УХВАЛА
10 жовтня 2022 року
м. Київ
cправа № 909/252/20
Суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Случ О. В.
перевіривши матеріали касаційної скарги Приватного підприємства "Прикарпаття і К"
на ухвалу Господарського суду Івано-Франківської області від 25.05.2022 (суддя Максимів Т. В.)
і постанову Західного апеляційного господарського суду від 10.08.2022 (головуючий суддя Малех І. Б., судді Гриців В. М., Зварич О. В.)
за заявою Приватного підприємства "Прикарпаття і К"
про перегляд рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 19.04.2021 за нововиявленими обставинами
у справі № 909/252/20
за позовом Приватного підприємства "Прикарпаття і К"
до 1) Івано-Франківської міської ради і 2) Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвестайм",
треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача 1 - 1) Громадська організація "Івано-Франківська обласна організація Товариства сприяння обороні України" і 2) Івано-Франківська автомобільна школа Товариства сприяння обороні України,
про визнання незаконними та скасування рішень міської ради та визнання недійсним договору оренди землі,
ВСТАНОВИВ:
14.09.2022 скаржник надіслав до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду касаційну скаргу на ухвалу Господарського суду Івано-Франківської області від 25.05.2022 і постанову Західного апеляційного господарського суду від 10.08.2022 у справі № 909/252/20.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи від 21.09.2022 вказану касаційну скаргу передано для розгляду колегії суддів у складі: Случ О. В. - головуючий (доповідач), Мачульский Г. М., Могил С. К.
Здійснивши перевірку матеріалів касаційної скарги на відповідність вимогам статей 288, 290 Господарського процесуального кодексу, Суд встановив, що подана скарга їм не відповідає з огляду на таке.
За приписами частини першої статті 288 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга на судове рішення подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, що оскаржується, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Постанова Західного апеляційного господарського суду була проголошена 10.08.2022, повний текст складено у той же день, тобто останнім днем оскарження зазначеної постанови є 30.08.2022.
Відповідно до частини другої статті 288 Господарського процесуального кодексу України учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення.
Касаційну скаргу скаржник подав до суду касаційної інстанції 14.09.2022, тобто з порушенням встановлено Законом строку на касаційне оскарження без клопотання про поновлення процесуального строку.
Частиною третьою статті 292 Господарського процесуального кодексу України визначено, що касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 288 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, наведені нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції із заявою про поновлення строку або навести інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або наведені підстави для поновлення строку на касаційне оскарження визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті касаційного провадження на підставі пункту 4 частини першої статті 293 цього Кодексу.
Відповідно до пункту 2 частини четвертої статті 290 Господарського процесуального кодексу України до касаційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України «Про судовий збір».
Згідно зі статтею 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з підпунктом 7 пункту 2 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання апеляційної і касаційної скарги на ухвалу суду сплачується 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, станом на день подання скарги.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2022 рік" прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2022 установлено в розмірі 2 481 грн.
25.05.2022 ухвалою Господарського суду Івано-Франківської області, залишеною без змін постановою Західного апеляційного господарського суду, відмовлено в задоволенні заяви Приватного підприємства "Прикарпаття і К" про перегляд рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 19.04.2021 за нововиявленими обставинами.
Як убачається з касаційної скарги, скаржник оскаржує постанову Західного апеляційного господарського суду від 10.08.2022 і ухвалу Господарського суду Івано-Франківської області від 25.05.2022 про відмову в задоволенні заяви про перегляд рішення за нововиявленими обставинами.
Отже, згідно з приписами Закону України "Про судовий збір" (в редакції, чинній на дату подачі касаційної скарги) судовий збір за подання касаційної скарги мав бути сплачений у розмірі 2 481 грн.
Проте, скаржник до матеріалів касаційної скарги не додав доказів сплати судового збору.
Таким чином, у зв`язку з відсутністю в матеріалах касаційної скарги документів, що підтверджують сплату судового збору, скаржникові необхідно усунути недоліки касаційної скарги та подати до суду документ на підтвердження сплати судового збору у встановлених законом порядку і розмірі.
Згідно з частиною другою статті 292 Господарського процесуального кодексу України у разі якщо касаційна скарга оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 290 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу, про що суддею постановляється відповідна ухвала.
Відповідно до частини другої статті 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене, касаційна скарга Приватного підприємства "Прикарпаття і К" підлягає залишенню без руху із наданням скаржникові строку на (1) подання заяви (клопотання) про поновлення процесуального строку на касаційне оскарження разом з доказами про отримання копії оскаржуваної постанови і (2) надання доказів про сплату судового збору у розмірі 2 481 грн у строк, який не може перевищувати 10 днів з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху.
Крім того, Суд звертає увагу, що відповідно до статті 291 Господарського процесуального кодексу України, особа, яка подає касаційну скаргу, надсилає учасникам справи копію цієї скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, листом з описом вкладення. Скаржник до касаційної скарги не надав докази про направлення касаційної скарги з додатками листом з описом вкладення іншим учасникам у справі.
Керуючись статтями 174, 234, 287, 290-292 Господарського процесуального кодексу України, Верховний Суд
У Х В А Л И В:
1. Касаційну скаргу Приватного підприємства "Прикарпаття і К" на ухвалу Господарського суду Івано-Франківської області від 25.05.2022 і постанову Західного апеляційного господарського суду від 10.08.2022 у справі № 909/252/20 залишити без руху.
2. Надати Приватному підприємству "Прикарпаття і К" строк для усунення недоліків, який не може перевищувати 10 днів з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху.
3. Роз`яснити, що у разі невиконання у встановлений строк вимог даної ухвали, касаційна скарга буде повернута скаржникові або у відкритті касаційного провадження буде відмовлено.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.
Суддя О. В. Случ
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 10.10.2022 |
Оприлюднено | 12.10.2022 |
Номер документу | 106684279 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Случ О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні