Ухвала
від 03.10.2022 по справі 921/468/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

03 жовтня 2022 року м. ТернопільСправа № 921/468/22 Господарський суд Тернопільської області

Суддя Охотницька Н.В. , розглянувши позовну заяву № 1/09 від 23.09.2022 (вх. № 526 від 28.09.2022)

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "АРТЕРІЯ", вул. Академіка Кучера, 13/4, м. Львів, 79007

до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Агробізнес", м. Токи, Тернопільська область, 47823

про стягнення заборгованості в сумі 54 542,08 грн, з яких: 50 500,00 грн основна сума боргу; 1 971,58 грн пені; 555,50 грн інфляційні втрати, 1 515,00 грн штрафу.

Встановила:

Товариство з обмеженою відповідальністю "АРТЕРІЯ" звернулося до Господарського суду Тернопільської області із позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю "Агробізнес" про стягнення заборгованості в сумі сумі 54 542,08 грн, з яких: 50 500,00 грн основна сума боргу; 1 971,58 грн пені; 555,50 грн інфляційні втрати, 1 515,00 грн штрафу.

Перевіряючи поданий позов на його відповідність вимогам Господарського процесуального кодексу України, суддя прийшов до висновку, що він не в повній мірі відповідає приписам цього правового акта, з наступних підстав.

За правилами господарського процесуального законодавства позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статтям 162, 164 ГПК України.

У відповідності до п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

Так, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за кодом ЄДРПОУ 30915832 значиться юридична особа Товариство з обмеженою відповідальністю "Агробізнес" місцезнаходженням якого є: 47823, Тернопільська область, Підволочиський район, село Токи, тоді як у позовній заяві позивачем зазначено: 47823, м. Токи, Тернопільська область.

Враховуючи наведене, позивачем всупереч вищенаведених вимог ч. 3 ст. 162 ГПК України, не зазначено вірне місцезнаходження/адресу відповідача, що також унеможливлює суд перевірити правильність направлення копії позовної заяви разом із усіма додатками відповідачу відповідно до п.1 ч.1 ст.164 ГПК України.

Окрім того, як вбачається із тексту позовної заяви, остання не містить офіційних електронних адрес та адрес електронних пошт сторін, як і не містить інформації, що такі відомості позивачу не відомі.

Також, відповідно до п.8 ч.3 ст.162 ГПК України, позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Як вбачається із поданих матеріалів, позивачем до позовної заяви долучено ряд документів у копіях. При цьому позивачем не зазначено про наявність у нього або іншої особи оригіналів доказів, копії яких додано до позовної заяви, що є порушенням п.8 ч.3 ст.162 ГПК України.

У відповідності до вимог ч. ч. 2, 3 ст. 162 ГПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи та повинна містити, зокрема, попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

Проте, позовна заява не містить попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи, що не відповідає вищезазначеним вимогам Господарського процесуального кодексу України.

Крім того, у відповідності до п. 10 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Однак, подана товариством з обмеженою відповідальністю "АРТЕРІЯ" позовна заява, в порушення вказаних вимог ст.162 Господарського процесуального кодексу України, не містить відомостей щодо підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову до цього самого відповідача, з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Відповідно до ч.ч. 2, 5 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Згідно з пунктом 5 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) позовна заява повинна містити, зокрема, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову, а згідно з пунктом 8 частини 3 цієї ж статті - перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності).

Згідно абз.2 ч. 8 ст. 42 ГПК України якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в паперовій формі, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи (його представника).

Відповідно до частин 1-5 статті 91 ГПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, посвідчених електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону. Електронна копія письмового доказу не вважається електронним доказом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Порядок засвідчення копій документів передбачений пунктом 5.26 Національного стандарту України "Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2020", затвердженого наказом ДП "Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості" від 01.07.2020 № 144. Згідно з вказаним стандартом відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.

Як уже зазначалось вище, позовна заява містить ряд доказів у копіях, якими позивач підтверджує викладені обставини. З долучених до позовної заяви копій документів вбачається, що на останніх наявні слова "Копія вірна", відбиток печатки ТОВ "АРТЕРІЯ" та підпис (без зазначення дати, назви посади, прізвища та ініціалів особи, яка засвідчує копії).

Відповідно до пункту 8 розділу 10 організації Правил діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18.06.2015 №1000/5, копія набуває юридичної сили лише в разі її засвідчення в установленому порядку. Неправильно засвідчені або незасвідчені копії документів є недопустимими доказами фактичних обставин справи та є підставою для скасування судового рішення у справі (постанова Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 11.07.2018 у справі №904/8549/17).

З огляду на вказане, документи, що додані до позову не є засвідченні у відповідності до вимог чинного законодавства, відтак за своєю правовою природою не являються письмовими доказами в розумінні ГПК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

З урахуванням встановлених недоліків, на підставі ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви №1/09 від 23.09.2022 (вх. № 526 від 28.09.2022) Товариства з обмеженою відповідальністю "АРТЕРІЯ" без руху, надавши позивачу час для усунення недоліків позовної заяви, шляхом подання до суду: уточнених відомостей щодо відповідача із зазначенням повної адреси місцезнаходження останнього, інформації про офіційні електронні адреси та адреси електронної пошти сторін, зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до позовної заяви, подання попереднього (орієнтовного) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи, належним чином засвідчених копій документів, долучених до позовної заяви, підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову до цього самого відповідача, з тим самим предметом та з тих самих підстав.

За умовами ч. 3, 4 ст. 174 ГПК України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст.176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 162, 174 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву №1/09 від 23.09.2022 (вх. № 526 від 28.09.2022) Товариства з обмеженою відповідальністю "АРТЕРІЯ" залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом 10-ти днів з дня одержання цієї ухвали.

3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.

4. Копію ухвали надіслати Товариству з обмеженою відповідальністю "АРТЕРІЯ", вул. Академіка Кучера, 13/4, м. Львів, 79007 рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправлення.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання 03.10.2022 та оскарженню не підлягає (ст. 235 ГПК України).

Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою: https://te.court.gov.ua/sud5022.

Суддя Н.В. Охотницька

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення03.10.2022
Оприлюднено04.10.2022
Номер документу106552604
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —921/468/22

Судовий наказ від 23.01.2023

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Охотницька Н.В

Рішення від 22.12.2022

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Охотницька Н.В

Ухвала від 12.12.2022

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Охотницька Н.В

Ухвала від 10.11.2022

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Охотницька Н.В

Ухвала від 03.10.2022

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Охотницька Н.В

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні