Коростишівський районний суд Житомирської області
Справа № 935/904/22
Провадження № 1-кс/935/544/22
У Х В А Л А
28 вересня 2022 року м.Коростишів
Слідчий суддя Коростишівського районного суду Житомирської області ОСОБА_1 зі секретарем ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ ВП № 2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, -
встановив:
Слідчий СВ ВП № 2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 звернулася до слідчого судді Коростишівського районного суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів, в обґрунтування якого вказала, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ЄДРПОУ НОМЕР_1 , на підставі спеціального дозволу на використання надр №4528 від 06.12.2007, здійснює видобування гранітів та мігматитів, придатних для виробництва щебеню будівельного та каменю бутового. Видобуток зазначених корисних копалин здійснюється на земельній ділянці комунальної форми власності за кадастровим номером 1822581700:04:001:0004, загальною площею 24,592 га, розташованій поблизу с.Новогородецьке, Старосілецької ТГ, Житомирської області, вказана земельна ділянка перебуває у власності ІНФОРМАЦІЯ_2 , ЄДРПОУ: НОМЕР_2 , та передана в користування шляхом укладення договору оренди з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з терміном дії до 06.12.2027. Зазначає, що у ході здійснення господарської діяльності, вказаним підприємством здійснено самовільне захоплення частини земельної ділянки державної форми власності за кадастровим номером 1822581700:09:000:0101, загальною площею 180,011 га, яка відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно є власністю держави в особі ІНФОРМАЦІЯ_3 , ЄДРПОУ НОМЕР_3 , та на підставі державного акту на право постійного користування знаходиться на балансі Державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ЄДРПОУ НОМЕР_4 .
Вказує, що самовільно захоплена земельна ділянка, без відповідного дозволу на користування надрами, використовується ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » для видобутку гранітів та мігматитів, придатних для виробництва щебеню будівельного та каменю бутового, які відповідно допостанови Кабінету Міністрів України від 12.12.1994 №827відноситься до корисних копалин загальнодержавного значення (сировина для бутового каменю).
Таким чином, у результаті вищевказаних дій посадовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » завдано значної екологічної шкоди державі, в особі Державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_4 ».
Відомості про дане кримінальне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 240 КК України внесені 11.04.2022 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022062190000056.
У ході досудового розслідування по даному кримінальному провадженню виникла необхідність в отриманні інформації з приводу списків осіб, які були та є працевлаштовані в ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у період з 2007 року по 31.07.2022 року, проте в порядку ст. 93 КПК України, згідно відповіді ІНФОРМАЦІЯ_5 від 22.07.2022 року, вказану інформацію отримати не мають змоги.
Тому виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до речей та документів, а саме до списків осіб, які були та є працевлаштовані в ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у період з 01.01.2007 по 31.07.2022, що має важливе значення в даному кримінальному провадженні, та знаходяться у ІНФОРМАЦІЯ_5 , за адресою: АДРЕСА_1 , з метою встановлення всіх обставин, що підлягають доказуванню в досудовому розслідуванні і не можуть бути отриманні іншим чином, як в порядку тимчасового доступу.
Просить розглядклопотання проводитибез участіпосадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_5 , оскільки виклик у судове засідання призведе до передчасного розголошення відомостей, які безпосередньо стосуються суті кримінальних правопорушень та процесуальних дій, які заплановано провести.
Слідча в судове засідання не з`явилась подала до суду заяву, в якій просить розгляд клопотання проводити без її участі, клопотання підтримує та просить задовольнити.
Відповідно до ч. 2.ст. 163 КПК України, розгляд клопотання проведено у відсутності особи, у володінні якої знаходиться інформація.
Згідно з ч.4 ст. 107 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснювалось.
Слідчий суддя, розглянувши клопотання, дослідивши матеріали справи, дійшов до наступного висновку.
Виходячи зі змісту вимогст.131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.
Документи, які перебувають у вищевказаній установі містять конфіденційну інформацію, в тому числі комерційну та персональні дані осіб, але самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Як вбачається із зміступ.4,5,8 ч.1 ст.162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься у речах і документах, належить конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю, відомості, які можуть становити банківську таємницю, та персональні дані особи.
Відповідно доч.5 ст.163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи та самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
На підставі викладеного, слідчий суддя дійшов висновку про обґрунтованість клопотання слідчого та наявність підстав для надання тимчасового доступу до вказаних документів, з урахуванням мети отримання доступу до речей і документів.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст.160-166 КПК України,-
постановив:
Клопотання задовольнити.
Надати начальнику СВ ВП №2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_4 , заступнику начальника СВ ВП №2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_5 , слідчим СВ ВП №2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_6 , ОСОБА_3 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 тимчасовий доступ до документів, а саме до списків осіб, які були та є працевлаштовані в ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ЄДРПОУ НОМЕР_1 ,у період з 01.01.2007 по 31.07.2022 року, яка знаходиться у ІНФОРМАЦІЯ_5 , що за адресою: АДРЕСА_1 , з правом вилучення оригіналів та/або копій вказаних документів.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Строк дії ухвали два місяці з дня постановлення ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_11
Суд | Коростишівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 28.09.2022 |
Оприлюднено | 14.05.2024 |
Номер документу | 106515069 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Коростишівський районний суд Житомирської області
Василенко Р. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні