Справа № 463/10616/19
Провадження № 2/463/236/22
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 жовтня 2022 року Личаківський районний суд м. Львова
в складі:
головуючого судді - Леньо С. І.
з участю секретаря Кавецького А.В.
позивача ОСОБА_1
представника позивача ОСОБА_2
представника відповідача ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_4 , ОСОБА_1 до Садівничого кооперативу «Дружба-3», третя особа Головне управління Держгеокадастру у Львівській області про встановлення земельного сервітуту,-
в с т а н о в и в:
Позивачі звернулись до суду з позовною заявою до відповідача, просять ухвалити рішення, яким встановити для них постійний безоплатний сервітут щодо земельної ділянки площею 0,1568 га, яка знаходиться за адресою АДРЕСА_1 (кадастровий номер 4610137200:07:007:0001) відповідно до плану меж цієї земельної ділянки, встановленого державним актом на право власності на земельну ділянку № 097155, а саме: право проходу та проїзду на велосипеді, транспортному засобі по наявному шляху (дорозі), відповідно до плану меж цієї земельної ділянки, встановленого державним актом на право власності на земельну ділянку № 097155; право прокладання на свою земельну ділянку площею 0,0551 га (кадастровий номер 4610137500:07:007:0162) нових ліній електропередачі при наявності технічної документації зв`язку і трубопроводів; право прокладати на свою земельну ділянку площею 0,0551 га (кадастровий номер 4610137500:07:007:0162) водопровід через наявний шлях, згідно з планом меж земельної ділянки, встановленим державним актом на право власності на земельну ділянку № 097155 відповідно до технічних умов та технічної документації.
В обґрунтування позовних вимог покликаються на те, що позивач ОСОБА_4 є власником земельної ділянки площею 0,0551 га (кадастровий номер 4610137500:07:007:0162) по АДРЕСА_1 , на якій розташований житловий будинок АДРЕСА_2 площею 165,9 кв.м, також за вказаною адресою зареєстрований позивач ОСОБА_1 . Вказана вище земельна ділянка з будинком знаходиться в межах Садівничого кооперативу «Дружба-3», що фактично розташований на АДРЕСА_1 . Прохід (проїзд) до земельної ділянки позивачів пролягає через земельну ділянку відповідача площею 0,1568га (кадастровий номер 4610137200:07:007:0001), яка передана Садівничому кооперативу «Дружба - 3» у власність. Вказані земельні ділянки розміщені таким чином, що через земельну ділянку Садівничого кооперативу «Дружба - 3» влаштований проїзд (дорога) до земельної ділянки позивачів. Периметр території Садівничого кооперативу «Дружба-3» довкола обмежений суміжними землекористувачами, огороджено та урвистим рельєфом в південній частині масиву. Тому іншого проходу (проїзду), крім як через в`їзд по земельній ділянці відповідача, до земельної ділянки немає.
Позивачі не мають доступу до своєї земельної ділянки та будинку. Вхід на територію садівничого кооперативу зачинено металевими воротами, ключів від яких у позивачів немає. Крім того, будинок позивачів не електрифікований та не має водопостачання, оскільки керівництво кооперативу не надає згоди на прокладання по своїй території мереж електропостачання та водопостачання (водовідведення). Як внаслідок вони не можуть використовувати своє житло та земельну ділянку за цільовим призначенням.
Вказують, що вони неодноразово надсилали Садівничому кооперативу «Дружба-3» заяви про укладення договору земельного сервітуту, однак згода про укладення договору не була досягнута, оскільки основною умовою відповідача є вступ позивачів у кооператив, чого позивачі не бажають. Крім того, відповідач має намір стягувати з позивачів необґрунтовану плату за користування загальною дорогою для проходу до їхньої земельної ділянки та будинку. Вказані умови є неприйнятними для позивачів.
Оскільки вони позбавлені можливості задовольнити свої потреби у добиранні до власної земельної ділянки і будинку та використанні їх за цільовим призначенням інакше, ніж шляхом звернення до суду з даним позовом, тому просять позов задовольнити.
Відзиву на позовну заяву відповідач не подав.
З поданихпредставником відповідачаписьмових поясненьна позовнузаяву вбачається,що вінпроти задоволенняпозову заперечує,з оглядуна цільовепризначення вказаноїземельної ділянки,а самеколективного садівництва,а недля будівництвата обслуговування.Відповідно достатуту кооперативуправо користуватисьмайном кооперативувласник земельноїділянки,що знаходитьсяна територіїкооперативу маєлише набувшичленства вцьому кооперативіабо уклавшиз нимугоду.Статутом кооперативупередбачено,що користуванняпроходами іпроїздами натериторії Кооперативуможливе приумові членстваабо післяукладення відповідноїугоди. Своєї згоди на членство в кооперативі позивачі не надають та жодної угоди з приводу користування майном кооперативу на платній основі укладати відмовляються, тому вважає, що підстав для задоволення позову немає. Також у поясненнях вказано, що позивачі мають можливість пішого проходу до належного їм майна.
Інших заяв по суті справи не надходило.
Інформація про рух справи та процесуальні дії, вчинені судом в процесі її розгляду.
Позовна заява поступила до суду 12.12.2019.
Ухвалою судді Личаківського районного суду м. Львова від 17.12.2019 відкрито провадження у справі та призначено таку до розгляду за правилами загального позовного провадження. Визначено строк та черговість для подання заяв по суті справи.
Одночасно з відкриттям провадження у справі суд направив сторонам інформаційне повідомлення про права та обов`язки сторін (т.1,а.с.40), в тому числі про обов`язок подати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, а також неможливість приховування доказів. Цим же повідомленням сторонам роз`яснено порядок та строки подання доказів.
Підготовче судовезасідання призначенена 20.01.2020відкладено заклопотанням представникавідповідача узв`язку знеотриманням нимкопії позовуз додаткамина 28.02.2020,яке буловідкладено на24.03.2022за клопотаннямпредставника відповідача.Підготовче судовезасідання призначенена 24.03.2020не відбулосьу зв`язкуз адміністративнимита медико санітарнимизаходами вжитимиорганами державноївлади та органами місцевогосамоврядування спрямованимна запобіганняпоширенню особливонебезпечних інфекційниххвороб,у зв`язкуз спалахомепідемії коронавірусуна територіїУкраїни. Підготовче судовезасідання призначенена 13.05.2020о 12:30год.відкладено заклопотанням представникавідповідача. Підготовче судовезасідання призначенена 22.06.2020відкладено узв`язку задміністративними тамедико санітарними заходамивжитими органамидержавної владита органамимісцевого самоврядуванняспрямованим назапобігання поширеннюособливо небезпечнихінфекційних хвороб,у зв`язкуз спалахомепідемії коронавірусуна територіїУкраїни. Підготовче судове засідання призначене на 31.08.2020 відкладено на 07.09.2020 за клопотанням представника відповідача.
Ухвалою суду від 07.09.2020 відмовлено в задоволенні клопотання представника відповідача про закриття провадження у справі.
Відповідно до ухвали суду від 07.09.2020 призначено судову земельно-технічну експертизу, на час проведення експертизи провадження у справі зупинено. Матеріали справи скеровано експертній установі. Проведення експертизи доручено експертам Львівського науково дослідного інституту судових експертиз.
Ухвалою суду від 21.04.2021 провадження у справі поновлено, підготовче судове засідання призначено на 25.05.2021.
В підготовчому судовому засіданні 25.05.2021 за клопотанням представника позивачів проведено заміну експертної установи, проведення експертизи доручено експертам Товариства з обмеженою відповідальністю «Судове експертно розрахункове бюро».
Після проведення експертизи ухвалою від 11.03.2022 провадження у справі поновлено, підготовче судове засідання призначено на 26.05.2022 та в подальшому відкладено у зв`язку з неявкою сторін.
Ухвалою від 05.07.2022 закрито підготовче провадження, справу призначено до судового розгляду на 09.08.2022.
В судовому засіданні 09.08.2022 заслухано вступне слово позивача ОСОБА_1 , представника позивачів ОСОБА_2 , представника відповідача, судове засідання відкладено на 18.10.2022.
В судовому засіданні 18.10.2022 судом досліджено матеріали справи, проведено судові дебати, сторонам надано можливість скористатись правом репліки, в подальшому суд видалився в нарадчу кімнату для ухвалення рішення, після чого проголосив вступну та резолютивну частину рішення.
Відтак, суд у відповідності до вимог ч.5 ст.12 ЦПК України та прецедентної практики ЄСПЛ створив для сторін рівні можливості відстоювати свою позицію у справі в умовах, які не ставлять її в суттєво менш сприятливе становище в порівнянні з опонентом.
Позивачі приймали участь у розгляді справи, як особисто так і в особі повноважного представника, відповідач забезпечив участь в розгляді справи свого повноважного представника. Про існування будь-яких інших доказів, які мають важливе значення і які не були долучені до справи сторони суду не повідомляли, при тому що в силу ч. ч. 2, 3, 4 ст. 83 ЦПК України, вони повинні були подати всі свої докази разом з позовом та відзивом та в цей же строк повідомити про існування доказів, які не можуть бути подані разом з першою заявою по суті справи.
Суд у відповідності до вимог ч. 7 ст. 81 ЦПК України розглянув можливість самостійно збирати докази і не знайшов підстав для реалізації такого свого права, оскільки ніщо не ставить під сумнів добросовісність здійснення учасниками справи своїх процесуальних прав та обов`язків.
Таким чином,враховуючи такузасаду цивільногосудочинства якзмагальність,а такожте,що вданому процесікожна сторонамала рівніможливості відстоюватисвою позиціюв умовах,які неставлять їїв суттєвоменш сприятливестановище впорівнянні зопонентом,дана справабуде вирішенана основізібраних доказівз покладеннямна сторінризику настаннянаслідків,пов`язаних ізвчиненням чине вчиненнямтієї чиіншої процесуальноїдії. Обставини справи встановлюватимуться таким чином, аби задовольнити, як правило, стандарт переваги більш вагомих доказів, тобто коли висновок про існування стверджуваної обставини з урахуванням поданих доказів видається більш вірогідним, ніж протилежний.
В будь-якому випадку, право на справедливий судовий розгляд забезпечується, серед іншого, процедурою апеляційного перегляду судових рішень, де сторона не позбавлена можливості подання нових доказів якщо буде доведено поважність причин їх неподання в суді першої інстанції (ч. 3 ст. 367 ЦПК України). Тому, якщо у сторін наявні ті чи інші аргументи або докази, на які даним судовим рішенням не буде надано відповіді, така сторона вправі навести їх у апеляційній скарзі, одночасно вказавши причини неподання їх суду першої інстанції.
Узагальнена позиція учасників справи.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 та представник позивачів ОСОБА_2 позовні вимоги підтримали, дали пояснення аналогічні наведеним мотивам позову, просили позов задоволити.
Представник відповідача ОСОБА_3 проти задоволення позову заперечив, дав пояснення аналогічні поданим письмовим поясненням, просив в задоволенні позову відмовити.
Представник третьоїособи Головного управління Держгеокадастру у Львівській області в судове засідання не з`явився, про день та час судового засідання був повідомлений належним чином, про причини неявки не повідомив, жодних заяв по суті справи не подавав.
Позиція суду.
Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, оцінивши в сукупності зібрані докази та ухвалюючи рішення у відповідності до вимог ст. 264 ЦПК України суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з огляду на таке.
Фактичні обставини справи.
В судовомузасіданні встановлено,що позивачу ОСОБА_4 на праві приватної власності належить садовий будинок АДРЕСА_2 , розташований в Садівничому кооперативі «Дружба-3» та земельна ділянка за цією адресою площею 0,0551 га, в підтвердження чого до матеріалів справи долучено копію державного акту на право власності на земельну ділянку та свідоцтво про право власності на нерухоме майно (т.1,а.с.16-19), також за вказаною адресою зареєстровано місце проживання позивача ОСОБА_1 .
Розпорядженням ЛРА ЛМР від 28.04.2016р. № 178 переведено садовий будинок АДРЕСА_3 на земельній ділянці № НОМЕР_1 в житловий будинок (т.1,а.с.20).
Ухвалою ЛМР № 652 від 26.06.2003р. (т.1,а.с.27) передано у власність Садівничому кооперативу «Дружба-3» земельну ділянку площею 0,1568 га для загального користування (проїзди) на АДРЕСА_1 .
Вказані земельні ділянки розташовані таким чином, що через земельну ділянку СК «Дружба-3» влаштований прохід, проїзд до земельної ділянки позивачів.
З наявнихв матеріалахсправи письмовихповідомлень відповідачана письмовізвернення позивача ОСОБА_4 (т.1,а.с.90-94),останню повідомленопро те,що:«…згідно рішенняправління від29.12.2015Ваш будинокповністю відключенийвід водоі енергомережСадівничого кооперативу«Друдба-3». Користуватись дорогою для проїзду автомобілів заборонено, Вам надано тільки піший доступ до вашої ділянки. Всі спроби незаконного підключення до мереж кооперативу, а також несанкціонований заїзд на територію автотранспорту буде розцінено як посягання на приватну власність кооперативу. Умови користування Вами власністю кооперативу можуть бути визначені виключено при наявності відповідного договору між власником земельної ділянки № НОМЕР_1 і Садівничим кооперативом «Дружба-3».
Заявою від21.10.2019(т.1,а.с.32)позивач ОСОБА_4 ,як власникземельної ділянки№ НОМЕР_1 ,звернулась доголови кооперативу«Дружба-3»з заявоюв якійпросила укластидоговір набезоплатній основідля наданняїй таїї родичамземельного сервітутупроходу,проїзду, доставки дровдля опаленнята іншихматеріалів,прокладання мережводопостачання таводовідведення,електромереж,згідно планумеж земельноїділянки встановленогоДержавним актомна правовласності наземельну ділянкуномер,18. Заява мотивована тим, що позивач фактично позбавлена можливості пройти, проїхати до свого будинку інакше як через дорогу яка належить кооперативу «Дружба-3», оскільки іншої можливості потрапити до будинку немає, також її будинок не електрифікований та немає водопостачання.
Згідно відповіді голови кооперативу «Дружба-3» від 21.11.2019 (т.1, а.с.34) на вказану вище заяву, останній повідомив позивачку ОСОБА_4 про те, що відповідно до внутрішньої документації на території Садівничого кооперативу «Друждба-3» житловий будинок за адресою АДРЕСА_4 відсутній. Відповідно до статуту кооперативу право укладати угоди на право користування майном кооперативу (проходами та проїздами) для доступу до ділянки, мають лише власники земельних ділянок, що знаходиться на території кооперативу. Про своє бажання укласти угоди власник земельної ділянки, що знаходиться на території кооперативу, має повідомити в відповідній заяві з якою він повинен звернутись до кооперативу.
Знаявного вматеріалах справиакту перевіркидотримання вимогземельного законодавстваза об`єктом земельноїділянки від29.11.2019року (т.1,а.с.29),за результатомперевірки встановлено:«земельна ділянкакадастровий номер: 4610137200:07:007:0001 площею 0,1568 га на праві приватної власності належить Садівничому кооперативу «Дружба-3», код ЄДРПОУ 25245234, цільове призначення «для загального користування (проїзди)», фактично являє собою Y подібну систему проїзду (проходу) до земельних ділянок, розміщених на території СК «Дружба-3» та має 1 (один) вхід на ділянці між будинками по АДРЕСА_5 та АДРЕСА_6 . На момент перевірки, вхід обмежено металевими воротами. Периметр території СК «Дружба-3» обмежено суміжними землекористувачами, огороджено та урвистим рельєфом в південній частині масиву. Таким чим, вхід через АДРЕСА_7 є безальтернативним. Земельна ділянка № НОМЕР_1 , ІКН 4610137500:07:007:0162, власник ОСОБА_4 знаходиться на території СК «Дружба-3». Доступ до зазначеної земельної ділянки можливий лише через проїзд (земельну ділянку 4610137200:07:007:0001). Іншого проходу, проїзду, крім через в`їзд по АДРЕСА_7 до земельної ділянки до ОСОБА_4 немає. За категорією земель відноситься до земель сільськогосподарського призначення».
Відповідно довисновку експерта№33/21від 14.02.2022(т.1,а.с.190 203)встановлення земельногосервітуту наділянці зкадастровим номером 4610137200:07:007:0001 площею 0,1568 га, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , для проїзду, проходу, прокладання мереж електро та водопостачання до земельної ділянки з кадастровим номером 4610137500:07:007:0162, площею 0,0551 га. за адресою: АДРЕСА_4 технічно можливо.
Технічноможливим єтільки варіантдля влаштуваннядля проїзду,проходу доземельної ділянкиз кадастровимномером 4610137500:07:007:0162,площею 0,0551га.за адресою: АДРЕСА_4 ,через земельнуділянку зкадастровим номером4610137200:07:007:0001 площею 0,1568 га., яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 ;
Технічно можливийваріант прокладеннямереж електро-та водопостачаннядо земельноїділянки зкадастровим номером4610137500:07:007:0162,площею 0,0551га.за адресою: АДРЕСА_4 ,у відповідностідо вимогнадавача послугта існуючоговиконаних «Львівенерго»та « ІНФОРМАЦІЯ_1 »через земельнуділянку зкадастровим номером4610137200:07:007:0001 площею 0,1568 га., яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Мотиви, з яких виходить суд при розгляді цієї справи та застосовані ним норми права.
Суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають, зокрема з цивільних і земельних правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства (частина перша статті 19 ЦПК України).
Згідно зістаттею 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.
Подібні положення містяться й устатті 321 Цивільного кодексу України.
Статтею 98 Земельного кодексу України визначено, що право земельного сервітуту - це право власника або землекористувача земельної ділянки на обмежене платне або безоплатне користування чужою земельною ділянкою (ділянками).
Земельний сервітут здійснюється способом, найменш обтяжливим для власника земельної ділянки, щодо якої він встановлений.
Згідно із положеннями статей91,96 ЗК Українивласники земельних ділянок та землекористувачі зобов`язані не порушувати прав власників суміжних земельних ділянок та землекористувачів; дотримуватися правил добросусідства та обмежень, пов`язаних з встановленням земельних сервітутів та охоронних зон.
Земельний сервітут може бути встановлений договором, законом, заповітом або рішенням суду (стаття 100 ЗК України).
Відповідно до положеньстатті 401ЦК України право користування чужим майном (сервітут) може бути встановлене щодо земельної ділянки, інших природних ресурсів (земельний сервітут) або іншого нерухомого майна для задоволення потреб інших осіб, які не можуть бути задоволені іншим способом. Сервітут може належати власникові (володільцеві) сусідньої земельної ділянки, а також іншій особі, конкретно визначеній особі (особистий сервітут). Потреба встановлення сервітуту виникає у тих випадках, коли власник майна не може задовольнити свої потреби будь-яким іншим способом.
Згідно зістаттею 402ЦК України сервітут може бути встановлений договором, законом, заповітом або рішенням суду. У разі недосягнення домовленості про встановлення сервітуту та про його умови спір вирішується судом за позовом особи, яка вимагає встановлення сервітуту.
Статтею 404 ЦК України тастаттею 99 ЗК Українипередбачено, що власники або землекористувачі земельних ділянок чи інші заінтересовані особи можуть вимагати встановлення таких земельних сервітутів, як, право проходу, проїзду на велосипеді та транспортному засобі по наявному шляху, право на розміщення об`єктів трубопровідного транспорту, право прокладати на свою земельну ділянку водопровід із чужої природної водойми або через чужу земельну ділянку, право відводу води зі своєї земельної ділянки на сусідню земельну ділянку, інші земельні сервітути.
У пункті 22-2постанови Пленуму Верховного Суду України від 16 квітня2004 року № 7 «Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ» роз`яснено, що види земельних сервітутів, які можуть бути встановлені рішенням суду, визначеністаттею 99 ЗК Україниі цей перелік не є вичерпним. Встановлюючи земельний сервітут на певний строк чи без зазначення строку (постійний), суд має враховувати, що метою сервітуту є задоволення потреб власника або землекористувача земельної ділянки для ефективного її використання; умовою встановлення є неможливість задовольнити такі потреби в інший спосіб, і в рішенні суд має чітко визначити обсяг прав особи, що звертається відносно обмеженого користування чужим майном.
Отже, закон вимагає від позивача надання суду доказів на підтвердження того, що нормальне використання своєї власності неможливо без обтяження сервітутом чужої земельної ділянки. При цьому слід довести, що задоволення потреб позивача неможливо здійснити яким-небудь іншим способом.
Встановлюючи земельний сервітут на певний строк чи без зазначення строку (постійний), суд має враховувати, що метою сервітуту є задоволення потреб власника або землекористувача земельної ділянки для ефективного її використання; умовою встановлення є неможливість задовольнити такі потреби в інший спосіб, і в рішенні суд має чітко визначити обсяг прав особи, що звертається відносно обмеженого користування чужим майном.
Згідно з частиною п`ятоюстатті 35 ЗК Українидо земель загального користування садівничого товариства належать земельні ділянки, зайняті захисними смугами, дорогами, проїздами, будівлями і спорудами загального користування.
Частиною першоюстатті 81 ЦПК Українипередбачено, що кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Частинами першою-другоюстатті 89 ЦПК Українипередбачено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Отже, встановивши фактичні обставини справи, які мають суттєве значення для її вирішення, врахувавши вказані норми матеріального права, матеріали справи, суд приходить до висновку про те, що позивачами доведено неможливість забезпечення іншого проходу, проїзду до земельної ділянки, яка належить на праві власності ОСОБА_4 , крім проходу та проїзду на велосипеді, транспортному засобі по наявному шляху (дорозі), прокладання на свою земельну ділянку нових ліній електропередачі при наявності технічної документації зв`язку і трубопроводів можливе лише через земельну ділянку відповідача, заперечення якого стосувались лише цільового призначення земельної ділянки позивачів та підстав доступу до даної ділянки (договору, чи членства в садівничому кооперативі). Також слід повторно звернути увагу на те, що позивач ОСОБА_4 письмово зверталась до відповідача Садівничого кооперативу «Дружба-3» з пропозицією щодо укладення договору про встановлення земельного сервітуту, однак такої згоди не отримала. Відтак, з врахуванням того, що потреби позивачів, як у користуванні земельною ділянкою площею 0,0551 га кадастровий номер 4610137500:07:007:0162 так і будинком не можуть бути задоволені в будь який інший спосіб, аніж користування належною відповідачу Садівничому кооперативу «Дружба-3» земельною ділянкою площею 0,1568 га. кадастровий номер 4610137200:07:007:0001, тому суд приймає рішення про задоволення позову.
Щодо судових витрат.
Як вбачається з матеріалів справи судові витрати в даній справі складаються з сплаченого обома позивачами судового збору в сумі 1536,80 грн. і такий відповідно до ст.141 ЦПК України підлягає стягненню з відповідача на користь позивачів в рівних частках.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 12,81,82,141,223,263-265,268 ЦПК України, ст.ст. 15,16,324, 402, 404 ЦК України, 35,91,96,98,99,100 ЗК України суд -
в и р і ш и в:
Позов ОСОБА_4 ( АДРЕСА_4 , ІПН НОМЕР_2 ), ОСОБА_1 ( АДРЕСА_4 , ІПН НОМЕР_3 ) до Садівничого кооперативу «Дружба-3» (м. Львів, вул. Низова, код ЄДРПОУ 25245234), третя особа Головне управління Держгеокадастру у Львівській області (м. Львів, пр. Чорновола, 4) про встановлення земельного сервітуту задовольнити.
Встановити для ОСОБА_4 , ОСОБА_1 постійний безоплатний сервітут щодо земельної ділянки площею 0,1568 га, яка знаходиться за адресою АДРЕСА_1 (кадастровий номер 4610137200:07:007:0001) відповідно до Плану меж цієї земельної ділянки, встановленого Державним актом на право власності на земельну ділянку № 097155, а саме:
-право проходу та проїзду на велосипеді, транспортному засобі по наявному шляху (дорозі), відповідно до Плану меж цієї земельної ділянки, встановленого Державним актом на право власності на земельну ділянку № 097155;
-право прокладання на свою земельну ділянку площею 0,0551 га (кадастровий номер 4610137500:07:007:0162) нових ліній електропередачі при наявності технічної документації зв`язку і трубопроводів;
-право прокладати на свою земельну ділянку площею 0,0551 га (кадастровий номер 4610137500:07:007:0162) водопровід через наявний шлях, згідно з Планом меж земельної ділянки, встановленим Державним актом на право власності на земельну ділянку № 097155 відповідно до технічних умов та технічної документації.
Стягнути з Садівничого кооперативу «Дружба-3» на користь ОСОБА_4 768,40 грн. судового збору.
Стягнути з Садівничого кооперативу «Дружба-3» на користь ОСОБА_1 768,40 грн. судового збору.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в порядку та строки передбачені ст. ст. 354, 355 ЦПК України, пп.15.5 п. 15 Розділу ХІІІ «Перехідні положення» ЦПК України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення виготовлено 25.10.2022.
Суддя: Леньо С. І.
Суд | Личаківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 18.10.2022 |
Оприлюднено | 28.10.2022 |
Номер документу | 106964162 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: |
Цивільне
Личаківський районний суд м.Львова
Леньо С. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні