ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"18" жовтня 2022 р. справа № 300/4113/22
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Боршовський Т.І., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області та Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними та зобов`язання до вчинення дій, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_1 звернувся 13.10.2022 до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області та Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, в якому просить суд: визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області у включенні позивачу до страхового стажу період роботи з 22.10.1991 по 31.12.2003 на посаді директора приватного підприємства Приватної науково-впроваджувальної фірми «Жорж»; зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 період роботи з 22.10.1991 по 31.12.2003 на посаді директора приватного підприємства Приватної науково-впроваджувальної фірми «Жорж» та поновити виплату позивачу пенсію з 19.07.2022.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Згідно з пунктом 4 частини п`ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Окрім цього, відповідно до пункту 5 частини п`ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначається виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу згідно частини першої статті 5 КАС України, який має бути сформульований максимально чітко і зрозуміло, оскільки від якості позовної заяви, юридично правильного змісту позовних вимог, зазначення способу судового захисту залежить швидкий і ефективний розгляд справи.
За результатами розгляду адміністративної справи, в разі задоволення позову, суд приймає рішення про захист порушеного права чи інтересу особи у спосіб, що передбачений статтями 5, 245 КАС України.
Також пунктом 9 частини п`ятої статті 160 КАС України передбачено, що в позовній заяві зазначаються, зокрема, у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльності прав, свобод, інтересів позивача.
З огляду на зміст позовної заяви, представник позивача просить суд визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області у включенні позивачу до страхового стажу період роботи з 22.10.1991 по 31.12.2003 на посаді директора приватного підприємства Приватної науково-впроваджувальної фірми «Жорж».
Суд звертає увагу на те, що така відмова відповідача у включенні позивачу до страхового стажу період роботи з 22.10.1991 по 31.12.2003 прийнята у вигляді рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області за № 091630004696 від 19.07.2022 про скасування рішення про призначення ОСОБА_1 пенсії від 21.06.2022. За вказаних обставин, належним способом захисту порушених прав позивача є визнання протиправним та скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області за № 091630004696 від 19.07.2022 та зобов`язання до вчинення дій.
Таким чином, позивачу необхідно уточнити зміст позовних вимог.
Окрім цього, згідно з частиною четвертою статті 161 КАС України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
В свою чергу, відповідно до частин 1-2, 4-5 статті 94 КАС України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Відповідно до пункту 4 частини п`ятої статті 44 КАС України учасники справи зобов`язані подавати наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази.
Так, представник позивача в позовній заяві зазначив, що згідно рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області за № 091630004696 від 19.07.2022 до страхового стажу позивача незараховано період роботи ОСОБА_1 з 22.10.1991 по 31.12.2003 на посаді директора приватного підприємства Приватної науково-впроваджувальної фірми «Жорж», оскільки запис про звільнення від 04.10.2019 завірено відтиском печатки, яка не містить ідентифікаційного коду організації, за яким цього суб`єкта включено до державного реєстру суб`єктів господарювання. В обґрунтування вищевказаних обставин, представник позивача в позовній заяві вказав на те, що в червні 1994 року позивачем виявлено факт крадіжки печатки та кутового штампу Приватної науково-впроваджувальної фірми «Жорж». Після отримання дозволу Івано-Франківського міського відділу внутрішніх справ на оформлення замовлення на виготовлення печатки і кутового штампу замість втрачених, було отримано нові печатку та кутовий штамп Приватної науково-впроваджувальної фірми «Жорж» з літерою «Д» (дублікат). Так, на момент виготовлення дублікату печатки Приватної науково-впроваджувальної фірми «Жорж» «Д», чинним законодавством не було передбачено присвоєння кодів ЄДРПОУ.
Суд звертає увагу на те, запис про звільнення ОСОБА_1 з посади директора приватного підприємства Приватної науково-впроваджувальної фірми «Жорж» вчинено 04.10.2019, а тому позивачу необхідно додатково в позовній заяві пояснити чи отримувало Приватна науково-впроваджувальна фірма «Жорж» після 1994 року (отримання дублікату печатки) нову печатку з кодом ЄДРПОУ, зважаючи на постанову Кабінету Міністрів України № 118 від 22.01.1996 «Про створення Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України». Якщо ні, то обґрунтувати, з посиланням на норми права, відсутність в Приватної науково-впроваджувальної фірми «Жорж» обов`язку щодо оформлення печатки з кодом ЄДРПОУ.
За таких обставин, позовну заяву подано без додержання вимог статтей 160 та 161 КАС України.
Відповідно до частини першої статті 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, вважаю, що позовну заяву належить залишити без руху та надати позивачу строк для їх усунення.
Керуючись статтями 5, 160, 161, 169, 171, 241, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області та Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними та зобов`язання до вчинення дій, - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків до десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Виправити недоліки позовної заяви у спосіб: подати до Івано-Франківського окружного адміністративного суду позовну заяву, в необхідній кількості примірників, в якій уточнити зміст позовних вимог, та уточнити обставини, на яких грунтуються позовній вимоги та надати докази в їх підтвердження (за наявності).
Роз`яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків у вищезазначений строк позовна заява буде повернена.
Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.
Суддя /підпис/ Боршовський Т.І.
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.10.2022 |
Оприлюднено | 20.10.2022 |
Номер документу | 106807379 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо управління, нагляду, контролю та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з них загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, з них |
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Кузьмич Сергій Миколайович
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Кузьмич Сергій Миколайович
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Кузьмич Сергій Миколайович
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Кузьмич Сергій Миколайович
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Кузьмич Сергій Миколайович
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Боршовський Т.І.
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Боршовський Т.І.
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Боршовський Т.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні