Ухвала
від 18.10.2022 по справі 918/753/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,

e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність

"18" жовтня 2022 р. м. Рівне Справа № 918/753/22

Господарський суд Рівненської області у складі головуючого судді Романюк Ю.Г., при секретарі судового засідання Рижій А.В., розглянувши у відкритому підготовчому засіданні справу за заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; місце фактичного проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність

у підготовче засідання з`явилися:

- від заявника: не з`явився;

- арбітражний керуючий Мельник Ірина Анатоліївна: не з`явився;

- від органу з питань банкрутства: не з`явився.

ВСТАНОВИВ:

22.09.2022 через відділ канцелярії та документального забезпечення Господарського суду Рівненської області надійшла заява ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність.

Ухвалою від 26.09.2022 заяву ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність залишено без руху та надано заявнику строк для усунення недоліків. Запропоновано ОСОБА_1 протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність без руху, надати суду доказ авансування боржником на депозитний рахунок суду винагороди керуючому реструктуризацією за три місяці виконання повноважень в розмірі 39 000 грн 00 коп.

28.09.2022 в межах процесуального строку, встановленого судом, заявник усунув недоліки заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність.

Ухвалою від 03.10.2022 прийнято заяву ОСОБА_1 про неплатоспроможність, підготовче засідання призначено на 18.10.2022, запропоновано заявнику надати суду у строк до 17.10.2022 оригінали документів, копії яких долучено до заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність (для огляду у судовому засіданні).

18.10.2022 від ОСОБА_1 та від арбітражного керуючого Мельник Ірини Анатоліївни надійшли клопотання про проведення підготовчого засідання без участі боржника та арбітражного керуючого.

18.10.2022 судом встановлено, що боржник, арбітражний керуючий Мельник Ірина Анатоліївна та представник органу з питань банкрутства у судове засідання не з`явилися.

ОСОБА_1 , Сектор з питань банкрутства у Рівненській області відділу банкрутства Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) та належним чином повідомлені про час, дату та місце проведення даного засідання, що підтверджується рекомендованими повідомленнями про вручення поштового відправлення, а саме - ухвали від 03.10.2022.

ОСОБА_2 належним чином повідомлена про час, дату та місце проведення даного засідання, що підтверджується довідкою про надіслання на її офіційну електронну адресу ухвали суду від 03.10.2022.

Відповідно до п. 17 розділу ІІІ положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішення Вищої ради правосуддя 17.08.2021 за № 1845/0/15-21 встановлено, що особам, які зареєстрували Електронний кабінет, суд надсилає документи у справах, в яких такі особи беруть участь, в електронній формі шляхом їх надсилання до Електронного кабінету таких осіб або в інший спосіб, передбачений процесуальним законодавством, що не позбавляє їх права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.

Відповідно до ст. 10 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань", якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.

Оскільки від боржника та від арбітражного керуючого надійшли клопотання про проведення підготовчого засідання без їх участі, зважаючи на те, що явка учасників справи та заявників обов`язковою не визнавалася, господарський суд дійшов висновку про можливість проведення підготовчого засідання без участі боржника, арбітражних керуючих, органу з питань банкрутства та органу двс.

Згідно з ч. 2 ст. 35 Кодексу України з процедур банкрутства (далі - КУзПБ) підготовче засідання суду проводиться не пізніше 14 днів з дня постановлення ухвали про прийняття заяви про відкриття провадження у справі, а за наявності поважних причин (здійснення сплати грошових зобов`язань кредиторам тощо) - не пізніше 20 днів.

Згідно з приписами ч. ч. 1-3 ст. 119 КУзПБ у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, з`ясовує наявність підстав для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, а також вирішує інші питання, пов`язані з розглядом заяви. Підготовче засідання проводиться у порядку, передбаченому цим Кодексом. За наслідками підготовчого засідання господарський суд постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність або про відмову у відкритті провадження у справі про неплатоспроможність.

Розглянувши у підготовчому засіданні подані документи та дослідивши докази, судом встановлено наступне.

Частиною 1 ст. 2 КУзПБ передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Цей Кодекс встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника - юридичної особи або визнання його банкрутом з метою задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізичної особи.

Статтею 1 КУзПБ визначено, що неплатоспроможність - це неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом

Відповідно до ст. 113 КУзПБ провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи - підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою.

Статтею 115 КУзПБ передбачено, що провадження у справі про неплатоспроможність боржника-фізичної особи може бути відкрито лише за заявою боржника.

Так, ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) як фізична особа звернулася до Господарського суду Рівненської області про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, в порядку Книги 4 КУзПБ.

В обґрунтування заяви заявник зазначає, що у неї відсутні фінансові можливості погашати вимоги перед кредиторами Акціонерним товариством "Універсал Банк" та ОСОБА_3 на умовах, визначених укладеними правочинами у загальному розмірі 188 351 дол. США.

Відповідно до ч. 1 ст. 119 КУзПБ у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, з`ясовує наявність підстав для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, а також вирішує інші питання, пов`язані з розглядом заяви.

На підтвердження своїх посилань, звертаючись до суду з заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, заявником, серед іншого, подано копії:

- кредитного Договору № R2.032/2008-КІ від 20.06.2008, укладеного ОСОБА_1 із Відкритим акціонерним товариством ВТБ Банк (правонаступником якого є Акціонерне товариство "Універсал Банк") із додатком (графік погашення капіталу та процентів);

- договору купівлі-продажу № б/н від 20.06.2008, укладеного ОСОБА_1 із ОСОБА_4 ;

- іпотечного Договору № R2.032/2008-ІД від 12.06.2008 укладеного ОСОБА_1 із Відкритим акціонерним товариством ВТБ Банк (правонаступником якого є Акціонерне товариство "Універсал Банк");

- зустрічної позовної заяви про стягнення заборгованості від 30.11.2015;

- розрахунку суми заборгованості за кредитним договором № R2.032/2008-КІ від 20.06.2008,

- список кредиторів і боржників ОСОБА_1 (конкретизований).

Із матеріалів справи вбачається, що у ОСОБА_1 існують зобов`язання перед Акціонерним товариством "Універсал Банк" у розмірі 158 351 дол. США та ОСОБА_3 у розмірі 30 000 дол. США та станом на 18.10.2022 є невиконаними.

Як встановлено судом, боржник припинив погашення кредитів чи здійснення інших планових платежів у розмірі більше 50 відсотків місячних платежів за кожним з вищевказаних кредитних та інших зобов`язань упродовж двох місяців.

Частиною 2 ст. 115 КУзПБ встановлено, що боржник має право звернутися до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність у разі, якщо:

1) розмір прострочених зобов`язань боржника перед кредитором (кредиторами) становить не менше 30 розмірів мінімальної заробітної плати;

2) боржник припинив погашення кредитів чи здійснення інших планових платежів у розмірі більше 50 відсотків місячних платежів за кожним з кредитних та інших зобов`язань упродовж двох місяців;

3) ухвалено постанову у виконавчому провадженні про відсутність у фізичної особи майна, на яке може бути звернено стягнення;

4) існують інші обставини, які підтверджують, що найближчим часом боржник не зможе виконати грошові зобов`язання чи здійснювати звичайні поточні платежі (загроза неплатоспроможності).

У відповідності до ч. 3 ст. 115 КУзПБ до складу грошових вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.

За наслідками дослідження поданих суду документів, зокрема відповідно до Декларації про майновий стан боржника за 2019-2021 роки, інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта від 13.09.2022 судом встановлено, що у боржника існує нерухоме майно, що належить йому на праві власності (домоволодіння та земельна ділянка кадастровий номер 5610100000:01:044:0689) та відсутні доходи, які б могли надати боржнику можливість виконати грошові зобов`язання перед кредиторами.

У відповідності до ч. 3 ст. 8 КУзПБ провадження у справі про банкрутство відкривається господарським судом за заявою боржника також у разі загрози його неплатоспроможності.

Крім того, судом встановлено відсутність непогашеної судимості за економічні злочини, а також відсутність статусу фізичної особи-підприємця.

Згідно з відомостями, відображеними у Трудовій книжці вбачається, що ОСОБА_1 із 15.01.1998 звільнена з посади менеджера групи продовольчих товарів у Товаристві з обмеженою відповідальністю "Дельта - Вест" за власним бажанням.

Відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 13.09.2022 вбачається, що ОСОБА_1 із 17.06.1994 була зареєстрована фізичною особо-підприємцем. При цьому 30.10.2021 була проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності ОСОБА_1 на підставі власного рішення.

Згідно з ч. 3 ст. 119 КУзПБ за наслідками підготовчого засідання господарський суд постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність або про відмову у відкритті провадження у справі про неплатоспроможність.

Згідно ч. 4 ст. 119 КУзПБ господарський суд постановляє ухвалу про відмову у відкритті провадження у справі про неплатоспроможність, якщо:

1) відсутні підстави для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність;

2) боржник виконав зобов`язання перед кредитором (кредиторами) у повному обсязі до підготовчого засідання суду;

3) боржника притягнуто до адміністративної або кримінальної відповідальності за неправомірні дії, пов`язані з неплатоспроможністю;

4) боржника визнано банкрутом протягом попередніх п`яти років.

У підготовчому засіданні 18.10.2022 судом не встановлено підстав для відмови у відкритті провадження у справі про неплатоспроможність перелічених у ч. 4 ст. 119 КУзПБ.

Натомість, судом встановлено існування обставин, які підтверджують, що найближчим часом боржник не зможе виконати грошові зобов`язання чи здійснювати звичайні поточні платежі (загроза неплатоспроможності), позаяк наразі боржник не отримує доходів.

На рахунку боржника, відкритому у АТ АБ "приватбанк" знаходяться грошові кошти у розмірі 740 грн 00 коп., що не дає можливості для проведення погашення заборгованості за наявними у боржника зобов`язаннями.

Зважаючи на викладене, за наслідками розгляду у підготовчому засіданні заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, суд вважає за доцільне її задовольнити у передбачений діючим законодавством спосіб, шляхом відкриття провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 .

Згідно абзаців 1-4 пункту 2-1 Прикінцевих та перехідних положень КУзПБ до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.

Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених ч. 1 ст. 34, ч. 2 ст. 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.

Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим ч. 3 ст. 28 цього Кодексу.

Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.

Судом встановлено, що заявником до заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність додано заяву арбітражного керуючого Мельник Ірини Анатоліївни.

Заявником до матеріалів справи долучено докази авансування боржником на депозитний рахунок суду винагороди керуючому реструктуризацією за три місяці виконання повноважень в розмірі 39 000 грн 00 коп., що підтверджується квитанцією № 9282-7417-1224-1254 від 28.09.2022.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 має свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 1856 від 06.02.2018, місце розташування контори (офісу) арбітражного керуючого: 33022, м. Рівне, вул. Соборна, буд. 94, офіс 29. Окрім того, ОСОБА_2 укладено Договір № 046-0001030/01ВАК добровільного страхування цивільно-правової відповідальності арбітражного керуючого від 26.01.2022 із приватним акціонерним товариством Страхова компанія "Брокбізнес".

Арбітражний керуючий Мельник Ірина Анатоліївна підтвердила у заяві про участь у справі, що за час здійснення діяльності арбітражного керуючого з виконує обов`язки сумлінно та у відповідності до вимог чинного законодавства. До ОСОБА_2 за час здійснення діяльності арбітражного керуючого не застосовувалися дисциплінарні стягнення. Також арбітражний керуючий не має заборони здійснювати будь-який вид підприємницької діяльності або займати керівні посади та не має судимості за вчинення корисливих злочинів.

Відповідно до п. 4 ч. 5 ст. 119 КУзПБ в ухвалі про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника господарський суд зазначає про призначення керуючого реструктуризацією.

Відтак суд приходить до висновку призначити керуючим реструктуризацією у даній справі арбітражного керуючого Мельник Ірину Анатоліївну.

Керуючись ст. ст. 28, 119 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Відкрити провадження у справі про неплатоспроможність боржника - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; місце фактичного проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ).

2. Ввести процедуру реструктуризацію боргів боржника - ОСОБА_1 .

3. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів строком на 120 днів.

4. Призначити керуючим реструктуризацією фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; місце фактичного проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) арбітражного керуючого Мельник Ірину Анатоліївну (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 1856 від 06.02.2018, місце розташування контори (офісу) арбітражного керуючого: 33022, м. Рівне, вул. Соборна, буд. 94, офіс 29).

5. Оприлюднити на офіційному веб-порталі судової влади України повідомлення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; місце фактичного проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ), текст якого додається.

6. Заборонити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; місце фактичного проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) відчужувати майно.

7. Встановити керуючому реструктуризацією боржника строк до 17.11.2022 для подачі до Господарського суду Рівненської області відомостей про результати розгляду вимог кредиторів (письмові нормативно-обґрунтовані пояснення по кожному з кредиторів, витяги з державних реєстрів заборон щодо майна боржника, а також, при наявності, письмові заперечення боржника щодо вимог кредиторів), а також доказів повідомлення кредиторів про дату проведення попереднього засідання суду.

8. Встановити керуючому реструктуризацією боржника строк до 18.01.2023 для підготовки та подання до Господарського суду Рівненської області плану реструктуризації боргів боржника.

9. Визначити дату проведення попереднього судового засідання "06" грудня 2022 р. на 13:30 год.

10. Попереднє засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Рівненської області за адресою: м. Рівне, вул. Набережна, 26-А, в залі судових засідань № 15.

11. Зобов`язати арбітражного керуючого не пізніше ніж за 10 днів до дня попереднього засідання направити суду, кредиторам та боржнику звіт про результати перевірки декларації боржника.

12. Зобов`язати керуючого реструктуризацією у строк до 17.11.2022 провести інвентаризацію майна боржника та визначити його вартість.

13. Зобов`язати контролюючий орган, визначений Податковим кодексом України, надати керуючому реструктуризацією та суду інформацію про доходи боржника та членів його сім`ї і про майно, задеклароване такими особами при перетині кордону.

14. Зобов`язати орган державної прикордонної служби надати керуючому реструктуризацією та суду інформацію про перетинання боржником та членами його сім`ї державного кордону за останні три роки.

15. Зобов`язати банківські установи, в яких відкрито рахунки боржника надати керуючому реструктуризацією та суду інформацію про залишок коштів на рахунках боржника.

Ухвала згідно з ч. 8 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства набирає законної сили 18.10.2022 та відповідно до підпункту 17.5 пункту 17 Розділу XI "Перехідні положення" Господарського процесуального кодексу України може бути оскаржена в апеляційному порядку до Північно-західного апеляційного господарського суду через Господарський суд Рівненської області шляхом подачі апеляційної скарги.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://rv.arbitr.gov.ua.

Повний текст ухвали складено та підписано 18.10.2022 року

Суддя Романюк Ю.Г.

СудГосподарський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення18.10.2022
Оприлюднено20.10.2022
Номер документу106800324
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: неплатоспроможність фізичної особи

Судовий реєстр по справі —918/753/22

Ухвала від 09.05.2023

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Романюк Ю.Г.

Ухвала від 02.05.2023

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Романюк Ю.Г.

Ухвала від 01.05.2023

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Романюк Ю.Г.

Ухвала від 25.04.2023

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Романюк Ю.Г.

Ухвала від 13.04.2023

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Романюк Ю.Г.

Ухвала від 04.04.2023

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Романюк Ю.Г.

Ухвала від 04.04.2023

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Романюк Ю.Г.

Ухвала від 21.03.2023

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Романюк Ю.Г.

Ухвала від 21.03.2023

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Романюк Ю.Г.

Ухвала від 21.03.2023

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Романюк Ю.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні