Ухвала
від 07.10.2022 по справі 521/14615/22
МАЛИНОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 521/14615/22

Номер провадження № 2/521/4175/22

УХВАЛА

Іменем України

07 жовтня 2022 року суддя Малиновського районного суду м. Одеси Роїк Д.Я., розглянувши цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Центру соціальних служб Одеської міської ради про визнання недійсними наказів та їх скасування, стягнення моральної шкоди, -

В С Т А Н О В И В:

04.10.2022 року до Малиновського районного суду м. Одеси у закритому конверті надійшла позовна заява ОСОБА_1 , в якій вона просить суд скасувати наказ Центру соціальних служб Одеської міської ради від 01.07.2022 року № 166-к Про дисциплінарне стягнення та наказ Центру соціальних служб Одеської міської ради від 06.07.2022 № 172-к Про дисциплінарне стягнення, а також стягнути на ї корить моральну шкоду у розмірі 150000грн., та судові витрати.

Відповідно доч.3ст.175ЦПК Українипозовна заяваповинна містити: 2) повненайменування (дляюридичних осіб)або ім`я(прізвище,ім`я тапо батькові-для фізичнихосіб)сторін таінших учасниківсправи,їх місцезнаходження(дляюридичних осіб)або місцепроживання чиперебування (дляфізичних осіб),поштовий індекс,ідентифікаційний кодюридичної особив Єдиномудержавному реєстріпідприємств іорганізацій України(дляюридичних осіб,зареєстрованих зазаконодавством України),а такожреєстраційний номероблікової карткиплатника податків(дляфізичних осіб)за йогонаявності абономер ісерію паспортадля фізичнихосіб -громадян України(якщотакі відомостіпозивачу відомі),відомі номеризасобів зв`язку,офіційної електронноїадреси таадреси електронноїпошти;5)виклад обставин,якими позивачобґрунтовує своївимоги;зазначення доказів,що підтверджуютьвказані обставини; 8) зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності).

Зазначених вище вимог закону позивачем не додержано.

Відповідно доакту провтрату документівабо перепідшиваннясправи відсутністьвкладень абопорушень цілісностіпошкодження конверту(пакування)від 04.10.2022року складеного підчас реєстраціїпозовної заяви про визнання недійсними наказів та їх скасування, стягнення моральної шкодияка надійшла від ОСОБА_1 , невиявлено вказаниху додаткудокументів,а саме:копії пояснення ОСОБА_1 , від 01.07.2022 р. та 06.07.2022 р.Таким чином, заявнику необхідно додати до заяви всі докази, що підтверджують викладені в заяві обставини.

Крім того, відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Статтею 7 Закону України про «Державний бюджет на 2022 рік» установлено у 2021 році прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 2481,00 гривень.

Відповідно до ч. 3 ст.6Закону України«Про судовийзбір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Зважаючи на викладене, приймаючи до уваги той факт, що позовні вимоги ОСОБА_1 містять одну вимогу немайнового характеру, розмір судового збору за які становить 992 грн. 40 коп. (2481х 0,4 х 1), та одну вимогу про відшкодування моральної шкоди у розмірі 150000 грн. 00 коп., судовий збір за яку становить 1500 грн. 00 коп. (150000х 1,5 % < 2270),

Позивачем при зверненні до суду надано квитанцію № ПН 454 від 28.09.2022року на суму 2481,00.

Таким чином, відповідно до ставок Закону України«Про судовийзбір» позивачу необхідно доплатити судовий збір за вимогу про відшкодування моральної шкоди у сумі 11 гривень 40 копійок за реквізитами для сплати судового збору до Малиновського районного суду м. Одеси (https://ml.od.court.gov.ua/sud1519/gromadyanam/tax/), на надати до суду оригінал квитанції.

В порушення п. 3 ч. 3 ст.175ЦПК України позивачем не вказано обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються, підстави та визначення розміру моральної шкоди у визначеному ОСОБА_1 розмірі.

Постановою Пленуму Верховного Суду України № 4 від 31 березня 1995 року «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди» роз`яснено, що під моральною шкодою слід розуміти втрати немайнового характеру внаслідок моральних чи фізичних страждань, або інших негативних явищ, заподіяних фізичній чи юридичній особі незаконними діями або бездіяльністю інших осіб. Відповідно моральна шкода може полягати у приниженні честі, гідності, престижу або ділової репутації, моральних переживаннях у зв`язку з ушкодженням здоров`я, у порушенні права власності (в тому числі інтелектуальної), прав, наданих споживачам, інших цивільних прав, у зв`язку з незаконним перебуванням під слідством і судом, у порушенні нормальних життєвих зв`язків через неможливість продовження активного громадського життя, порушенні стосунків з оточуючими людьми, при настанні інших негативних наслідків (п. 3).

Аналогічна правова позиція визначена і у статті 23 Цивільного кодексу України.

При цьому, пунктом 4 Постанови від 31 березня 1995 року визначено, що у позовній заяві про відшкодування моральної (немайнової) шкоди має бути зазначено, у чому полягає ця шкода, якими неправомірними діями чи бездіяльністю її заподіяно позивачеві, з яких міркувань він виходив, визначаючи розмір шкоди, та якими доказами це підтверджується, окрім вказівки на те, у чому полягає ця шкода та якими неправомірними діями чи бездіяльністю її заподіяно позивачеві. У разі недотримання позивачем зазначених вимог суд вправі залишити позовну заяву без руху.

Таким чином, заява має містити відомості про розмір сум, щодо яких заявлено вимоги, з відповідними розрахунками і обґрунтуванням та докази, що підтверджують позов, отже до заяви повинні бути додані необхідні документи, наприклад, докази причино-наслідкового зв`язку між станом стражданнями позивача та діями, бездіяльністю або рішеннями відповідача, зокрема, докази погіршення фізичного та душевного здоров`я, втрати ділової активності, спокою та рівноваги.

Таким чином, подана позовна заява не відповідає вимогам, встановленим законодавством.

Відповідно доч.1-3мст.185ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити). Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачеві строку для усунення зазначених недоліків. Заяву про усунення недоліків разом з долученими документами необхідно надати до Малиновського районного суду м. Одеси через канцелярію суду.

Судом при винесенні ухвали враховується прецедентна практика Європейського суду з прав людини, яка виходить з того, що реалізуючи п.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.

З цього приводу прецедентними є рішення Європейського суду з прав людини у справах «Осман проти Сполученого королівства» від 28.10.1998 року та «Круз проти Польщі» від 19 червня 2001 року.

У вказаних Рішеннях зазначено, що право на суд не є абсолютним. Воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує регулювання з боку держави.

У зв`язку з наведеним, вказані вимоги суду не є порушенням права на справедливий судовий захист та не можуть вважатися обмеженням права доступу до суду.

Керуючись ст.ст. 175-178, 185 ЦПК України, -

У Х В А Л И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Центру соціальних служб Одеської міської ради про визнання недійсними наказів та їх скасування, стягнення моральної шкоди, - залишити без руху.

Надати позивачеві для усунення недоліків позовної заяви строк - 5 (п`ять) днів з дня вручення копії ухвали.

Роз`яснити, що у разі невиконання вищевказаних вимог у встановлений судом строк, заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Одеського апеляційного суду в частині визначення розміру судового збору шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення. В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.

С У Д Д Я:

СудМалиновський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення07.10.2022
Оприлюднено11.10.2022
Номер документу106659722
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них

Судовий реєстр по справі —521/14615/22

Рішення від 08.02.2023

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Роїк Д. Я.

Рішення від 08.02.2023

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Роїк Д. Я.

Ухвала від 04.11.2022

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Роїк Д. Я.

Ухвала від 07.10.2022

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Роїк Д. Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні