Справа № 307/3613/22
Провадження № 2/307/732/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 жовтня 2022 року м. Тячів
Тячівський районний суд Закарпатської області в складі:
головуючого судді Бряник М.М.,
секретар судового засідання Мельник Б.В.,
за участю позивачки - ОСОБА_1
представника позивачки ОСОБА_2
розглянувши відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Тячів цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 інтереси якої представляє, адвокат Романюк О.П. та ОСОБА_3 до Тячівського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Тячівському районі Закарпатської області Південно-Західного міжрегіонального управління міністерства юстиції про визнання факту народження дитини у певний час,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 інтереси якої представляє - адвокат Романюк Ольга Петрівна та ОСОБА_3 звернулися в суд з позовом до Тячівського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Тячівському районі Закарпатської області Південно-Західного міжрегіонального управління міністерства юстиції, м. Тячів, вул. Нересенська, буд. 2, (м. Івано-Франківськ), про визнання факту народження дитини у певний час.
Ухвалою судді Тячівського районного суду Закарпатської області від 21.09.2022 року прийнято до розгляду та відкрито провадження у цивільній справі за вказаною позовною заявою, розгляд даної справи постановлено проводити в порядку спрощеного позовного провадження.
Позивач ОСОБА_3 в судове засідання не з`явився та 29.09.2022 р. подав заяву в якій просив розгляд справи проводити у його відсутності та позов задольнити.
Представник відповідача, в судове засідання не з`явився. 18.10.2022 від в.о. начальника Тячівського відділудержавної реєстраціїактів цивільногостану уТячівському районіЗакарпатської областіПівденно-Західногоміжрегіонального управлінняміністерства юстиції, ОСОБА_4 надійшла заявав якійвона проситьпровести розглядсправи увідсутності представниката незаперечує щодозадоволення позову.
Позивач ОСОБА_1 та її представник ОСОБА_2 в судовому засіданні пояснили, що дитина факт народження якої вони просять встановити, народжена під час перебування позивачки у шлюбі з ОСОБА_5 . Разом з цим не вважають за доцільне залучення ОСОБА_5 до участі у справі. Ствердили, що ухвалення рішення у справі не може вплинути на його права. Вирішення питання щодо переходу з розгляду в порядку спрощеного провадження цивільної справи в розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням, залишили на розсуд суду.
Заслухавши пояснення позивачки та її представника, дослідивши зміст позовної заяви суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до положень ч. ч. 1 - 3 ст. 274 ЦПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються справи: 1) малозначні справи; 2) що виникають з трудових відносин; 3) про надання судом дозволу на тимчасовий виїзд дитини за межі України тому з батьків, хто проживає окремо від дитини, у якого відсутня заборгованість зі сплати аліментів та якому відмовлено другим із батьків у наданні нотаріально посвідченої згоди на такий виїзд. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті. При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Під час судового засідання встановлено, що дитина спір щодо визнання факту народження якої виник між позивачами та Тячівського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Тячівському районі Закарпатської області Південно-Західного міжрегіонального управління міністерства юстиції, народилася у період перебування позивачки у шлюбі з ОСОБА_5 . Відтак встановлено, що дана справа виникає з сімейних правовідносин та рішення ухвалене у справі в силу положень ч.1 ст. 122 СК України, може вплинути на його права або обов`язки щодо однієї зі сторін.
За приписами ч. 4 ст. 274 ЦПК України в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах: 1) що виникають з сімейних відносин, крім спорів про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, розірвання шлюбу та поділ майна подружжя; 2) щодо спадкування; 3) щодо приватизації державного житлового фонду; 4) щодо визнання необґрунтованими активів та їх витребування відповідно до глави 12 цього розділу; 5) в яких ціна позову перевищує двісті п`ятдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 6) інші вимоги, об`єднані з вимогами у спорах, вказаних у пунктах 1-5 цієї частини.
Відповідно до ч. ч. 1, 4, 5 ст. 277 ЦПК України, якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, суд залежно від обґрунтованості заперечень відповідача постановляє ухвалу про: 1) залишення заяви відповідача без задоволення; 2) розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням. Якщо відповідач не подасть у встановлений судом строк такі заперечення, він має право ініціювати перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження лише у випадку, якщо доведе, що пропустив строк з поважних причин.
Згідно з ч. 6 ст. 277 ЦПК України, якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.
Відповідно до ст. 53 ЦПК України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення суду може вплинути на права та обов`язки осіб, що не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
У заявах про залучення третіх осіб і в заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.
Треті особи, які не заявляють самостійних вимог, мають процесуальні права і обов`язки, встановленістаттею 43цього Кодексу.
Вступ у справу третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, не тягне за собою розгляду справи спочатку.
Враховуючи наведене, з урахуванням предмету позову та характеру спірних правовідносин, які виникають з сімейних правовідносин, обсяг та характер доказів у справі суд, вважає за необхідне здійснити перехід з розгляду в порядку спрощеного провадження цивільної справи за вказаним позовом в розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням .
Разом зцим з врахуванням наведеного, наявні підстави до залучення до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 мешканця АДРЕСА_1 кВ.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 19, 91, 175, 177, 186, 187, 259-261, 274, 277 ЦПК України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Здійснити перехід з розгляду в порядку спрощеного провадження цивільної справи за позовом ОСОБА_1 інтереси якої представляє, адвокат Романюк О.П. та ОСОБА_3 до Тячівського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Тячівському районі Закарпатської області Південно-Західного міжрегіонального управління міністерства юстиції про визнання факту народження дитини у певний час в розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.
Підготовче судове засідання призначити на 3 листопада 2022 року на 9 год. 00 хв. у приміщенні Тячівського районного суду Закарпатської області за адресою: вул. Незалежності, 120, м. Тячів, Закарпатська область.
Залучити до участі у цивільній справі, в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 мешканця АДРЕСА_2 РНОКПП НОМЕР_1 .
Відповідно до ч.3 ст. 186 ЦПК України, зобов`язати позивачів та її предстаника не пізніше двох днів з дня вручення копії ухвали про відкриття провадження у справі, направити третій особі копії позовної заяви з додатками, а докази такого направлення надати суду до початку підготовчого засідання.
Визначити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогамст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч. 4ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копію відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8ст. 178 ЦПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частин третьої-п`ятої ст. 178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частин третьої-п`ятої ст. 178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається tс.zk.court.gov.ua.
Копію даної ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Датаскладення повноготексту ухвали - 18 жовтня 2022 .
Головуючий М.М. Бряник
Суд | Тячівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 18.10.2022 |
Оприлюднено | 19.10.2022 |
Номер документу | 106793250 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Інші справи позовного провадження |
Цивільне
Тячівський районний суд Закарпатської області
Бряник М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні