Справа №173/1396/22
Провадження №2/173/662/2022
У Х В А Л А
про відкриття провадження по справі
31 жовтня 2022 р. м. Верхньодніпровськ
Суддя Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області Новіченко Н.В., розглянувши
позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )
про поновлення на роботі та стягнення моральної шкоди при звільненні,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 (далі-позивач)звернулася доВерхньодніпровського районногосуду Дніпропетровськоїобласті зпозовом доВідокремленого структурногопідрозділу «Верхньодніпровськийфаховий коледжДніпровського державногоаграрно-економічногоуніверситету»(далі відповідач) про поновлення на роботі на посаді викладача, визнання незаконними наказів про дисциплінарне стягнення та звільнення, виплату середнього заробітку у розмірі 26782, 02 грн. та стягнення моральної шкоди при у розмірі 100000 грн.
Ухвалою Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області від 17.10.2022 вищевказаний позов залишено без руху та надано Позивачу строк для усунення недоліків.
26.10.2022 року на виконання вимог вищевказаної ухвали суду до Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області Позивачем була подана заява про усунення недоліків.
Відповідно до ч. 3 ст. 185 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України) якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позов вважається неподаним і повертається позивачеві.
Судом встановлено, що Позивачем усунуто недоліки позовної заяви і вона відповідає вимогам, викладеним у статтях 175, 177 ЦПК України, а подані матеріали є достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі.
Згідно з частиною 1 статті 187 Цивільного процесуального кодексу України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 185 цього Кодексу.
За таких обставин, суд вважає за необхідне прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
Відповідно до частини 2 статті 187 Цивільного процесуального кодексу України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються, зокрема, за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.
Положеннями частини 2 статті 19 Цивільного процесуального кодексу України унормовано, що цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку, зокрема, позовного провадження (загального або спрощеного).
Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ,зокрема,що виникаютьз трудовихвідносин (частина 4 статті 19 Цивільного процесуального кодексу України).
Враховуючи вимоги вказаних положень статей Цивільного процесуального кодексу України, суд вважає за необхідне розглянути дану справу за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 19, 187, 274, 277 Цивільного процесуального кодексу України, суд,-
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позов до розгляду та відкрити провадження у справі № 173/1396/22.
2. Здійснювати розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
3. Судове засідання призначити на 29.11.2022року о10год.00хв. у приміщенні Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області (Дніпропетровська область, місто Верхньодніпровськ, вул. Яблунева, буд. 47, зал № 2).
4. Викликати у судове засідання учасників справи, явку яких визнати обов`язковою.
5. Встановити відповідачу строк - п`ятнадцять днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання до суду відзиву на позовну заяву, оформленого відповідно до вимог статті 178 Цивільного процесуального кодексу України, а також всіх доказів, що підтверджують заперечення проти позову; забезпечити надіслання (надання) позивачу копії відзиву та доданих до нього документів одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
6. Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи відповідно до частини 2 статті 191 Цивільного процесуального кодексу України. При цьому, якщо докази не можуть бути подані разом з відзивом з об`єктивних причин, відповідач повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу (частини 3, 4 статті 83 Цивільного процесуального кодексу України).
7. Встановити позивачу строк - протягом 5 днів з дня отримання відзиву на позов (якщо такий буде поданий) - для подання суду: відповіді на відзив на позов в порядку статті 179 Цивільного процесуального кодексу України, а також доказів направлення відповіді на відзив відповідачу.
8. Встановити відповідачу строк - протягом 5 днів з дня отримання відповіді на відзив для подання до суду (якщо такі будуть): заперечень на відповідь на відзив та доказів направлення заперечень на відповідь на відзив позивачу.
9. Звернути увагу учасників справи на положення статей 81, 83, 84 Цивільного процесуального кодексу України щодо порядку подання доказів, наслідків неподання їх та доказів їх направлення іншим учасникам справи, а також щодо порядку витребування доказів.
10. Попередити учасників справи, що відповідно до частини 2 статті 126 Цивільного процесуального кодексу України заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
11. Звернути увагу учасників справи на те, що копії письмових доказів, які подаються повинні бути оформлені у відповідності до вимог статті 95 Цивільного процесуального кодексу України.
12. Відповідно до статті 261 Цивільного процесуального кодексу України дана ухвала набирає законної сили негайно після її підписання і не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
13. Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається, на офіційному веб-порталі «Судова влада України» за веб-адресою: https://vd.dp.court.gov.ua/sud0406///.
Суддя Н.В. Новіченко
Суд | Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 31.10.2022 |
Оприлюднено | 01.11.2022 |
Номер документу | 107015016 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про поновлення на роботі, з них |
Цивільне
Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області
Новіченко Н. В.
Цивільне
Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області
Новіченко Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні