Справа №591/4355/22
Провадження № 2/591/2079/22
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 вересня 2022 року Зарічний районний суд м. Суми в складі судді Северинової А.С., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім. І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України, третя особа: Первинна профспілкова організація Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім. І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України про визнання незаконним та скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,
в с т а н о в и в:
22 вересня 2022 року ОСОБА_1 звернулася до суду з вказаною позовною заявою до Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім.І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України і просить суд:
- визнати незаконним та скасувати наказ від 18серпня 2022 року №259-ОС про звільнення позивачки з роботи за п. 6 ст. 36 КЗпП України;
- поновити її на роботі на посаді прибиральника службових приміщень відділу матеріально-технічного забезпечення Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім. І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України;
- стягнути з відповідача на її користь середній заробіток за час вимушеного прогулу, починаючи з 19серпня 2022року по день ухвалення рішення суду.
При вирішенні питання про відкриття провадження у справі з`ясована непідсудність даного позову Зарічному районному суду м. Суми, до якого він поданий, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 2 ст. 27 ЦПК України позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань.
Статтею 28 ЦПК України визначена можливість визначення підсудності справ за вибором позивача, зокрема за положеннями ч. 1 цієї статті позови, що виникають з трудових правовідносин, можуть пред`являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.
За нормами ч. 6 ст. 187 ЦПК України у разі якщо відповідачем у позовній заяві вказана фізична особа, яка не є суб`єктом підприємницької діяльності, суд не пізніше двох днів з дня надходження позовної заяви до суду звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи.
За інформацією управління «Центр надання адміністративних послуг у м. Суми» Сумської міської ради місце проживання позивачки ОСОБА_1 зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 , що відноситься до Ковпаківського району м.Суми. Цю ж адресу вказує і позивач в позовній заяві.
Водночас, за повідомленням Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) відповідно до інформації, яка міститься у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань адресою місцезнаходження Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім. І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України з 31 серпня 2022 року є АДРЕСА_2 .
Відомостей про зареєстроване місцезнаходження відповідача, також як і відомостей про зареєстроване місце перебування позивача на території Зарічного району м. Суми, або інших підстав, які б вказували на підсудність вказаного позову Зарічному районному суду м. Суми, не встановлено.
За нормами ч. 9 ст. 187 ЦПК України якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому ст. 31 цього Кодексу.
Відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншому суду.
Оскільки зареєстрованим місцем проживання позивачки ОСОБА_1 є адреса: АДРЕСА_1 , що відноситься до територіальної юрисдикції (підсудності) Ковпаківського районного суду м. Суми, справу слід передати за територіальною юрисдикцією (підсудністю) за зареєстрованим місцем проживання позивача.
Керуючись ст.ст. 27, 28, 31, 187 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім. І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України, третя особа: Первинна профспілкова організація Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім.І.Г.Харитоненка Державної прикордонної служби України про визнання незаконним та скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу передати на розгляд до Ковпаківського районного суду м. Суми за встановленою територіальною юрисдикцією (підсудністю).
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Сумського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя А.С. Северинова
Суд | Зарічний районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 30.09.2022 |
Оприлюднено | 03.10.2022 |
Номер документу | 106532480 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Зарічний районний суд м.Сум
Северинова А. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні