Ухвала
від 29.09.2022 по справі 761/12884/22
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Київський апеляційний суд

Провадження № 11п/824/474/2022

Єдиний унікальний № 761/12884/22

Доповідач: ОСОБА_1

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 вересня 2022 року м. Київ

Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ

Київського апеляційного суду в складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,

секретаря судового засідання ОСОБА_4 ,

розглянувши в приміщенні суду у відкритому судовому засіданні подання голови Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_5 про вирішення питання щодо направлення до Касаційного кримінального суду Верховного Суду матеріалів судового провадження за скаргою адвоката ОСОБА_6 в інтересах ТОВ «АЕРОК» на бездіяльність слідчого, яка полягає у неповерненні тимчасово вилученого майна у кримінальному провадженні № 62022000000000160, для подальшого його направлення з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів, -

В С Т А Н О В И Л А:

До Київського апеляційного суду надійшло подання голови Шевченківського районного суду м. Києва, в якому останній, на підставі ухвали слідчого судді цього суду від 13 вересня 2022 року, просить звернутися до Касаційного кримінального суду Верховного Суду з поданням про направлення матеріалів судового провадження за скаргою адвоката ОСОБА_6 в інтересах ТОВ «АЕРОК» на бездіяльність слідчого, яка полягає у неповерненні тимчасово вилученого майна у кримінальному провадженні № 62022000000000160, з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів з огляду на те, що місцем здійснення досудового розслідування, зокрема другим відділом Управління з досудового розслідування кримінальних правопорушень у сфері службової діяльності відповідно до Наказу Директора Державного бюро розслідувань ОСОБА_7 від 01 березня 2022 року № 120-дск, від 04 березня 2022 року № 121 дск та від 15 березня 2022 року № 124дск визначено Територіальне управління Державного бюро розслідувань, розташоване у м. Львові, яке знаходиться в межах територіальної юрисдикції Личаківського районного суду м. Львова.

Прокурор, будучи належним чином повідомленим про час та місце розгляду подання, в судове засідання не з`явилися, клопотань про відкладення розгляду подання не подавав.

До початку судового розгляду захисник ОСОБА_6 подав заяву, в якій просив відмовити у задоволенні подання голови місцевого суду. Також, захисник просив розглядати подання без його участі.

Враховуючи наведене та вимоги ч. 4 ст. 34 КПК України, неприбуття учасників кримінального провадження не перешкоджає розгляду подання.

Вислухавши суддю доповідача, перевіривши матеріали судового провадження та доводи подання, колегія суддів прийшла до висновку, що подання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до вимог п.1 ч. 1 ст. 34 КПК України кримінальне провадження передається на розгляд іншого суду, якщо до початку судового розгляду виявилося, що кримінальне правопорушення надійшло до суду з порушенням правил територіальної підсудності.

Пунктом 10статті 3 КПК Українивизначено, що кримінальне провадження - досудове розслідування і судове провадження, процесуальні дії у зв`язку із вчиненням діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність.

Розділом 26 КПК України, зокрема статтями 303, 304 цього Кодексу врегульовано порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності слідчого, прокурора, які можуть бути оскаржені під час досудового розслідування, право на оскарження та строк подання скарги. Разом з тим, зазначені норми не містять прямої вказівки щодо територіальної підсудності розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування. Зважаючи на цю обставину, та відповідно до ч. 6 ст. 9 КПК України, в якій зазначено, що у випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження визначені ч. 1 ст. 7 цього кодексу.

Отже, з урахуванням положення ч. 6 ст. 9 КПК України, скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого, прокурора розглядаються слідчим суддею місцевого суду, у межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування.

Слід зазначити, що Законом України № 2367-VIIIвід 22 березня 2018 року внесено зміни до КПК України, відповідно до яких визначення територіальної юрисдикції судів має значення не місце реєстрації органу досудового розслідування як юридичної особи, а вирішальним є місце знаходження органу досудового розслідування.

Відповідно до частин першої, четвертої статті 9 Закону України «Про Державне бюро розслідувань», систему Державного бюро розслідувань складають центральний апарат, територіальні управління, спеціальні підрозділи, навчальні заклади та науково-дослідні установи. У складі Державного бюро розслідувань діють слідчі, оперативні підрозділи, підрозділи внутрішнього контролю та інші підрозділи.

Таким чином, визначення того, до якого місцевого суду може бути подано клопотання в межах досудового розслідування, ключове значення мають дві підстави: 1) територіальна юрисдикція місцевого суду; 2) місцезнаходження органу досудового розслідування в межах територіальної юрисдикції місцевого суду.

Як вбачається матеріалів провадження і обґрунтовано встановлено слідчим суддею досудове розслідування у кримінальному провадженні № 62022000000000160 від 04 квітня 2022 року здійснюється слідчими другого відділу Управління з досудового розслідування кримінальних правопорушень у сфері службової діяльності Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань (а.п. 92).

Водночас, наказом Директора Державного бюро розслідувань від 04 березня 2022 року № 121-дск у зв`язку із запровадженням в Україні воєнного стану місцем здійснення досудового розслідування у кримінальних провадженнях, зокрема вищезгаданим другим слідчим відділом визначено територіальне управління Державного бюро розслідувань, розташоване у місті Львові, яке знаходиться в межах територіальної юрисдикції Личаківського районного суду м. Львова.

У зв`язку із цим колегія суддів не знаходить обґрунтованими доводи адвоката ОСОБА_6 , наведені в письмових поясненнях про те, що скарга, подана в інтересах ТОВ «АЕРОК», повинна розглядатися Шевченківським районним судом м. Києва. Крім того, як вбачається з матеріалів провадження, саме слідчим суддею Личаківського районного суду м. Львова 10 травня 2022 року надавався дозвіл слідчому у цьому кримінальному провадженні на проведення обшуку (а.п. 9 -14).

За наведеного, колегія суддів приходить до висновку про обґрунтованість подання голови Шевченківського районного суду м. Києва та вважає за необхідне звернутися з поданням до Верховного Суду для вирішення питання про направлення вище указаного судового провадження на розгляд до іншого суду в межах територіальної юрисдикції різних апеляційних судів.

На підставі викладеного та керуючись ст. 34 КПК України, колегія суддів

П О С Т А Н О В И Л А :

Подання голови Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_5 задовольнити.

Звернутися до Касаційного кримінального суду Верховного Суду з поданням про направлення матеріалів судового провадження за скаргою адвоката ОСОБА_6 в інтересах ТОВ «АЕРОК» на бездіяльність слідчого, яка полягає у неповерненні тимчасово вилученого майна у кримінальному провадженні № 62022000000000160, на розгляд до іншого суду в межах територіальної юрисдикції різних апеляційних судів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

С У Д Д І:

ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3

СудКиївський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення29.09.2022
Оприлюднено17.01.2023
Номер документу106812263
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —761/12884/22

Ухвала від 28.04.2023

Кримінальне

Личаківський районний суд м.Львова

Рудаков Д. І.

Ухвала від 27.12.2022

Кримінальне

Личаківський районний суд м.Львова

Рудаков Д. І.

Ухвала від 31.10.2022

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Слинько Сергій Станіславович

Ухвала від 29.09.2022

Кримінальне

Київський апеляційний суд

Гладій Степан Васильович

Ухвала від 13.09.2022

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Мєлєшак О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні