Рішення
від 03.10.2022 по справі 300/8064/21
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"03" жовтня 2022 р. справа № 300/8064/21

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Боршовського Т.І.,

за участю секретаря судового засідання Ілюк А.Р.,

представників позивача Давимуки В.Я., Парфан Л.І.,

представників відповідача Вінтоняк С.В., Маланюк Н.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до Богородчанської селищної ради

про визнання протиправними та скасування рішень від 07.06.2021 № 717-7/2021 та № 716-7/2021, зобов`язання до вчинення дій, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до Богородчанської селищної ради (далі відповідач), в якому просить суд: визнати протиправним та скасувати рішення відповідача від 07.06.2021 № 717-7/2021 про відмову позивачу в наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства в селі Підгір`я Богородчанської селищної ради Богородчанського району Івано-Франківської області; зобов`язати Богородчанську селищну раду ухвалити рішення, яким надати ОСОБА_1 дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 1,25 га для ведення особистого селянського господарства в селі Підгір`я Богородчанської селищної ради Богородчанського району Івано-Франківської області; визнати протиправним та скасувати рішення відповідача від 07.06.2021 № 716-7/2021 про відмову позивачу в наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд орієнтовною площею 0,25 га в селі Підгір`я Богородчанської селищної ради Богородчанського району Івано-Франківської області; зобов`язати Богородчанську селищну раду ухвалити рішення, яким надати ОСОБА_1 дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд орієнтовною площею 0,25 га в селі Підгір`я Богородчанської селищної ради Богородчанського району Івано-Франківської області.

Позовні вимоги мотивовано тим, що 23.04.2021 позивач звернувся до Богородчанської селищної ради із заявами про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 1,25 га для ведення особистого селянського господарства в селі Підгір`я Богородчанської селищної ради Богородчанського району Івано-Франківської області та про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд орієнтовною площею 0,25 га в селі Підгір`я Богородчанської селищної ради Богородчанського району Івано-Франківської області. За результатом розгляду таких заяв від 23.04.2021 відповідач прийняв рішення від 07.06.2021 № 717-7/2021 та № 716-7/2021, якими відмовлено позивачу в наданні дозволів на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок. ОСОБА_1 вважає такі рішення відповідача від 07.06.2021 № 717-7/2021 та № 716-7/2021 протиправними, оскільки зазначені рішення є немотивованими. ОСОБА_1 зазначив, що оспорені ним рішення Богородчанської селищної ради не містять жодних посилань на існування передбачених частиною сьомою статті 118 Земельного кодексу України підстав для відмови у наданні дозволів на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення вищевказаних земельних ділянок.

Ухвалою від 14.12.2021 суд відкрив провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) та витребував в Богородчанської селищної ради належним чином засвідчені копії: попереднього рішення профільної комісії Богородчанської селищної ради щодо розгляду заяв ОСОБА_1 від 23.04.2021 про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок; протоколу пленарного засідання сьомої сесії восьмого демократичного скликання Богородчанської селищної ради від 07.06.2021 щодо розгляду заяв ОСОБА_1 від 23.04.2021 про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок.

10.01.2022 через канцелярію Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшов лист Богородчанської селищної ради від 05.01.2022 №15/02-51/2249, до якого долучено: витяг з протоколу сьомої сесії Богородчанської селищної ради восьмого демократичного скликання від 07.06.2021 щодо розгляду заяв ОСОБА_1 від 23.04.2021 про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок; витяг з протоколу засідання комісії з питань земельних відносин, лісового господарства, природних ресурсів та екології № 6 від 04.06.2021 щодо розгляду заяв ОСОБА_1 від 23.04.2021 про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок (том 1, а.с. 20-24).

10.01.2022 через канцелярію Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшов відзив Богородчанської селищної ради від 05.01.2022 № 15/02-51/2249 на позовну заяву. У відзиві відповідач зазначив, що рішенням від 07.06.2021 № 717-7/2021 відмовлено позивачу в наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 1,25 га для ведення особистого селянського господарства в селі Підгір`я Богородчанської селищної ради Богородчанського району Івано-Франківської області, оскільки частина земельної ділянки накладається на частину вже сформованої земельної ділянки за кадастровим номером 2620487200602:004:0370 площею 4,8383 га, відомості про яку було внесено до Державного земельного кадастру 31.05.2021, а частина земельної ділянки була зазначена на несформованій земельній ділянці орієнтовною площею 1,0 га. Окрім цього, до селищної ради звернулися також учасники бойових дій із заявою про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки із долученим викопіюванням, на якому було зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, для ведення особистого селянського господарства, що розташована за адресою: урочище Над Джамійками, село Підгір`я, кадастровий номер 2620487200:02:004:0370, площею 4,8383 га. Відповідач зазначив, що рішенням від 07.06.2021 № 716-7/2021 відмовлено позивачу в наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,25 га для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка) в с. Підгір`я Богородчанської селищної ради Богородчанського району Івано-Франківської області, оскільки зазначене бажане місце розташування земельної ділянки площею 0,25 га є в межах вже сформованої земельної ділянки за кадастровим номером 2620487200602:004:0370 площею 4,8383 га, відомості про яку було внесено до Державного земельного кадастру 31.05.2021. Дана територія згідно генерального плану з схемою інженерного обладнання території М 1:5000 села Підгір`я, Діброва Богородчанського району Івано-Франківської області не зазначена як садибна житлова забудова, а тому постійною комісією з питань земельних відносин, лісового господарства, природних ресурсів та екології на підставі статті 118 Земельного кодексу України запропоновано винести на розгляд сесії проект рішення щодо відмови ОСОБА_1 у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Також відповідач звернув увагу на те, що до компетенції суду не входить зобов`язання відповідача приймати на сесії будь-яке конкретне рішення, оскільки відповідно до чинного законодавства України суд не має права перебирати на себе повноваження, віднесені до компетенції органів місцевого самоврядування. Відповідач просив суд відмовити в задоволенні позову (том 1, а.с. 26-29).

21.01.2022 через канцелярію Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшла відповідь ОСОБА_1 від 20.01.2022 на відзив. Позивач зазначив, що ОСОБА_2 подано до відповідача заяви про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою на ті ж земельні ділянки, які бажав отримати ОСОБА_3 . Богородчанська селищна рада задоволила заяви ОСОБА_2 , однак відмовила ОСОБА_3 . Позивач звернув увагу на те, що ОСОБА_2 в 2016 році уже отримав безоплатно земельну ділянку у власність в селищі Богородчани за кадастровим номером 2620455100:01:004:0838 як учасник АТО, а, отже, використав своє право на безоплатне отримання землі для будівництва житлового будинку та споруд. (том 1, а.с. 35-38).

04.02.2022 через канцелярію Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшло заперечення Богородчанської селищної ради від 31.01.2022 № 15/02-51/2249 на відповідь на відзив. Так, відповідач повідомив, що 07.06.2021 на розгляд сесії Богородчанської селищної ради надійшли заяви від ОСОБА_1 та від ОСОБА_2 щодо надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в урочищі ОСОБА_4 селі Підгір`я. В результаті голосування на сесії селищної ради прийнято рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в урочищі Над Джамійками селі Підгір`я для особистого селянського господарства ОСОБА_2 як учаснику АТО, оскільки Законом України Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту передбачено першочерговість розгляду питань пов`язаних із зверненням учасників АТО на отримання земельних ділянок. Також відповідач зазначив, що розглядаючи клопотання особи про надання дозволу на розробку проекту землеустрою, орган влади, як правило, зважає не лише на повноту та зміст поданих з клопотанням матеріалів, а в цілому зважує доцільність надання такого дозволу, та враховує інші фактори, прямо не передбачені у статті 118 Земельного кодексу України, але які є суспільно значущі (том 1, а.с. 57-59).

16.02.2022 через канцелярію Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшло пояснення позивача від 13.02.2022. ОСОБА_1 додатково зазначив, що на момент подання позивачем заяви на отримання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 1,25 га для ведення особистого селянського господарства в селі Підгір`я Богородчанської селищної ради Богородчанського району Івано-Франківської області, земельна ділянка з кадастровим номером 2620487200602:004:0370 площею 4,8383 га не була сформована. Вказане підтверджується графічними матеріалами, які подані позивачем до Богородчанської селищної ради разом із заявою на отримання земельних ділянок. Затвердження технічної документації із землеустрою на земельну ділянку з кадастровим номером 2620487200602:004:0370 відбулось на сесії Богородчанської селищної ради 07.06.2022, що спростовує твердження відповідача про внесення до Державного земельного кадастру 31.05.2021 відомостей про вказану земельну ділянку (том 1, а.с. 64-65).

Ухвалою від 06.07.2022 суд призначив судовий розгляд цієї справи в судовому засіданні на 10.08.2022, відмовив в задоволенні клопотання позивача від 20.01.2022 про виклик свідка та витребував в Богородчанської селищної ради: належним чином засвідчену копію повного протоколу пленарного засідання сьомої сесії восьмого демократичного скликання Богородчанської селищної ради від 07.06.2021; належним чином засвідчені копії рішення Богородчанської селищної ради від 07.06.2021 щодо надання ОСОБА_2 дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в урочищі Над Джамійками с.Підгір`я для особистого селянського господарства та для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд; належним чином засвідчені копії заяв ОСОБА_2 з усіма додатками до них про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок площею 1,5000 га в урочищі Над Джамійками с.Підгір`я для особистого селянського господарства та площею 0,25 га для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд; витяг з Держгеокадастру щодо земельної ділянки з кадастровим номером 2620487200602:004:0370 площею 4,8383 га; рішення Богородчанської селищної ради від 07.06.2021 щодо затвердження технічної документації із землеустрою щодо земельної ділянки з кадастровим номером 2620487200602:004:0370; рішення Богородчанської селищної ради про затвердження проекту землеустрою щодо земельної ділянки за кадастровим номером 2620455100:01:004:0838; витяги з Держгеокадастру та Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо земельної ділянки за кадастровим номером 2620455100:01:004:0838.

25.07.2022 через канцелярію Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшло пояснення позивача від 22.07.2022, згідно якого повідомлено, що спірна земельна ділянка площею 0,25 га знаходиться в урочищі Над Джамійками село Підгір`я в зоні Ж-1кп відповідно до схеми зонування території села Підгір`я, розробленої Державним науково-дослідним інститутом «Діпромісто» в 2019 році. Так, переважні види використання земельних ділянок в цій зоні є одно-трьох поверхові садибні житлові будинки, що розташовані на прийом двох-трьох сімей відпочиваючих (том 1, а.с. 80).

25.07.2022 через канцелярію Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшов лист Богородчанської селищної ради від 22.07.2022 № 15/02-51/2249, до якого долучено копії: повного протоколу сьомої сесії Богородчанської селищної ради восьмого демократичного скликання від 07.06.2021; рішення Богородчанської селищної ради від 07.06.2021 щодо надання ОСОБА_2 дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в урочищі Над Джамійками село Підгір`я для особистого селянського господарства та для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд; заяв ОСОБА_2 з усіма додатками до них про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок площею 1,5000 га в урочищі Над Джамійками село Підгір`я для особистого селянського господарства та площею 0,25 га для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд; витяг з Держгеокадастру щодо земельної ділянки з кадастровим номером 2620455100:01:004:0838 (том 1, а.с. 85-86).

10.08.2022 через канцелярію Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшла заява ОСОБА_1 про стягнення з відповідача судових витрат на правничу допомогу в розмірі 4500,00 грн. (том 1, а.с. 141).

10.08.2022 представник відповідача в судове засідання не з`явився, хоча про дату та час судового засідання Богородчанська селищна рада повідомлена належним чином, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення з ухвалою від 06.07.2022 та повісткою про виклик.

10.08.2022 суд оголосив перерву в судовому засіданні до 17.08.2022 та визначив обов`язкову явку представника Богородчанської селищної ради.

Ухвалою від 10.08.2022 суд витребував в Богородчанської селищної ради: належним чином засвідчену копію схеми розподілу земельної ділянки з кадастровим номером 2620487200602:004:0370 площею 4,8383 га в урочищі Над Джамійками с.Підгір`я, яка вказана додатком до рішень Богородчанської селищної ради від 07.06.2021 № 713-7/2021 та № 714-7/2021; належним чином засвідчені копії всіх рішень Богородчанської селищної ради щодо земельної ділянки за кадастровим номером 2620455100:01:004:0838; інформаційну довідку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо земельної ділянки за кадастровим номером 2620455100:01:004:0838.

17.08.2022 через канцелярію Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшов лист Богородчанської селищної ради від 16.08.2022 № 15/02-34/1881, до якого долучено копії: рішень та викопіювання з публічної кадастрової карти земельної ділянки з кадастровим номером 2620487200602:004:0370 площею 4,8383 га в урочищі Над Джамійками с.Підгір`я; рішення відповідача від 09.07.2015 № 148 та рішення від 08.11.2019 № 1043 щодо земельної ділянки за кадастровим номером 2620455100:01:004:0838; інформаційну довідку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо земельної ділянки за кадастровим номером 2620455100:01:004:0838 (том 1, а.с. 157-166).

10.08.2022 суд оголосив перерву в судовому засіданні до 05.09.2022 у зв`язку з витребуванням додаткових доказів.

29.08.2022 через канцелярію Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшов лист Богородчанської селищної ради від 26.08.2022 № 15/02-34/1881, до якого долучено копії: рішення відповідача від 07.06.2021 № 714-7/2021 та план схема розподілу земельної ділянки за кадастровим номером 2620487200602:004:0370; рішень Підгірської сільської ради від 27.12.2006 та від 18.12.2001; державного акту на право колективної власності на землю та додатки 1, 2 до такого акту ІІ-ІФ № 000001, план зовнішніх меж земель, переданих у колективну власність; пояснювальної записки, графічних матеріалів до Генерального плану с.Підгір`я, с.Діброва, викопіювання із схеми зонування території та викопіювання з генерального плану забудови території; технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель комунальної власності, землі запасу за адресою: урочище Над Джамійками с.Підгір`я 2021 рік (том 1, а.с. 176-216).

05.09.2022 через канцелярію Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшов лист Богородчанської селищної ради від 05.09.2022 № 1881/02-34/15, до якого долучено копію рішення відповідача від 07.06.2021 № 591-7/2021 «Про затвердження технічних документацій із землеустрою щодо інвентаризації земельних ділянок комунальної власності на території села Підгір`я та селища Богородчани» (том 1, а.с. 218-219).

В судове засідання 05.09.2022 не відбулось у зв`язку з неявкою сторін. Суд призначив судове засідання на 20.09.2022.

20.09.2022 через канцелярію Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшла заява позивача від 20.09.2022, в якій позивач вказав на порушення Богородчанською селищною радою порядку надання ОСОБА_2 земельної ділянки у власність, оскільки ОСОБА_2 в 2016 році уже отримав безоплатно земельну ділянку у власність в селищі Богородчани за кадастровим номером 2620455100:01:004:0838 як учасник АТО, а, отже, використав своє право на безоплатне отримання землі для будівництва житлового будинку та споруд. Також позивач звернув увагу на порушення відповідачем процедури прийняття рішення від 07.06.2021 щодо надання ОСОБА_2 дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в урочищі Над Джамійками с.Підгір`я для особистого селянського господарства та для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд Позивач просив суд постановити окрему ухвалу в цій справі (том 2, а.с. 1-7).

20.09.2022 суд оголосив перерву в судовому засіданні до 03.10.2022 у зв`язку з витребуванням додаткових доказів.

30.09.2022 через канцелярію Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшов лист Богородчанської селищної ради від 30.09.2022 № 15/02-34/1881, до якого долучено копії рішень відповідача від 07.06.2021 № 715-7/2021 та від 07.12.2021 № 1010-12/2021 (том 2, а.с. 17-24).

03.10.2022 через канцелярію Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшло клопотання позивача від 03.10.2022 про долучення додаткових документів щодо звернень до відповідача та Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області із запитами на інформацію та відповідей на них (том 2, а.с. 25-32).

В судовому засіданні 03.10.2022 представники позивача підтримали позовні вимоги та просили позов задовольнити повністю.

Представники відповідачів проти позову заперечили.

Обставини справи, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин.

23.04.2021 ОСОБА_1 звернувся до Богородчанської селищної ради із заявою від 23.04.2021 про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд орієнтовною площею 0,25 га в урочищі Над Джамійками село Підгір`я Богородчанської селищної ради Богородчанського району Івано-Франківської області. В заяві від 23.04.2021 ОСОБА_1 зазначив, що не отримував земельні ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд безоплатно у власність в межах норм, визначених статтями 116, 118, 121 Земельного кодексу України. До вказаної заяви від 23.04.2021 позивач долучив: викопіювання кадастрової карти з місцем розташування земельної ділянки; копію паспорта громадянина України; копію ідентифікаційного коду (том 1, а.с. 10, 12).

Також 23.04.2021 ОСОБА_1 звернувся до Богородчанської селищної ради із заявою від 23.04.2021 про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 1,25 га в урочищі Над Джамійками село Підгір`я Богородчанської селищної ради Богородчанського району Івано-Франківської області, що межує з ділянкою під кадастровим номером 2620487200:02:004:0359. В заяві від 23.04.2021 ОСОБА_1 зазначив, що не отримував земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства безоплатно у власність в межах норм, визначених статтями 116, 118, 121 Земельного кодексу України. До вказаної заяви від 23.04.2021 позивач долучив: викопіювання кадастрової карти з місцем розташування земельної ділянки; копію паспорта громадянина України; копію ідентифікаційного коду (том 1, а.с. 11, 13).

За результатом розгляду заяви позивача від 23.04.2021 про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд орієнтовною площею 0,25 га в урочищі Над Джамійками село Підгір`я Богородчанської селищної ради Богородчанського району Івано-Франківської області, відповідач 07.06.2021 на засіданні сьомої сесії восьмого демократичного скликання Богородчанської селищної ради прийняв рішення № 716-7/2021 «Про розгляд заяви ОСОБА_1 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,25 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка), що розташована за адресою: урочище Над Джамійками, село Підгір`я (том 1, а.с. 8).

За змістом вказаного рішення від 07.06.2021 № 716-7/2021 Богородчанська селищна рада: «Керуючись статтями 12, 116, 118, 121, 122 Земельного кодексу України (невідповідність місця розташування об`єкта вимогам містобудівної документації), статтею 50 Закону України «Про землеустрій», статтею 12 (пункт 14) Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (першочерговість розгляду питань пов`язаних із зверненнями учасників АТО на отримання земельних ділянок), Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»», відмовила ОСОБА_1 у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,25 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка), що розташована за адресою: урочище Над Джамійками, село Підгір`я Івано-Франківського району Івано-Франківської області.

За результатом розгляду заяви позивача від 23.04.2021 про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 1,25 га в урочищі Над Джамійками село Підгір`я Богородчанської селищної ради Богородчанського району Івано-Франківської області, відповідач 07.06.2021 на засіданні сьомої сесії восьмого демократичного скликання Богородчанської селищної ради прийняв рішення № 717-7/2021 «Про розгляд заяви ОСОБА_1 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 1,25 га для ведення особистого селянського господарства, що розташована за адресою: урочище Над Джамійками, село Підгір`я (том 1, а.с. 7).

За змістом вказаного рішення від 07.06.2021 № 717-7/2021 Богородчанська селищна рада, «Керуючись статтями 12, 79, 79-1, 116, 118, 121, 122 Земельного кодексу України (невідповідність місця розташування об`єкта вимогам закону), статтею 50 Закону України «Про землеустрій», статтею 12 (пункт 14) Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (першочерговість розгляду питань пов`язаних із зверненнями учасників АТО на отримання земельних ділянок) та статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відмовила ОСОБА_1 у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 1,25 га для ведення особистого селянського господарства за адресою: урочище Над Джамійками, село Підгір`я Івано-Франківського району Івано-Франківської області.

Вважаючи протиправними рішення Богородчанської селищної ради від 07.06.2021 № 716-7/2021 та № 717-7/2021, ОСОБА_1 звернувся з цим позовом до суду, в якому просить такі рішення скасувати.

При прийнятті рішення суд керується такими нормами права та мотивами щодо їх застосування до спірних правовідносин:

Стаття 14 Конституції України гарантує право власності на землю. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі статті 144 Конституції України передбачено, що органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов`язковими до виконання на відповідній території. Рішення органів місцевого самоврядування з мотивів їх невідповідності Конституції чи законам України зупиняються у встановленому законом порядку з одночасним зверненням до суду.

Статтею 25 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.

Відповідно до пункту 34 частини першої статті 26 вказаного закону виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської Ради вирішуються відповідно до закону питання регулювання земельних відносин.

Згідно з частиною першою статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.

Рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом.

Статтею 12 Земельного кодексу України визначено, що до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить розпорядження землями комунальної власності, територіальних громад, передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу.

Вказані норми кореспондуються із частиною першою статті 122 Земельного кодексу України, відповідно до якої сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.

Підстави набуття права на землю із земель державної та комунальної власності визначені статтею 116 Земельного кодексу України.

Так, відповідно до частини першої статті 116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.

Набуття права власності громадянами та юридичними особами на земельні ділянки, на яких розташовані об`єкти, які підлягають приватизації, відбувається в порядку, визначеному частиною першою статті 128 цього Кодексу.

Згідно з частиною другою статті 116 Земельного кодексу України набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.

Частиною третьою статті 116 Земельного кодексу України передбачено, що безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі: а) приватизації земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян; б) одержання земельних ділянок внаслідок приватизації державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій; в) одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.

Відповідно до частини четвертої статті 116 Земельного кодексу України передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, провадиться один раз по кожному виду цільового призначення.

Статтею 121 Земельного кодексу України передбачено норми безоплатної передачі земельних ділянок громадянам. Так, для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара, для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара.

ОСОБА_3 є громадянином України, що підтверджується паспортом громадянина України серії НОМЕР_1 , а тому має право на набуття права власності на земельну ділянку для особистого селянського господарства та для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка). Суду не подано доказів протилежного, зокрема реалізації позивачем такого права до подання ним заяв від 23.04.2021 та прийняття відповідачем спірних рішень.

Підставою для набуття прав на земельну ділянку є відповідне рішення органу місцевого самоврядування. Водночас, ухвалення рішення є результатом певної правової процедури, яка йому передує.

Так, порядок передачі земельних ділянок у власність громадян врегульовано статтею 118 Земельного кодексу України.

Відповідно до частини шостої статті 118 Земельного кодексу України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.

Згідно з частиною сьомою статті 118 Земельного кодексу України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

У разі якщо у місячний строк з дня реєстрації клопотання Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, не надав дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність особи, якій належить право власності на об`єкт нерухомості (жилий будинок, іншу будівлю, споруду), розташований на такій земельній ділянці, або мотивовану відмову у його наданні, то особа, зацікавлена в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, у місячний строк з дня закінчення зазначеного строку має право замовити розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки без надання такого дозволу, про що письмово повідомляє Верховну Раду Автономної Республіки Крим, Раду міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування. До письмового повідомлення додається договір на виконання робіт із землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб`єктами господарювання, які є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін.

З огляду на зміст частини сьомої статті 118 Земельного кодексу України передбачено два альтернативні варіанти правомірної поведінки органу, у разі звернення до нього особи з клопотанням про надання дозволу на розробку проекту землеустрою: а) надати дозвіл; б) надати мотивовану відмову у наданні дозволу.

Дозвіл або відмова у його наданні є змістом відповідного індивідуального правового акту у формі рішення згідно з статтею 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Як встановлено судом, за результатом розгляду заяв позивача від 23.04.2021 відповідач прийняв рішення від 07.06.2021 № 716-7/2021 та № 717-7/2021, якими відмовлено позивачу в наданні дозволів на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,25 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка), та земельної ділянки орієнтовною площею 1,25 га для ведення особистого селянського господарства, розташованих за адресою: урочище Над Джамійками, село Підгір`я Івано-Франківського району Івано-Франківської області.

Велика Палата Верховного Суду в постанові від 13.02.2019 за результатом розгляду справи № 820/688/17 зазначила:

Визначена законом процедура є способом дій відповідного органу державної влади або органу місцевого самоврядування у відповідь на звернення громадян щодо того чи іншого земельного питання. З огляду на вимоги частини другої статті 19 Конституції України дотримання відповідним органом встановленої законом процедури є обов`язковим...

Колегія суддів Великої Палати Верховного Суду погоджується з висновками суду апеляційної інстанції про те, що рішення відповідача про відмову в наданні позивачу дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, викладене у формі листа від 1 лютого 2017 року № К-371/0/6-1841/0/21-17, не відповідає критеріям, установленим частиною третьою статті 2 КАС, оскільки не надає чіткої та зрозумілої відповіді стосовно наявності причини (причин), які унеможливлюють позитивне вирішення порушеного позивачем питання.

Крім того, Велика Палата Верховного Суду вважає, що ГУ Держгеокадастру, відмовляючи в наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, не врахувало, що відповідно до частини сьомої статті 118 ЗК така відмова має бути мотивованою, а підставою відмови в наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою може бути лише невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку....

Що стосується рішення Богородчанської селищної ради від 07.06.2021 № 717-7/2021 про відмову ОСОБА_1 у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 1,25 га для ведення особистого селянського господарства за адресою: урочище Над Джамійками, село Підгір`я Івано-Франківського району Івано-Франківської області, то суд зазначає таке.

Рішення Богородчанської селищної ради від 07.06.2021 № 717-7/2021 мотивоване так: «Керуючись статтями 12, 79, 79-1, 116, 118, 121, 122 Земельного кодексу України (невідповідність місця розташування об`єкта вимогам закону), статтею 50 Закону України «Про землеустрій», статтею 12 (пункт 14) Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (першочерговість розгляду питань пов`язаних із зверненнями учасників АТО на отримання земельних ділянок) та статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Таким чином, з огляду на зміст, вказане рішення від 07.06.2021 № 717-7/2021 містить лише посилання на норми нормативно-правових актів, без зазначення обґрунтувань та мотивів його прийняття.

Так, за пунктом 14 частини першої статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», який вказаний в рішенні від 07.06.2021 № 717-7/2021, та наданих відповідачем під час судового розгляду в цій справі пояснень, випливає, що позивачу відмовлено у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 1,25 га для ведення особистого селянського господарства за адресою: урочище Над Джамійками, село Підгір`я Івано-Франківського району Івано-Франківської області, у зв`язку з першочерговим наданням права на відведення земельної ділянки учаснику бойових дій.

Відповідно до заперечення Богородчанської селищної ради від 31.01.2022 № 15/02-51/2249 на відповідь на відзив, відповідач повідомив, що 07.06.2021 на розгляд сесії Богородчанської селищної ради надійшли заяви від ОСОБА_1 та від ОСОБА_2 щодо надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в урочищі Над Джамійками с.Підгір`я. В результаті голосування на сесії селищної ради прийнято рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в урочищі Над Джамійками с.Підгір`я для особистого селянського господарства ОСОБА_2 як учаснику АТО, оскільки Законом України Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту передбачено першочерговість розгляду питань пов`язаних із зверненням учасників АТО на отримання земельних ділянок.

Суд встановив, що ОСОБА_2 звернувся до Богородчанської селищної ради із заявою від 03.06.2021 про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 1,5 га в урочищі Над Джамійками село Підгір`я Богородчанської селищної ради Богородчанського району Івано-Франківської області. До вказаної заяви від 03.06.2021 позивач долучив: викопіювання кадастрової карти з місцем розташування земельної ділянки; копію паспорта громадянина України; копію ідентифікаційного коду; копію учасника бойових дій серії НОМЕР_2 від 23.07.2015 (том 1, а.с. 130, 132).

За результатом розгляду заяви ОСОБА_2 від 03.06.2021 про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 1,5 га в урочищі Над Джамійками село Підгір`я Богородчанської селищної ради Богородчанського району Івано-Франківської області, відповідач 07.06.2021 на засіданні сьомої сесії восьмого демократичного скликання Богородчанської селищної ради прийняв рішення № 714-7/2021 «Про розгляд заяви ОСОБА_2 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 1,50 га для ведення особистого селянського господарства, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , яким надав ОСОБА_2 такий дозвіл (том 1, а.с. 125).

Окрім цього, Богородчанською селищною радою надано дозвіл ОСОБА_5 , за якого заявою від 03.06.2021 (до якої долучено викопіювання кадастрової карти з місцем розташування земельної ділянки; копію паспорта громадянина України; копію ідентифікаційного коду; копію учасника бойових дій серії НОМЕР_3 від 17.09.2015) на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 1,50 га для ведення особистого селянського господарства, що розташована за адресою: урочище Над Джамійками, село Підгір`я, що підтверджується копією рішення від 07.06.2021 № 715-7/2021 (том 2, а.с. 8-11, 19).

Водночас, суд звертає увагу на те, що пунктом 14 частини першої статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», який вказаний в рішенні від 07.06.2021 № 717-7/2021, передбачено пільги учасникам бойових дій на першочергове забезпечення жилою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов, та першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва, першочерговий ремонт жилих будинків і квартир цих осіб та забезпечення їх паливом.

Тобто пільги на першочергове відведення учасникам бойових дій земельних ділянок стосуються не усіх категорій земель, а лише ті, які за цільовим призначенням для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва.

Так, Класифікація видів цільового призначення земель затверджена наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 23.07.2010 № 548 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.11.2010 за № 1011/18306.

Відповідно до пунктів 1.2-1.4 Класифікації видів цільового призначення земель код та цільове призначення земель застосовуються для забезпечення обліку земельних ділянок за видами цільового призначення у державному земельному кадастрі. Класифікація видів цільового призначення земель застосовується для використання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, організаціями, підприємствами, установами для ведення обліку земель та формування звітності із земельних ресурсів. Класифікації видів цільового призначення земель визначає поділ земель на окремі види цільового призначення земель, які характеризуються власним правовим режимом, екосистемними функціями, типами забудови, типами особливо цінних об`єктів.

Землі для індивідуального садівництва мають код 01.05, для колективного садівництва 01.06, для городництва 01.07, землі житлової забудови мають код 02.

В спірному випадку, з огляду на зміст заяви ОСОБА_2 від 03.06.2021 та рішення відповідача № 714-7/2021 ОСОБА_2 надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 1,50 га, що розташована за адресою: урочище Над Джамійками, село Підгір`я, для ведення особистого селянського господарства. Код класифікація видів цільового призначення земель для ведення особистого селянського господарства 01.03.

Таким чином, передбачені пунктом 14 частини першої статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» пільги на першочергове відведення учасникам бойових дій земельних ділянок не поширюються на земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства. Отже, є безпідставним посилання відповідача в рішенні від 07.06.2021 № 717-7/2021, як на підставу для відмови ОСОБА_1 у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 1,25 га для ведення особистого селянського господарства за адресою: урочище Над Джамійками, село Підгір`я Івано-Франківського району Івано-Франківської області, як першочерговість розгляду питань пов`язаних із зверненнями учасників АТО на отримання земельних ділянок згідно пункту 14 частини першої статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Що стосується доводів відповідача, зазначених у відзиві від 05.01.2022 №15/02-51/2249 на позовну заяву та запереченні від 31.01.2022 № 15/02-51/2249 на відповідь на відзив про те, що рішенням від 07.06.2021 № 717-7/2021 відмовлено позивачу в наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 1,25 га для ведення особистого селянського господарства в селі Підгір`я Богородчанської селищної ради Богородчанського району Івано-Франківської області, оскільки частина земельної ділянки накладається на частину вже сформованої земельної ділянки за кадастровим номером 2620487200602:004:0370 площею 4,8383 га, відомості про яку було внесено до Державного земельного кадастру 31.05.2021, а частина земельної ділянки була зазначена на несформованій земельній ділянці орієнтовною площею 1,0 га, то суд вказує на таке.

По-перше, земельна ділянка площею 4,8383 га як окремий об`єкт хоч і отримала кадастровий номер 2620487200602:004:0370, однак так і не була до кінця завершена процедура її формування. Такі відомості відсутні як в Держгеокадастрі, так і в Реєстрі речових прав на нерухоме майно. Доказів протилежного відповідач суду не надав.

Зрештою, вказані відповідачем обставини не стали перешкодою для надання Богородчанською селищною радою дозволів ОСОБА_2 , ОСОБА_5 на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок орієнтовною площею 1,50 га для ведення особистих селянських господарств, що розташовані за адресою: АДРЕСА_1 , що підтверджується копіями рішень від 07.06.2021 № 715-7/2021 та № 714-7/2021 (том 1, а.с. 125, том 2, а.с. 19).

В подальшому, на решту частину «вільної» землі орієнтовною площею 2,00 га (в межах земельної ділянки кадастровий номер 2620487200602:004:0370, площею 4,8383 га) також 07.12.2021 надано дозвіл ОСОБА_6 , на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, що розташована за адресою: урочище Над Джамійками, село Підгір`я, що підтверджується копією рішення від 07.12.2021 № 1010-12/2021 (том 2, а.с. 20). Тобто станом на 07.06.2021 частина вказаної вище землі сільськогосподарського призначення, в межах земель запасу селищної ради, була не надана на відповідній правовій підставі жодній фізичній чи юридичній особі.

По-друге, з огляду на диспозицію норм статтей 118 та 123 Земельного кодексу України щодо орієнтовного місця знаходження бажаних земельних ділянок, закон не забороняв відповідачу надати позивачу дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки поряд з бажаним місцем розташування, яке вказав позивач, і яка не була нікому виділена.

По-третє, щодо накладання бажаної земельної ділянки на частину не розділеної (несформованої) земельної ділянки орієнтовною площею 1,0 га, то такі обставини не були перешкодою в наданні ОСОБА_1 дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 1,25 га для ведення особистого селянського господарства, що розташована за адресою: урочище Над Джамійками, село Підгір`я, оскільки вищевказана земельна ділянка, орієнтовною площею 1,0 га, як вказує та визнає відповідач, віднесена до земель сільськогосподарського призначення, з цільовим призначенням: землі запасу (землі, які не надані у власність або користування громадянам чи юридичним особам) (том 1, а.с. 32, 179).

З огляду на викладене, суд дійшов висновку про протиправність рішення Богородчанської селищної ради від 07.06.2021 № 717-7/2021 про відмову ОСОБА_1 в наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 1,25 га для ведення особистого селянського господарства в селі Підгір`я Богородчанської селищної ради Івано-Франківської області.

Що стосується рішення Богородчанської селищної ради від 07.06.2021 № 716-7/2021 про відмову ОСОБА_1 у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,25 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка), що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , то суд зазначає таке.

Рішення від 07.06.2021 № 716-7/2021 містить таке обгрунтування: керуючись статтями 12, 116, 118, 121, 122 Земельного кодексу України (невідповідність місця розташування об`єкта вимогам містобудівної документації), статтею 50 Закону України «Про землеустрій», статтею 12 (пункт 14) Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (першочерговість розгляду питань пов`язаних із зверненнями учасників АТО на отримання земельних ділянок), Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Таким чином, з огляду на зміст вказаного рішення від 07.06.2021, воно містить лише посилання на норми нормативно-правових актів, без зазначення обґрунтувань та мотивів його прийняття.

Так, за змістом пункту 14 частини першої статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», який вказаний в рішенні від 07.06.2021 № 717-7/2021, та пояснень відповідача, наданих під час судового розгляду цієї справи, можна дійти висновку, що позивачу відмовлено у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,25 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка) за адресою: урочище Над Джамійками, село Підгір`я Івано-Франківського району Івано-Франківської області, у зв`язку з першочерговим наданням права на відведення земельної ділянки учаснику бойових дій.

Так, відповідно до заперечення Богородчанської селищної ради від 31.01.2022 № 15/02-51/2249 на відповідь на відзив, відповідач повідомив, що 07.06.2021 на розгляд сесії Богородчанської селищної ради надійшли заяви від ОСОБА_1 та від ОСОБА_2 щодо надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в урочищі Над Джамійками с.Підгір`я. В результаті голосування на сесії селищної ради прийнято рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в урочищі Над Джамійками село Підгір`я для особистого селянського господарства ОСОБА_2 як учаснику АТО, оскільки Законом України Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту передбачено першочерговість розгляду питань пов`язаних із зверненням учасників АТО на отримання земельних ділянок.

Суд встановив, що ОСОБА_2 звернувся до Богородчанської селищної ради із заявою від 03.06.2021 про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка) орієнтовною площею 0,25 га в урочищі Над Джамійками село Підгір`я Богородчанської селищної ради Богородчанського району Івано-Франківської області. До вказаної заяви від 03.06.2021 позивач долучив: викопіювання кадастрової карти з місцем розташування земельної ділянки; копію паспорта громадянина України; копію ідентифікаційного коду; копію учасника бойових дій серії НОМЕР_2 від 23.07.2015 (том 1, а.с. 126, 130).

За результатом розгляду заяви ОСОБА_2 від 03.06.2021 відповідач 07.06.2021 на засіданні сьомої сесії восьмого демократичного скликання Богородчанської селищної ради прийняв рішення № 713-7/2021 «Про розгляд заяви ОСОБА_2 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,25 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка) орієнтовною площею 0,25 га, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , яким надав ОСОБА_2 такий дозвіл (том 1, а.с. 124).

Водночас, судом встановлено, що ОСОБА_2 вже використав своє право на безоплатне отримання земельної ділянки з цільовим призначенням: для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд, яке передбачене статтею 121 Земельного кодексу України.

Так, 23.12.2014 ОСОБА_2 звернувся до Богородчанської селищної ради із заявою від 23.12.2014 про надання земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку як учаснику АТО (том 1, а.с. 164). За результатом розгляду заяви ОСОБА_2 від 23.12.2014 Богородчанська селищна рада прийняла рішення від 09.07.2015 № 148 «Про надання дозволу ОСОБА_2 на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування індивідуального житлового будівництва в смт. Богородчани», згідно якого надала дозвіл ОСОБА_2 на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,097 га (ділянка № 23), призначену для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд в урочищі «Біля чеських баз» в смт. Богородчани за рахунок земель запасу селищної ради, угіддя пасовище, не меліорована (том 1, а.с. 163). Згідно рішення Богородчанської селищної ради від 08.11.2019 № 1043 за заявою ОСОБА_2 затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) в урочищі «Біля чеських баз» площею 0,0963 га з кадастровим номером 2620455100:01:004:0838, та передано таку земельну ділянку у власність ОСОБА_2 (том 1, а.с. 165).

Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна від 15.08.2022 № 3074122441, вищевказана земельна ділянка площею 0,0963 га з кадастровим номером 2620455100:01:004:0838 на підставі договору дарування № 1406 від 25.06.2021 передана у власність ОСОБА_7 (том 1, а.с. 166).

Отже, вказані вище обставини підтверджують факт використання ОСОБА_2 свого права на безоплатне отримання земельної ділянки площею 0,0963 га з кадастровим номером 2620455100:01:004:0838 для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка). Та обставина, що ОСОБА_2 відчужив отриману у власність земельну ділянку площею 0,0963 га з кадастровим номером 2620455100:01:004:0838 у спосіб дарування іншій фізичній особі, не спростовує попереднього висновку суду про можливість використання громадянином України права на безоплатне отримання земельної ділянки одного виду лише один раз. Протилежний висновок не відповідав би змісту статті 116 Земельного кодексу України, оскільки фізична особа громадянин України могла б необмежену кількість разів отримувати земельну ділянку по кожному виду цільового призначення, а потім її відчужувати (платно чи безоплатно) і знову починати процедуру приватизації землі з мотивів того, що в цієї особи на час звернення відсутня земельна ділянка.

Окрім цього, суд звертає увагу на те, що на час прийняття відповідачем рішення від 07.06.2021 за № 713-7/2021 про надання ОСОБА_2 дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовної площею 0,25 га для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), що розташована за адресою: урочище «Над Джамійками», село Підгір`я, земельна ділянка площею 0,0963 га з кадастровим номером 2620455100:01:004:0838, яка перебувала у власності ОСОБА_2 ще не була відчужена ОСОБА_7 , оскільки договір дарування № 1406 укладений 25.06.2021.

Щодо інших доводів відповідача, зазначених у відзиві від 05.01.2022 №15/02-51/2249 на позовану заяву та запереченні від 31.01.2022 № 15/02-51/2249 на відповідь на відзив. Так, відповідач вказав, що рішенням від 07.06.2021 № 716-7/2021 відмовлено позивачу в наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,25 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка) в селі Підгір`я Богородчанської селищної ради Богородчанського району Івано-Франківської області, оскільки зазначене бажане місце розташування земельної ділянки площею 0,25 га є в межах вже сформованої земельної ділянки за кадастровим номером 2620487200602:004:0370 площею 4,8383 га, і згідно генерального плану зі схемою інженерного обладнання території М 1:5000 с. Підгір`я, Діброва Богородчанського району Івано-Франківської області частина цієї земельної ділянки (на яку претендував позивач) входить в зону не садибної житлової забудови Ж-1п, а двохфункційної (біфункціональної) житлової забудови Ж-1-Кп. Щодо цих міркувань відповідача суд вважає за необхідне вказати таке.

Згідно з частиною сьомою статті 118 Земельного кодексу України підставою для відмови у наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки може бути лише невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

В спірному випадку, згідно генерального плану з схемою інженерного обладнання території М 1:5000 АДРЕСА_2 , земельна ділянка орієнтовною площею 0,25 га, яку позивач вказав в своїй заяві від 23.04.2021 про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, відноситься до зони двохфункційної (біфункціональної) житлової забудови Ж-1-Кп (том 1, а.с. 30).

Так, згідно пояснювальної записки до генерального плану с. Підгір`я, Діброва Богородчанського району Івано-Франківської області, складеної Івано-Франківською філією Державного підприємства Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «ДІПРОМІСТО» імені Ю.М. Білоконя за № 3133 в 2019 році, до житлових зон входять: зона садибної житлової забудови (Ж-1); зона житлової садибної забудови (Ж-1п); зона двохфункційної (біфункціональної) житлової забудови (Ж-1-Кп); зона блокованої малоповерхової забудови (Ж-2п). Так, до зони житлової садибної забудови (Ж-1п) відносяться квартали проектної житлової садибної забудови. Зона формується на територіях, на яких за містобудівною документацією передбачено садибну забудову або передбачені резервні території під такий вид забудови. Зона призначена для розташування одноквартирних житлових будинків до двох поверхів (не враховуючи цокольний) із земельними ділянками. Зона двохфункційної (біфункціональної) житлової забудови (Ж-1-Кп) призначена для проживання та професійної діяльності, пов`язаної з прийомом і обслуговуванням відвідувачів, де житлова і громадська функції здійснюється під «одним дахом». Біфункціональне житло передбачає додатковий простір для різних видів індивідуальної трудової діяльності: дитячий садок, сімейний дитячий будинок, курортний пансіон, медичний пункт, домашня їдальня та інше. Переважні види використання: 1-3 поверхові садибні житлові будинки розраховані на прийом 2-3 сімей відпочиваючих (том 1, а.с. 195-201).

Таким чином, зона двохфункційної (біфункціональної) житлової забудови (Ж-1-Кп) дозволяє розміщення житлової забудови для фізичних осіб, однак з умовою одночасного використання такої забудови для професійної діяльності, прийому відвідувачів, туристів тощо. Вказані обставини спростовують доводи відповідача про те, що підставою для відмови ОСОБА_1 у наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка) орієнтовною площею 0,25 га в урочищі Над Джамійками село Підгір`я Богородчанської селищної ради Богородчанського району Івано-Франківської області, було невідповідність місця розташування земельної ділянки вимогам генерального плану чи містобудівному законодавству.

Водночас суд зазначає, що дослідження обставин надання ОСОБА_2 дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,25 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка) за адресою: урочище Над Джамійками, село Підгір`я гідно рішення від 07.06.2021 № 713-7/2021 виходить за межі предмета спору в цій адміністративній справі. Суд надав оцінку вказаним обставинам лише з підстав, які зазначені в спірних рішеннях відповідача від 07.06.2021 № 717-7/2021 та № 716-7/2021 щодо першочергового права на приватизацію земельної ділянки. Також суд не дає оцінки правомірності дій щодо формування земельної ділянки площею 4,8383 га з кадастровим номером 2620487200602:004:0370 та рішення від 07.06.2021 № 591-7/2021 «Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земельних ділянок комунальної власності на території села Підгір`я та селища Богородчани» щодо затвердження технічної документації із землеустрою та інвентаризації земельної ділянки площею 4,8383 га з кадастровим номером 2620487200602:004:0370 в урочищі Над Джамійками село Підгір`я Івано-Франківського району Івано-Франківської області з огляду на містобудівну документацію згідно генерального плану села Підгір`я, Діброва Богородчанського району Івано-Франківської області.

Суд в цій справі досліджував правомірність прийняття спірних рішень про відмову позивачу в наданні дозволу на виготовлення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок лише з тих мотивів, які наведені відповідачем в цих рішеннях.

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Встановлені судом обставини, та підстави прийняття спірних рішень, з огляду на критерії правомірності поведінки суб`єкта владних повноважень, вказують на протиправність рішень відповідача від 07.06.2021 № 717-7/2021 та № 716-7/2021, якими відмовлено позивачу в наданні дозволів на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення вищевказаних земельних ділянок, оскільки такі рішення прийняті за відсутності правової підстави та необгрунтовано. Наслідком протиправності таких рішень є їхнє скасування.

Щодо вимог позивача зобов`язального характеру, то суд вказує на таке.

Суд пам`ятає, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень. Відповідно до положень статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про: визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій; визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії; інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.

Отже, з врахуванням приписів статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, процесуальні засоби відновлення порушеного права мають бути гнучкими та ефективними, забезпечувати поновлення порушеного права і одержання особою бажаного результату, метою судового захисту порушеного права є вирішення між сторонами правового конфлікту, припинення публічно-правового спору та використання дієвого способу захисту (відновлення) порушеного права.

Велика Палата Верховного Суду в постанові від 06.11.2019 у справі № 509/1350/17 оцінюючи ефективність обраного судом способу захисту, а саме: зобов`язання відповідача повторно розглянути заяву, зазначила:

36…Суд має право визнати бездіяльність суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язати вчинити певні дії. Суд може зобов`язати суб`єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.

37. При цьому застосування такого способу захисту у цій справі вимагає з`ясування судом, чи виконано позивачем усі визначені законом умови, необхідні для одержання дозволу на розробку проекту землеустрою.

38. Разом з тим наведених обставин судами не встановлено. Оцінка правомірності відмови у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою стосувалася лише тих мотивів, які наведені відповідачем у оскаржуваному рішенні. Однак суди не досліджували у повній мірі, чи ці мотиви є вичерпними і чи дотримано позивачем усіх інших умов для отримання ним такого дозволу.

39. Отже, апеляційний суд дійшов правильного висновку про те, що належним способом захисту та відновлення прав позивача у цій справі буде зобов`язання відповідача повторно розглянути відповідну заяву позивача про надання йому дозволу на розробку проекту землеустрою….

Відповідно до частини другої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

З огляду на встановлені судом обставини щодо мотивів прийняття спірних рішень, суд дійшов висновку, що ефективним способом відновлення порушених відповідачем прав позивача, окрім скасування рішень відповідача від 07.06.2021 № 717-7/2021 та № 716-7/2021, - буде зобов`язання відповідача повторно розглянути заяви ОСОБА_1 від 23.04.2021 про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 1,25 га для ведення особистого селянського господарства та про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд орієнтовною площею 0,25 га в селі Підгір`я Богородчанської селищної ради у Івано-Франківської області, за результатами розгляду яких прийняти рішення з урахуванням викладених судом правових висновків у цій справі.

Таким чином, позов ОСОБА_1 до Богородчанської селищної ради належить частково задовольнити.

Щодо вимоги про зобов`язання відповідача подати звіт про виконання судового рішення, то суд зазначає таке.

Відповідно до частини першої статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Отже, вказаною нормою передбачено право, а не обов`язок суду встановлювати такий вид судового контролю за виконанням рішення суду. Враховуючи те, що позивач не надав суду доказів ймовірного уникнення чи зволікання відповідачем у відновленні порушеного права ОСОБА_1 , то суд не бачить підстав для встановлення вказаного виду судового контролю за виконанням рішення суду в цій адміністративній справі.

Щодо заяви позивача від 20.09.2022 про постановлення судом окремої ухвали у справі, то судом не встановлено під час розгляду цієї справи, в межах предмету спору, обставин, які б спонукали суд скористатися своїм правом на постановлення такої ухвали.

Щодо розподілу судових витрат у справі:

Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Згідно з частиною третьою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Статтею 134 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.

За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом з іншими судовими витратами, за винятком витрат суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката.

Для цілей розподілу судових витрат:

1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;

2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Для визначення розміру витрат на правничу допомогу та з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

Позивач на підтвердження понесення витрат на правничу допомогу надав суду такі документи: договір про надання правової допомоги № 19 від 16.11.2021, укладений між адвокатом Давимукою В.Я. та Парфаном В.В. (том 1, а.с. 142); ордер на надання правової допомоги серії ІФ № 001863, виданий 16.11.2021 адвокатом Давимукою В.Я. на підставі договору про надання правової допомоги № 19 від 16.11.2021 (том 1, а.с. 143); копію квитанції до прибуткового касового ордера № 5 від 16.11.2021 про прийняття від ОСОБА_1 4500,00 грн. на підставі договору про надання правової допомоги № 19 від 16.11.2021.

Також в підтвердження судових витрат у справі позивачем подано квитанцію № TS206754 про сплату судового збору в розмірі 1816,00 грн. (том 1, а.с. 1).

З огляду на часткове задоволення позову, відповідно до частини третьої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, позивачу належить присудити за рахунок бюджетних асигнувань Богородчанської селищної ради пропорційно до розміру задоволених позовних вимог 1362,00 грн. судових витрат по сплаті судового збору та 3375,00 грн. судових витрат на професійну правничу допомогу.

Керуючись статтями 139, 241-246, 250, 263, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Богородчанської селищної ради від 07.06.2021 № 717-7/2021 про відмову ОСОБА_1 в наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 1,25 га для ведення особистого селянського господарства в селі Підгір`я Богородчанської селищної ради Івано-Франківської області.

Зобов`язати Богородчанську селищну раду повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 23.04.2021 про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 1,25 га для ведення особистого селянського господарства в селі Підгір`я Богородчанської селищної ради Івано-Франківської області.

Визнати протиправним та скасувати рішення Богородчанської селищної ради від 07.06.2021 № 716-7/2021 про відмову ОСОБА_1 в наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд орієнтовною площею 0,25 га в селі Підгір`я Богородчанської селищної ради Івано-Франківської області.

Зобов`язати Богородчанську селищну раду повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 23.04.2021 про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд орієнтовною площею 0,25 га в селі Підгір`я Богородчанської селищної ради у Івано-Франківської області.

Відмовити в задоволенні решти позову.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Богородчанської селищної ради на користь ОСОБА_1 судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 1362 (одну тисячу триста шістдесят дві) гривні та судові витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 3375 (три тисячі триста сімдесят п`ять) гривень.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи:

Позивач: ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_4 , АДРЕСА_3 .

Відповідач: Богородчанська селищна рада, ідентифікаційний код 04357035, вулиця Шевченка, 66, селище міського типу Богородчани, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, 77701.

Суддя /підпис/ Боршовський Т.І.

Рішення складене в повному обсязі 12 жовтня 2022 р.

СудІвано-Франківський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення03.10.2022
Оприлюднено14.10.2022
Номер документу106711167
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу регулюванню містобудівної діяльності та землекористування, зокрема у сфері землеустрою; державної експертизи землевпорядної документації; регулювання земельних відносин, з них