Ухвала
від 28.09.2022 по справі 905/2331/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,

гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ: 03499901, UA368999980313151206083020649


У Х В А Л А

28.09.2022 Справа № 905/2331/21

Суддя Господарського суду Донецької області Чернова О.В., за участю секретаря судового засідання Семенової М.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи

за позовом: Громадської організації «Інститут громадського здоров`я», м. Київ

до відповідача: Комунального некомерційного підприємства «Дерматовенерологічний диспансер м. Маріуполя», м. Маріуполь Донецької області

про визнання недійсним результатів спрощеної закупівлі,

за участю представників сторін:

від позивача: не з`явився,

від відповідача: не з`явився;

ВСТАНОВИВ:

Громадської організації «Інститут громадського здоров`я», м. Київ звернулася до Господарського суду Донецької області з позовом до Комунального некомерційного підприємства «Дерматовенерологічний диспансер м. Маріуполя», м. Маріуполь Донецької області про визнання незаконним та скасування рішень, визнання недійсним договору та застосування наслідків недійсності договору.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на незаконність та безпідставність рішення уповноваженої особи КНП «Дерматовенерологічний диспансер м. Маріуполя», оформлено протоколом від 12.11.2021 №37, прийнятого на підставі наказу медичного директора Замовника, оскільки ч. 13 статті 14 Закону України «Про публічні закупівлі» не передбачає такої підстави для відхилення пропозиції Учасника. Враховуючи, що публічні закупівлі UA-2021-10-27-006799-a проведено з порушенням приписів Закону України «Про публічні закупівлі», позивач вважає, що рішення уповноваженої особи КНП «Дерматовенерологічний диспансер м. Маріуполя», оформлено протоколом від 12.11.2021 №38 від 15.11.2021 є незаконним та підлягає скасуванню. Внаслідок чого договір поставки №754/21 від 25.11.2021, укладений за результатами процедури закупівлі UA-2021-10-27-006799-a, позивач просить визнати недійсним та застосувати наслідки недійсності договору, передбачені ст. 228 Цивільного кодексу України.

Ухвалою Господарського суду Донецької області від 21.02.2022 закрито підготовче провадження у справі №905/2331/21; призначено розгляд справи по суті на 21.03.2022.

У зв`язку з введенням воєнного стану, постійними обстрілами міста Харкова та веденням активних бойових дій на території Харківської області, з метою недопущення випадків загрози життю, здоров`ю та безпеці учасників справи, судове засідання, призначене на 21.03.2022 у справі №905/2331/21 не відбулось.

У період з 12.05.2022 по 20.07.2022 суддя Господарського суду Донецької області Чернова О.В. знаходилась у відпустці.

Ухвалою Господарського суду Донецької області від 25.07.2022 зобов`язано учасників справи надати суду обґрунтовані пояснення щодо можливості подальшого розгляду справи та призначення судового засідання у справі №905/2331/21 в умовах воєнного стану у строк до 15.08.2022.

Ухвалою господарського суду від 16.09.2022 призначено судове засідання з розгляду справи по суті на 28.09.2022 о 12:00год.

У судове засідання представники сторін не з`явилися, про дату, час та місце судового засідання повідомлені шляхом направлення ухвали на електронні пошти сторін.

Приписами статті 2 Господарського процесуального кодексу України визначені завдання господарського судочинства, якими є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.

Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.

Основними засадами (принципами) господарського судочинства є: верховенство права, рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, гласність і відкритість судового процесу та його повне фіксування технічними засобами, змагальність сторін, диспозитивність, пропорційність, обов`язковість судового рішення, забезпечення права на апеляційний перегляд справи, забезпечення права на касаційне оскарження судового рішення у визначених законом випадках, розумність строків розгляду справи судом, неприпустимість зловживання процесуальними правами, відшкодування судових витрат сторони, на користь якої ухвалене судове рішення.

Статтею 177 Господарського процесуального кодексу України визначено завдання та строк підготовчого провадження.

Згідно з частиною 1 статті 177 Господарського процесуального кодексу України, завданням підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з`ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.

Згідно з приписами статті 181 Господарського процесуального кодексу України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій.

За змістом статті 182 Господарського процесуального кодексу України визначено, що підготовче засідання проводиться з повідомленням учасників справи, а також наведено дії, які здійснює суд у підготовчому засіданні з метою забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті.

Згідно ч. 3 ст. 198 Господарського процесуального кодексу України головуючий відповідно до завдання господарського судочинства керує ходом судового засідання, забезпечує додержання послідовності і порядку вчинення процесуальних дій, здійснення учасниками судового процесу їх процесуальних прав і виконання ними обов`язків, спрямовує судовий розгляд на забезпечення повного, всебічного та об`єктивного з`ясування обставин справи, усуваючи із судового розгляду все, що не має істотного значення для вирішення справи.

Відповідно до статті 7 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» кожному гарантується захист його прав, свобод та інтересів у розумні строки незалежним, безстороннім і справедливим судом, утвореним відповідно до закону. Судова система забезпечує доступність правосуддя для кожної особи відповідно до Конституції та в порядку, встановленому законами України.

Згідно зі статтею 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» та частини 4 статті 11 Господарського процесуального кодексу України суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і протоколи до неї, згоду на обов`язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

Стаття 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі Конвенція) гарантує право на справедливий і публічний розгляд справи. Право на розгляд справи означає право особи звернутися до суду та право на те, що його справа буде розглянута та вирішена судом. При цьому, особі має бути забезпечена можливість реалізувати вказані права без будь-яких перепон чи ускладнень. Здатність особи безперешкодно отримати судовий захист є змістом поняття доступу до правосуддя. Перешкоди у доступі до правосуддя можуть виникати як через особливості внутрішнього процесуального законодавства, так і через передбачені матеріальним правом обмеження. Для ЄСПЛ природа перешкод у реалізації права на доступ до суду не має принципового значення.

Обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням частини першої статті шостої даної Конвенції (§ 66, § 69 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 у справі "Смірнова проти України").

З метою справедливого та неупередженого вирішення даного спору, ефективного захисту порушених прав і законних інтересів, забезпечення додержання послідовності і порядку вчинення процесуальних дій та здійснення учасниками судового процесу їх процесуальних прав і виконання ними обов`язків, з огляду на необхідність встановлення фактичних обставин, що мають значення для розгляду даної справи та необхідність отримання та дослідження доказів, суд дійшов висновку щодо необхідності повернутися до розгляду справи у підготовчому провадженні.

Крім того, відповідно до ст. 50 Господарського процесуального кодексу України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін.

З огляду на обставини справи та з огляду на те, що договір поставки №754/21 від 25.11.2021, який позивач просить визнати недійсним, укладений між відповідачем та Товариством з обмеженою відповідальністю «ЛАБСВІТ», суд вважає за необхідне залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю «ЛАБСВІТ» (03124, місто Київ, вулиця Миколи Василенка, будинок 7-А; ідентифікаційний код: 41139172).

Суд звертає увагу, що враховуючи наявність загрози життю, здоров`ю учасників судового провадження при перебуванні у приміщенні Господарського суду Донецької області в місті Харкові, оскільки місто знаходиться під постійними обстрілами, враховуючи рекомендації Ради суддів України від 02.03.2022, тимчасово до усунення вищезазначених обставин, на час існування небезпеки для учасників провадження, пов`язаної з перебуванням останніх у приміщенні Господарського суду Донецької області, можливість участі у судовому засіданні учасників справи або їх представників безпосередньо у приміщенні суду є обмеженою, тому судові засідання за особистої участі учасників судового процесу не проводяться.

Суд повідомляє, що відновлена технічна можливість брати участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, або з використанням власних технічних засобів, у порядку, визначеному приписами ст. 197 Господарського процесуального кодексу України.

Суд також роз`яснює право учасників справи подавати до суду заяви про розгляд справи в їхній відсутності за наявними матеріалами в порядку частини третьої статті 196 Господарського процесуального кодексу України.

Керуючись ст. 2, 12, 164, 174, 177, 181, 182, 198, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Повернутися на стадію підготовчого провадження у справі №905/2331/21.

Призначити підготовче засідання на 12.10.2022 о 12:30 год., зал судового засідання №313.

Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю «ЛАБСВІТ» (03124, місто Київ, вулиця Миколи Василенка, будинок 7-А; ідентифікаційний код: 41139172).

Зобов`язати сторін направити на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛАБСВІТ» копії заяв по суті спору (позовну заяву з доданими до неї документами, відзиву на позовну заяву з доданими до нього документами), докази направлення надати суду до 05.10.2022.

Товариству з обмеженою відповідальністю «ЛАБСВІТ» надати суду пояснення по суті спору у строк до 10.10.2022 з доказами направлення таких пояснень на адресу позивача та відповідача.

Повідомити сторін про дату, час та місце судового засідання шляхом направлення ухвали на електронні пошти сторін. Явка сторін у судове засідання є необов`язковою.

Повідомити, що участь у судовому засіданні можлива для учасників справи виключно в режимі відеоконференції, у порядку, передбаченому ст. 197 Господарського процесуального кодексу України, та відбудеться лише за умови наявності об`єктивних обставин, які забезпечать безпеку проведення судового засідання у приміщенні Господарського суду Донецької області.

Рекомендувати учасникам справи подавати до суду заяви про розгляд справи в їхній відсутності за наявними матеріалами в порядку частини третьої статті 196 Господарського процесуального кодексу України.

Повідомити учасників справи, що заяви по суті справи, заяви з процесуальних питань, клопотання, пояснення, додаткові письмові докази, висновки експертів, можуть бути ними подані в електронному вигляді на електронну пошту суду або через особистий кабінет в системі «Електронний суд».

Ухвала складена та підписана 28.09.2022.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя О.В. Чернова

СудГосподарський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення28.09.2022
Оприлюднено03.10.2022
Номер документу106503065
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо оскарження актів (рішень) суб'єктів господарювання та їхніх органів, посадових та службових осіб у сфері організації та здійснення господарської діяльності

Судовий реєстр по справі —905/2331/21

Рішення від 20.10.2022

Господарське

Господарський суд Донецької області

Чернова Оксана Володимирівна

Ухвала від 12.10.2022

Господарське

Господарський суд Донецької області

Чернова Оксана Володимирівна

Ухвала від 28.09.2022

Господарське

Господарський суд Донецької області

Чернова Оксана Володимирівна

Ухвала від 15.09.2022

Господарське

Господарський суд Донецької області

Чернова Оксана Володимирівна

Ухвала від 25.07.2022

Господарське

Господарський суд Донецької області

Чернова Оксана Володимирівна

Ухвала від 20.02.2022

Господарське

Господарський суд Донецької області

Чернова Оксана Володимирівна

Ухвала від 20.02.2022

Господарське

Господарський суд Донецької області

Чернова Оксана Володимирівна

Ухвала від 17.01.2022

Господарське

Господарський суд Донецької області

Чернова Оксана Володимирівна

Ухвала від 14.01.2022

Господарське

Господарський суд Донецької області

Чернова Оксана Володимирівна

Ухвала від 11.01.2022

Господарське

Господарський суд Донецької області

Чернова Оксана Володимирівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні