з примусового виконання виконавчого листа № 2-229/2010, виданого 29.03.2010 року Немирівським районним судом Вінницької області у справі про стягнення з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_2 заборгованості за невиплату орендної плати в сумі 86293,20 грн., з ОСОБА_2 на його правонаступника ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 .
Копію цієї ухвали суду направити учасникам справи.
Ухвала суду може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення безпосередньо до Вінницького апеляційного суду або через Немирівський районний суд Вінницької області.
Суддя С.М.Науменко
Суд | Немирівський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 08.09.2022 |
Оприлюднено | 26.09.2022 |
Номер документу | 106401186 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Немирівський районний суд Вінницької області
Науменко С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні