Ухвала
від 19.10.2022 по справі 372/3075/22
ОБУХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 372/3075/22

Провадження 1-кс-784/22

ухвала

Іменем України

19 жовтня 2022 року Слідчий суддя Обухівського районного суду Київської області ОСОБА_1 ,

при секретарі судового засідання ОСОБА_2

розглянувши у залі судових засідань Обухівського районного суду Київської області клопотання прокурора Обухівськоїокружної прокуратуриКиївської області ОСОБА_3 про арешт майна,

В С Т А Н О В И В:

19.10.2022року Прокурор Обухівськоїокружної прокуратуриКиївської області ОСОБА_3 звернуласьдо судуіз клопотаннямпро арештмайна укримінальному провадженнівнесеному доЄдиного реєструдосудових розслідуваньза №12022111230001214 від 18.10.2022 року за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України, яке обґрунтовує тим, що 17.10.2022 до ЧЧ Обухівського РУП ГУНП в Київській області надійшло повідомлення, про те, що у межах с. Трипілля Обухівського р-ну. Київської обл. троє осіб здійснюють порубку лісопосадки.

Виїздом на місце слідчо-оперативної групи Обухівського РУП ГУНП в Київській області, вказана інформація підтвердилась. 17.10.2022 знаходячись у лісопосадці за координатами: 50.124085, 30.752879 в межах с. Трипілля Обухівського р-ну Київської обл. в період часу з 16 год. 00 хв. по 17 год. 00 хв. було виявлено 3 чоловіків ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , чотири зрізаних стовбури акації, а саме: 1 стовбур, діаметр 23 см.; 2 стовбур діаметр 27 см.; 3 стовбур діаметр 20 см.; 4 стовбур діаметр 24 см.

В ході проведення огляду місця події було вилучено колоди акації 1.47 м. куб., які були вилучені та передані під розписку на відповідальне зберігання представнику ПП «Нептун» ЄРДПОУ 37361897 ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та бензопилку марки «Dnipro-M», модель «CHAINSAW DSG-52H», s/n:ZTM052229-04034, чорного кольору, яку вилучено та передано до кімнати зберігання речових доказів Обухівського РУП ГУНП в Київській області.

Згідно постанови слідчого від 18 жовтня 2022 року вилучені предмети, речі, техніка під час проведення огляду місця події 17.10.2022 знаходячись у лісопосадці за координатами: 50.124085, 30.752879 в межах с. Трипілля Обухівського р-ну Київської обл. в період часу з 16 год. 00 хв. по 17 год. 00 хв. було виявлено чотири зрізаних стовбури акації, а саме: 1 стовбур, діаметр 23 см.; 2 стовбур діаметр 27 см.; 3 стовбур діаметр 20 см.; 4 стовбур діаметр 24 см. В ході проведення огляду місця події було вилучено колоди акації 1.47 м.куб., які були вилучені та передані під розписку на відповідальне зберігання ОСОБА_7 та бензопилку марки «Dnipro-M», модель «CHAINSAW DSG-52H», s/n:ZTM052229-04034, чорного кольору, яку передану до кімнати зберігання речових доказів Обухівського РУП ГУНП в Київській області, визнано речовими доказами у вказаному кримінальному провадженні.

На підставі вище викладеного вилучені в ході проведення 17 жовтня 2022 року огляду місця події вилучені предмети, речі та техніка мають доказове значення у кримінальному провадженні, необхідні для повного, всебічного та неупередженого проведення досудового розслідування, а також є безпосередньо предметами та доказами вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України.

Виходячи з того, що при проведенні 17 жовтня 2022 року огляду виявлено та вилучено предмети, речі, техніка які є безпосередньо предметом вчинення вказаного злочину, містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, а тому виникає необхідність у накладенні арешту на тимчасово вилучене вищезазначене майно.

Відповідно до ст. 131 КПК України з метою досягнення дієвості кримінального провадження застосовуються заходи забезпечення кримінального провадження, зокрема арешт майна.

У відповідності до ст. 167 КПК України тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, якщо є достатні підстави вважати, що вони є предметом кримінального правопорушення та одержані внаслідок його вчинення.

У відповідності до ст. 168 КПК України тимчасове вилучення майна може здійснюватися під час огляду та обшуку.

Згідно ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів, спеціальної конфіскації, відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Згідно ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Згідно ч. 5 ст. 171 КПК України клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено.

У разі тимчасового вилучення майна під час обшуку, огляду, здійснюваних на підставі ухвали слідчого судді, передбаченої статтею 235 КПК України, клопотання про арешт такого майна провинно бути подано слідчим, прокурором протягом 48 годин після вилучення майна, інакше таке майно має бути негайно повернуто особі, в якої було його вилучено.

А тому з метою досягнення дієвості кримінального провадження наявна необхідність у застосуванні до тимчасово вилученого майна, яке відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України, що є безпосередньо предметом та доказом вказаного кримінального правопорушення пов`язаного з умисним тяжким тілесним ушкодженням, а також для встановлення відомостей, що міститься у вище вилучених предметах та речовинах шляхом проведення ряду судових експертиз, такого заходу забезпечення кримінального провадження як арешт майна.

Прокурор Обухівської окружної прокуратури Київської області в судове засідання не з`явився, просив розглядати клопотання без участі прокурора, вимоги клопотання підтримав в повному обсязі, просив не здійснювати фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів, в тому числі не здійснювати аудіо запис та відео запис за допомогою технічних засобів.

Згідно норми ч. 1ст. 107 КПК Українифіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

Дослідивши матеріали справи приходжу до наступного.

Судом встановлено, що СВ Обухівського РУП ГУНП в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12022111230001214 від 18.10.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України.

Згідно ст. 170 ч.1 КПК України арештом майна є тимчасове позбавлення підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, можливості відчужувати певне його майно за ухвалою слідчого судді або суду до скасування арешту майна у встановленому цим Кодексом порядку. Відповідно до вимог цього Кодексу арешт майна може також передбачати заборону для особи, на майно якої накладено арешт, іншої особи, у володінні якої перебуває майно, розпоряджатися будь-яким чином таким майном та використовувати його. Арешт може бути накладено на нерухоме і рухоме майно, майнові права інтелектуальної власності, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковому вигляді, цінні папери, корпоративні права, які перебувають у власності підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, i перебувають у нього або в інших фізичних, або юридичних осіб з метою забезпечення можливої конфіскації майна або цивільного позову.

Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Відповідно до ч.2ст.173 КПК Українипри вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) достатність доказів, що вказують на вчинення особою кримінального правопорушення; 3) розмір можливої конфіскації майна, можливий розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, та цивільного позову; 4) наслідки арешту майна для інших осіб; 5) розумність та співмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження.

Згідно вимог ч.5ст.173 КПК Українив ухвалі про арешт майна має бути зазначено: а) перелік майна, яке підлягає арешту; б) підстави застосування арешту; в) перелік тимчасово вилученого майна, яке підлягає поверненню особі; г) заборону розпоряджатися або користуватися майном у разі її передбачення та вказівку на таке майно; д) порядок виконання ухвали.

Внесене клопотання відповідає вимогам ст.171 КПК України, матеріалам клопотання, доведено достатність даних про здійснення досудового розслідування вказаного кримінального правопорушення, тому з метою запобігання можливим фактам приховування, зникнення, втрати, використання, пересування, передачі, відчуження майна, а його арешт передбачає заборону особам, у володінні яких перебуває майно, розпоряджатися будь-яким чином таким майном та використовувати його, є підстави для задоволення клопотання, оскільки у судовому засіданні встановлено усі, передбачені ст.132, 173 КПК України, підстави до задоволення внесеного прокурором клопотання.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 132, 170, 171-173, 309, 369-372, 532 КПК України, слідчий суддя,

У Х В А Л И В:

Клопотання прокурораОбухівської окружноїпрокуратури Київськоїобласті ОСОБА_3 про арешт майна, задовольнити.

Накласти арешт з метою збереження речових доказів, на тимчасово вилучене, майно 17.10.2022 у лісопосадці за координатами: 50.124085, 30.752879 в межах с. Трипілля Обухівського р-ну Київської обл. в період часу з 16 год. 00 хв. по 17 год. 00 хв., а саме: колоди акації 1.47 м.куб., які були вилучені та передані під розписку на відповідальне зберігання представнику ПП «Нептун» ЄРДПОУ 37361897 ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та бензопилку марки «Dnipro-M», модель «CHAINSAW DSG-52H», s/n:ZTM052229-04034, чорного кольору, яку передану до кімнати зберігання речових доказів Обухівського РУП ГУНП в Київській області.

Ухвалу може бути оскаржено в апеляційному порядку безпосередньо до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня проголошення ухвали; у разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії цієї ухвали.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудОбухівський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення19.10.2022
Оприлюднено17.01.2023
Номер документу106842607
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти довкілля Незаконна порубка лісу

Судовий реєстр по справі —372/3075/22

Ухвала від 17.01.2023

Кримінальне

Обухівський районний суд Київської області

Зінченко О. М.

Ухвала від 19.10.2022

Кримінальне

Обухівський районний суд Київської області

Зінченко О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні