ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
27 жовтня 2022 року м. ТернопільСправа № 921/529/22 Господарський суд Тернопільської області
у складі судді Хома С.О. ,
Розглянувши: матеріали Позовної заяви №01-06/418 від 17.10.2022 (вх.№594 від 25.10.2022)
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «КРЕЙН ЕНЕРДЖІ», бульв. Лесі Українки, буд. 34, кім. 413, м. Київ,01133, код ЄДРПОУ 41829696;
про: стягнути з відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «КРЕЙН ЕНЕРДЖІ» (код ЄДРПОУ 41829696) на користь Відділу освіти , культури, охорони здоров`я та соціальної політики Лановецької міської ради (код ЄДРПОУ 41823542) суму боргу в розмірі 44 814, 00 грн. (сорок чотири тисячі вісімсот чотирнадцять грн.. 00 коп.) за поверненні неотоварені талони відповідачу та стягнути з відповідача судові витрати.
ВСТАНОВИВ.
Відділ освіти, культури, охорони здоров`я та соціальної політики Лановецької міської ради звернувся до Господарського суду Тернопільської області з позовною заявою №01-06/418 від 17.10.2022 (вх.№594 від 25.10.2022) до Товариства з обмеженою відповідальністю «КРЕЙН ЕНЕРДЖІ» про стягнути з відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «КРЕЙН ЕНЕРДЖІ» (код ЄДРПОУ 41829696) на користь Відділу освіти , культури, охорони здоров`я та соціальної політики Лановецької міської ради (код ЄДРПОУ 41823542) суму боргу в розмірі 44 814, 00 грн. (сорок чотири тисячі вісімсот чотирнадцять грн. 00 коп.) за поверненні неотоварені талони відповідачу та стягнути з відповідача судові витрати.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку про необхідність залишити її без руху з огляду на таке.
Відповідно до п.8 ч.3 ст.162 ГПК України, позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви, зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Більшість з долучених до позовної заяви письмових доказів подано в копіях, проте в порушення вищевказаних норм в позовній заяві не зазначено інформації щодо того, хто володіє оригіналами письмових доказів, копії яких додано до заяви.
Приписами ч.1 ст. 164 ГПК України визначено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви.
Відповідно до "Правил надання послуг поштового зв`язку" (Правила), затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 N 270, розрахунковим документом, що підтверджує факт надання послуг поштового зв`язку є документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми і змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо). Згідно п. п. 59, 61 Правил внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.
Таким чином, належним доказом відправлення відповідачеві копії позовної заяви та доданих до неї документів є надані в оригіналі опис вкладення в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
У якості доказів, що підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів, позивачем надано накладну та опис вкладення, який сам по собі містить лише інформацію про перелік документів, що вкладені у цінний лист, а поштовий штемпель та підпис працівника пошти засвідчують, що саме такі документи дійсно вкладено відправником у цінний лист. Документом, що підтверджує поштове відправлення є фіскальний чек виданий поштовою установою. При цьому, номер фіскального чеку прописується працівником пошти на описі вкладення до цінного листа з метою їх подальшої ідентифікації.
Позивачем до позовної заяви не додано фіскального чеку на підтвердження відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
За таких обставин, не можуть вважатися виконаними позивачем приписи вищенаведеної норми ч. 1 ст. 164 ГПК України щодо долучення до позовної заяви документів, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Враховуючи вищенаведене, суд вказує, що позивачем не дотримано вимог Господарського процесуального кодексу України щодо зазначення в позовній заяві: відомостей про оригінали письмових доказів, копії яких додано до заяви та не надано фіскальний чек, що підтверджує відправлення відповідачу копії позовної заяви з додатками.
Згідно з ч.1 та ч.2 ст.174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до вказаних норм Господарського процесуального кодексу України позовну заяву слід залишити без руху, встановивши позивачеві спосіб і строк для усунення недоліків.
Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою (ч.ч.3,4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України).
Керуючись ст.ст. 162-164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд,-
УХВАЛИВ:
1.Позовну заяву №01-06/418 від 17.10.2022 (вх. №594 від 25.10.2022) Відділу освіти, культури, охорони здоров`я та соціальної політики Лановецької міської ради - залишити без руху.
2.Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - протягом десяти днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху на усунення недоліків шляхом надання суду:
-відомостей про наявність у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до позовної заяви;
-фіскальний чек, що підтверджує відправлення відповідачу копії позовної заяви з додатками.
3.Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню окремо від рішення суду не підлягає.
4.Копію ухвали надіслати Відділу освіти, культури, охорони здоров`я та соціальної політики Лановецької міської ради, вул. Незалежності, 20А, м. Ланівці, Кременецький район, Тернопільська область,47402, рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправлення.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою: https://te.court.gov.ua/sud5022.
Ухвалу підписано: 27 жовтня 2022 року.
Суддя С.О. Хома
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 27.10.2022 |
Оприлюднено | 28.10.2022 |
Номер документу | 106975767 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Хома С.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні