ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14.10.2022м. ДніпроСправа № 904/324/22
за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Тридцять три", м. Верхньодніпровськ, Дніпропетровська область
до Фізичної особи-підприємця Галюк Ольги Миколаївни, м. Верхньодніпровськ, Дніпропетровська область
про стягнення суми основного боргу у розмірі 1 900,90 грн., 3% річних у розмірі 45,67 грн., інфляційної складової у розмірі 87,29 грн.
Суддя Ніколенко М.О.
Без участі представників сторін.
РУХ СПРАВИ.
Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Тридцять три" звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Фізичної особи-підприємця Галюк Ольги Миколаївни про стягнення суми основного боргу у розмірі 1 900,90 грн., 3% річних у розмірі 45,67 грн., інфляційної складової у розмірі 87,29 грн.
Ухвалою суду від 01.02.2022 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене провадження у справі. Справу № 904/324/22 ухвалено розглядати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи за наявними у справі матеріалами.
Позивач, 18.02.2022 надав до суду заяву про залишення без розгляду позовних вимог про стягнення 3% річних у розмірі 45,67 грн., інфляційної складової у розмірі 87,29 грн.
СТИСЛИЙ ВИКЛАД ПОЗИЦІЇ ПОЗИВАЧА.
Позивач зазначив, що в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань, 03.06.2016 було зареєстровано юридичну особу - Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Тридцять три".
Позивач вказав, що на підставі договору купівлі-продажу нежитлової будівлі № 585 від 14.03.2011; рішення Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області у справі № 173/466/16-ц, провадження № 2/173/385/2016 від 30.08.2016, ОСОБА_1 є власником нежитлового приміщення РНОНМ: 1227168512210, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 (запис про право власності № 20018903 від 12.04.2017).
А отже, за твердженням позивача, ОСОБА_1 є співвласником спільного майна багатоквартирного будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_2 .
Позивач зазначив, що рішенням загальних зборів співвласників Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Тридцять три", затвердженим протоколом № 2 від 25.09.2016 затверджено внесок на управління та утримання будинку у розмірі 0,93 грн. за 1 м.кв.
Рішенням загальних зборів співвласників Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Тридцять три", затвердженим протоколом № 4 від 12.11.2017 затверджено внесок на управління та утримання будинку у розмірі 1,50 грн.
Рішенням загальних зборів співвласників Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Тридцять три", затвердженим протоколом № 7 від 17.05.2020 затверджено внесок на управління та утримання будинку у розмірі 2 грн.
За період з 01.10.2016 по 31.08.2021 позивачем нараховано відповідачу 5 469,20 грн. плати за утримання будинку та прибудинкової території.
Однак, відповідач, за твердженням позивача, порушив свої зобов`язання та не сплатив внески на утримання будинку у повному обсязі у встановлені строки. Відповідачем було частково сплачено нараховану заборгованість на загальну суму 3 568,30 грн.
За таких обставин, за розрахунком позивача, у ОСОБА_1 утворилась заборгованість перед Об`єднанням співвласників багатоквартирного будинку "Тридцять три" у розмірі 1 900,90 грн.
СТИСЛИЙ ВИКЛАД ЗАПЕРЕЧЕНЬ ВІДПОВІДАЧА.
Відповідач відзиву на позов не надав.
ПЕРЕЛІК ОБСТАВИН, ЯКІ Є ПРЕДМЕТОМ ДОКАЗУВАННЯ У СПРАВІ.
Предметом цього судового розгляду є вимоги позивача про стягнення з відповідача суми внесків на утримання будинку у розмірі 1 900,90 грн.
Для правильного вирішення цього спору необхідно встановити, які саме правовідносини склались між сторонами, які взаємні права та обов`язки виникли між сторонами (наявність чи відсутність підстав для стягнення з відповідача на користь позивача заборгованості з оплати внесків на утримання будинку та прибудинкової території), чи мало місце порушення будь-яких зобов`язань (чи були сплачені відповідачем внески на утримання будинку та прибудинкової території), які саме зобов`язання порушені боржником, яке право чи інтерес кредитора порушено, які наслідки порушення зобов`язань боржником.
ОЦІНКА АРГУМЕНТІВ УЧАСНИКІВ СПРАВИ.
НОРМИ ПРАВА, ЯКІ ЗАСТОСУВАВ СУД. ПОЗИЦІЯ СУДУ.
Відповідно до ст. 11 Цивільного кодексу України, підставою для виникнення зобов`язань є договори та інші правочини. Цивільні права та обов`язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства.
Статтею 322 ЦК України передбачений обов`язок власника утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до підпункту 1 частини першої статті 1 Закону України року «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», багатоквартирний будинок - житловий будинок, у якому розташовано три чи більше квартири. У багатоквартирному будинку можуть також бути розташовані нежитлові приміщення, які є самостійними об`єктами нерухомого майна.
Пунктом 6 частини 1 статті 1 вказаного Закону передбачено, що спільне майно багатоквартирного будинку - приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташовані багатоквартирний будинок і належні до нього будівлі та споруди і його прибудинкова територія.
Пунктами 1, 2 статті 5 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" встановлено, що спільне майно багатоквартирного будинку є спільною сумісною власністю співвласників. Спільне майно багатоквартирного будинку не може бути поділено між співвласниками, і такі співвласники не мають права на виділення в натурі частки із спільного майна багатоквартирного будинку.
Частиною 2 ст. 382 Цивільного кодексу України встановлено, що усі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку. Спільним майном багатоквартирного будинку є приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб усіх співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташований багатоквартирний будинок та його прибудинкова територія, у разі державної реєстрації таких прав.
На підставі договору купівлі-продажу нежитлової будівлі № 585 від 14.03.2011; рішення Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області у справі № 173/466/16-ц, провадження № 2/173/385/2016 від 30.08.2016, ОСОБА_1 є власником нежитлового приміщення РНОНМ: 1227168512210, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 (запис про право власності № 20018903 від 12.04.2017).
А отже, ОСОБА_1 є співвласником спільного майна багатоквартирного будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_2 .
В Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань, 03.06.2016 було зареєстровано юридичну особу - Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Тридцять три".
Правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об`єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов`язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку визначено Законом України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» (надалі Закон).
Статтею 1 Закону встановлено, що ОСББ - це юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.
Відповідно до статті 4 Закону, об`єднання створюється для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов`язків, належного утримання й використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами.
Основна діяльність ОСББ полягає в здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов`язань, пов`язаних з діяльністю об`єднання.
Отже, Закон визначає ОСББ як юридичну особу, створену власниками для сприяння використання їх власного майна, управління, утримання і використання неподільного та загального майна.
Рішенням загальних зборів співвласників Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Тридцять три", затвердженим протоколом № 2 від 25.09.2016 затверджено внесок на управління та утримання будинку у розмірі 0,93 грн. за 1 м.кв.
Рішенням загальних зборів співвласників Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Тридцять три", затвердженим протоколом № 4 від 12.11.2017 затверджено внесок на управління та утримання будинку у розмірі 1,50 грн.
Рішенням загальних зборів співвласників Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Тридцять три", затвердженим протоколом № 7 від 17.05.2020 затверджено внесок на управління та утримання будинку у розмірі 2 грн.
Згідно зі ст. 15 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" співвласник зобов`язаний: виконувати обов`язки, передбачені статутом об`єднання; виконувати рішення статутних органів, прийняті у межах їхніх повноважень; не допускати порушення законних прав та інтересів інших співвласників; своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі тощо.
Згідно зі ст. 20 Закону України Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку", частка співвласника у загальному обсязі внесків і платежів на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку встановлюється пропорційно до загальної площі квартири (квартир) та/або нежитлових приміщень, що перебувають у його власності.
Згідно ст. ст. 17, 18 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку", для забезпечення виконання власниками приміщень своїх обов`язків об`єднання має право вимагати від співвласників своєчасної та у повному обсязі сплати всіх встановлених цим Законом та статутом об`єднання внесків і платежів, звертатися до суду в разі відмови співвласника відшкодовувати заподіяні збитки, своєчасно та у повному обсязі сплачувати всі встановлені цим Законом та статутом об`єднання внески і платежі.
Системний аналіз приписів статей 10, 13, 15, 16, 17, 20, 23 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" дозволяє зробити висновок про те, що зазначений закон передбачає комплекс взаємопов`язаних прав та обов`язків власників квартир та об`єднання співвласників, які в кінцевому мають забезпечити належне функціонування та утримання співвласниками житлового будинку їхньої спільної часткової власності. Зокрема, праву об`єднання в особі його загальних зборів, на встановлення порядку сплати, переліку та розміру внесків і платежів (статті 10, 16 Закону) кореспондує обов`язок співвласника виконувати рішення статутних органів об`єднання, своєчасно та в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі, частка яких визначається пропорційно до загальної площі квартири (статті 15, 20 Закону).
Оскільки належне відповідачу нежитлове приміщення розташоване у будинку, в якому створено ОСББ, чинним законодавством на відповідача покладений обов`язок з оплати за відповідні послуги з обслуговування та утримання будинку та прибудинкової території.
Щодо дати виникнення у відповідача обов`язку сплачувати за послуги з обслуговування та утримання будинку та прибудинкової території слід зазначити про таке.
На підтвердження наявності у ОСОБА_1 права власності на спірне нежитлове приміщення позивач за текстом позову послався на:
1) Інформаційну довідку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна № 286755708 від 25.11.2021.
Слід зазначити, що такої інформаційної довідки до позову долучено не було. Натомість, в матеріалах справи наявна Інформаційна довідка з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна № 296172469 від 25.01.2022.
За змістом довідки № 296172469 від 25.01.2022 взагалі відсутня інформація про приналежність спірного об`єкту нерухомого майна відповідачу.
2) Рішення Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області у справі №173/466/16-ц, провадження № 2/173/385/2016 від 30.08.2016.
Слід звернути увагу, що до матеріалів справи було надано копію вказаного судового рішення, роздруковану з Єдиного державного реєстру судових рішень. При цьому, усю персональну інформацію щодо сторін провадження, як то: імена сторін, державні реєстраційні номери майна, адреси місцезнаходження майна тощо було приховано на виконання вимог чинного законодавства.
Тобто, встановити факт наявності у відповідача у справі права власності на спірне нежитлове приміщення на підставі лише копії рішення Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області у справі № 173/466/16-ц від 30.08.2016, наданої позивачем (том 1 а.с. 44 47) не вбачається за можливе.
За таких обставин, після відновлення доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна, тимчасово закритого у зв`язку з введенням 24.02.2022 на території України воєнного стану та загострення бойових дій, судом було зроблено власний витяг щодо прав власності на спірне нежитлове приміщення.
Відповідно до інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна від 13.10.2022 № 312303025, 12.04.2017 за ОСОБА_1 зареєстровано право приватної власності на нежитлове приміщення РНОНМ: 1227168512210, розташоване за адресою: АДРЕСА_1 .
Підставою реєстрації права власності дійсно вказано рішення Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області у справі № 173/466/16-ц від 30.08.2016.
Згідно з інформацією, розміщеною в Єдиному державному реєстрі судових рішень, рішення Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області у справі № 173/466/16-ц від 30.08.2016 набрало законної сили 15.12.2016.
А отже, саме з 15.12.2016 у ОСОБА_1 виник обов`язок сплачувати за послуги з обслуговування та утримання будинку та прибудинкової території.
За період з 01.10.2016 по 31.08.2021 позивачем нараховано відповідачу 5 469,20 грн. плати за утримання будинку та прибудинкової території.
Статтею 193 ГК України визначено, що суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону та інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.
Відповідно до ст. 525, 526 ЦК України, одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Статтею 530 Цивільного кодексу України визначено, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги, якщо обов`язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.
Приписи частини 7 статті 193 Господарського кодексу України та статті 525 Цивільного кодексу України встановлюють загальне правило щодо заборони односторонньої відмови від зобов`язання або односторонньої зміни його умов, що кореспондується із вимогами статті 629 Цивільного кодексу України щодо обов`язковості договору для виконання сторонами.
Згідно зі статтею 202 Господарського кодексу України та статтею 598 Цивільного кодексу України, зобов`язання припиняються виконанням, проведеним належним чином.
Так, чинним законодавством не встановлено строку сплати співвласником внесків до ОСББ на утримання будинку.
Згідно з ст. 16 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку", об`єднання має право відповідно до законодавства та статуту об`єднання встановлювати порядок сплати, перелік та розміри внесків і платежів співвласників, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів.
Відповідно до ч. 2 розділу IV статуту ОСББ, порядок сплати, перелік та розміри внесків і платежів співвласників, у тому числі, відрахувань до резервного, ремонтного фондів, встановлюються загальними зборами об`єднання відповідно до законодавства і статуту.
Рішеннями загальних зборів співвласників Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Тридцять три", затвердженими протоколами № 2 від 25.09.2016, № 4 від 12.11.2017, № 7 від 17.05.2020, встановлено, що сплата внесків та платежів проводиться до 20 числа поточного місяця.
За таких обставин, строк сплати відповідачем внесків на утримання будинку є таким, що настав.
Однак, відповідач порушив свої зобов`язання та не сплатив внески на утримання будинку у повному обсязі у встановлені строки. Відповідачем було частково сплачено нараховану заборгованість на загальну суму 3 568,30 грн.
За таких обставин, у ОСОБА_1 утворилась заборгованість перед Об`єднанням співвласників багатоквартирного будинку "Тридцять три" у розмірі 1 900,90 грн. Вказана сума заборгованості є платою за утримання будинку та прибудинкової території за період з травня 2020 року по серпень 2021 року.
Щодо позовних вимог про стягнення 3% річних у розмірі 45,67 грн., інфляційної складової у розмірі 87,29 грн. слід зазначити про таке.
Як зазначено вище, позивач, 18.02.2022 надав до суду заяву про залишення без розгляду позовних вимог про стягнення 3% річних у розмірі 45,67 грн., інфляційної складової у розмірі 87,29 грн.
Відповідно до п. 5. ч.1 ст. 226 ГПК України, суд залишає позов без розгляду, якщо позивач до початку розгляду справи по суті подав заяву про залишення позову без розгляду.
За таких обставин, позовну заяву Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Тридцять три" у частині вимог про стягнення 3% річних у розмірі 45,67 грн., інфляційної складової у розмірі 87,29 грн. - слід залишити без розгляду на підставі п. 5. ч.1 ст. 226 ГПК України.
Роз`яснити позивачу, що згідно з ч. 2 ст. 226 ГПК України, особа, позов якої залишено без розгляду, після усунення обставин, що були підставою для залишення позову без розгляду, має право звернутися до суду повторно.
ПЕРЕЛІК ДОКАЗІВ, ЯКИМИ СТОРОНИ ПІДТВЕРДЖУЮТЬ АБО СПРОСТОВУЮТЬ НАЯВНІСТЬ КОЖНОЇ ОБСТАВИНИ, ЯКА Є ПРЕДМЕТОМ ДОКАЗУВАННЯ У СПРАВІ.
Обставини, на які посилається позивач, доводяться статутом ОСББ (том 1 а.с. 21 - 31), витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб стосовно позивача (том 1 а.с. 32 - 33), витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб стосовно відповідача (том 1 а.с. 34), Інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна № 296172469 від 25.01.2022 (том 1 а.с. 35), претензією з доказами направлення (том 1 а.с. 40 - 43), рішенням Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області у справі № 173/466/16-ц від 30.08.2016 (том 1 а.с. 44 - 47), рішеннями загальних зборів (том 1 а.с. 48 - 75).
ВИСНОВКИ СУДУ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ РОЗГЛЯДУ СПРАВИ.
За результатами розгляду справи суд дійшов висновку, що позовну заяву Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Тридцять три" у частині вимог про стягнення 3% річних у розмірі 45,67 грн., інфляційної складової у розмірі 87,29 грн. слід залишити без розгляду.
Позовні вимоги про стягнення суми основного боргу у розмірі 1 900,90 грн. слід задовольнити.
РОЗПОДІЛ СУДОВИХ ВИТРАТ.
Відповідно статті 129 Господарського процесуального кодексу України, витрати зі сплати судового збору у частині задоволених позовних вимог слід покласти на відповідача.
При цьому, частиною 2 ст. 226 ГПК України визначено, що про залишення позову без розгляду постановляється ухвала, в якій вирішуються питання про розподіл між сторонами судових витрат, про повернення судового збору з бюджету.
Відповідно до п. 4 частини 1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір", сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі, залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв`язку з повторним неприбуттям або залишенням позивачем судового засідання без поважних причин та неподання заяви про розгляд справи за його відсутності, або неподання позивачем витребуваних судом матеріалів, або за його заявою (клопотанням).
А отже, витрати зі сплати судового збору, пропорційні вимогам про стягнення 3% річних у розмірі 45,67 грн. та інфляційної складової у розмірі 87,29 грн., слід покласти на позивача.
Керуючись положеннями Господарського Кодексу України, Цивільного кодексу України, ст. 73, 74, 123, 129, 226, 232, 233, 236-241, 326 Господарського процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
Залишити без розгляду позовну заяву Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Тридцять три" у частині вимог про стягнення 3% річних у розмірі 45,67 грн., інфляційної складової у розмірі 87,29 грн.
Позовні вимоги про стягнення суми основного боргу у розмірі 1 900,90 грн. задовольнити.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця Галюк Ольги Миколаївни (ідентифікаційний код: НОМЕР_1 , місцезнаходження: АДРЕСА_3 ) на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Тридцять три" (ідентифікаційний код: 40533800; місцезнаходження: 51600, Дніпропетровська область, м. Верхньодніпровськ, вул. Авраменка, 33) суму основної основного боргу у розмірі 1 900,90 грн. та витрати зі сплати судового збору у розмірі 2 318,81 грн.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Рішення може бути оскаржено в порядку, передбаченому Господарським процесуальним кодексом України, протягом 20 днів з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення складений та підписаний 14.10.2022.
Суддя М.О. Ніколенко
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 14.10.2022 |
Оприлюднено | 17.10.2022 |
Номер документу | 106755212 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань інші договори |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Ніколенко Михайло Олександрович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Ніколенко Михайло Олександрович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Ніколенко Михайло Олександрович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Ніколенко Михайло Олександрович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Ніколенко Михайло Олександрович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Ніколенко Михайло Олександрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні