ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"05" жовтня 2022 р. м. Київ Справа № 911/1016/22
Господарський суд Київської області у складі судді Колесника Р.М., розглянувши матеріали справи за позовом
до
про стягнення 471689,99 гривень
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Київської області 04.07.2022 надійшла позовна заява приватного акціонерного товариства «ДТЕК Київські Регіональні Електромережі» про стягнення з Відділу культури, національностей та релігій Виконавчого комітету Обухівської міської ради суми не облікованої електроенергії в розмірі 471689,99 гривень.
Ухвалою Господарського суду Київської області від 11.07.2022 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі № 911/1016/22 за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та без проведення судового засідання.
На адресу суду 21.09.2022 від відповідача надійшов відзив на позов із запереченнями проти пред`явлених позовних вимог.
Також у поданому відзиві відповідач заперечує проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, з огляду на розмір заявлених позовних вимог, який перевищує сто розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Дослідивши заперечення відповідача проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, суд дійшов наступних висновків.
Згідно приписів ч. 4 ст. 250 Господарського процесуального кодексу України, якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, суд залежно від обґрунтованості заперечень відповідача постановляє ухвалу про: 1) залишення заяви відповідача без задоволення; 2) розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.
У відповідності до частин 1, 3, 4 статті 12 Господарського процесуального кодексу України, господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні. Умови, за яких суд має право розглядати вимоги про стягнення грошових сум у наказному провадженні, а справи - у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.
Частиною 5 статті 12 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з частинами 1, 2 статті 247 Господарського процесуального кодексу України, у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Так, згідно з ч. 4 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України у порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті, зокрема, справи в яких ціна позову перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
При цьому, при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження (ч. 3 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України).
Отже, за змістом ч. 5 ст. 12, ч. 1 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України малозначними справами є: справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Малозначні справи розглядаються тільки у порядку спрощеного позовного провадження.
Згідно із ст. 250 Господарського процесуального кодексу України питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Під час відкриття провадження у справі № 911/1016/22, суд, враховуючи, що розмір заявлених позовних вимог не перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що узгоджується із ч. 5 ст. 12, п. 8 ч. 4 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України, характер та обсяг доказів у справі, відповідно до приписів процесуального законодавства дійшов висновку про наявність підстав для розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, адже категорія даної справи не належить до справ, які не можуть бути розглянуті у порядку спрощеного позовного провадження та є справою незначної складності, а тому її розгляд доцільно здійснювати у порядку спрощеного позовного провадження.
Водночас, за змістом ч. 4 ст. 250 Господарського процесуального кодексу України необхідною передумовою для здійснення переходу до розгляду справи за правилами загального позовного провадження є наявність обґрунтованих заперечень відповідача щодо недоцільності розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження.
Проте, жодних обґрунтованих доводів щодо доцільності розгляду цієї справи за правилами загального позовного провадження відповідачем не наведено, а також доказів, які б підтверджували наявність обставин про складність вирішення спору та необхідність його розгляду в порядку загального провадження відповідачем суду не надано.
За таких обставин, суд не вбачає підстав для розгляду справи № 911/1016/22 за правилами загального позовного провадження, в зв`язку з чим клопотання відповідача щодо розгляду справи у порядку загального позовного провадження, суд визнає необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 12, 234, 247, 249, 250, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання Відділу культури, національностей та релігій Виконавчого комітету Обухівської міської ради про розгляд справи за правилами загального позовного провадження відмовити.
Ухвала складена та підписана 05.10.2022, набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню окремо від рішення суду не підлягає.
Суддя Р.М. Колесник
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 05.10.2022 |
Оприлюднено | 06.10.2022 |
Номер документу | 106607864 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Київської області
Колесник Р.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні