Справа № 127/10845/22
Провадження 2/127/1326/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 жовтня 2022 року м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Волошин С.В., розглянувши клопотання представника відповідача ОСОБА_1 про розгляд цивільної справи №127/10845/22 за позовом ОСОБА_2 до Первинної профспілкової організації Вищого художнього професійно-технічного училища №5 м.Вінниці Вільної профспілки освіти і науки України, за участі третіх осіб, які не заявляють самостійні вимоги на предмет спору: Вищого художнього професійно-технічного училища №5 м.Вінниці, Первинної профспілкової організації працівників Вищого художнього професійно-технічного училища №5 м.Вінниці, Департаменту освіти Вінницької міської ради, про визнання протиправним та скасування рішення про розірвання трудового договору, у спрощеному позовному провадженні з викликом сторін,
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Вінницького міського суду Вінницької області знаходиться цивільна справа №127/10845/22 за позовом ОСОБА_2 до Первинної профспілкової організації Вищого художнього професійно-технічного училища №5 м.Вінниці Вільної профспілки освіти і науки України, за участі третіх осіб, які не заявляють самостійні вимоги на предмет спору: Вищого художнього професійно-технічного училища №5 м.Вінниці, Первинної профспілкової організації працівників Вищого художнього професійно-технічного училища №5 м.Вінниці, Департаменту освіти Вінницької міської ради, про визнання протиправним та скасування рішення про розірвання трудового договору.
Згідно ухвали суду від 27.05.2022 року розгляд справи проводиться в спрощеному позовному провадженні без повідомлення (виклику) сторін.
В матеріалах справи наявне клопотання представника відповідача ОСОБА_1 про розгляд справи у спрощеному позовному провадженні з викликом сторін. Клопотання мотивоване тим, що відповідач бажає надати усні додаткові пояснення по суті спору та докази у справі, вирішення спірних правовідносин, що склалися між сторонами, має важливе значення для відповідача та трудового колективу Вищого художнього професійно-технічного училища №5 м.Вінниці.
Ознайомивши з клопотанням представника відповідача, дослідивши матеріали цивільної справи, суд дійшов наступного.
Відповідно до ч.4ст.19 ЦПК Україниспрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ, що виникають з трудових відносин, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Згідно ч.1 ст.274 ЦПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються справи: 1) малозначні справи; 2) що виникають з трудових відносин.
Відповідно до ч.3 ст.274 ЦПК України, при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує:1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до ч.ч. 5, 8 ст.279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін; При розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їх усні пояснення та показання свідків. Судові дебати не проводяться.
Суд зазначає, що посилання представника відповідача на необхідність надати усні додаткові пояснення по суті спору та додаткові докази є немотивованим, оскільки відповідач/представник відповідача не були позбавленні можливості викласти свою позицію по суті спору та надати докази із заявами по суті.
В розумінні ст. 76 ЦПК України пояснення осіб по суті спору (їх вступне слово), а так само відповіді на питання учасників справи не є доказами по справі, а тому бажання представника відповідача надати пояснення в ході судового розгляду не є процесуальною підставою для переходу від розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Суд звертає увагу представника відповідача на те, що прерогатива оцінки доказів, згідно ч.ч.1-3 ст. 89 ЦПК України, належить виключно суду.
Крім того, суд зазначає, що з клопотання представника відповідача про перехід до судового розгляду справи в судовомузасіданні зповідомленням (викликом)сторін судом не встановлено жодних підстав для такого переходу, на переконання суду відсутні жодні причини, які б перешкоджали розгляду цієї справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Враховуючи вищевикладене, суд відмовляє в задоволенні клопотання представника відповідача.
Керуючись ст. ст.19,260,274,277, 279 ЦПК України,
У Х В А Л И В :
В задоволенні клопотання представника відповідача ОСОБА_1 про розгляд цивільної справи №127/10845/22 у спрощеному позовному провадженні з повідомленням (викликом) сторін відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 21.10.2022 |
Оприлюднено | 25.10.2022 |
Номер документу | 106899906 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Вінницький міський суд Вінницької області
Волошин С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні