Рішення
від 05.10.2022 по справі 759/15974/21
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ун. № 759/15974/21

пр. № 2/759/445/22

05 жовтня 2022 року Святошинський районний суд м. Києва в складі:

головуючого - судді: Шум Л.М.

за участю секретаря: Лешко О.Д.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві позов ОСОБА_1 до Кооперативу по будівництву та експлуатації індивідуальних гаражів (КБЕІГ) «Аврора» про зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивачка у липні 2021 р. звернулася до Святошинського районного суду м. Києва з позовомдо Кооперативу по будівництву та експлуатації індивідуальних гаражів (КБЕІГ) «Аврора» про зобов`язання вчинити дії.

В обґрунтування заявлених вимог позивачка зазначає, що заповітом від 30.06.2017 року ОСОБА_2 заповів все своє майно їй (племінниці) ОСОБА_1 .

ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 помер та після його смерті згідно заповіту, вона являється спадкоємцем всього його майна де б воно не було і з чого б воно не складалось.

На підставі заповіту вона прийняла спадщину, шляхом отримання 19.11.2018 року свідоцтва про право на спадщину за заповітом, посвідченого державним нотаріусом Броварської районної державної нотаріальної контори. Таким чином вона вступила в управління та володіння спадковим майном, до складу якого входить гараж (гаражний) бокс АДРЕСА_2. Спадкова справа №671/2018. Але оформити право власності на вказаний гараж вона не має можливості, оскільки гараж не був зареєстрований на праві власності за спадкодавцем ОСОБА_2 ..

Державний нотаріус Броварської районної державної нотаріальної контори Київської області 20.11.2018 року відмовив їй у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом на гараж, оскільки при житті власника право власності на гараж АДРЕСА_2 не оформлялось.

Згідно інформаційної довідки КП «Київське МБТІ» від 30.07.20 гараж (гаражний) бокс АДРЕСА_2 за адресою: АДРЕСА_1 на праві власності незареєстрований.

Враховуючи вищевикладене, просить суд зобов"язати кооператив по будівництву та експлуатації індивідуальних гаражів "Аврора" вчинити дії стосовно зарахування в члени кооперативу та зарахувати у члени кооперативу з правом користування гаражем АДРЕСА_2 за адресою: АДРЕСА_1 , які вона успадкувала за заповітом, після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 . Стягнути з відповідачів на її користь витрати та судовий збір в сумі 908,00 грн.

Відповідно до Розпорядження Святошинського районного суду м. Києва № 64 від 02.05.2022 р., у зв`язку з перебуванням судді ВойтенкоЮ.В. на лікарняному, зазначене вище цивільне провадження шляхом повторного автоматичного розподілу було передано у моє провадження.

Ухвалою суду від 04.05.2022 року відкрито провадження по справі та призначено до підготовчого засідання.

Ухвалою суду від 14.06.2022 року закрито підготовче провадження по справі та призначено справу до судового розгляду.

Згідно відзиву на позовну заяву, відповідач заперечує проти позову, у зв`язку із його безпідставністю .

В судовому засіданні представник позивача просив суд задовольнити позов.

Представник відповідача просив відмовити в задоволенні позову.

Суд, заслухавши думку представника позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали справи, прийшов до наступного висновку.

Судом встановлено, що рішенням Святошинського районного суду м. Києва від 19.05.2021 року в задоволенні позову ОСОБА_1 до Київської міської ради, Кооператив по будівництву та експлуатації індивідуальних гаражів (КБЕІГ) "Аврора" в особі директора кооперативу ОСОБА_3, третя особа: Броварська районна державна нотаріальна контора про визнання права власності в порядку спадкування відмовлено(ас.35-39).

При цьому, судом встановлено, що 30.06.2017 року ОСОБА_2 складено заповіт, відповідно до якого він заповів ОСОБА_1 все своє майно .

Згідно свідоцтва про смерть, ОСОБА_2 , помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Згідно відповіді Броварської районної державної нотаріальної контори Київської області №3244/02-14 від 20.11.2018 року ОСОБА_1 відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину на гараж АДРЕСА_2 по АДРЕСА_1 .

Судом встановлено, що згідно Інформаційної довідки наданої КП Київської міської ради «Київське міське бюро технічно інвентаризації» право власності на гараж АДРЕСА_2 по АДРЕСА_1 не зареєстровано.

Також судом встановлено, що відповідно до довідки голови правління КБЕІГ «Аврора» Цибульського частково пайовий внесок в розмірі 1 600 карбованців був внесений у 1986 році ОСОБА_2 .. При цьому, пайовий внесок повністю не внесений (всього 2800 карбованців). Наданий ОСОБА_2 гаражний бокс йому не належав, це власність юридичної особи «Кооператив по будівництву та експлуатації індивідуальних гаражів «Аврора».

Судом встановлено, що статут відповідача діє з 1972 року, жодних змін до нього з 1972 року по сьогоднішній день не вносилось. Статутом відповідача не урегульоване питання щодо прийняття в члени кооперативу.

Відповідно до ст. 10 ЗУ «Про кооперацію» в редакції, яка діяла до 15.08.2020 року, членами кооперативу можуть бути громадяни України, іноземці та особи без громадянства, юридичні особи України та іноземних держав, що діють через своїх представників, які внесли вступний внесок та пай у розмірах, визначених статутом кооперативу, додержуються вимог статуту і користуються правом ухвального голосу.

Членом кооперативу може бути фізична особа, яка досягла 16-річного віку і виявила бажання брати участь у його діяльності.

Кооператив зобов`язаний вести облік своїх членів та видати кожному з них посвідчення про членство.

Відповідно до ст. 11 ЗУ «Про кооперацію», вступ до кооперативу здійснюється на підставі письмової заяви. Особа, яка подала заяву про вступ до кооперативу, вносить вступний внесок і пай у порядку та розмірах, визначених ного статутом. Рішення правління чи голови кооперативу про прийняття до кооперативу підлягає затвердженню загальними зборами його членів.

У разі смерті члена кооперативу (фізичної особи), членство в кооперативі припиняється згідно ст. 13 ЗУ «Про кооперацію».

Відповідно до ст.21 ЗУ «Про кооперацію», у разі виходу або виключення з кооперативу фізична чи юридична особа має право на одержання своєї загальної частки натурою, грішми або (за бажанням) цінними паперами відповідно до їх вартості на момент виходу, а земельної ділянки - у натурі. Строк та інші умови одержання членом кооперативу своєї загальної частки встановлюються статутом кооперативу, при цьому строк одержання зазначеної частки не може перевищувати двох років, а відлік його розпочинається з 1 січня року, що настає з моменту виходу або виключення з кооперативу.

Право власності членів кооперативу - фізичних осіб на свою загальну частку успадковується.

Відповідно до ст. 1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Відповідно до ч.І ст.1219 ЦК України, не входять до складу спадщини права та обов"язки, що нерозривно пов"язані з собою спадкодавця, зокрема:

1)особисті немайнові права;

2) право на участь у товариствах та право членства в об"єднаннях громадян, якщо інше не встановлено законом або їх установлюючими документами.

З огляду на вищевикладене, з врахуванням того, що членство в кооперативі померлого ОСОБА_2 було його особистим немайновим правом, а саме: право користування гаражем АДРЕСА_2 за адресою: АДРЕСА_1 , яке припинилося, у зв"язку із смертю останнього, відповідно до ст. 13 ЗУ "Про кооперацію", суд приходить до висновку про відмову в задоволенні позову.

Керуючись ст.ст.328, 392, 1216, 1218, 1268, 1297 ЦК України, ст.ст. 10, 12, 81, 141, 206, 265, 268 ЦПК України, суд -

УХВАЛИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 до Кооперативу по будівництву та експлуатації індивідуальних гаражів (КБЕІГ) «Аврора» про зобов`язання вчинити дії - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасникам справи, які не були присутні в судовому засіданні, або якщо судове рішення було ухвалено поза межами судового засідання чи без повідомлення (виклику) учасників справи, копія судового рішення надсилається протягом двох днів з дня його складення у повному обсязі в електронній формі у порядку, визначеному законом, - у випадку наявності у особи офіційної електронної адреси, або рекомендованим листом з повідомленням про вручення - якщо така адреса відсутня.

Рішення може бути оскаржено до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів».

Суддя: Л.М. Шум

СудСвятошинський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення05.10.2022
Оприлюднено12.10.2022
Номер документу106643322
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про спонукання виконати або припинити певні дії

Судовий реєстр по справі —759/15974/21

Рішення від 14.10.2022

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Шум Л. М.

Рішення від 05.10.2022

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Шум Л. М.

Рішення від 05.10.2022

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Шум Л. М.

Ухвала від 13.06.2022

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Шум Л. М.

Ухвала від 03.05.2022

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Шум Л. М.

Ухвала від 15.12.2021

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Войтенко Ю. В.

Ухвала від 30.07.2021

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Войтенко Ю. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні