Справа №718/917/21
Провадження №2-з/718/15/22
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02.11.2022 року м.Кіцмань Чернівецька область
Суддя Кіцманського районного суду Чернівецької області Мінів О.І., розглянувши клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Кредитні ініціативи» - Матвійчука Михайла Зеноновича про скасування заходів забезпечення позову, -
ВСТАНОВИВ:
До Кіцманського районного суду Чернівецької області надійшла заява представника ТзОВ «Кредитні ініціативи» Матвійчука Михайла Зеноновича - про скасування заходів забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Приватного нотаріуса ЧМНО Козлової Н.В., ТОВ «Кредитні ініціативи», про визнання факту порушення умов іпотечного договору та визнання протиправним і скасування рішення нотаріуса, як державного реєстратора.
Дослідивши матеріали заяви, суд вважає за необхідне відмовити у скасуванні заходу забезпечення позову за наступними підставами.
Відповідност. 158 ЦПК Українисуд може скасувати заходи забезпечення позову з власної ініціативи або за вмотивованим клопотанням учасника справи. За результатами розгляду клопотання про скасування заходів забезпечення позову, вжитих судом, постановляється ухвала. У випадку залишення позову без розгляду, закриття провадження у справі або у випадку ухвалення рішення щодо повної відмови у задоволенні позову суд у відповідному судовому рішенні зазначає про скасування заходів забезпечення позову. У такому разі заходи забезпечення позову зберігають свою дію до набрання законної сили відповідним рішенням або ухвалою суду.
Заходи забезпечення позову застосовуються для того, щоб гарантувати виконання можливого рішення суду і повинні застосовуватися лише у разі необхідності, оскільки безпідставне звернення до даних дій може спричинити порушення прав та законних інтересів інших осіб, чи учасників процесу. Метою забезпечення позову є вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача від можливих недобросовісних дій із боку відповідача з тим, щоб забезпечити позивачу реальне та ефективне виконання судового рішення, якщо воно буде прийняте на користь позивача, в тому числі задля попередження потенційних труднощів у подальшому виконанні такого рішення.
Забезпечення позову по суті - це обмеження суб`єктивних прав, свобод та інтересів відповідача або пов`язаних із ним інших осіб в інтересах забезпечення реалізації в майбутньому актів правосуддя і задоволених вимог позивача (заявника). Зазначені обмеження встановлює суд в ухвалі, вони діють до заміни судом виду забезпечення позову або скасування заходів забезпечення позову.
15.04.2022 ухвалою Кіцманського районного суду Чернівецької області задоволено заяву про забезпечення позову у справі за позовом ОСОБА_1 до Приватного нотаріуса ЧМНО Козлової Н.В., ТОВ «Кредитні ініціативи», про визнання факту порушення умов іпотечного договору та визнання протиправним і скасування рішення нотаріуса, як державного реєстратора. Накладено арешт на майно за адресою: АДРЕСА_1 . Заборонено Товариству з обмеженою відповідальністю «Кредитні ініціативи» вчиняти дії щодо майна за адресою: АДРЕСА_1 .
Рішенням Кіцманського районного суду Чернівецької області від 22.11.2021 відмовлено в задоволені позову у справі №718/917/21 за ОСОБА_1 до Приватного нотаріуса ЧМНО Козлової Н.В., ТОВ «Кредитні ініціативи», про визнання факту порушення умов іпотечного договору та визнання протиправним і скасування рішення нотаріуса, як державного реєстратора.
Так, 18.05.2022 Чернівецьким апеляційним судом винесено постанову, якою апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Кіцманського районного суду Чернівецької області від 22.11.2021 задоволено частково. Рішення Кіцманського районного суду Чернівецької області від 22.11.2021 скасовано та ухвалено нове рішення.
"Визнати протиправним та скасувати рішення приватного нотаріуса Чернівецького міського нотаріального округу Козлової Н.В. про державну реєстрацію права власності на нерухоме майно, індексний номер: 2325404273225 від 30 березня 2021 року за адресою: АДРЕСА_1 за Товариством з обмеженою відповідальністю «Кредитні ініціативи».
Визнати протиправним та скасувати рішення приватного нотаріуса Чернівецького міського нотаріального округу Козлової Н.В. про державну реєстрацію права власності на нерухоме майно, індексний номер: 2325390573225 від 30 березня 2021 року за адресою: АДРЕСА_1 за Товариством з обмеженою відповідальністю «Кредитні ініціативи».
В решті позовних вимог до Товариства з обмеженою відповідальністю «Кредитні ініціативи» відмовити.
В задоволенні позовних вимог ОСОБА_2 , в інтересах якого діє адвокат Марченко Роман Михайлович, до приватного нотаріуса Чернівецького міського нотаріального округу Козлової Н.В. про визнання факту порушення умов іпотечного договору та визнання протиправним і скасування рішення нотаріуса, як державного реєстратора, відмовити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Кредитні ініціативи» на користь ОСОБА_2 1 362 гривень витрат зі сплати судового збору."
Отже, при поданні заяви про скасування заходів забезпечення позову не достатньо послатись на диспозицію відповідної норми процесуального права. Заява повинна бути належним чином мотивована, а її доводи - підтверджені. Не може бути задоволено клопотання про скасування заходів забезпечення позову, якщо заявник не надав докази, які б свідчили про те, що вжиті заходи забезпечення позову призвели до наслідків, не передбачених цим Кодексом.
Відповідно до роз`яснень, даних у п. 10Постанови Пленуму Верховного Суду України №9 від 22.12.2006 "Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову",заходи забезпечення позову мають тимчасовий характер діють до виконання рішення суду, яким закінчується розгляд справи по суті.
Відповідно до інформації Кіцманського районного суду Чернівецької області, цивільна справа № 718/917/21 за позовом ОСОБА_1 до Приватного нотаріуса ЧМНО Козлової Н.В., ТОВ «Кредитні ініціативи», про визнання факту порушення умов іпотечного договору та визнання протиправним і скасування рішення нотаріуса, як державного реєстратора, направлена на розгляд до Верховного Суду 28.07.2022 року.
Отже, заходи забезпечення позову, за своєю правовою суттю - є гарантією забезпечення інтересів позивача у майбутньому при реалізації судового рішення.
У даній справі заходи забезпечення позову вжиті судом у зв`язку з тим, що суд вважав вказаний позивачем у клопотанні захід забезпечення позову розумним, а також таким, що забезпечить інтереси сторін.
Враховуючи встановлені обставини, суд приходить до висновку, що скасування заходів забезпечення позову є передчасним та істотно може ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду, порушити право на ефективний захист, поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду, у зв`язку з чим в задоволенні клопотання слід відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 43,150,158,259 ЦПК України, суд
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні клопотанняпредставника ТзОВ «Кредитні ініціативи» Матвійчука Михайла Зеноновича - про скасування заходів забезпечення- відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Чернівецького апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: О.І. Мінів
Суд | Кіцманський районний суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 02.11.2022 |
Оприлюднено | 04.11.2022 |
Номер документу | 107096853 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Погрібний Сергій Олексійович
Цивільне
Кіцманський районний суд Чернівецької області
Мінів О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні