печерський районний суд міста києва
Справа № 757/1979/20-ц
Провадження № 2-к-16/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 березня 2021 року суддя Печерського районного суду м. Києва Підпалий В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали клопотання представника «PPG Industries Poland» Sp. z o.o. - адвоката Шаповала Владислава Володимировича про надання дозволу на примусове виконання заочного вироку Районного суду для столичного міста Варшави у Варшаві, 15 економічний відділ від 11.10.2018 року по справі № XV GC 2222/16,-
ВСТАНОВИВ:
У січні 2020 року «PPG Industries Poland» Sp. z o.o. в особі представника Шаповала В.В., звернулося до Печерського районного суду м. Києва з клопотанням про надання дозволу на примусове виконання заочного вироку Районного суду для столичного міста Варшави у Варшаві, 15 економічний відділ від 11.10.2018 року по справі № XV GC 2222/16 за позовом ТОВ «PPG Industries Poland» проти ПП «Спектр-Плюс» та постанови судового референдарія в Районному суді для столичного міста Варшави у Варшаві 15 економічний відділ від 07.12.2018 року щодо сплати на предмет розрахунку витрат на розгляд справи, відповідно до яких постановлено стягнути з відповідача ПП «Спектр-Плюс» на користь ТОВ «PPG Industries Poland»:
13 392,36 євро;
13 189,00 злотих як витрат на судовий розгляд справи;
1 583,03 злотих на відшкодування витрат, тимчасово понесених з бюджетних коштів.
Відповідно до ч. 1 ч. 3 ст. 3 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України «Про міжнародне приватне право», законів України, що визначають особливості розгляду окремих категорій справ, а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України. Якщо міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, передбачено інші правила, ніж встановлені цим Кодексом, застосовуються правила міжнародного договору України.
Згідно із ст. 82 Закону України «Про міжнародне приватне право» визнання та виконання рішень, визначених у статті 81 цього Закону, здійснюється у порядку, встановленому законом України.
Згідно із ст. 81 Закону України «Про міжнародне приватне право» в Україні можуть бути визнані та виконані рішення іноземних судів у справах, що виникають з цивільних, трудових, сімейних та господарських правовідносин, вироки іноземних судів у кримінальних провадженнях у частині, що стосується відшкодування шкоди та заподіяних збитків, а також рішення іноземних арбітражів та інших органів іноземних держав, до компетенції яких належить розгляд цивільних і господарських справ, що набрали законної сили.
Приписами ч. 1 ст. 462 ЦПК України передбачено, що рішення іноземного суду (суду іноземної держави, інших компетентних органів іноземних держав, до компетенції яких належить розгляд цивільних справ) визнаються та виконуються в Україні, якщо їх визнання та виконання передбачено міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності.
У відповідності до положень частини 1 та 2 статті 472 ЦПК України клопотання про визнання рішення іноземного суду, що не підлягає примусовому виконанню, подається заінтересованою особою до суду в порядку, встановленому статтями 464-466 цього Кодексу для подання клопотання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду, з урахуванням особливостей, визначених цією главою. До клопотання про визнання рішення іноземного суду, що не підлягає примусовому виконанню, додаються такі документи: 1) засвідчена в установленому порядку копія рішення іноземного суду, про визнання якого порушується клопотання; 2) офіційний документ про те, що рішення іноземного суду набрало законної сили, якщо це не зазначено в самому рішенні; 3) засвідчений відповідно до законодавства переклад перелічених документів українською мовою або мовою, передбаченою міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Вимоги до клопотання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду визначені статтею 466 ЦПК України.
Згідно ч. 3 ст. 466 ЦПК України клопотання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду подається у письмовій формі і повинно містити: 1) засвідчена в установленому порядку копія рішення іноземного суду, про примусове виконання якого подається клопотання; 2) офіційний документ про те, що рішення іноземного суду набрало законної сили (якщо це не зазначено в самому рішенні); 3) документ, який засвідчує, що сторона, стосовно якої постановлено рішення іноземного суду і яка не брала участі в судовому процесі, була належним чином повідомлена про дату, час і місце розгляду справи; 4) документ, що визначає, в якій частині чи з якого часу рішення іноземного суду підлягає виконанню (якщо воно вже виконувалося раніше); 5) документ, що посвідчує повноваження представника (якщо клопотання подається представником); 6) засвідчений відповідно до законодавства переклад перелічених документів українською мовою або мовою, передбаченою міжнародними договорами України.
Разом з тим, заявником до клопотання не було надано суду документів що підтверджують вказані обставини, а саме:
засвідченої в установленому порядку копії заочного вироку Районного суду для столичного міста Варшави у Варшаві, 15 економічний відділ від 11.10.2018 року по справі № XV GC 2222/16;
офіційного документа, що підтверджує набрання заочним вироком Районного суду для столичного міста Варшави у Варшаві, 15 економічний відділ від 11.10.2018 року по справі № XV GC 2222/16 законної сили;
документ, який засвідчує, що ПП «Спектр-Плюс», була належним чином повідомлена про дату, час і місце розгляду справи;
документ, що визначає, в якій частині чи з якого часу рішення іноземного суду підлягає виконанню та чи пред`являлось раніше дане рішення до виконання.
Крім того, суд звертає увагу, що до даного клопотання представником не було додано квитанції про сплату судового збору, який передбачений ст. 4 Закону України «Про судовий збір», а саме:
- за подання до суду заяви про видачу судового наказу; заяви у справах окремого провадження; заяви про забезпечення доказів або позову; заяви про перегляд заочного рішення; заяви про скасування рішення третейського суду; заяви про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду; заяви про видачу виконавчого документа на підставі рішення іноземного суду; заяви про роз`яснення судового рішення, які подано юридичною особою або фізичною особою - підприємцем, збір становить - 0,5 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.
Також слід зазначити, що як вбачається з додатків наданих представником заявника, зокрема, витягом з ЄДРПОУ № 1006179329 від 13.01.2020 року ПП «Спектр-Плюс» (код ЄДРПОУ 33102620) станом на 03.06.2016 року значиться зареєстрованим за адресою: вул. Кіквідзе, 29, м. Київ, 01103, а також, що означене підприємство у процесі припинення не перебуває.
Разом з тим, як вбачається з відкритих даних ЄДРПОУ, зокрема, з історії змін реєстраційної інформації ПП «Спектр-Плюс» (код ЄДРПОУ 33102620), з 08.05.2018 року означене підприємство перебувало в процесі припинення та 01.01.2019 року перебуває в припиненому стані.
Відповідно до ч. 4 ст. 466 ЦПК України, суд, встановивши, що клопотання і документи, що додаються до нього, не оформлено відповідно до вимог, передбачених цією главою, або до клопотання не додано всі перелічені документи, залишає його без розгляду та повертає клопотання разом з документами, що додані до нього, особі, яка його подала.
З огляду на викладене, клопотання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду необхідно залишити без розгляду та повернути особі, яка його подавала.
Керуючись ст. ст. 260, 261, 466, 353, 354 ЦПК України, суддя -
УХВАЛИВ:
Клопотання представника «PPG Industries Poland» Sp. z o.o. - адвоката Шаповала Владислава Володимировича про надання дозволу на примусове виконання заочного вироку Районного суду для столичного міста Варшави у Варшаві, 15 економічний відділ від 11.10.2018 року по справі № XV GC 2222/16, - залишити без розгляду та повернути особі, яка його подала.
Роз`яснити заявнику, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня винесення ухвали.
Суддя В.В. Підпалий
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 10.03.2021 |
Оприлюднено | 18.10.2022 |
Номер документу | 106788559 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Виконання судових доручень іноземних судів |
Цивільне
Печерський районний суд міста Києва
Підпалий В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні