ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
20.10.2022 р. справа № 914/2458/22
Господарський суд Львівської області у складі
Головуючого судді Фартушка Т.Б., за участю секретаря судового засідання Полюхович Х.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи:
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Транспортно-експедиційна компанія «АМП ТРАНС», м.Київ;
до Відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Дружківський вогнетривкий завод», Львівська область, м.Львів;
про: стягнення заборгованості
ціна позову: 890444,34грн.
Представники:
Позивача: не з`явився;
Відповідача: не з`явився.
ВСТАНОВИВ:
05.10.2022р. на розгляд до Господарського суду Львівської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Транспортно-експедиційна компанія «АМП ТРАНС» від 27.09.2022р. вих. №82 (вх. №2671) за позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Дружківський вогнетривкий завод» про стягнення заборгованості; ціна позову: 890444,34грн.
Підставами позовних вимог Позивач зазначає неналежне виконання Відповідачем зобов`язань з оплати наданих Позивачем послуг за Договором транспортно-експедиційного обслуговування від 12.03.2018р. №4/42-18.
Ухвалою Господарського суду Львівської області від 06.10.2022р. у цій справі судом постановлено прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі; здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження; підготовче засідання призначити на 20.10.2022р.; визнати явку повноважних представників Учасників справи в судове засідання обов`язковою; викликати в судове засідання повноважних представників Учасників справи.
Ухвалою Господарського суду Львівської області від 17.10.2022р. у цій справі суд постановив заяву керівника Товариства з обмеженою відповідальністю «Транспортно-експедиційна компанія «АМП ТРАНС» Заболотного Олексія Олександровича від 17.10.2022р. б/н (вх. №21261/22 від 17.10.2022р.) про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в частині проведення судового засідання у справі №914/2458/22, яке призначене на 14:10год. 20.10.2022р., відхилити.
Відповідно до ч.3 ст.222 ГПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою технічного засобу не здійснюється.
В порядку ст.205 ГПК України клопотання про роз`яснення прав та обов`язків до суду не надходили.
Заяв про відвід головуючого судді чи секретаря судового засідання не надходило та не заявлялось.
Представник Позивача в судове засідання не з`явився, причин неявки суду не повідомив, явка повноважних представників Учасників справи в судове засідання визнавалась судом обов`язковою.
14.10.2022р. за вх. №21182/22 Позивачем в системі «Електронний суд» сформовано Заяву від 13.10.2022р. б/н, у якій просить суд залучити ОСОБА_1 до справи в якості представника Позивача та надати доступ до електронної справи в підсистемі «Електронний суд». Вказану заяву оглянуто судом та долучено до матеріалів справи.
Також, 17.10.222р. за вх. №21308/22 від Позивача до суду засобами поштового зв`язку надійшла заява від 13.10.2022р. вих. №86, у якій на виконання вимог ухвали суду від 06.10.2022р. повідомляє про відсутність підстав до залучення до участі у справі інших Учасників справи та просить суд долучити до матеріалів справи витяги з ЄДРЮОФОП та ГФ щодо Сторін та оригінали письмових доказів, які були додані до позовної заяви та повернути такі після їх дослідження судом. Вказану заяву оглянуто судом та долучено до матеріалів справи.
Представник Відповідача в судове засідання не з`явився, причин неявки суду не повідомив, явка повноважних представників Учасників справи в судове засідання визнавалась судом обов`язковою.
Поряд з цим суд зазначає, що 17.10.2022р. за вх. №21261/22 керівником Товариства з обмеженою відповідальністю «Транспортно-експедиційна компанія «АМП ТРАНС» Заболотним Олексієм Олександровичем надіслано на електронну адресу суду заяву від 17.10.2022р. б/н про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, у якій з підстав запровадження воєнного стану, зумовлено агресією російської федерації проти України, а також продовження карантину, спрямованого на запобігання поширенню коронавірусної інфекції, а також, з метою збереження життя і здоров`я і убезпечення працівників, просить суд дозволити представнику Позивача приймати участь в судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису.
Ухвалою Господарського суду Львівської області у цій справі від 17.10.2022р. постановлено заяву керівника Товариства з обмеженою відповідальністю Транспортно-експедиційна компанія АМП ТРАНС Заболотного Олексія Олександровича від 17.10.2022р. б/н (вх. №21261/22 від 17.10.2022р.) про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в частині проведення судового засідання у справі №914/2458/22, яке призначене на 14:10год. 20.10.2022р., відхилити. При цьому в ухвалі зазначено, що заява керівника Товариства з обмеженою відповідальністю Транспортно-експедиційна компанія АМП ТРАНС Заболотного Олексія Олександровича від 17.10.2022р. б/н (вх. №21261/22 від 17.10.2022р.) про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в частині проведення судових засідань після 20.10.2022р. в режимі відеоконференції буде розглядатись судом з врахуванням постановлених судом судових рішень щодо руху справи.
Приписами пункту 3 частини першої статті 42 ГПК України визначено, що учасники справи мають право подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб.
Відповідно до частини 1 ст.197 ГПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Згідно ч.2 ст.197 ГПК України учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Відповідно до ч.4 ст.197 ГПК України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
Суд враховує, що відповідно до Рішення Ради суддів України від 30.10.2020р. №63 з метою забезпечення прав учасників судових проваджень на розгляд їх справ справедливим та неупередженим судом в розумний строк визначено звернути увагу судів та суддів України, що учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду. Обмеження цього права може бути обумовлене виключно відсутністю технічної можливості, в умовах поширення в Україні коронавірусу така форма участі має розглядатись як основна.
Окрім того, суд звертає увагу на те, що рішенням Вищої ради правосуддя від 01.04.2021р. №763/0/15-21 «Про надання уніфікованих рекомендацій для судів усіх інстанцій та юрисдикцій щодо безпечної роботи в умовах карантину» вирішено рекомендувати судам усіх інстанцій та юрисдикцій застосовувати у діяльності уніфіковані рекомендації щодо безпечної роботи в умовах карантину, що додаються.
Пунктом 4 уніфікованих рекомендацій щодо безпечної роботи в умовах карантину встановлено довести до відома учасників судових процесів можливість відкладення розгляду справ у зв`язку із карантинними заходами. При цьому відкладення розгляду справи можливе лише у крайньому разі, лише коли його проведення з використанням електронних засобів зв`язку неможливе через процедурні та технічні причини.
При цьому суд зазначає, що згідно ч.4 ст.13 ГПК України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Відповідно до ч.5 ст.197 ГПК України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
З підстав наведеного, враховуючи подану представником Позивача заяву та наведені в ній доводи, беручи до уваги введення в Україні воєнного стану та продовження карантину, спрямованого на запобігання поширенню коронавірусної інфекції, а також з метою забезпечення права Позивача на участь в судовому засіданні суд дійшов висновків про наявність правових підстав до визнання явки повноважних представників Учасників справи в наступне судове засідання не обов`язковою, задоволення заяви керівника Товариства з обмеженою відповідальністю «Транспортно-експедиційна компанія «АМП ТРАНС» Заболотного Олексія Олександровича від 17.10.2022р. б/н (вх. №21261/22 від 17.10.2022р.) про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в частині проведення наступного судового засідання у справі №914/2458/22 та надання представнику Товариства з обмеженою відповідальністю «Транспортно-експедиційна компанія «АМП ТРАНС» в наступному судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та програмного забезпечення «Easycon».
При цьому суд зазначає, що заява керівника Товариства з обмеженою відповідальністю «Транспортно-експедиційна компанія «АМП ТРАНС» Заболотного Олексія Олександровича від 17.10.2022р. б/н (вх. №21261/22 від 17.10.2022р.) про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в частині проведення судових засідань в режимі відеоконференції буде розглядатись судом з врахуванням постановлених судом судових рішень щодо руху справи.
Відповідно до ст.177 ГПК України завданнями підготовчого провадження є остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті. Підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання. Підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Враховуючи вищенаведене, в тому числі неявку повноважних представників Сторін, неповідомлення ним суду про причини неявки, подану Позивачем заяву та наведені в ній доводи, а також з метою повного, всебічного та об`єктивного дослідження всіх обставин справи, керуючись ст.ст. 13, 14, 15, 16, 42, 46, 120-121, 177, 182, 183, 202, 234, 235 ГПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Відкласти підготовче судове засідання на 03.11.22 о 15:20 год.
Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Львівської області за адресою: м.Львів, вул.Личаківська, 128. Інформація про номер зали судового засідання буде розміщена на дошці оголошень суду.
2.Явка повноважних представників Учасників справи в судове засідання не визнається обов`язковою.
3.Заяву керівника Товариства з обмеженою відповідальністю «Транспортно-експедиційна компанія «АМП ТРАНС» Заболотного Олексія Олександровича від 17.10.2022р. б/н (вх. №21261/22 від 17.10.2022р.) про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в частині проведення судового засідання у справі №914/2458/22, яке призначене на 15:20год. 03.11.2022р., задоволити.
4.Надати представнику Товариства з обмеженою відповідальністю «Транспортно-експедиційна компанія «АМП ТРАНС» можливість участі в судовому засіданні у справі №914/2458/22, яке призначено на 03.11.2022р. о 15:20год. в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та програмного забезпечення «Easycon».
5.Ухвала набирає законної сили в порядку та строк, визначені ст.235 ГПК України.
6.Ухвала не підлягає оскарженню.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - lv.arbitr.gov.ua/sud5015/.
Повний текст ухвали складено 24.10.2022р.
Головуючий суддя Фартушок Т.Б.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 20.10.2022 |
Оприлюднено | 27.10.2022 |
Номер документу | 106939254 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Фартушок Т.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні