А-7/209
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 жовтня 2007 р. Справа № А-7/209
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Кишинського М.І.
при секретарі судового засідання Попович В.В.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи
за позовом: ТзОВ "Червона калина", вул. Барчинської,7, с.Раковець, Городенківський район, Івано-Франківська область,78114
до відповідача: Раковецька сільська рада, вул. Галицька,18, с.Раковець, Городенківський район
про визнання нечинним рішення ІІ сесії п"ятого демократичного скликання Раковецької сільської ради №2/2006 від 30.06.06
за участю представників сторін:
від позивача: Городчук Ю.В.-арбітражний керуючий,
від відповідача: Ланич І.Д.-сільський голова
Представникам сторін роз'яснено права та обов'язки передбачені ст.ст. 49,51 Кодексу адміністративного судочинства України.
Позивач в засіданні суду свої вимоги пітримує і просить суд визнати нечинним рішення другої сесії п"ятого демократичного скликання Раковецької сільської ради №2/2006 від від30.06.06 .
Відповідач відзиву на позовну заяву не надав.
Заслухавши представників сторін та розглянувши матеріали справи, суд, встановив, що в провадженні Господарського суду Івано-Франківської області перебуває справа № Б-7/108 про банкрутство про банкрутство сільськогосподарського виробничого кооперативу "Червона калина"(Івано-Франківська область, Городенківський район, с. Раковець, код ЄДРПОУ 22169745).
Постановою господарського суду Івано-Франківської області від 31.07.07 по справі Б-7/108-14/269-9/79 Сільськогосподарський виробничий кооператив "Червона калина" визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатором арбітражного керуючого Городчука Юрія Дмитровича, наділивши його всіма повноваженнями ліквідатора, передбаченими ст.ст.24,25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно до ст. 26 ЗУ "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" усі види майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або повного господарського відання на дату відкриття ліквідаційної процедури та виявлені в ході ліквідаційної процедури, включаються до складу ліквідаційної маси.
Відповідно до п.1 ст.31 ЗУ"Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів, у порядку встановленому цією статтею, в тому числі заборгованої зарплати колишнім працівникам банкрута, податків і зборів.
Згідно рішення комітету кредиторів (протокол №1 від 03.07.07) до складу ліквідаційної маси підприємства-банкрута включено телетранслятор, що розташований в с. Раковець та належить на праві власності СВК "Червона калина".
Рішенням ІІ сесії п"ятого демократичного скликання Раковецької сільської ради №2/2006 від 30.06.06 прийнято на баланс Раковецької сільської ради телетранслятор розташований в с. Раковець як безхазяйна річ.
Позивач вважає, що дії сільської ради є неправомірними, а прийняте рішення не відповідає вимогам діючого законодавства України, обгрунтовуючи свою позицію наступним:
- відповідно до ст. 335 ЦК України безхазяйною є річ, яка не має власника або власник якої невідомий . Безхазяйні нерухомі речі беруться на облік органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, за заявою органу місцевого самоврядування, на території якого вони розміщені. Про взяття безхазяйної нерухомої речі на облік робиться оголошення у друкованих засобах масової інформації. Після спливу одного року з дня взяття на облік безхазяйної нерухомої речі вона за заявою органу, уповноваженого управляти майном відповідної територіальної громади, може бути передана за рішенням суду у комунальну власність. Безхазяйні рухомі речі можуть набуватися у власність за набувальною давністю, крім випадків, встановлених статтями 336,338,341 і 343 цього Кодексу. Відповідно до статті 344 ЦК України особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років або рухомим майном-протягом п"яти років, набуває право власності на це майно (набувальна давність);
- рішення було прийняте на підставі довідки голови СВК "Червона калина" №149 від 15.03.06 про те, що телетранслятор на балансі господарства не знаходиться, що не є підставою для визнання речі безхазяйною та прийняття її до комунальної власності. Оскільки, перебування майна на балансі підприємства (організації) чи його відсутність ще не є безспірною ознакою його права власності. Баланс підприємства (організації) є формою бухгалтерського обліку, визначення складу і вартості майна та обсягу фінансових зобов"язань на конкретну дату.Баланс не визначає підстав знаходження майна у власністі (володінні) підприємства. Одним з критеріїв визначення законності володіння майном і відображення його на балансі підприємства є джерело фінансування. /Інформаційний лист Вищого адміністративного суду №01-8/98 від 31.01.2001 "Про деякі приписи законодавства, яке регулює питання, пов"язані із здійсненням права власності та його захистом", зі змінами від 21.07.2006р./
Відповідно до ст.331 Цивільного кодексу України право власності на нову річ, яка виготовлена (створена) особою. набувається нею. Особа, яка виготовила (створила) річ зі своїх матеріалів на підставі договору, є власником цієї речі.
Спірний об"єкт-телетранслятор було збудовано за рахунок коштів колгоспу ім.60-річчя СРСР, правонаступником якого є СВК "Червона калина", та зданий в експлуатацію в 1989 році, підтвердженням чого є:
-робочий проект на будівництво телетранслятора;
-витяг з багатографної книги (рахунок 33) за 1989 рік про витрати на будівництво телетранслятора;
-довідка СВК "Червона калина" №217 від 27.07.07, в якій зазначено, що телетранслятор був зданий в експлуатацію в 1989 року і знаходився на балансі колгоспу ім.60-річчя СРСР, правонаступником якого є СВК "Червона калина". В зв"язку з тим, що в господарстві не було спеціалістів по обслуговуванню телетранслятора, тому його було передано для обслуговування Івано-Франківському телецентру, в зв"язку з чим помилково його знято з балансу господарства.
Крім того, рішення Раковецької сільської ради прийнято після порушення справи про банкрутство боржника СВК "Червона калина" та без погодження з розпорядником, що суперечать нормам чинного законодавства.
Викладені вище обставини підтверджуються матеріалами справи, і на думку суду є обгрунтованими. Суд приходить до висновку про задоволення позову.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 41, 124 Конституції України, ст. 331,335,344 Цивільного кодексу України, ст. ст. 94, 158, 160, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в :
позов задоволити.
Визнати нечинним рішення другої сесії п"ятого демократичного скликання Раковецької сільської ради №2/2006 від 30.06.06.
Стягнути з місцевого бюджету на користь Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Червона калина", Городенківський р-н, с.Раковець, вул. О. Барчинської,7 (код 31247901) 3 грн. 40 коп. судового збору.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення; апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Кишинський М.І.
Постанова складена у повному обсязі
Виготовлено в АС "Діловодство суду"
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 23.10.2007 |
Оприлюднено | 31.10.2007 |
Номер документу | 1067415 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Кишинський М.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні