"27" жовтня 2022 р. Справа № 363/1306/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 жовтня 2022 року Вишгородський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
представника потерпілої особи ОСОБА_4 ,
у відкритому судовому засіданні у залі суду у м. Вишгороді під час проведення підготовчого засідання у кримінальному проваджені №12022111150000438, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 4 травня 2022 року за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною першою статті 366 та частиною третьою статті 191 КК України,
ВСТАНОВИВ:
у провадженні Вишгородського районного суду Київської області на стадії підготовчого провадження перебуває обвинувальний акт у кримінальному проваджені провадженні №12022111150000438, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 4 травня 2022 року щодо ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною першою статті 366 та частиною третьою статті 191 КК України.
Обвинувачений тривалий час не з`являється у підготовче засідання, судову повістку про його виклик до суду у підготовче засідання, призначене на 7 липня 2022 року отримав
28 червня 2022 року, у подальшому, судові повістки, надіслані на його адресу, повернулися до суду без вручення з причин «за закінченням терміну зберігання».
Вирішуючи питанняпро можливістьпроведення підготовчогосудового засіданняу відсутностіобвинуваченого,прокурор,посилаючись наобов`язкову явкуобвинуваченого усудове засідання, заявила клопотання про застосування до обвинуваченого ОСОБА_5 примусового приводу у наступне судове засідання та надіслати запити щодо можливої мобілізації обвинуваченого у зв`язку із введеним в Україні воєнного стану з 24 лютого
2022 року.
Представник потерпілого не заперечувала проти клопотання прокурора.
Заслухавши клопотання прокурора та думку представника потерпілого, враховуючи положення частини другої статті 314 та статей 142, 323 КПК України, суд дійшов висновку про відкладення підготовчого судового засідання, а також про застосування до обвинуваченого ОСОБА_5 примусового приводу у наступне судове засідання.
Відповідно до частини першої статті 323 КПК України якщо обвинувачений, до якого не застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, не прибув за викликом у судове засідання, суд відкладає судовий розгляд, призначає дату нового засідання і вживає заходів до забезпечення його прибуття до суду. Суд також має право постановити ухвалу про привід обвинуваченого та/або ухвалу про накладення на нього грошового стягнення в порядку, передбаченому главами 11 та 12 цього Кодексу.
Згідно частини третьої статті 142 КПК України суд, встановивши, що особа, яка зобов`язана з`явитися на виклик суду, була викликана у встановленому цим Кодексом порядку, та не з`явилася без поважних причин або не повідомила про причини свого неприбуття, постановляє ухвалу про здійснення приводу такої особи.
Враховуючи, що обвинувачений, участь якого під час судового розгляду є обов`язковою, та будучи обізнаним про перебування у провадженні суду обвинувального акту щодо нього, у судове засідання не з`явиляється, доказів поважності причин свого неприбуття не надав, що свідчить про невиконання обвинуваченим своїх процесуальних обов`язків та створює перешкоди належному розгляду цього кримінального провадження в розумні строки, суд вважає, що до обвинуваченого ОСОБА_5 необхідно застосувати примусовий привід.
Керуючись статтями 142, 323, 372 КПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
клопотання прокурора задовольнити.
Здійснити примусовий привід обвинуваченого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Харків який проживає за адресо: АДРЕСА_1 , у судове засідання до Вишгородського районного суду Київської області на 16:00 29 листопада 2022 року.
Організацію виконання ухвали доручити Вишгородському РУП ГУНП в Київській області (07301, Київська обл., м. Вишгород, вул. Кургузова, 3).
Контроль за виконанням ухвали покласти на Вишгородську окружну прокуратуру.
При виконанні приводу слід урахувати, що згідно вимог частини третьої статті 140 КПК України привід свідка не може бути застосований до неповнолітньої особи, вагітної жінки, інвалідів першої або другої груп, особи, яка одноосібно виховує дітей віком до шести років або дітей-інвалідів, а також осіб, які згідно із цим Кодексом не можуть бути допитані як свідки.
Відповідно до частини третьої статті 143 КПК України у випадку невиконання особою, що підлягає приводу, законних вимог щодо виконання ухвали про здійснення приводу, до неї можуть бути застосовані заходи фізичного впливу, які дозволяють здійснити її супроводження до місця виклику. Застосуванню заходів фізичного впливу повинно передувати попередження про намір їх застосування.
Про виконання ухвали інформувати суд до початку наступного судового засідання.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Вишгородський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 27.10.2022 |
Оприлюднено | 24.01.2023 |
Номер документу | 106990118 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем |
Кримінальне
Вишгородський районний суд Київської області
Лукач О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні