Рішення
від 18.10.2022 по справі 918/331/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,

e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"18" жовтня 2022 р. м. Рівне Справа № 918/331/22

Господарський суд Рівненської області у складі головуючого судді Торчинюк В.Г., при секретарі судового засідання Гупалюк О.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи

за позовом: Акціонерного товариства комерційний банк "Приватбанк"

до відповідача 1: Товариства з обмеженою відповідальністю "Про Рем Буд"

до відповідача 2: ОСОБА_1

про стягнення заборгованості в сумі 1 323 721 грн 97 коп.

В засіданні приймали участь:

від позивача: Ляхов О.В. (поза межами суду);

від відповідача: не з`явився.

Описова частина:

08 червня 2022 року Акціонерне товариство комерційний банк "Приватбанк" звернувся до Господарського суду Рівненської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРО РЕМ БУД" до фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення заборгованості в сумі 1 323 721 грн 97 коп.

Ухвалою суду від 16 червня 2022 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі 918/331/22 за позовною заявою Акціонерного товариства комерційний банк "Приватбанк" до відповідачів Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРО РЕМ БУД" та фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення заборгованості в сумі 1 323 721 грн 97 коп. Визначено справу розглядати за правилами загального позовного провадження. Підготовче засідання у справі призначено на 05 липня 2022 року.

Ухвалою суду від 05 липня 2022 року розгляд справи у підготовчому засіданні відкладено на 19 липня 2022 року.

Ухвалою суду від 19 липня 2022 року відкладено підготовче засідання на 30 серпня 2022 року.

09 серпня 2022 року через відділ канцелярії та документального забезпечення суду уповноважений представник відповідача подав відзив на позовну заяву, в якому просить суд у задоволенні позовних вимог позивача до ОСОБА_1 відмовити в повному обсязі.

Ухвалою від 30 серпня 2022 року продовжено строк підготовчого провадження та відкладено підготовче засідання на 13 вересня 2022 року.

Ухвалою від 13 вересня 2022 року продовжено строк підготовчого провадження та відкладено підготовче засідання на 27 вересня 2022 року.

Ухвалою суду від 27 вересня 2022 року закрито підготовче провадження з 18 жовтня 2022 року та призначено до судового розгляду по суті на 18 жовтня 2022 року.

В судовому засіданні 18 жовтня 2022 року уповноважений представник позивача підтримав позов з підстав зазначених у позовній заяві, у свою чергу відповідач1 та відповідач 2 не забезпечили явку уповноважених представників у судове засідання 18 жовтня 2022 року, хоча про місце дату та час судового засідання був повідомлений належним чином.

Суд зазначає, що місцезнаходження юридичної особи визначається на підставі відомостей, внесених до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (стаття 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань").

Приписами статті 10 зазначеного Закону встановлено, що якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.

Як вбачається з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, місцезнаходженням Товариства з обмежено відповідальністю "Про Рем Буд" є:

- 35604, Рівненська область, місто Дубно, вулиця Грушевського Михайла, будинок 168 а;

- ОСОБА_1 є: АДРЕСА_1 ).

Відповідно до частини 3 статті 120 ГПК України, виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень.

Приписами частини 6 статті 242 ГПК України днем вручення судового рішення є:

1) день вручення судового рішення під розписку;

2) день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення на офіційну електронну адресу особи;

3) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення;

4) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду;

5) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

У даному випадку судом також враховано, що за приписами частини 1 статті 9 ГПК України ніхто не може бути позбавлений права на інформацію про дату, час і місце розгляду своєї справи або обмежений у праві отримання в суді усної або письмової інформації про результати розгляду його судової справи. Будь-яка особа, яка не є учасником справи, має право на доступ до судових рішень у порядку, встановленому законом.

Відповідно до частини 2 статті 2 Закону України "Про доступ до судових рішень" усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання.

Згідно з частинами 1, 2 статті 3 Закону України "Про доступ до судових рішень" для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. - автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень.

Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України (частина 1 статті 4 Закону України "Про доступ до судових рішень").

Враховуючи наведене, суд зазначає, що відповідач мав право та можливість ознайомитись з ухвалою суду про відкриття провадження у справі, а також про відкладення розгляду справи в Єдиному державному реєстрі судових рішень (www.reyestr.court.gov.ua).

Відповідно до ч. 4 ст. 13 ГПК України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Згідно з ч. 9 ст. 165 та ч. 2 ст. 178 ГПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Приймаючи до уваги, що відповідачі не подали до суду відзиву на позов, а відтак не скористався наданими йому процесуальними правами, а неявка останнього не перешкоджає розгляду цієї справи та вирішенню спору по суті, за висновками суду справа може бути розглянута за наявними у ній документами відповідно до частини 2 статті 178 ГПК України без участі відповідача.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Мотивувальна частина:

20.09.2021 року ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ПРО РЕМ БУД" (надалі - Відповідач-1) підписало заяву про приєднання до Умов та Правил надання послуги «Овердрафтовий кредит» (надалі - Заявка). Згідно Заявки Відповідач-1 приєднався до Умов та правил надання банківських послуг (надалі - Умови), що розміщені в мережі Інтернет на сайті https://privatbank.ua.

Заявка разом з Умовами та тарифами банку були підписані Відповідачем шляхом накладення, кваліфікованого електронного підпису відповідно до приписів Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг" та Закону України "Про електронні довірчі послуги".

Частиною 1 статті 634 ЦК України закріплено, що договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який . може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору.

Згідно з ч. 2 ст. 639 ЦК України якщо сторони домовилися укласти договір у певній формі, він вважається укладеним з моменту надання йому цієї форми, навіть якщо законом ця форма для даного виду договорів не вимагалася.

Із зазначеного судом встановлено, що 20.09.2021 року між Відповідачем-1 та АТ КБ "ПРИВАТБАНК" було укладено кредитний договір № б/н (надалі - Договір), який за своєю правовою природою є договором приєднання, та складається із вищевказаних Заявки та Умов.

Відповідно до ч. 1 ст. 173 ГК України господарським визнається зобов`язання, що виникає між суб`єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб`єкт . (зобов`язана сторона, у тому числі боржник) зобов`язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб`єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб`єкт (управлена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку.

За змістом ч. 1 ст. 174 ГК України господарські зобов`язання можуть виникати, зокрема, з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.

Пунктом 3.2.4.1.1 Умов визначено, що Банк за наявності вільних грошових коштів та за умови належного оформлення договору поруки зобов`язується здійснити овердрафтне обслуговування Клієнта, яке полягає у проведенні платежів Клієнта понад залишок коштів на його поточному рахунку, відкритому в Банку, за рахунок кредитних коштів в межах Ліміту, встановленого відповідно до п. 3.2.4.1.5 цього Договору, шляхом дебетування поточного рахунку в порядку та на умовах, визначених Умовами та Правилами надання банківських послуг в обмін на зобов`язання Клієнта з повернення Кредиту, сплати процентів в обумовлені цим Договором терміни. Овердрафт (далі - Кредит) надається для поповнення обігових коштів для забезпечення безперервності здійснення платежів в умовах нестачі коштів на поточному рахунку Клієнта.

За умовами п. 3.2.4.1.2 Умов Банк здійснює обслуговування Ліміту Клієнта, що полягає у проведенні його платежів понад залишок коштів на поточному рахунку Клієнта, за рахунок кредитних коштів в межах Ліміту шляхом дебетування поточного рахунку. При цьому утворюється дебетове сальдо.

Дебетове сальдо по поточному рахунку Клієнта - це сума грошових коштів, перерахованих Банком на підставі розрахункових документів Клієнта з його поточного рахунку протягом операційного дня понад його залишку на поточному рахунку з урахуванням вхідного залишку на початок банківського дня.

Згідно з п. 3.2.4.1.5 Умов Ліміт за умовами цього Договору - це сума грошових коштів, в межах якої Банк зобов`язується виконувати розрахункові документи Клієнта понад залишок грошових коштів на його поточному рахунку.

Згідно Заявки максимальний розмір ліміту, встановлений на поточному рахунку Відповідача-1, становить 4 000 000, 00 грн.

Платежі Клієнта в порядку, встановленому цим Договором, проводяться Банком протягом одного року з моменту приєднання Клієнта до Договору. В разі якщо за 30 днів до закінчення встановленого в даному пункті строку, Сторони не заявили, про припинення овердрафтного кредитування,; строк проведення платежів Клієнта в порядку, встановленому цим Договором, пролонгується щоразу на 365/366 днів (п. 3.2.4.1.8 Умов).

Період, безперервного користування Кредитом складає 30 днів. Період безперервного користування Кредитом - це період, протягом якого безперервно існувало дебетове сальдо на поточному рахунку Клієнта. Початком періоду безперервного користування Кредитом вважається перший день, з якого безперервно існує дебетове сальдо на поточному рахунку Клієнта при закритті банківського дня. Зменшення або збільшення заборгованості по Кредиту не впливають на зміну дати початку періоду безперервного користування Кредитом датою закінчення періоду безперервного користування Кредитом вважається день, після закінчення якого на поточному рахунку Клієнта зафіксовано нульове дебетове сальдо (п.3.2.4.1.9 Умов).

22.09.2021 року АТ КБ "ПРИВАТБАНК" та ОСОБА_1 (надалі - Відповідач-2) уклали договір поруки №VIV7LVFWX9IFW/DP (надалі - Договір поруки).

Договір поруки було підписано сторонами шляхом накладення кваліфікованого електронного підпису відповідно до приписів Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг" та Закону України "Про електронні довірчі послуги".

Відповідно до п. 1.1 Договору поруки предметом цього договору є надання поруки Поручителем перед Кредитором за виконання Відповідачем-1 зобов`язань за Умовами та Правилами надання послуги «Овердрафтовий кредит», розміщеними на офіційному сайті Банку в мережі Інтернет за адресою https://privatbanlc.ua/terms та Заявою про приєднання до Умов та правил надання послуг «Овердрафтовий кредит» від 20.09.2021 року, які разом становлять кредитний договір між Банком та Клієнтом (надалі - «Кредитний договір) по сплаті:

а) процентів за користування Кредитом відповідно до п. 3.2.4.3.1 Кредитного договору, що залежить від інтервалу існування непогашеного, залишку по Кредиту, тобто в день після закінчення якого зафіксовано, нульове дебетове сальдо на поточному рахунку Клієнта №UАЗ23026890000026009055347660 відкритому в Банку, згідно чинних Тарифів Банку: протягом 1-3 днів в розмірі 12.5 (дванадцять цілих п`ять десятих) % річних; протягом 4-7 днів в розмірі 1З (тринадцять) % річних; протягом 8-15 днів в розмірі 13.5 (тринадцять цілих п`ять десятих) % річних; протягом 16-30 днів в розмірі 14 (чотирнадцять) % річних; період повного погашення процентів за користування кредитом не пізніше дати закінчення періоду безперервного користування кредитом, у відповідності до умов п. 3.2.4.1.9 Кредитного договору;

б) прострочених процентів, відповідно до п. 3.2.4.3.3 Кредитного договору, у випадку порушення Клієнтом строку погашення заборгованості за Кредитом, встановлених чинними Тарифами Банку, у розмірі 28 (двадцять вісім) % річних від суми залишку непогашеної заборгованості по Кредиту;

в) процентів у випадку порушення Клієнтом строку повернення Кредиту встановлених п. 3.2.4.4.1. Кредитного договору у розмірі 28 (двадцять вісім) % річних від суми залишку непогашеної заборгованості по Кредиту;

г) штрафів, пені та інші платежі, відшкодовувати збитки, у відповідності, порядку та строки, зазначені у Кредитному договорі;

д) кредиту з максимальним розміром Ліміту за Кредитним договором в розмірі 4 000 000,00 (чотири мільйони) гривень 00 копійок.

Якщо під час виконання Кредитного договору зобов`язання Клієнта, що забезпечені цим Договором, збільшуються, внаслідок чого збільшується обсяг відповідальності Поручителя, Поручитель при укладанні цього Договору дає свою згоду на збільшення зобов`язань, за Кредитним договором в розмірі таких збільшень. Додаткових узгоджень про такі збільшення з Поручителем не потрібні.

Згідно з п. 1.2 Договору поруки Поручитель відповідає перед Банком за виконання зобов`язань за Кредитним договором в тому ж розмірі, що і Клієнт, включаючи сплату кредиту, процентів нарахованих за користування кредитом, штрафів, пені та інших платежів, відшкодування збитків. Згідно цього пункту Поручитель відповідає, перед Банком всіма власними коштами та майном, яке належить йому на праві власності.

У пункті 4.1 Договору поруки сторони взаємно домовились, що порука за цим Договором припиняється через 15 (п`ятнадцять) років після укладення цього Договору. У випадку виконання Клієнтом та/або поручителем всіх зобов`язань за Кредитним договором цей Договір припиняє свою дію.

У відповідності до ч. 1 ст. 553 ЦК України за договором поруки поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов`язку. Поручитель відповідає перед кредитором за порушення зобов`язання боржником.

Відповідно до ст. 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти. До відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 цієї глави, якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із-суті кредитного договору.

Згідно із ч. 1 ст. 1048 ЦК України позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором.

Частиною 1 статті 1049 ЦК України визначено, що позичальник зобов`язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.

Позика вважається повернутою в момент передання позикодавцеві речей, визначених родовими ознаками, або зарахування грошової суми, що позичалася, на його банківський рахунок (ч. З ст. 1049 ЦК України).

У відповідності до пунктів 3.2.4.2.2.2 - 3.2.4.2.2.5 Умов Відповідач-1 взяв на себе зобов`язання:

- сплатити Банку проценти за весь час фактичного користування Кредитом, прострочені проценти, неустойку та інші платежі в порядку та на умовах, визначених Розділами 3.2.4.3,та 3.2.4.4 цього Договору;

- погашати Кредит, отриманий в межах встановленого Ліміту, не пізніше строку закінчення періоду безперервного використання Кредиту, встановленого п. 3.2.4.1.9 цього Договору;

- погашати різницю між заборгованістю по Кредиту і знову встановленим угодою Сторін Лімітом відповідно до п. 3.2.4.2.3.1 цього Договору, якщо заборгованість по Кредиту перевищує суму знову встановленого Ліміту у термін до закінчення безперервного періоду користування Кредитом, зазначеного у п. 3.2.4.1.9 цього Договору, за станом на який виникла різниця. Погашення цієї різниці трактується як погашення Кредиту;

- повернути Кредит у строки, встановлені п.п. 3.2.6.5.1, 3.2.4.2.3.4 цього Договору.

Відповідно до п. 3.2.4.3.1 Умов за користування Кредитом з дати виникнення Дебетового сальдо на поточному рахунку Клієнта при закритті банківського дня, Клієнт сплачує проценти у розмірі, встановленому чинними Тарифами Банку. Розмір процентної ставки залежить від строку користування Кредитом (диференційована процентна ставка) та розраховується щоденно відповідно до наступного порядку:

- за 1-ий день користування Кредитом розрахунок процентів здійснюється за процентною ставкою інтервалу "1-3 дні";

- у разі непогашення Кредиту після закінчення 3-х днів з дати початку періоду безперервного користування Кредитом починаючи з 4-го дня розрахунок процентів здійснюється за процентною ставкою інтервалу "4-7 днів";

- у разі непогашений Кредиту після закінчення 7 днів з дати початку періоду безперервного користування Кредитом починаючи з 8-го дня розрахунок процентів здійснюється за процентною ставкою інтервалу "8-15 днів";

- у разі непогашений Кредиту після закінчення 15 днів з дати початку періоду безперервного користування Кредитом починаючи з 16-го дня розрахунок процентів здійснюється за процентною ставкою інтервалу "16-30 днів".

Тарифами Банку встановлені наступні процентні ставки:

Строк користування Кредитом Процентна ставка

протягом 1-3 днів 12.5000000 % річних

протягом 4-.7-днів 13.0000000 % річних

протягом 8-15 днів 13.5000000 % річних

протягом 16-30 днів 14.0000000 % річних

Згідно абз. 3 п. 3.2.4.3.2 Умов сплата процентів за користування Кредитом здійснюється у термін до закінчення безперервного періоду користування Кредитом, зазначеного у п. 3.2.4.1.9 цього Договору.

Відповідно до п.3.2.4.3,4 Умов розрахунок процентів здійснюється щодня, починаючи з дати утворення на поточному рахунку дебетового сальдо при закритті банківського дня та початку періоду безперервного користування Кредитом, за кількість днів користування кредитними коштами, виходячи з 360 днів на рік. Зменшення або збільшення заборгованості по Кредиту у період безперервного користування Кредитом, визначеного у п. 3.2.4.1.9 цього Договору, не впливає на зміну початку періоду безперервного користування Кредитом.

Датою. закінчення періоду безперервного користування Кредитом вважається день, після закінчення якого на поточному рахунку Клієнта зафіксоване нульове дебетове сальдо.

Розрахунок процентів здійснюється до повного погашення заборгованості по Кредиту на суму залишку заборгованості по Кредиту.

День повернення Кредиту до часового інтервалу нарахування процентів не включається. Нарахування процентів здійснюється у дату сплати.

Сплата процентів за користування Кредитом, розрахованих згідно з п.п. 3.2.4.3.1, 3.2.4.3.3 цього Договору, здійснюється у порядку, зазначеному у п. 3.2.4.2.1.3 цього Договору у спосіб передбачений п. 3.2.4.3.11 цього Договору (п. 3.2.4.3.5 Умов).

Відповідно до частин 1, 2 ст. 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться (ст. 526 ЦК України).

За змістом ч. 1 ст. 530 ЦК України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання припиняється виконанням, проведеним належним чином (ст. 559 ЦК України).

Частинами 1 та 2 статті 193 ГК України закріплено, що суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання неіо зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов`язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.

Судом встановлено, відповідно до виписки до рахунку №UА32302689000002б009055347660 за період з 27.09.2021 по 27.10.2021, на початок банківського дня 27.09.2021 на поточному рахунку Відповідача-1 було 10 062.07 грн. власних коштів (вхідний залишок - ПАССИВ). За вказаний період Відповідач-1 здійснив платежів на суму 4 629 772. 13 грн. (обороти за дебетом). Натомість надходження коштів за цей же період склало 2 299 987. 48 грн. (обороти за кредитом).

Таким чином, станом на кінець банківського дня 27.10.2021 на поточному рахунку Відповідача-1 мало місце дебетове сальдо у розмірі 2 319 722. 58 грн, (вихідний залишок - АКТИВ), яке не було погашено.

Як вже зазначалось вище, період безперервного користування становить 30 днів від дня виникнення на поточному рахунку позичальника дебетового сальдо, у зв`язку з чим Відповідач-1 повинен був погасити дебетове сальдо не пізніше 27.10.2021, однак, як свідчать матеріали справи він свого обов`язку не виконав.

Для подальшого обліку простроченої заборгованості 28.10.2021 відповідне дебетове сальдо було перенесено на рахунок № НОМЕР_1 .

Судом з`ясовано, відповідно до виписки по рахунку № НОМЕР_1 за період з 28.10.2021 по 10.02.2022 надходження коштів за цей період склало 849 963. 95 грн. (обороти за кредитом), у зв`язку з чим станом на 10.02.2022 заборгованість Відповідача-1 за наданим кредитом (тілом кредиту) склала 1 320 640, 47 грн.

Порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання) (ст. 610 ЦК України).

За змістом ст. 611 ЦК України у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, зміна умов зобов`язання та сплата неустойки.

Відповідно до ч. 1 ст. 216 ГК України учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених цим Кодексом, іншими законами та договором.

Згідно п. 3.2.4.3.3. Умов у разі несплати, процентів, передбачених п. 3.2.4.3.1 цього Договору у строк погашення заборгованості за Кредитом, встановлених п.п. 3.2.4.1.9, 3.2.4.2.2.4, цього Договору вони вважаються простроченими (крім випадків розірвання цього Договору згідно з п. 3.2.4.2.3.4 цього Договору).

У разі виникнення прострочених зобов`язань за Договором Клієнт сплачує Банку проценти від суми залишку непогашеної заборгованості у розмірі, встановленому чинними Тарифами Банку. Сплата процентів, передбачених цим пунктом здійснюється щоденно.

Відповідно до Тарифів Банку розмір простроченої процентної ставки становить 28.0000000 % річних.

Згідно п. 3.2.4.4.2 Умов при порушенні Клієнтом будь-якого із зобов`язань, передбачених, умовами Договору, в тому числі зобов`язань по сплаті процентів (прострочених процентів), а також при порушенні строків погашення та повернення Кредиту Клієнт сплачує Банку за кожний випадок порушення пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, яка діяла в період, за який сплачується пеня (у % річних), від суми простроченого платежу за кожен день прострочення платежу. Нарахування пені здійснюється за методом "факт/360", тобто для розрахунку використовується фактична кількість днів у місяці, але умовно в році 360 днів. Сплата пені здійснюється у гривні.

Cудом із матеріалів справи встановлено, станом на 10.02.2022 року заборгованість Відповідача-1 за Договором становить 1 323 721, 97 грн. та складається з: 1 320 640, 47 грн. - прострочена заборгованість за кредитом; 3 081, 50 грн. - прострочена заборгованість за простроченими процентами.

Вбачається, що відповідачами не надано жодного доказу на спростування заявленого боргу.

Контррозрахункув або заперечень щодо розміру боргу відповідачами не подано.

Оцінюючи подані стороною докази, що ґрунтуються на повному, всебічному й об`єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд дійшов висновку про те, що заявлена позивачем вимога щодо стягнення з відповідачів підтверджена матеріалами справи, відповідачами не спростована а тому підлягає до задоволення в сумі 1 320 640, 47 грн. - прострочена заборгованість за кредитом; 3 081, 50 грн. - прострочена заборгованість за простроченими процентами.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат суд виходить із наступного.

Згідно статті 129 ГПК України судові витрати покладаються на сторін пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Оскільки спір до розгляду суду доведено з вини відповідачів, то витрати по сплаті судового збору в сумі 19 855 грн 83 коп. відповідно до ст. 129 ГПК України слід віднести на Товариство з обмеженою відповідальністю "ПРО РЕМ БУД" в сумі 9 927 грн 92 коп. та на Фізичну особу ОСОБА_1 в сумі 9 927 грн 91 коп.

Керуючись ст.ст. 73, 74, 76-80, 123, 129, 232, 233, 236-238, 240, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути солідарно з ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ПРО РЕМ БУД" (адреса: Україна, 02081, місто Київ, ВУЛИЦЯ КЛЕМАНСЬКА, будинок 3; код ЄДРПОУ: 43485179) та ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ; адреса: АДРЕСА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_2 ) на користь АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК «ПРИВАТБАНК» (01001, м. Київ, вул. Гру шевського, буд. ІД; код ЄДРПОУ: 14360570) заборгованість за кредитним договором № б/н від 20.09.2021 року 1 320 640 (один мільйон триста двадцять тисяч шістсот сорок грн) 47 коп - прострочена заборгованість за кредитом; 3 081 (три тисячі вісімдесят один) грн 50 коп. - прострочена заборгованість за відсотками).

3. Стягнути з ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ПРО РЕМ БУД" (адреса: Україна, 02081, місто Київ, ВУЛИЦЯ КЛЕМАНСЬКА, будинок 3; код ЄДРПОУ: 43485179) на користь АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК «ПРИВАТБАНК» (01001, м. Київ, вул. Гру шевського, буд. ІД; код ЄДРПОУ: 14360570) 9 927 (дев`ять тисяч дев`ятсот двадцять сім) грн. 92 коп. судового збору.

4. Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ; адреса: АДРЕСА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_2 ) на користь АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК «ПРИВАТБАНК» (01001, м. Київ, вул. Гру шевського, буд. ІД; код ЄДРПОУ: 14360570) 9 927 (дев`ять тисяч дев`ятсот двадцять сім) грн. 91 коп. судового збору.

5. Видати накази після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено до Північно-західного апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня його проголошення через господарський суд, що прийняв рішення або безпосередньо до апеляційного суду. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://rv.arbitr.gov.ua.

Повний текст рішення складено та підписано 28 жовтня 2022 року.

Суддя Вадим Торчинюк

СудГосподарський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення18.10.2022
Оприлюднено01.11.2022
Номер документу107023582
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань банківської діяльності кредитування

Судовий реєстр по справі —918/331/22

Судовий наказ від 03.02.2023

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Торчинюк В.Г.

Судовий наказ від 03.02.2023

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Торчинюк В.Г.

Судовий наказ від 03.02.2023

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Торчинюк В.Г.

Постанова від 24.01.2023

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Грязнов В.В.

Ухвала від 21.12.2022

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Грязнов В.В.

Ухвала від 06.12.2022

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Маціщук А.В.

Ухвала від 17.10.2022

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Торчинюк В.Г.

Рішення від 18.10.2022

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Торчинюк В.Г.

Рішення від 18.10.2022

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Торчинюк В.Г.

Ухвала від 27.09.2022

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Торчинюк В.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні