Ухвала
від 29.09.2022 по справі 2-720/11
ЖОВКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 2-720/11

Провадження № 6/444/27/2022

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 вересня 2022 року Жовківський районний суд Львівської області у складі:

головуючий суддя Оприск З. Л.

секретар судового засідання Усманова З.З.

під час розгляду у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Жовкві Львівської області цивільної справи за заявою представника ОСОБА_1 - адвоката Яцишина Андрія Володимировича про визнання виконавчого документа таким, що не підлягає до виконання у цивільній справі №2-720/11 за позовом ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» до ОСОБА_1 , третя особа ОСОБА_2 , про звернення стягнення на предмет іпотеки,

встановив:

В провадженні судді Оприска З.Л. перебуває дана справа. Суддею Оприском З.Л. заявлено про самовідвід від розгляду цієї справи.

Сторони в судове засідання не прибули, хоча були повідомлені про час та місце проведення судового засідання, однак представник заявника подав заяву про розгляд справи за його відсутності та відсутності заявника.

Оскільки сторони в судове засідання не прибули, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксація судового засідання з допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Відповідно до практики Європейського Суду з прав людини, наявність безсторонності відповідно до п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини має визначатися за суб`єктивними та об`єктивними критеріями. Відповідно до суб`єктивного критерію беруться до уваги особисті переконання та поведінка окремого судді, тобто чи виявляв суддя упередженість або безсторонність у даній справі. Відповідно до об`єктивного критерію визначається, серед інших аспектів, чи забезпечував суд, як такий, а також його склад, - відсутність будь-яких сумнівів у його безсторонності. У кожній окремій справі слід враховувати, чи мають стосунки, що розглядаються, таку природу та ступінь, що свідчать про небезсторонність суду.

Згідно з п. 1 ч. 7 ст. 56 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» суддя зобов`язаний своєчасно, справедливо та безсторонньо розглядати і вирішувати судові справи відповідно до закону з дотриманням засад і правил судочинства.

Відповідно до положень п. 2.5 Бангалорських принципів поведінки суддів, суддя підлягає відводу від участі в розгляді справи у тому випадку, коли у стороннього спостерігача могли б виникнути сумніви в неупередженості судді.

Третьою особою у справі за позовом Публічного акціонерного товариства Райффайзен Банк Аваль до ОСОБА_1 , третьої особи ОСОБА_2 , про звернення стягнення на предмет іпотеки є ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який відповідно до рішення чергової 35-тої сесії VІІ-го демократичного скликання від 17 жовтня 2019 року № 9 «Про затвердження списку присяжних» є присяжним Жовківського районного суду Львівської області.

Статус присяжного, як і статус судді, визначений Законом України «Про судоустрій і статус суддів».

Зазначене вище, відповідно до вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», є обставиною, яка викликає сумнів в об`єктивності та неупередженості судді.

Відповідно до ч.2 ст.40 ЦПК України питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість.

Відповідно до ч.7 ст.40 ЦПК України питання про відвід вирішується невідкладно. Вирішення питання про відвід суддею, який не входить до складу суду, здійснюється протягом двох робочих днів, але не пізніше призначеного засідання по справі. У разі розгляду заяви про відвід суддею іншого суду - не пізніше десяти днів з дня надходження заяви про відвід. Відвід, який надійшов поза межами судового засідання, розглядається судом у порядку письмового провадження.

Відповідно доч.8ст.40ЦПК України суд вирішує питання про відвід судді без повідомлення учасників справи. За ініціативою суду питання про відвід судді може вирішуватися у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неявка учасників справи у судове засідання, в якому вирішується питання про відвід судді, не перешкоджає розгляду судом питання про відвід судді.

Відповідно доп.5ч.1ст.36ЦПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.

Як роз`яснив Європейський суд з прав людини в рішеннях у справах «Микаллеф проти Мальти», «Мезнарич проти Хорватії», в демократичному суспільстві суди повинні вселяти довіру. Тому кожний суддя, у відношенні якого маються щонайменші сумніви в неупередженості, зобов`язаний вийти з процесу. Правила, що регулюють відвід суддів, є спробою забезпечення неупередженості судді шляхом усунення будь-яких сумнівів у учасників цивільного процесу. Ці правила направлені на усунення будь-яких ознак необ`єктивності судді та слугують зміцненню довіри, яку суди повинні асимілювати в демократичному суспільстві.

Викладені вищеобставини можутьстворити сумнівив неупередженостіта справедливостісудді ОприскаЗ.Л.та створитивраження необ`єктивності судді в розгляді даної справи, а відтак у майбутньому призведе до недовіри щодо винесення об`єктивного, справедливого, неупередженого та законного судового рішення в даній справі, і як наслідок до недовіри громадян щодо їх прав на справедливий судовий розгляд, а тому суддю Оприска З.Л. потрібно відвести від розгляду даної справи.

Керуючись ст.ст. 36, 39, 40, 41 ЦПК України, суд,

ухвалив:

Заяву судді Оприска Зоряна Леоновича про самовідвід від розгляду даної справи задовольнити.

Відвести головуючого суддю Оприска Зоряна Леоновича від розгляду цивільної справи за заявою представника ОСОБА_1 - адвоката Яцишина Андрія Володимировича про визнання виконавчого документа таким, що не підлягає до виконання у цивільній справі № 2-720/11 за позовом ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» до ОСОБА_1 , третя особа ОСОБА_2 , про звернення стягнення на предмет іпотеки.

Матеріали справи передати в канцелярію Жовківського районного суду Львівської області для визначення іншого судді, який визначається у порядку, встановленомустаттею 33ЦПК України.

Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий Оприск З. Л.

СудЖовківський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення29.09.2022
Оприлюднено30.09.2022
Номер документу106497046
СудочинствоЦивільне
КатегоріяІнші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб)

Судовий реєстр по справі —2-720/11

Ухвала від 25.09.2023

Цивільне

Центральний районний суд м. Миколаєва

Чулуп О. С.

Ухвала від 24.04.2023

Цивільне

Красногвардійський районний суд м.Дніпропетровська

Самсонова В. В.

Ухвала від 29.09.2022

Цивільне

Жовківський районний суд Львівської області

Оприск З. Л.

Ухвала від 15.09.2022

Цивільне

Жовківський районний суд Львівської області

Ясиновський Р. Б.

Ухвала від 30.08.2022

Цивільне

Кам'янка-Бузький районний суд Львівської області

Костюк У. І.

Ухвала від 01.09.2022

Цивільне

Жовківський районний суд Львівської області

Мікула В. Є.

Ухвала від 30.08.2022

Цивільне

Кам'янка-Бузький районний суд Львівської області

Костюк У. І.

Ухвала від 08.08.2022

Цивільне

Жовківський районний суд Львівської області

Зеліско Р. Й.

Ухвала від 01.08.2022

Цивільне

Жовківський районний суд Львівської області

Олещук М. М.

Ухвала від 30.05.2022

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Синельников Євген Володимирович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні