Справа № 372/2862/21
Провадження 2-212/22
ухвала
26 вересня 2022 року Обухівський районний суд Київської області в складі :
головуючого судді Потабенко Л.В.
при секретарі Буртовій О.Є.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Обухівського районного суду Київської області цивільну справу за позовом Громадської організації «Товариство індивідуальних забудовників «Сосновий Бір» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою,
В С Т А Н О В И В:
В провадженні суду перебуває вищезазначена цивільна справа.
23.09.2022 року до суду надійшла заява представника позивача ГО «Товариство індивідуальних забудовників «Сосновий Бір» Сергєєвої В.О. про збільшення позовних вимог.
Сторони в судове засідання не з`явились.
За змістом частин першої-другої статті 223 ЦПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Суд, дослідивши матеріали заяви про збільшення позовних вимог, приходить до наступного висновку.
Положенням ст.43 ЦПК України визначено права та обов`язки учасників справ, зокрема подавати заяви та клопотання.
Разом з тим, положенням ст.49 ЦПК України визначено права та обов`язки сторін.За п.2 ч.2 ст.49 ЦПК України позивач вправі збільшитиабо зменшити розмір позовних вимог до закінчення підготовчого засідання або допочатку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження. Також відповідно до ч.3 ст.49 ЦПК України до закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви.
Відповідно до п. 3 ч. 2ст. 197 ЦПК України, суд саме у підготовчому судовому засіданні заслуховує уточнення позовних вимог та заперечень проти них та розглядає відповідні заяви.
Під збільшенням або зменшенням розміру позовних вимог слід розуміти відповідно збільшення або зменшення кількісних показників за тією ж самою вимогою, яку було заявлено в позовній заяві. Збільшено (чи зменшено) може бути лише розмір попередньо поданих вимог майнового характеру, відповідно заявленої ціни позову.
Крім того, загальні положенняЦПК Українивказують, що підстава позову це фактичні обставини, на яких ґрунтується вимога позивача. Зміна підстав позову це зміна обставин, на яких ґрунтується вимога позивача. Зміна предмета позову означає зміну вимоги, з якою позивач звернувся до відповідача.
Предмет позову це частина позову, яка становить матеріально-правову вимогу позивача до відповідача, щодо якої суд повинен ухвалити рішення. Ця вимога повинна мати правовий характер, тобто бути врегульованою нормами матеріального права, а також підпадати під цивільну юрисдикцію.
Підстава позову це частина позову, яка відображає обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги і докази, що підтверджують кожну обставину, а також наявність підстав для звільнення від доказування.
У постанові Верховного Суду від 09.07.2020 у справі № 922/404/19 зазначено, що позовом є звернення до суду з вимогою про захист своїх прав та інтересів, який складається із двох елементів: предмета і підстави позову. При цьому під предметом позову розуміється певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення. Підставу позову становлять обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо захисту права та охоронюваного законом інтересу. Відтак зміна предмета позову означає зміну вимоги, з якою позивач звернувся до відповідача, а зміна підстав позову - це зміна обставин, на яких ґрунтується вимога позивача. Під збільшенням або зменшенням розміру позовних вимог слід розуміти відповідно збільшення або зменшення кількісних показників за тією ж самою вимогою, яку було заявлено в позовній заяві. Збільшено (чи зменшено) може бути лише розмір вимог майнового характеру. Під збільшенням розміру позовних вимог не може розумітися заявлення ще однієї чи кількох вимог, додатково до викладених у позовній заяві. Неправомірно під виглядом збільшення розміру позовних вимог висувати нові вимоги, які не були зазначені у тексті позовної заяви.
Як вбачається з прохальної частини позовної заяви ГО «Товариство індивідуальних забудовників «Сосновий Бір» звернулось до суду з єдиною вимогою усунути перешкоди в користуванні земельною ділянкою, площею 0,2840 га, що знаходиться в постійному користуванні ТІЗ «Сосновий бір», та розташована за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 3223155400:05:003:0050 і передана в оренду Клаудіо Вентуріно, шляхом її звільнення.
В той же час, у заяві про збільшення позовних вимог позивачем заявлено 11 нових позовних вимог, щодо визнання недійсними та скасування рішень Козинської селищної ради, скасування договорів оренди, скасування державної реєстрації.
Пункт 6 ч. 2 ст. 43 ЦПК України передбачає, що учасники справи зобов`язані виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки.
Ухвалою Обухівського районного суду Київської області від 14 грудня 2021 року закрито підготовче провадження у даній цивільній справі та призначено справу до судового розгляду по суті.
А отже, подання представником позивача заяви про збільшення позовних вимог відбулось через дев`ять місяців після закриття підготовчого засідання. Тобто, у даному випадку представником позивача пропущено строки, визначені у ч.2,3 ст.49 ЦПК України, для подання заяви про збільшення розміру позовних вимог, а фактично подана заява про зміну предмету та підстав позову.
Згідно з ч. 1, 2 ст. 126 ЦПК України право на вчинення процесуальної дії втрачається із закінченням строку, встановленого законом або судом. Документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ст.127 ЦПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Вивчивши зміст заяви представника позивача, суд приходить до висновку, що заява подана із пропуском строку, визначеного ст.49 ЦПК України, клопотання про поновлення пропущеного строку відсутнє, а отже заяву про збільшення позовних вимог слід залишити без розгляду.
Позивач не позбавлений права звернутися до суду в порядку нового позовного провадження.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.43,49,126,127,260 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Заяву про збільшення позовних вимог представника позивача Громадської організації «Товариство індивідуальних забудовників «Сосновий Бір» - адвоката Сергєєвої Валентини Олексіївни, залишити без розгляду.
Ухвала окремому оскарженню від рішення суду не підлягає.
Суддя Л.В. Потабенко
Суд | Обухівський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 26.09.2022 |
Оприлюднено | 14.10.2022 |
Номер документу | 106721374 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою |
Цивільне
Обухівський районний суд Київської області
Потабенко Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні