ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
26.09.2022Справа № 910/9389/22
Господарський суд міста Києва у складі судді Ващенко Т.М., розглянувши матеріали позовної заяви Громадської організації «Україна для усіх» (м. Київ) до Регіонального відділення Фонду державного майна України по місту Києва (м. Київ), Головного управління Регіональної статистики (м. Київ) про стягнення 74 940,82 грн та усунення перешкод у користуванні приміщенням
ВСТАНОВИВ:
Громадська організація «Україна для усіх» звернулася до Господарського суду міста Києва з позовом до Регіонального відділення Фонду державного майна України по місту Києва, Головного управління Регіональної статистики про стягнення 74 940,82 грн та усунення перешкод у користуванні приміщенням.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачами умов Договору оренди нерухомого майна, що належить до державної власності № 7881 від 20.07.17.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.
Пунктом 4 частини 3 статті 162 ГПК України передбачено, що позовна заява має містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Позивач у прохальній частині позовної заяви просить суд забов`язати відповідачів усунути перешкоди у користуванні майном, проте не вказує у який спосіб це повинно відбутися, та не визначає правову природу пред`явленої суми до стягнення з відповідачів.
Пунктом 1 частини 1 статті 164 ГПК України встановлено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
У порушення цієї норми позивачем не надано доказів направлення копії даної позовної заяви відповідачам. Натомість до позовної заяви додано додатково ще 2 примірники позову з додатками, що не є виконанням обов`язку позивача, передбаченого п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України.
При цьому суд звертає увагу позивача на приписи частини 1 статті 172 ГПК України та пункту 61 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.09. № 270, щодо оформлення опису вкладення.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
За подання до господарського суду встановлено такий розмір та порядок сплати судового збору: за позовними заявами майнового характеру - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за позовними заявами немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Законом України "Про державний бюджет України на 2022 рік" станом на 01.01.22. встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб на рівні 2.481,00 грн.
У позовній заяві пред`явлено вимоги майнового (про стягнення 74 940,82 грн) та немайнового характеру.
За розгляд позовної вимоги про стягнення з відповідачів грошових коштів підлягає сплаті судовий збір у розмірі 2 841,00 грн; за розгляд позовних вимог немайнового характеру - 2.841,00 грн.
Отже, позивач повинен був сплатити судовий збір у загальному розмірі 5 682,00 грн.
Згідно з частиною 2 статті 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Приписами статті 91 ГПК України передбачено, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Пунктом 5.26 Національного стандарту України - Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (Вимоги до оформлювання документів ДСТУ 4163:2020, який чинний з 1 вересня 2021 року) встановлено, що відмітка про засвідчення копії документа складається з таких елементів: слів "Згідно з оригіналом" (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії.
Проте додані до позовної заяви документи засвідчені з порушенням вимог чинного законодавства України, оскільки не містить таких елементів: слів "Згідно з оригіналом" (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії.
Відтак позивачем не виконано належним чином вимоги частини 2 ст. 164 ГПК України.
За змістом частин 1, 2 статті 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Внаслідок вказаного позовна заява підлягає залишенню без руху.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 162, 164, 172, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити без руху позовну заяву.
2. Встановити строк на усунення недоліків позовної заяви: 5 днів з дня вручення цієї ухвали, встановити спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання:
- заяви із зазначенням змісту позовних вимог;
- належних доказів відправлення відповідачам копії позовної заяви і доданих до неї документів.
- належних доказів сплати судового збору в установлених законом порядку і розмірі.
3. Ухвала набрала законної сили 26.09.22. та оскарженню не підлягає.
Суддя Т.М. Ващенко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 26.09.2022 |
Оприлюднено | 29.09.2022 |
Номер документу | 106450161 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі) про державну власність щодо оренди |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Ващенко Т.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні