Справа № 190/481/22
Провадження №2/190/237/22
УХВАЛА
11 жовтня 2022 року м. П`ятихатки
П`ятихатський районний суд Дніпропетровської області
в складі головуючого судді Фирси Ю.В.,
за участю секретаря Гук С.Р.,
представника позивача ОСОБА_1 ,
представників відповідача ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. П`ятихатки заяву селянського фермерського господарства «Абсолют» про постановлення окремої ухвали по цивільній справі №190/481/22 за позовом ОСОБА_5 до селянського (фермерського) господарства «Абсолют», Верхівцевської міської ради про витребування майна з незаконного володіння,
в с т а н о в и в:
На розгляді П`ятихатського районного суду Дніпропетровської області перебуває цивільна справа за позовом №190/481/22 за позовом ОСОБА_5 до селянського (фермерського) господарства «Абсолют», Верхівцевської міської ради про витребування майна з незаконного володіння.
В судовому засіданні представниками відповідача СФГ «Абсолют» Стрижак Є.Ю., ОСОБА_3 подана заява, згідно якої останні просили постановити окрему ухвалу, яку направити відділенню поліції № 7 Кам`янського районного управління поліції ГУНП в Дніпропетровській області для вирішення питання про наявність/відсутність підстав для відкриття кримінального провадження за ознаками злочину, передбаченого ст. 384 КК України у свідченнях свідків ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , посилаючись на те, що останні пояснили, що Державний акт про право власності на земельну ділянку отримувався ОСОБА_5 особисто, після чого зберігався разом з технічною документацією у батьків дома. В подальшому вказані документи було втрачено. Проте вказані свідчення не відповідають дійсності, оскільки відповідно до технічної документації В060/170604-052 від 2004 року про передачу у власність земельних ділянок у розмірі земельної частки (паю) громадянами членам СФГ «Київ» остання виготовлялася відповідно до договору на замовлення фермерського господарства «Київ».
Представник позивача Забродін С.І. заперечував проти клопотання та просив відмовити у його задоволенні.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Згідно з ч. ч.1, 4 ст.262ЦПК України суд, виявивши при вирішенні спору порушення законодавства або недоліки в діяльності юридичної особи, державних чи інших органів, інших осіб, постановляє окрему ухвалу, незалежно від того, чи є вони учасниками судового процесу. Суд постановляє окрему ухвалу щодо свідка, експерта чи перекладача у разі виявлення під час розгляду справи відповідно неправдивих показань, неправдивого висновку експерта чи неправильного перекладу, підробки доказів та направляє її прокурору чи органу досудового розслідування.
Згідно з ч.5 ст.262ЦПК України в окремій ухвалі суд має зазначити закон чи інший нормативно-правовий акт (у тому числі його статтю, пункт тощо), вимоги якого порушено, і в чому саме полягає порушення.
Таким чином, підставою для постановлення окремої ухвали є виявлення судом порушення закону і встановлення причин та умов, що сприяли вчиненню порушення. Відтак, окрема ухвала може бути постановлена лише у разі, якщо під час судового розгляду встановлено склад правопорушення. Якщо суд не встановив такого порушення, підстави для окремої ухвали відсутні.
Відповідно до правової позиції, висловленої у постанові Великої Палати Верховного Суду від 07.02.2019 у справі №800/500/16, окрема ухвала суду є процесуальним засобом необхідного належного реагування (судового впливу) на порушення законності, а також на причини та умови, що цьому сприяли, які виявлені ним саме під час судового розгляду. Постановлення такої ухвали є правом, а не обов`язком суду.
Заявляючи клопотання про постановлення окремої ухвали, представники відповідача СФГ «Абсолют» посилались на наявність в діях свідків ОСОБА_5 та ОСОБА_6 ознак кримінального правопорушення.
Проте, представниками відповідача СФГ «Абсолют» у заявленому клопотанні не наведено достатніх підстав та аргументів, а також не надано доказів, які б безумовно давали підстави для висновку про вчинення особами дій, які б потягли за собою постановлення окремої ухвали. Підстави вважати, що в діях ОСОБА_5 та ОСОБА_6 наявні порушення законодавства, які містять ознаки кримінального правопорушення, судом не встановлено. Зазначені представниками відповідача обставини потребують повного та детального дослідження всього обсягу доказової бази, та є такими, що підлягають перевірці.
При цьому суд роз`яснює, що відповідач СФГ «Абсолют» не позбавлений права на самостійне звернення до правоохоронних органів з відповідною заявою (повідомленням) про вчинення кримінального правопорушення в порядку, визначеному чинним законодавством України.
З огляду на викладене та враховуючи, що підстави для постановлення окремої ухвали судом не встановлені, тому у задоволенні клопотання СФГ «Абсолют» необхідно відмовити.
Керуючись ст.ст.259-261, 262 ЦПК України, суд,
п о с т а н о в и в:
У задоволенні заяви селянського фермерського господарства «Абсолют» про постановлення окремої ухвали в порядку ст. 262 ЦПК України по цивільній справі № 190/481/22 за позовом ОСОБА_5 до селянського (фермерського) господарства «Абсолют», Верхівцевської міської ради про витребування майна з незаконного володіння відмовити.
Ухвала оскарженню не пілягає.
Головуючий суддя Ю.В. Фирса
Суд | П'ятихатський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 11.10.2022 |
Оприлюднено | 20.10.2022 |
Номер документу | 106817948 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: |
Цивільне
П'ятихатський районний суд Дніпропетровської області
Фирса Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні