Справа № 715/3078/22
Провадження № 1-кс/715/225/22
УХВАЛА
І МЕ НЕ М УК РА ЇН И
02.11.2022 смт. Глибока
Глибоцький районний суд Чернівецької області у складі:
слідчого судді ОСОБА_1
секретар судового засідання ОСОБА_2
за участю прокурора ОСОБА_3
слідчого ОСОБА_4
розглянувши в залі суду у відкритому судовому засіданні в смт. Глибока клопотання слідчого відділення №3 (смт. Глибока) слідчого відділу ЧРУП ГУНП в Чернівецькій області лейтенанта поліції ОСОБА_5 , погоджене з прокурором Глибоцького відділу Чернівецької окружної прокуратури Чернівецької області ОСОБА_3 , про арешт майна,-
В С Т А Н О В И В:
Слідчий відділення №3 (смт. Глибока) слідчий відділу ЧРУП ГУНП в Чернівецькій області лейтенант поліції ОСОБА_5 звернувся до суду із клопотанням, про арешт майна.
В клопотанні посилається на те, що у провадженні відділення № 3 (смт. Глибока) слідчого відділу Чернівецького районного управління поліції ГУНП в Чернівецькій області перебуває кримінальне провадження № 12022262020003110 від 08.10.2022 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 272 КК України.
Встановлено, що 08.10.2022 року на території цегельного заводу науково- виробничого підприємства «МІМ» (юридична адреса: Чернівецька область, Чернівецький район, с. Кам`янка, вул. Незалежності, 17, код ЄДРПОУ - 30916739), який розташований за адресою: Чернівецький район, с. Опришени, вул. Делійська, виявлено труп ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця с. Станівці Чернівецького району, із значними тілесними ушкодженнями, який знаходився у виробничому приміщенні на редукторі у скрученому стані.
Згідно лікарського свідоцтва про смерть №30 від 10 жовтня 2022 року встановлено, що смерть ОСОБА_6 настала внаслідок нещасного випадку у зв`язку з виробництвом, що було заподіяно політравми, а саме багато чисельні злами кісток скелету з ушкодженням внутрішніх органів.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 20 вересня 2022 року на посаду генерального директора науково-виробничого підприємства «МІМ» призначено ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , мешканця с. Стерче Чернівецького району. Будучи допитаним у якості свідка ОСОБА_7 показав, що з моменту призначення його на посаді з своїми функціональними обов`язками він не ознайомився, де знаходиться жорсткий диск та журнали щоденного інструктажу він не знає. Також, останній вказав, що померлий ОСОБА_6 на підприємстві не працював, а 07 жовтня 2022 року, бачив його на території підприємства, але як він опинився у виробничому приміщенні і чому поліз до редукторів він не знає.
08 жовтня 2022 року під час огляду місця події проводився огляд обладнання у виробничому приміщенні цегельного заводу науково-виробничого підприємства «МІМ», де був виявлений труп ОСОБА_6 на одному із редукторів у скрученому стані.
Зважаючи на вищевикладене, просить слідчого суддю накласти арешт на цілісний комплекс конвеєрного обладнання з виробництва цегли, яке розташоване у виробничому приміщенні будівлі цегельного заводу науково-виробничого підприємства «МІМ» (юридична адреса: Чернівецька область, Чернівецький район, с. Кам`янка, вул. Незалежності, 17, код ЄДРПОУ - 30916739) за адресою: Чернівецька область, Чернівецький район, с. Опришени, вул. Делійська, на одному із редукторів якого виявлено труп ОСОБА_6 , з метою запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження, тощо.
Слідчий ОСОБА_4 та прокурор ОСОБА_3 в судовому засіданні клопотання про арешт майна підтримали та просили клопотання задовольнити.
Заслухавши пояснення слідчого та дослідивши матеріали клопотання, приходжу до наступних висновків.
Так, в ході розгляду клопотання встановлено, що 08.10.2022 року внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12022262020003110 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 272 КК України.
З матеріалів, доданих до клопотання, зокрема постанови про визнання речовим доказом та передачу його на зберігання від 08.10.2022 року, вбачається, що обладнання з виробництва цегли, яке розташоване у виробничому приміщенні будівлі цегельного заводу науково-виробничого підприємства «МІМ», було визнаний речовими доказами у матеріалах кримінального провадження, відомості про яке внесені до ЄРДР за №120222620200031110.
Згідно ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Частинами 2, 3 ст. 170 КПК України передбачено, що арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Згідно ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Враховуючи те, що цілісний комплекс конвеєрного обладнання з виробництва цегли, яке розташоване у виробничому приміщенні будівлі цегельного заводу науково-виробничого підприємства «МІМ», відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу, вважаю, що з метою забезпечення збереження потенційно наявних на ньому слідів вчинення злочину його доля має бути вирішена у відповідності до вимог ст. 100 КПК України та на нього слід накласти арешт.
Згідно ч.2 ст.172 КПК України, клопотання слідчого, прокурора, цивільного позивача про арешт майна, яке не було тимчасово вилучене, може розглядатися без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.
Частиною 4 ст. 173 КПК України визначено, що у разі задоволення клопотання слідчий суддя, суд застосовує найменш обтяжливий спосіб арешту майна. Слідчий суддя, суд зобов`язаний застосувати такий спосіб арешту майна, який не призведе до зупинення або надмірного обмеження правомірної підприємницької діяльності особи, або інших наслідків, які суттєво позначаються на інтересах інших осіб.
При застосуванні заходів забезпечення кримінального провадження слідчий суддя повинен діяти у відповідності до вимог КПК України та судовою процедурою гарантувати дотримання прав, свобод та законних інтересів осіб, умов, за яких жодна особа не була б піддана необґрунтованому процесуальному обмеженню.
Вирішуючи питання щодо підставності клопотання про накладення арешту на цілісний комплекс конвеєрного обладнання з виробництва цегли, яке розташоване у виробничому приміщенні будівлі цегельного заводу науково-виробничого підприємства «МІМ», вважаю, що спосіб обмеження права власності, визначений в клопотанні, на даний час є співмірним з цілями і завданнями кримінального провадження № 12022262020003110 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 286 КК України, та не порушує вимоги національного законодавства і положення Конвенції про захист прав та основоположних свобод.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 98, 170-175, 309 КПК України,-
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання слідчого відділення №3 (смт. Глибока) слідчого відділу ЧРУП ГУНП в Чернівецькій області лейтенанта поліції ОСОБА_5 , погоджене з прокурором Глибоцького відділу Чернівецької окружної прокуратури Чернівецької області ОСОБА_3 , про арешт майна задовольнити.
Накласти арешт на цілісний комплекс конвеєрного обладнання з виробництва цегли, яке розташоване у виробничому приміщенні будівлі цегельного заводу науково-виробничого підприємства «МІМ» (юридична адреса: Чернівецька область, Чернівецький район, с. Кам`янка, вул. Незалежності, 17, код ЄДРПОУ - 30916739) за адресою: Чернівецька область, Чернівецький район, с. Опришени, вул. Делійська, на одному із редукторів якого виявлено труп ОСОБА_6 , з метою запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження, тощо.
Ухвала підлягає до негайного виконання.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду протягом 5 днів.
Слідчий суддя:
Суд | Глибоцький районний суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 02.11.2022 |
Оприлюднено | 13.05.2024 |
Номер документу | 107087465 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Глибоцький районний суд Чернівецької області
Цуренко В. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні