Справа № 190/481/22
Провадження №2/190/237/22
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 жовтня 2022 року м.Пятихатки
П`ятихатський районний суд Дніпропетровської області
в складі головуючого судді Фирси Ю.В.,
за участю секретаря Гук С.Р.,
представника позивача ОСОБА_1 ,
представників відповідача ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. П`ятихатки цивільну справу за позовом ОСОБА_5 до селянського (фермерського) господарства «Абсолют», Верхівцевської міської ради про витребування майна з незаконного володіння,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_5 звернулась до суду з позовом до СФГ«Абсолют», Верхівцевської міської ради про витребування майна з незаконного володіння.
В обґрунтування заявлених вимог зазначила, що вона є власником земельної ділянки площею 6,640 га, кадастровий номер 1224581200:01:002:0003, що розташована на території Грушуватської сільської ради П`ятихатського району Дніпропетровської області. 15.06.2021 року між нею та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_6 укладено договір оренди вказаної земельної ділянки. У грудні 2021 року від орендаря ОСОБА_6 дізналась, що право власності на належну їй земельну ділянку зареєстровано за СФГ «Абсолют». Належну їй земельну ділянку на користь інших осіб вона не відчужувала та не передавала.
У зв`язку з вищевикладеним, просить витребувати з незаконного володіння СФГ «Абсолют» земельну ділянку площею 6,640 га кадастровий номер 1224581200:01:002:0003, що розташована на території Грушуватської сільської ради П`ятихатського району Дніпропетровської області; скасувати запис про державну реєстрацію права власності на земельну ділянку площею 6,640 га кадастровий номер 1224581200:01:002:0003 за СФГ «Абсолют»; стягнути з СФГ «Абсолют» сплачений ними судовий збір у розмірі 1984,8 грн.
У судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав в повному обсязі і на підставах викладених в позовній заяві, просив позов задовольнити.
Представники відповідача СФГ «Абсолют» Стрижак Є.Ю., ОСОБА_3 позовні вимоги не визнали та пояснили, що СФГ «Абсолют» зареєстровано як юридична особа 23.01.1998 року та створене на підставі об`єднання земельних ділянок, розташованих на території Грушуватської сільської ради, Саврівської сільської ради, Комісарівської сільської ради П`ятихатського району Дніпропетровської області, в тому числі і земельної ділянки кадастровий номер 1224581200:01:002:0003. Вважають, що позивач ОСОБА_5 не довела належними доказами своє право власності на спірну земельну ділянку, оскільки Державний акт про право власності на земельну ділянку серії ДП №081492 від 29.06.2004 року, виданий на ім`я ОСОБА_7 , при цьому позивачем у даній справі є ОСОБА_5 . Разом з цим позивачем жодним чином не зазначено та не підтверджено будь-якими доказами з яких саме, передбачених законом підстав та у який саме, передбачений законом спосіб вона набула право власності на спірну земельну ділянку площею 6,640 га, кадастровий номер 1224581200:01:002:0003, що розташована на території Грушуватської сільської ради П`ятихатського району Дніпропетровської області. Також вважають, що пред`явлення власником нерухомого майна вимоги про скасування рішень, записів про державну реєстрацію права власності на це майно за незаконним володільцем не є необхідним для ефективного відновлення його права. У зв`язку з чим вимоги позивача вважають незаконними та необґрунтованими, а тому у задоволенні позову просили відмовити.
Крім того, допитаний в судовому засіданні представник відповідача СФГ «Абсолют» Іволга А.П. пояснив, що він був головою ФГ «Київ», до членів ФГ «Київ» також входила ї позивачка, проте остання йому родичкою не доводилась. На той час позивачка була школяркою і він добре знав її батька, який і запропонував йому включити її до членів ФГ «Київ» та оформити на неї земельну ділянку, на що він дав згоду. Офрмеленням Державного акту на право власності на земельну ділянку Серії ДП 081492 позивачка не займалась, жодного документу вона не підписувала. Оригінал Державного акту на право власності на земельну ділянку Серії ДП 081492 знаходився у ФГ «Київ», а потім після його ліквідації перейшов до СФГ «Абсолют», де і зберігається по сьогоднішній день. З початку створення ФГ «Київ» і по теперішній час обробкою земельної ділянки позивачка не займалась, жодних претензій з приводу земельної ділянки не висловлювала.
Відповідач Верхівцевська міська рада свого представника в судове засідання не направили, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, надали до суду листа з проханням у задоволенні позову просили відмовити, посилаючись на те, що вони не є належним відповідачем по даній справі/а.с.32/.
Свідок ОСОБА_5 в судовому засіданні показала, що на початку літа 2004 року її батьки запропонували їй приватизувати землю, на що вона дала згоду. Узв`язку з чим вона разом з мамою ОСОБА_8 пішли до П`ятихатської районної державної адміністрації, де нею була написана заява на отримання земельної ділянки у власність. Через деякий час вона особисто забрала Державний акт на право власності на земельну ділянку Серії ДП 081492. Оригінал вказаного Державного акту на право власності на земельну ділянку зберігався у її батьків. Спочатку вона особисто з батьками займалась обробкою земельної ділянки, вирощували там овочі. Згодом вона перейшла в 10-й клас, почала готовитись до іспитів, у зв`язку з чим втратила інтерес до належної їй земельної ділянки. У 2012 році вийшла заміж, у неї появились діти, тому вона не займалась належною їй земельною ділянкою. В 2021 році виявила, що оригінал Державного акту на право власності на земельну ділянку кадастровий номер 1224581200:01:002:0003 відсутній. Вважає, що оригінал Державного акту на право власності на земельну ділянку її батьки втратили коли змінювали своє місце проживання, тому вона звернулась до П`ятихатської РДА з приводу отримання дублікату втраченого нею Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ДП 081492, у зв`язку з чим їй було видано ксерокопію Державного акту на право власності на земельну ділянку. Коли вона отримала копію втраченого нею документа, належну їй земельну ділянку вона передала в оренду ОСОБА_6 , з яким уклала договір оренди. Згодом від ОСОБА_6 дізналась, що в господарському суді Дніпропетровської області перебуває справа за позовом СФГ «Абсолют» про визнання недійсним договору оренди, з цієї ж справи і дізналась, що належна їй земельна ділянка зареєстрована за СФГ «Абсолют». До статутного капіталу СФГ «Київ» належну їй земельну ділянку вона не передавала, як і не передавала оригінал Державного акту на право власності на земельну ділянку ані СФГ «Абсолют», ані голові СФГ «Абсолют» ОСОБА_4 . У нотаріуса вона не була, жодних документів про передачу належної їй земельної ділянки до статуного каптілу СФГ «Абсолют» не підписувала. Членом СФГ «Абсолют» не була, свої паспортні дані СФГ «Абсолют» не передавала. Участі у зборах членів СФГ «Абсолют» жодного разу вона не приймала, повідомлення про проведення зборів не отримувала. Свідоцтво про її народження було видано російською мовою та її ім`я в ньому було зазначено « ОСОБА_9 », проте коли вона отримувала Державний акт на право власності на земельну ділянку її ім`я було записано на українській мові як « ОСОБА_10 ». Коли вона отримаувала вже паспорт за її бажанням в паспорті її ім`я було зазначено « ОСОБА_9 ».
Свідок ОСОБА_8 в судовому засіданні показала, що на весні 2004 року разом із своєю неповнолітньою донькою ОСОБА_11 звернулася до П`ятихатської районної державної адміністрації Дніпропетровської області із заявою про приватизацію земельної ділянки та отримали Державний акт на право власності на землю, кадастровий номер 1224581200:01:002:0003. Вказаний Державний акт на право власності на земельну діянку було видано на ім`я « ОСОБА_7 », оскільки як їм тоді сказали, що в перекладі на українську мову ім`я її доньки буде « ОСОБА_10 », проте в свідоцтві про народження ім`я її доньки значиться російською мовою як « ОСОБА_9 ». Коли її донька вже отримувала паспорт громадянина України, то за її бажанням в паспорті її ім`я було записано українською мовою « ОСОБА_9 ». Вказаний Державний акт на право власності на земельну ділянку серії ДП081492 зберігався у неї вдома, а згодом при переїзді в інший будинок вони його втратили. Тому у 2021 році її донька ОСОБА_5 звернулася до П`ятихатської РДА та отримала ксерокопію Державного акту на право власності на земельну ділянку. Договір на оформлення технічної документації було здійснено СФГ «Київ». Вказаний Державний акт на право власності на земельну ділянку ані ФГ «Київ», ані СФГ «Абсолют» вона не передавала.
Вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи, судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Відповідно до копії Державного акту на право власності на земельну ділянку Серії ДП № 081492 ОСОБА_7 є власником земельної ділянки площею 6,640 га, кадастровий номер 1224581200:01:002:0003, що розташована на території Грушуватської сільської ради П`ятихатського району Дніпропетровської області. Цільове призначення земельної ділянки ведення (селянського) фермерського господарства/а.с.9/.
01 вересня 2012 року ОСОБА_11 уклала шлюб з ОСОБА_12 , після чого дружині було присвоєно прізвище « ОСОБА_13 », про що свідчить копія свідоцтва про шлюб/а.с.10/.
У 1995 році було створене селянське (фермерське) господарство «Київ», відомості про яке внесено 10.07.1998 до ЄДРПОУ.
Відповідно до пунктів 1.1 статуту ФГ «Київ» в редакції статуту, зареєстрованого П`ятихатською райдержадміністрацією 02.04.2004р. Фермерське/ господарство "Київ ", назване далі "Господарство", створене на підставі надання у постійне користування земельної ділянки площею 15 гектарів, розташованої на території Комісарівської сільської ради та 31,8 га на території Грушуватської сільської ради П`ятихатського району Дніпропетровської області та діє на підставі Закону Украйни «Про фермерське господарство», Законів України «Про власність», «Про підприємництво», законодавства про землю, а також цього статуту.
У 2004 році ОСОБА_7 (свідоцтво про народження НОМЕР_1 ) увійшла до складу членів селянського (фермерського) господарства «Київ», про що свідчить статут С(Ф)Г «Київ» у редакції від 02.02.2004/а.с.141-143/.
Пунктом п.8.7 статуту С(Ф)Г «Київ» передбачено, що у випадку припинення господарства з підстав, передбачених пп.8.1.1, 8.1.2, 8.1.3, 8.1.5 статуту, члени господарства переходять до складу Селянського (фермерського) господарства «Абсолют», ідентифікаційний код 25020995, та передають до складу його майна належні земельні ділянки, виділені із земель селянського (фермерського) господарства «Київ».
Згідно з інформацією у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, ліквідаційна процедура С(Ф)Г «Київ» завершилася 28.07.2005, про що в реєстрі вчинено запис номер 12141170003000623.
Рішенням зборів учасників Селянського (фермерського) господарства «Абсолют», оформленим протоколом від 20.02.2005, вирішено прийняти нових учасників до СФГ «Абсолют», зокрема - ОСОБА_7 /а.с.144-145/.
Державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи була проведена 10.04.2005./а.с.146-156/.
Відповідно до пунктів 1.1 Статуту Селянського (фермерського) господарства «Абсолют» в редакції затвердженій Зборами засновників селянського (фермерського) господарства «Абсолют» протокол 20.02.2005р. Селянське (фермерське) господарство Абсолют, назване далі 'Господарство", створене на підставі об`єднання майна співзасновників у розмірі 97,49 гектарів розташованої на території Саврівської сільської ради П`ятихатського району Дніпропетровської області, с.Чигринівка та діє на підставі Закону України «Про фермерське господарство», Господарського, Земельного кодексів, іншого чинного законодавства та цього статуту…
Співзасновники (учасники) фермерського господарства…. ОСОБА_7 , АДРЕСА_1 , Свідоцтво про народження НОМЕР_1 від 07.09.1989р., видане П`ятихатським райвідділом ЗАГС Дніпропетровської області, ідентифікаційний код 327351514064, Державний акт на право власності на земельну ділянку Серія ДП 081492, Розпорядження голови П`ятихатської РДА № 283-р, від 04.06.2004р. Реєстраційний номер № 010413801599…/а.с.146-156/.
В подальшому, проведено зміну та доповнення Статуту Селянського (фермерського) господарства «Абсолют» шляхом викладення його у новій редакції, реєстрація від 01.08.2007р.
Відповідно до пунтку 1.1 Статуту в редакції від 01.08.2007р., Селянське (фермерське) господарство Абсолют, назване далі 'Господарство", створене на підставі об`єднання земельних ділянок членів селянського (фермерського) господарства «Абсолют», загальний розмір яких складає 97,49 гектарів, що розташовані на територіях таких місцевих рад: Саврівська, Комісарівська, Грушуватська сільські ради П`ятихатського району Дніпропетровської області, серед яких - Державний акт на право власності на земельну ділянку: ОСОБА_7 - серія ДП № 081490, виданий 29.06.2004 року/а.с.157-166/.
Відповідно до копії рішення засновника та голови СФГ « Абсолют» від 01.07.2007 року вирішено прийняти до складу майна СФГ «Абсолют», в тому числі від ОСОБА_7 земельну ділянку кадастровий номер 1224581200:01:002:0003, площею 6,64 га цільове призначення для ведення селянського (фермерського) господарства, розташовану на території Грушуватської сільської ради П`ятихатського району Дніпропетровської області та прийнято від ОСОБА_14 оригінал Державного акту на право власності на земельну ділянку Серії ДП № 081492/а.с.167-169/.
В подальшому, проведено зміну та доповнення Статуту Селянського (фермерського) господарства «Абсолют» шляхом викладення його у новій редакції, реєстрація від 20.09.2021р.
Відповідно до п. 1.2. даного Статуту господарство створене на підставі об`єднання наступних земельних ділянок, виданих членам (селянського) фермерського господарства «Абсолют» для ведення фермерського господарства, серед яких земельна ділянка кадастровий номер 1224581200:01:002:0003, площею 6,64 га цільове призначення для ведення селянського (фермерського) господарства, розташована на території Грушуватської сільської ради П`ятихатського району Дніпропетровської області, належна ОСОБА_5 на підставі Державного акта на право власності на земельну ділянку серія ДП № 081490/а.с.170-189/.
Згідно копії протоколу загальних зборів СФГ «Абсолют» від 20.09.2021 року було вирішено внести відомості змін прізвищ членів СФГ «Абсолют» , а саме ОСОБА_5 /а.с.184-188/.
Відповідно до статті 321ЦК України ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності чи обмежений у його здійсненні.
Власник має право витребувати своє майно від особи, яка незаконно, без відповідної правової підстави заволоділа ним (стаття 387 ЦК України).
Статтею 388ЦК України встановлено право власника на витребування майна від добросовісного набувача, зокрема у разі, якщо майно вибуло з володіння власника або особи, якій він передав майно у володіння, не з їхньої волі іншим шляхом.
Можливість власника реалізувати його право витребувати майно від добросовісного набувача згідно зі статтею 388ЦК України залежить від того, на якій підставі добросовісний набувач набув це майно у власність, а у разі набуття його за оплатним договором - також від того, як саме майно вибуло з володіння власника чи особи, якій власник це майно передав у володіння. Якщо майно було набуте безвідплатно в особи, яка не мала права його відчужувати, власник має право витребувати його від добросовісного набувача у всіх випадках (частина третя статті 388 ЦК України).
Коло підстав, за яких власник має право витребувати майно від добросовісного набувача, є вичерпним (частини перша - третя статті 388 ЦК України).
Згідно з частиною першою статті 1Закону Українивід 19червня 2003року №973-IV «Про фермерське господарство фермерське господарство» є формою підприємницької діяльності громадян зі створенням юридичної особи, які виявили бажання виробляти товарну сільськогосподарську продукцію, займатися її переробкою та реалізацією з метою отримання прибутку на земельних ділянках, наданих їм для ведення фермерського господарства, відповідно до закону.
У статті 2Закону №973-IV закріплено, що відносини, пов`язані зі створенням, діяльністю та припиненням діяльності фермерських господарств, регулюються Конституцією України, Земельним кодексом України, цим Законом та іншими нормативно-правовими актами України.
Спеціальним нормативно-правовим актом у таких правовідносинах є Закон №973-IV .
За частиною першою статті 5, частиною першою статті 7Закону №973-IV право на створення фермерського господарства має кожний дієздатний громадянин України, який досяг 18-річного віку та виявив бажання створити фермерське господарство. Для отримання (придбання) у власність або в оренду земельної ділянки державної власності з метою ведення фермерського господарства громадяни звертаються до відповідної районної державної адміністрації. Для отримання у власність або в оренду земельної ділянки із земель комунальної власності з метою ведення фермерського господарства громадяни звертаються до місцевої ради.
Після одержання засновником державного акта на право власності на земельну ділянку або укладення договору оренди земельної ділянки та його державної реєстрації фермерське господарство підлягає державній реєстрації в порядку, встановленому законом для державної реєстрації юридичних осіб (стаття 8Закону №973-IV ).
Тобто можливість реалізації громадянином права на створення фермерського господарства безпосередньо пов`язана з наданням (передачею) йому земельних ділянок для ведення фермерського господарства, що є обов`язковою умовою для державної реєстрації фермерського господарства.
Вищенаведений правовий висновок викладено в постанові Великої Палати Верховного Суду від 26 червня 2019 року у справі № 628/778/18.
Зі змісту положень статті 12Закону №973-IV вбачається, що земельні ділянки, які належать громадянам України - членам фермерського господарства на праві власності, користування входять до складу земель фермерського господарства.
З комплексного аналізу норм статей 1, 5, 7, 8, 12Закону №973-IV можна зробити висновок, що після укладення договору тимчасового користування землею, у тому числі на умовах оренди, фермерське господарство має бути зареєстроване в установленому законом порядку і з дати реєстрації набуває статусу юридичної особи. З цього часу обов`язки землекористувача земельної ділянки здійснює фермерське господарство, а не громадянин, якому вона надавалась.
Спірна земельна ділянка використовувалася СФГ «Київ», а після його ліквідації «СФГ «Абсолют» безперервно, починаючи з 2004 року користувалось та право користування цією ділянкою СФГ «Абсолют» не припинилося, і вона продовжувала перебувати у постійному користуванні господарства.
Позивачем ОСОБА_5 не надано суду належних і допустимих доказів в розумінні статті 77, 78 ЦПК України на підтвердження факту оспорення нею дій співзасновників СФГ «Абсолют» щодо прийняття ОСОБА_7 , якій не виповнилося на час реєстрації Статуту СФГ «Абсолют» 10.04.2005 року 18 років в якості співзасновника господаства і, відповідно, прийняття від неї до складу майна СФГ «Абсолют» земельної ділянки площею 6,64 га державна реєстрація 29.06.2004р., кадастровий номер земельної ділянки 1224581200:002:003.
Позивач ОСОБА_15 не спростувала належними та допустимими доказами наявність у Селянського (фермерського) господарства «Абсолют» права користування земельною ділянкою з кадастровим номером 1224581200:01:002:0003, не довела належними та допустимими доказами факту припинення права Селянського (фермерського) господарства «Абсолют» користування земельною ділянкою з кадастровим номером 1224581200:01:002:0003, а тому вимоги позивача про витребування майна з чужого незаконного володіння не є законними та обґрунтованими, у зв`язку з чим задоволенню не підлягають.
Разом з цим, суд звертає увагу на те, що у відповідності до ч. 1 ст.28ЦК України фізична особа набуває прав та обов`язків і здійснює їх під своїм ім`ям.
Ім`я фізичної особи, яка є громадянином України, складається із прізвища, власного імені та по батькові, якщо інше не випливає із закону або звичаю національних меншини, до якої вона належить.
Як вбачається з матеріалів справи позивачем в даній справі є ОСОБА_5 , якою в підтвердження того, що вона є власником земельної ділянки площею 6,64 га., кадастровий номер земельної ділянки 1224581200:002:003 надано копію Державного акту на право власності на вказану вище земельну ділянку на ім`я « ОСОБА_7 », оригінал якого як зазначила позивач нею втрачено.
За положеннями п. 6 ч. 1 ст. 315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
За правовими позиціями Верховного Суду України щодо судової практики розгляду справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення, коли громадяни не можуть використати правовстановлюючі документи, оскільки зазначені в них прізвище, ім`я, по батькові, місце чи час народження не відповідають записам у правовстановлюючому документі, якщо хоч і не посвідчують особу, але є необхідними для підтвердження певного права, а установи, які видали ці документи, не можуть виправити допущені в них помилки, відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 315 ЦПК України, громадяни мають право звернутися до суду із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документу.
Проте сам по собі факт належності документа не породжує для його власника жодних прав, юридичне значення має той факт, що підтверджується документом. Таким чином, для заявника важливо не так саме одержання документа, як оформлення особистих чи майнових прав, що випливають із цього факту. Це означає, що в судовому порядку можна встановити належність громадянину такого документа, який є правовстановлюючим.
Як роз`яснив Пленум Верховного Суду України у пункті 1 постанови від 31 березня 1995 року № 5 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, зокрема, якщо: згідно із законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; встановлення факту не пов`язується із наступним вирішенням спору про право.
Для визначення юридичного характеру факту потрібно з`ясувати мету, для якої необхідне його встановлення. Один і той самий факт для певних осіб і для певної мети може мати юридичне значення, а для інших осіб та для іншої мети - ні.
Під спором про право необхідно розуміти певний стан суб`єктивного права; спір є суть суперечності, конфлікт, протиборство сторін, спір поділяється на матеріальний і процесуальний. Таким чином, виключається під час розгляду справ у порядку окремого провадження існування спору про право, який пов`язаний з порушенням, оспорюванням або невизнанням, а також недоведенням наявності суб`єктивного права за умов, що є певні особи, які перешкоджають у реалізації такого права.
Враховуючи вищевикладені обставини у їх сукупності, а також те, що ОСОБА_5 позовну вимогу про встановлення факту належності їй документу у даній справі не заявляла, доказів в підтвердження факту незаконного заволодіння спірною земельною ділянкою СФГ «Абсолют» позивачем не надано, у зв`язку з чим суд підстав для задоволення позову в частині витребування майна з чужого незаконного володіння не вбачає.
При цьому суд покази свідків ОСОБА_5 та ОСОБА_8 до уваги не приймає, оскільки їх покази не спростовують факт законного заволодіння земельною ділянкою відповідачем СФГ «Абсолют».
Що ж стосується позовних вимог позивача скасувати запис про державну реєстрацію права власності на земельну ділянку площею 6,640 га кадастровий номер 1224581200:01:002:0003 за СФГ «Абсолют» то суд зазначає, оскільки дана вимога є похідною від вимоги про витребування земельної ділянки з незаконного володіння СФГ «Абсолют», при цьому судом підстав для витребування спірної земельної ділянки у СФГ «Абсолют» не встановлено, у зв`язку з чим суд приходить до висновку, що підстави для задоволення позову в цій частині теж відсутні.
За змістом ч.ч. 1, 13 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Керуючись ст.ст.128,141,263-265 ЦПК України, суд,
в и р і ш и в:
У задоволенні позову ОСОБА_5 до селянського (фермерського) господарства «Абсолют», Верхівцевської міської ради про витребування майна з незаконного володіння відмовити.
Скасувати заходи забезпечення позову, накладені ухвалою П`ятихатського районного суду Дніпропетровської області від 22 квітня 2022 року, а саме зняти заборону селянському фермерському господарству «Абсолют» ( ідентифікаційний код юридичної особи 25020995) реєструвати в Державному земельному кадастрі, вносити зміни до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, вчиняти будь-які дії щодо земельної ділянки площею 6,640 га, кадастровий номер 1224581200:01:002:0003, яка розташована на території Грушуватської сільської ради П`ятихатського району Дніпропетровської області.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку, шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня проголошення рішення. У випадку, якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення виготовлено 20 жовтня 2022 року.
Головуючий судя Ю.В. Фирса
Суд | П'ятихатський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 11.10.2022 |
Оприлюднено | 21.10.2022 |
Номер документу | 106844056 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: |
Цивільне
П'ятихатський районний суд Дніпропетровської області
Фирса Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні