Ухвала
від 28.09.2022 по справі 2-123/2010
ВОЛОВЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

іменем України

Справа № 2-123/2010

Провадження № 6/936/5/2022

28.09.2022 смт.Воловець

Воловецький районний суд Закарпатської області у складі:

головуючого-судді Павлюк С.С.

при секретарі Собран Ю.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Воловець заяву представника заявника товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова Компанія "Кредит Капітал" Панасюк Х.М., за участю товариства з обмеженою відповідальністю Компанія з управління активами «Прімоколект Капітал», ОСОБА_1 , Воловецького районного відділу Державної виконавчої служби Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) про заміну сторони виконавчого провадження , -

в с т а н о в и в:

Представник заявника звернулася до суду із заявою про замінусторони виконавчогопровадження.

В обгрунтуваннязаяви посилаєтьсяна те,що у відділі Державної виконавчої служби Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) перебуває виконавче провадження №63172934 відкрите на підставі виконавчого документа №2-123/10 виданого Воловецьким районним судом. Уухвалою Воловецького районного суду Закарпатської області 17.08.2020 задоволено заяву ТОВ «Компанія з управління активами «Прімоколект-Капітал» та замінено стягувана у виконавчому провадженні з ПАТ «УніверсалБанк» на ТОВ «Компанія з управління активами «Прімоколект-Капітал». Станом на сьогоднішній день виконавче провадження №63172934 відкрито, рішення суду не виконано. 12.07.2021 між ТОВ «Компанія з управління активами «Прімоколект-Капітал» та ТОВ «Фінансова Компанія «Кредит-Калітал» укладено Договір відступлення прав вимоги № 12/07/2021-1, відповідно до умов якого, ТОВ «Фінансова Компанія «Кредит-Капітал» набуло статусу нового кредитора та отримало право грошової вимоги по відношенню до осіб, які являлись боржниками ТОВ «Компанія з управління активами «Прімоколект-Капітал» і до ОСОБА_1 за кредитним договором № CL9047 від 21.12.2007. Відповідно до п.6.2.2 Договору відступлення прав вимоги № 12/07/2021-1 від 12.07.2021, Права вимоги переходять до нового кредитора з моменту підписання сторонами цього договору, після чого новий кредитор стає кредитором по відношенню до боржників стосовно їх заборгованості. При цьому виконання новим кредитором та кредитором умов, що визначені цим пунктом, є необхідною та достатньою підставою для оформлення відступлення права вимоги. Додаткового оформлення відступлення права вимоги у цих випадках не вимагається.

Сторони в судове засідання не з?явились, проте їх неявка не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.

У відповідності до положень ч.2 ст. 247 ЦПК України, у зв`язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно зі ст. 442 Цивільного процесуального кодексу України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець. Суд розглядає заяву про заміну сторони її правонаступником у десятиденний строк з дня її надходження до суду у судовому засіданні з повідомленням учасників справи та заінтересованих осіб. Неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.

Судом встановлено, 12.07.2021 між ТОВ «Компанія з управління активами «Прімоколект-Капітал» та ТОВ «Фінансова Компанія «Кредит-Калітал», укладено Договір відступлення прав вимоги №12/07/2021-1, відповідно до умов якого, ТОВ «Фінансова Компанія «Кредит-Капітал» набуло статусу нового кредитора та отримало право грошової вимоги по відношенню до осіб, які являлись боржниками ТОВ «Компанія з управління активами «Прімоколект-Капітал» і до ОСОБА_1 за кредитним договором № CL9047 від 21.12.2007.

Відповідно до п.6.2.2 Договору відступлення прав вимоги №12/07/2021-1 від 12.07.2021, права вимоги переходять до нового кредитора з моменту підписання сторонами цього договору, після чого новий кредитор стає кредитором по відношенню до боржників стосовно їх заборгованості. При цьому виконання новим кредитором та кредитором умов, що визначені цим пунктом, є необхідною та достатньою підставою для оформлення відступлення права вимоги.

На підставі Акту приймання-передачі документів від 29.07.2021 року ТОВ «Компанія з управління активами «Прімоколект-Капітал» передало, а ТОВ "Фінансова компанія "Кредит-Капітал" прийняло права вимоги в обсязі та на умовах, визначених Договором.

Реєстром боржників до Догоорур відступлення прав вимоги №12/07/2021-1 від 12.07.2021 підтверджується, що ТОВ «Компанія з управління активами «Прімоколект-Капітал» передало, а ТОВ "Фінансова компанія "Кредит-Капітал" прийняло права вимоги до боржників, в тому числі і до ОСОБА_1 за кредитним договором № CL9047 від 21.12.2007.

Відповідно до ч. 1 ст. 512 ЦК України кредитор у зобов`язанні (крім випадків, передбачених ст. 515 ЦК України) може бути замінений іншою особою внаслідок, зокрема, передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги), а згідно зі ст. 514 цього Кодексу до нового кредитора переходять права первісного кредитора в зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно з вимогами чинного законодавства заміна осіб в окремих зобов`язаннях через волевиявлення сторін (відступлення права вимоги) є різновидом правонаступництва та можливе на будь-якій стадії процесу.

Отже, за змістом ст. 512 ЦК України, ст. 442 ЦПК України та ст. 15 Закону України "Про виконавче провадження" у разі вибуття кредитора в зобов`язанні він замінюється правонаступником.

Виходячи із цих норм, зокрема, пунктів 1, 2 ч. 1 ст. 512 ЦК України, у разі передання кредитором своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги) чи правонаступництва (припинення юридичної особи шляхом злиття, приєднання, поділу, перетворення або ліквідації, спадкування) на стадії виконання судового рішення відбувається вибуття кредитора.

Така заміна кредитора відбувається поза межами виконавчого провадження у разі смерті кредитора, припинення юридичної особи чи відступлення права вимоги.

У разі такої заміни кредитора відбувається вибуття цієї особи з виконавчого провадження, у зв`язку із чим припиняється її статус сторони виконавчого провадження і її заміна належним кредитором проводиться відповідно до ч. 5 ст. 15 Закону України "Про виконавче провадження", ст. 442 ЦПК України за заявою заінтересованої сторони зобов`язання, якою є правонаступник, що отримав від попереднього кредитора всі права та обов`язки в зобов`язанні, у тому числі й право бути стороною виконавчого провадження.

Отже, підставою для заміни сторони виконавчого провадження, тобто процесуального правонаступництва, є наступництво у матеріальних правовідносинах, унаслідок якого відбувається вибуття сторони зі спірних або встановлених судом правовідносин і переходу до іншої особи прав і обов`язків вибулої сторони в цих правовідносинах.

За таких обставин звернення правонаступника кредитора із заявою про надання йому статусу стягувача відповідає змісту ст. ст. 512, 514 ЦК України та ст. 15 Закону України "Про виконавче провадження".

До того ж суд враховує, що виконання судових рішень у цивільних справах є складовою права на справедливий суд та однією з процесуальних гарантій доступу до суду та ефективного захисту сторони у справі, що передбачено ст. ст. 6,13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Відповідно до ст. 129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України і судове рішення є обов`язковим до виконання.

У пункті 9 ст. 129 Конституції України до основних засад судочинства віднесено обов`язковість рішень суду.

Частиною 1 ст. 18 ЦПК України визначено, що судові рішення, що набрали законної сили, обов`язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами.

Отже, виконання судових рішень у цивільних справах є складовою права на справедливий суд та однією з процесуальних гарантій доступу до суду, що передбачено ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

За таких обставин, без заміни сторони виконавчого провадження правонаступник позбавлений процесуальної можливості ставити питання про відкриття виконавчого провадження та вчиняти інші дії згідно із Законом України "Про виконавче провадження".

Заміна сторони правонаступником може відбуватися як у відкритому виконавчому провадженні , так і при відсутності виконавчого провадження, тобто може бути проведенна на будь-якій стадії процесу.

Таким чином, з врахуванням вищевикладеного, враховуючи, що заявник є правонаступником ТОВ «Компанія з управління активами «Прімоколект-Капітал», суд приходить до висновку, що вимоги обгрунтовані та підлягають задоволенню.

На підставівикладеного,керуючись ст.ст.442 ЦПК України, суд,

У Х В А Л И В:

Заяву представника заявника товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова Компанія "Кредит Капітал" Панасюк Х.М., за участю товариства з обмеженою відповідальністю Компанія з управління активами «Прімоколект Капітал», ОСОБА_1 , Воловецького районного відділу Державної виконавчої служби Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) про заміну сторони виконавчого провадження - задовольнити.

Замінити сторону виконавчого провадження, яке відкрите на підставі виконавчого листа №2-123/10 на правонаступника товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова Компанія "Кредит Капітал" ЄДРПОУ 35234236, IBAN: НОМЕР_1 , банк отримувача AT «Райффайзен Банк Аваль», за правом грошової вимоги до ОСОБА_1 за кредитним договором №CL9047 від 21.12.2007.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Закарпатського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги до Воловецького районного суду Закарпатської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Суддя : С.С. Павлюк

СудВоловецький районний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення28.09.2022
Оприлюднено29.09.2022
Номер документу106470888
СудочинствоЦивільне
КатегоріяІнші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб)

Судовий реєстр по справі —2-123/2010

Ухвала від 28.09.2022

Цивільне

Воловецький районний суд Закарпатської області

Павлюк С. С.

Ухвала від 04.05.2010

Цивільне

Котовський міськрайонний суд Одеської області

Нікітішин В. П.

Ухвала від 17.08.2020

Цивільне

Воловецький районний суд Закарпатської області

Павлюк С. С.

Ухвала від 08.02.2010

Цивільне

Корабельний районний суд м. Миколаєва

Безпрозванний В. В.

Рішення від 16.02.2010

Цивільне

Комсомольський міський суд Полтавської області

Крикливий В. В.

Ухвала від 17.09.2009

Цивільне

Комсомольський міський суд Полтавської області

Крикливий В. В.

Ухвала від 27.01.2010

Цивільне

Комсомольський міський суд Полтавської області

Крикливий В. В.

Ухвала від 17.09.2009

Цивільне

Комсомольський міський суд Полтавської області

Крикливий В. В.

Ухвала від 24.12.2009

Цивільне

Комсомольський міський суд Полтавської області

Крикливий В. В.

Ухвала від 10.12.2009

Цивільне

Кременчуцький районний суд Полтавської області

Клименко С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні