єдиний унікальний номер справи 546/724/22
номер провадження 1-кп/546/84/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 жовтня 2022 року м. Решетилівка
Решетилівський районний суд Полтавської області у складі головуючого судді ОСОБА_1 , за участі секретарки судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 та обвинуваченого ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду матеріали кримінального провадження, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 02.09.2022 за № 12022175440000425, за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 358 та ч. 4 ст. 358 КК України,-
встановив:
У провадженні Решетилівського районного суду Полтавської області перебувають на розгляді матеріали кримінального провадження, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 02.09.2022 за № 12022175440000425, за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 358 та ч. 4 ст. 358 КК України.
Як встановлено судом приблизно у 2016 році у ОСОБА_4 , який мав посвідчення тракториста-машиніста з дозволом на право керування машинами категорії «А1», з метою отримання можливості керування машинами інших категорії всупереч вимогам Положення про порядок видачі посвідчень тракториста-машиніста, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 217 від 02.04.1994, виник прямий умисел, спрямований на пособництво у виготовленні підробленого посвідчення тракториста машиніста на своє ім`я з дозволом на керування машинами категорії «А1», «А2» та «В1» з метою подальшого його використання за цільовим призначенням.
Реалізуючи свій намір ОСОБА_4 , діючи умисно, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, приблизно в 2016 році під час виконання на території тракторної бригади СТОВ «Говтва» у м. Решетилівка Полтавської області познайомився з невстановленою особою, матеріали стосовно якої виділені в окреме провадження. Із вказаною особою ОСОБА_4 вступив в усну та платну домовленість з метою виготовлення завідомо підробленого посвідчення тракториста-машиніста категорії «А1», «А2» та «В1», для чого надав цій невстановленій особі посвідчення тракториста-машиніста на своє ім`я, відкрите на категорію керування «А1», при цьому цілком усвідомлюючи, що не проходив установленого законом порядку отримання посвідчення тракториста-машиніста з дозволом на керування машинами категорії «А2» та «В1», яке має складатися, видаватися, посвідчуватися компетентними особами органів державної влади у відповідності до Положення про порядок видачі посвідчень тракториста-машиніста, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 217 від 02.04.1994.
Невстановлена слідством особа, стосовно якої матеріали виділені в окреме провадження, використовуючи надане ОСОБА_4 посвідчення тракториста-машиніста з дозволом на право керування машинами категорії «А1», підробила посвідчення тракториста-машиніста серії НОМЕР_1 , видане, згідно його змісту, 01.12.2016 Державною сільгоспінспекцією в Львівській області на ім`я ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в якому зазначено, що ОСОБА_4 має право на керування машинами категорії «А1», «А2», «В1», бланк якого з вихідними типографськими даними «ДП «ПК «Зоря».704. 2015-ІІІ», згідно висновку експерта № СЕ-19/117-22/12155-ДД від 20.09.2022, не відповідає аналогічним бланкам документів, які знаходяться в офіційному обігу. Крім того, зображення реквізитних даних, захисної сітки, серії та номеру, вихідних типографських даних на бланк посвідчення нанесені струменевим способом друку з використанням знакодрукуючого пристрою (кольорового струменевого принтера), який не використовується при виготовленні бланків даного виду документів. Відбиток гербової печатки «Україна*ДЕРЖАВНА ІНСПЕКЦІЯ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА В ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ* Ідентифікаційний код 38057289 № 1»у посвідченні тракториста-машиніста нанесений контактним способом за допомогою рельєфного кліше.
Приблизно через 3 місяці у м. Решетилівка Полтавської області ОСОБА_4 отримав від невстановленої особи, матеріали стосовно якої виділені в окреме провадження, посвідчення тракториста-машиніста серії НОМЕР_1 , видане, згідно його змісту, 01.12.2016 Державною сільгоспінспекцією в Львівській області на його ім`я з дозволом на керування машинами категорії «А1», «А2» та «В1», за виготовлення якого сплатив обумовлену грошову суму в розмір 4000,00 грн.
Згідно даних інформаційної системи «Агро-Тех», на ім`я ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , посвідчення тракториста-машиніста серії НОМЕР_1 не видавалось.
Вказані дії ОСОБА_4 , які виразились в пособництві у виготовленні підробленого посвідчення, органом досудового розслідування кваліфіковані за ч. 5 ст. 27 та ч. 1 ст. 358 КК України.
У підготовчому судовому засіданні 28 жовтня 2022 року обвинувачений ОСОБА_4 заявив клопотання про закриття кримінального провадження відносно нього в частині притягнення його до відповідальності за ч. 5 ст. 27 та ч. 1 ст. 358 КК України, у зв`язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.
Прокурор ОСОБА_3 у підготовчому судовому засіданні 28.10.2022 не заперечувала проти задоволення клопотання обвинуваченого про закриття кримінального провадження в частині притягнення його до відповідальності за ч. 5 ст. 27 та ч. 1 ст. 358 КК України, оскільки обвинувачений ОСОБА_4 нового злочину не вчинив, від досудового розслідування не ухилявся.
Суд, заслухавши думку учасників судового провадження та дослідивши матеріали кримінального провадження в межах заявленого клопотання, доходить наступних висновків
Статтею 314 КПК України встановлено, що у підготовчому судовому засіданні суд має право закрити провадження у випадку встановлення підстав, передбаченихпунктами 4-8, 10 частини першої абочастиною другою статті 284цього Кодексу.
Згідно зположеннями ч.2ст.284КПК України,кримінальне провадженнязакривається судом у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.
Відповідно до ч.ч. 1, 4 ст. 286 КПК України, звільнення від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення здійснюється судом. Якщо під час здійснення судового провадження щодо провадження, яке надійшло до суду з обвинувальним актом, сторона кримінального провадження звернеться до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності обвинуваченого, суд має невідкладно розглянути таке клопотання.
Згідно з ч. 3 ст. 288 КПК України, суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
Пунктом 3-1 ч. 1 ст. 284 КПК України передбачено, що кримінальне провадження закривається судом у разі закінчення строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.
Статтею 44 КК України передбачено, що особа, яка вчинила кримінальне правопорушення, звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до положень п. 3 ч. 1 ст. 49 КК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили минули такі строки: три роки - у разі вчинення кримінального проступку, за який передбачено покарання у виді обмеження волі, чи у разі вчинення нетяжкого злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк не більше двох років.
Отже, матеріально-правовими підставами звільнення від кримінальної відповідальності у зв`язку з закінченням строків давності є закінчення встановлених ч. 1 ст. 49 КК України строків та відсутність обставин, що порушують їх перебіг.
ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України, яке відповідно до положень ст. 12 КК України є кримінальним проступком та за яке відповідно до санкції ч. 1 ст. 358 КК України передбачене покарання у виді штрафу до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешту на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.
Згідно з матеріалами кримінального провадження, подія, за якою обвинувачується ОСОБА_4 відбулася приблизно в 2016 році. У редакції, яка діяла на час вчинення кримінального правопорушення за ч. 1 ст. 358 КК України дане кримінальне правопорушення відносилося, відповідно до ст. 12 КК України, до злочину невеликої тяжкості та, згідно п. 2 ч.1 ст. 49 КК України, особа звільнялася від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минуло три роки.
Підставою звільнення особи від кримінальної відповідальності за ст. 49 КК України є закінчення відповідного строку давності, який сплив до дня набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо особи, яка вчинила злочин певної тяжкості.
На час розгляду клопотання обвинуваченого в підготовчому судовому засіданні закінчився трирічний строк давності, передбачений п. 2 ч. 1 ст. 49 КК України.
Судом не встановлено обставин, які свідчать про зупинення або переривання строків давності, передбачених ч. 2, 3 ст. 49 КК України.
Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного кримінального суду у постанові від 19.11.2019 у справі №345/2618/16-к зазначив, що суд повинен невідкладно розглянути клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності обвинуваченого, якщо під час судового розгляду провадження, що надійшло до суду з обвинувальним актом, одна із сторін цього провадження звернеться до суду з таким клопотанням. При цьому, суд має з`ясувати думку сторін щодо закриття кримінального провадження за такою підставою, у разі згоди обвинуваченого розглянути питання про звільнення останнього від кримінальної відповідальності. Суд може звільнити особу від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінченням строків давності із закриттям кримінального провадження як під час підготовчого судового засідання, так і в ході судового розгляду в загальному порядку, керуючись положеннями ст. 49 КК України.
Враховуючи викладене, приймаючи до уваги, що кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 358 КК України, у вчиненні якого обвинувачуються ОСОБА_4 є кримінальним проступком (злочином невеликої тяжкості на час його вчинення), з моменту вчинення якого минуло більше трьох років, перебіг давності притягнення до кримінальної відповідальності в розумінні ст. 49 КК України не зупинявся і не переривався, суд доходить висновку про наявність підстав для задоволення клопотання обвинуваченого про звільнення його від кримінальної відповідальності та закриття кримінального провадження в чистині вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 27 ч. 1 ст. 358 КК України.
На підставі викладеного, та керуючись ст. 49 КК України, ст.ст. 284, 285, 286, 288, 314, 369-372 КПК України, суд, -
постановив:
Клопотання обвинуваченого ОСОБА_4 про звільнення його від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального проступку, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 358 КК України та закриття кримінального провадження в цій частині задовольнити.
Звільнити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 358 КК України, на підставі п. 2 ч. 1 ст. 49 КК України, у зв`язку із закінченням строків давності.
Закрити кримінальне провадження, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 02.09.2022 за № 12022175440000425, в частині обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 358 КК України.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Полтавського апеляційного суду протягом семи днів з дня її проголошення.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Решетилівський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 28.10.2022 |
Оприлюднено | 24.01.2023 |
Номер документу | 106990505 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян та злочини проти журналістів Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, а також збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів |
Кримінальне
Решетилівський районний суд Полтавської області
Зіненко Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні