Справа №751/4249/22
Провадження №2/751/1238/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 жовтня 2022 р. місто Чернігів
Суддя Новозаводського районного суду м. Чернігова Павлов В.Г., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до дочірнього підприємства «Пассервіс» ВАТ «Чернігівавтосервіс» про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії відповідно до чинного законодавства та відшкодування моральної шкоди -
ВСТАНОВИВ:
19.10.2022 року ОСОБА_1 звернувся до Новозаводського районного суду м. Чернігова з цивільним позовом до дочірнього підприємства «Пассервіс» ВАТ «Чернігівавтосервіс» про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії відповідно до чинного законодавства та відшкодування моральної шкоди .
Вивчивши дану позовну заяву та додані документи, приходжу до висновку, що позовну заяву необхідно залишити без руху, а позивачу надати строк для виправлення недоліків з наступних підстав.
Відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивачем заявлено дві позовні вимоги, в т.ч. і про відшкодування моральної шкоди, за яку згідно норм ЗУ «Про судовий збір», сплачується судовий збір.
Посилання позивача на ту обставину, що він є інвалідом війни і звільнений від сплати судового збору, не відповідає вимогам ст.5 ЗУ «Про судовий збір» оскільки від- повідно до вказаної статті, від сплати судового збору звільняються зокрема, особи з інвалідністю I та II груп. Позивач є інвалідом 3 групи, що підтверджується копією посвідчення від серії НОМЕР_1 , отже , він не підпадає під дію вказаного Закону.
Згідно ст.6 ЗУ «Про судовий збір», за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Згідно ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» позивач має надати доказ про сплату судового збору у справах майнового характеру в розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; у справах немайнового характеру в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно Закону України «Про державний бюджет на 2022 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 01 січня 2022 року встановлений у розмірі 2481,00 грн.
Згідно ч.2 ст.9 Закону України «Про судовий збір» суд перед відкриттям провадження у справі перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Відповідно судовий збір має становити за вимогою немайнового характеру в розмірі 992,40 грн. та майнового характеру в розмірі 992,40 грн. Позивачем не надано доказів на сплату судового збору.
Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищезазначене, позовну заяву необхідно залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення вказаних недоліків, а саме: здійснити оплату судового збору за вимогу немайнового характеру в розмірі 992,40 грн, та майнового характеру в розмірі 992,40 грн, відповідно до Закону України «Про судовий збір» за наступними реквізитами: отримувач коштів: ГУК у Чернігівській обл./Новозав.р-н/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37972475, банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.), рахунок отримувача UA798999980313191206000025742, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу: реєстраційний номер облікової картки платників податків фізичної особи Судовий збір, за позовом (П.І.Б.) Новозаводський районний суд. м. Чернігова та надатидокументи на підтвердження сплати судового збору.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.175,177,185 ЦПК України, ЗУ «Про судовий збір»суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до дочірнього підприємства «Пассервіс» ВАТ «Чернігівавтосервіс» про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії відповідно до чинного законодавства та відшкодування моральної шкоди залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення вказаних в мотивувальній частині ухвали недоліків протягом п`яти днів з дня отримання її копії.
Роз`яснити позивачу, що його заява буде вважатись неподаною та такою, що підлягає поверненню, якщо він протягом зазначеного строку не усуне вищевказані недоліки.
Ухвала суду першої інстанції щодо визначення розміру судових витрат може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
У разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя В. Г. Павлов
Суд | Новозаводський районний суд м.Чернігова |
Дата ухвалення рішення | 20.10.2022 |
Оприлюднено | 25.10.2022 |
Номер документу | 106893779 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Інші справи позовного провадження |
Цивільне
Новозаводський районний суд м.Чернігова
Павлов В. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні