Ухвала
від 17.10.2022 по справі 626/1895/22
КРАСНОГРАДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 626/1895/22

Провадження № 2/626/518/2022

УХВАЛА

про залишення заяви без руху

17.10.2022 року м. Красноград

Суддя Красноградського районного суду Харківської області Гусар П.І., перевіривши позовну заяву ОСОБА_1 до Красноградської міської ради Красноградського району Харківської області про визнання права власності на нерухоме майно за набувальною давністю,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Красноградської міської ради Красноградського району Харківської області про визнання права власності на нерухоме майно за набувальною давністю на рухоме майно, а саме фургон ОДАЗ-9956 номерний знак НОМЕР_1 .

Відповідно до положень п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, яка визначається відповідно до положень ст. 176 ЦПК України.

Позивач в позовній заяві зазначає ціну позову 99240,00 грн., при цьому вартість рухомого майна позивачем визначена самостійно, оскільки позовна заява та додатки до неї не містять оцінки вартості фургона станом на час звернення до суд.

Також відповідно до вимог ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Частиною 3 ст.177 ЦПК України передбачено, що у разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про звільнення (відстрочення, зменшення) від сплати судового збору, про призначення експертизи, витребування доказів тощо.

Позивачем сплачений судовий збір у мінімальному розмірі 992,40 грн.

Відповідно до ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин,якими позивачобґрунтовує своївимоги;зазначення доказів,що підтверджуютьвказані обставини; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Дослідивши позовну заяву та додані до неї матеріали вважаю, що позовна заява не відповідає вимогам ст.175 і 177 ЦПК України, а саме всупереч вказаним вимогам позивач викладаючи обставини, якими обґрунтовує свої вимоги не зазначив докази, що підтверджують вказані обставини, зокрема в матеріалах справи відсутні належні докази на підтвердження дійсної вартості рухомого майна (транспортного засобу) та належні докази, які б підтверджували ліквідацію колгоспу «Перше травня» без правонаступників, з яким позивач укладав договір оренди на спірний транспортний засіб.

Відповідно до Закону України "Про судовий збір", передбачена ставка судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру фізичною особою у розмірі, а саме: 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Так як позивачем ціна позову визначена з порушенням ст. 176 ЦПК України, суд позбавлений можливості попередньо визначити розмір судового збору за подання позовної заяви майнового характеру та встановити, чи у повному обсязі позивачем сплачений судовий збір згідно квитанції від 13.10.2022 року за подання вищевказаного позову, який має вимоги майнового характеру.

Європейський суд з прав людини у своїй практиці неодноразово наголошував, що право на доступ до суду, закріплене у статті 6 розділу 1 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, не є абсолютним: воно може бути піддане допустимим обмеженням, оскільки вимагає за своєю природою державного регулювання. Держави-учасниці користуються у цьому питанні певною свободою розсуду (справа «Принц Ліхтенштейну Ганс-Адам ІІ проти Німеччини»).

Відповідно до ч. 1ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

При таких обставинах, відповідно до ст. 185 ЦПК України, заява підлягає залишенню без руху із зазначенням недоліків заяви та наданням строку для усунення недоліків.

Керуючись ст. 185 ЦПК України, суд,

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Красноградської міської ради Красноградського району Харківської області про визнання права власності на нерухоме майно за набувальною давністю - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків терміном у 10 днів з моменту отримання копії ухвали суду.

Для усунення недоліків позовної заяви позивачу необхідно надати суду докази на підтвердження вартості спірного рухового майна та ліквідації колгоспу «Перше травня» без правонаступників.

Роз`яснити позивачу, що якщо він відповідно до ухвали суду у встановлений строк не усунить зазначені недоліки заяви, вона вважається неподаною та повертається позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала в апеляційному порядку оскарженню не підлягає.

Суддя

СудКрасноградський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення17.10.2022
Оприлюднено19.10.2022
Номер документу106787065
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності

Судовий реєстр по справі —626/1895/22

Ухвала від 04.04.2023

Цивільне

Сахновщинський районний суд Харківської області

Зимовський О. С.

Рішення від 31.03.2023

Цивільне

Сахновщинський районний суд Харківської області

Зимовський О. С.

Рішення від 29.03.2023

Цивільне

Сахновщинський районний суд Харківської області

Зимовський О. С.

Ухвала від 21.02.2023

Цивільне

Сахновщинський районний суд Харківської області

Зимовський О. С.

Ухвала від 01.02.2023

Цивільне

Сахновщинський районний суд Харківської області

Зимовський О. С.

Ухвала від 09.01.2023

Цивільне

Сахновщинський районний суд Харківської області

Зимовський О. С.

Ухвала від 14.12.2022

Цивільне

Сахновщинський районний суд Харківської області

Зимовський О. С.

Ухвала від 01.11.2022

Цивільне

Красноградський районний суд Харківської області

Гусар П. І.

Ухвала від 17.10.2022

Цивільне

Красноградський районний суд Харківської області

Гусар П. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні