Справа № 686/12272/22
Провадження № 1-кс/686/9230/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 жовтня 2022 року м. Хмельницький
Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Хмельницькому клопотання слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 , погодженого з прокурором, про тимчасовий доступ до речей та документів, у кримінальному провадженні № 42022240000000019 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст.201-2 КК України, відомості про які внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 04.06. 2022 року,
ВСТАНОВИВ:
17.10.2022 р. слідчий відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області із клопотанням, погодженим заступником начальника відділу Хмельницької обласної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ).
В обґрунтування клопотання слідчий зазначає, що у провадженні СУ ГУНП в Хмельницькій області перебувають матеріали кримінального провадження № 42022240000000019, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 04.06.2022.
Досудовим розслідуванням встановлено, що група осіб в складі « ІНФОРМАЦІЯ_2 », « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та « ІНФОРМАЦІЯ_4 », під час воєнного стану, з метою отримання прибутку, завозить на митну територію України гуманітарну допомогу широкого вжитку та військового призначення, після чого незаконно реалізовує її реалізовує.
В ході проведення перевірочних заходів встановлено, що ОСОБА_5 спільно із ОСОБА_6 та ОСОБА_7 організували ввезення на митну територію під виглядом гуманітарної допомоги товарів широкого вжитку та військового призначення (бронежилети, військовий одяг, теплові зори, квадрокоптери, тощо) з країн Європейського союзу, для подальшого їх продажу з метою отримання прибутку.
Придбання вказаних товарів здійснюється, в тому числі, за благодійні пожертви, збір яких відбувається на банківські картки відкриті на ім`я ОСОБА_5 та ГО « ІНФОРМАЦІЯ_2 », керівником та засновником якої є останній.
Пошуком товарів у країнах Європейського союзу, які в подальшому ввозяться на територію України у якості гуманітарної допомоги здійснює ОСОБА_6 . Для завезення товарів гуманітарної допомоги на територію України, ОСОБА_5 використовує листи (в тому числі підроблені) від військових частин та медичних установ із зазначенням переліку товарів, які він завозить з Європейського Союзу. За оформлення листів відповідає ОСОБА_7 .
Окрім цього встановлено, що фігуранти кримінального провадження для ввезення на територію України товарів гуманітарної допомоги використовують реквізити ГО « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), ГО « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ГО « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) та ФОП ОСОБА_5 (РНОКПП НОМЕР_5 ).
Також встановлено, що надходження коштів від злочинної діяльності надходять на рахунки: ФОП ОСОБА_5 (РНОКПП НОМЕР_5 ), а саме НОМЕР_6 , відкритий в АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та банківські картки НОМЕР_7 , НОМЕР_8 відкриті в АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Слідчий в судове засідання не з`явився, проте у клопотанні слідчого міститься прохання про проведення розгляду даного клопотання без його участі. Також, слідчий просить розглянути клопотання за відсутності особи, у володінні якого знаходяться речі та документи.
Дослідивши матеріали клопотання, приходжу до висновку, що воно не підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до положень ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором ч.1 ст.160 КПК України.
Відповідно до пунктів 5 та 6 ч.2 ст.160 КПК України у клопотанні повинно бути зазначено зокрема значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні та можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбаченихчастиною п`ятоюцієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
У клопотанні зазначаються: короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
При цьому, обов`язок доведення обґрунтованості клопотання КПК покладає на слідчого, прокурора, який звертається із відповідним клопотанням.
Як передбачено ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно із ч. 5 ст.110 КПК України під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні надати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Як вбачається з матеріалів клопотання, його прохальна частина не відповідає описовій.
Зокрема, слідчий у клопотанні зазначає, що встановлено, що надходження коштів від злочинної діяльності надходять на рахунки: ФОП ОСОБА_5 (РНОКПП НОМЕР_5 ), а саме НОМЕР_6 , відкритий в АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та банківські картки НОМЕР_7 , НОМЕР_8 відкриті в АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Водночас у прохальній частині клопотання слідчий просить надати тимчасовий доступ до відомостей про власника банківської картки НОМЕР_9 , обґрунтування про надання яких відсутнє у клопотанні.
Отже слідчий не довів значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні та можливість використання як доказів відомостей, що містяться уїх володільця.
З огляду на викладене, підстави для задоволення клопотання відсутні.
Керуючись ст.ст.159- 164 КПК України, слідчий суддя,
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні клопотання слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 , погодженого з прокурором, про тимчасовий доступ до речей та документів, у кримінальному провадженні № 42022240000000019 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст.201-2 КК України, відомості про які внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 04.06. 2022 року - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 25.10.2022 |
Оприлюднено | 13.05.2024 |
Номер документу | 106934998 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Дзюбак О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні