ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaУХВАЛА
про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін та про відмову у задоволенні клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду
м. Київ
03.11.2022Справа № 910/10781/22
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробнича компанія «Віларус» (24321, Вінницька обл., м. Ладижин, вул. Хлібозаводська, буд. 27)
До Товариства з обмеженою відповідальністю «ГлобалХім» (04176, м. Київ, вул.. Електриків, буд. 29)
Про розірвання договору та стягнення попередньої оплати
Суддя Бондренко-Легких Г. П.
Без виклику представників сторін.
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Науково-виробнича компанія «Віларус» (надалі - позивач) звернулось до Господарського суду міста Києва із позовною заявою о Товариства з обмеженою відповідальністю «ГлобалХім» (надалі - відповідач) про розірвання договору купівлі-продажу №19/10-21 від 19.10.2021 та стягнення попередньої оплати в розмірі 84 709, 68 грн.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що 19.10.2021 між позивачем та відповідачем було укладено Договір купівлі-продажу №19/10-21, строк дії якого було продовжено на 2022 рік. Позивач здійснив попередню оплату вартості товару у розмірі 84 709, 68 грн, натомість відповідач відмовився здійснити поставку товару, у зв`язку з чим, позивач керуючись приписами статті 693 ЦК України та статті 188 ГК України просить стягнути з відповідача суму попередньої оплати та розірвати договір в судовому порядку.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 25.10.2022 було прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі № 910/10781/22, ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без виклику представників сторін та визначено сторонам строки для надання відзиву, відповіді на відзив, заперечень на відповідь на відзив та роз`яснено сторонам їх право на подання до суду клопотань про перехід до розгляду справи в загальному провадженні, або в спрощеному з викликом сторін.
02.11.2022 через систему «Електронний суд» від позивача надійшло клопотання, в якому він просив: (1) розгляд справи здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін; (2) задовольнити заяву представника позивача, щодо участі в судових засіданнях в режимі відеоконференції в приміщенні іншого суду.
Розглянувши зазначене клопотання, суд дійшов до наступних висновків.
(1) Щодо розгляду справи в спрощеному позовному провадженні з викликом сторін.
В обґрунтуванні клопотання позивач зазначає, що на стадії досудового вирішення спору між сторонами мали місця значні протиріччя, що на думку позивача підлягають встановленню судом за поясненнями сторін в процесі слухання справи.
Відповідно до частини 5 статті 252 Господарського процесуального кодексу України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Відповідно до частини 7 статті 252 Господарського процесуального кодексу України клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.
У відповідності до частини 6 статті 252 Господарського процесуального кодексу України суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін за одночасного існування таких умов:
1) предметом позову є стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
2) характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Таким чином, враховуючи те, що в даному випадку не існує одночасно умов, які визначені пунктом 1 та пунктом 2 частини 6 статті 252 Господарського процесуального кодексу України та враховуючи те, що відзив на позовну заяву від відповідача не надходив, а отже позивач подав клопотання про розгляд справи за участю сторін в строк визначений процесуальним законодавством, суд дійшов до висновку про задоволення клопотання позивача в частині розгляду справи з викликом сторін, у зв`язку з чим призначити розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) учасників справи.
2) Щодо участі представника позивача в розгляді справи в приміщенні іншого суду.
В обґрунтуванні клопотання, позивач зазначає те, що він знаходиться в Вінницькій області, а з урахуванням умов сьогодення прибуття до Господарського суду міста Києва потребує значних зусиль. Тому, позивач просить задовольнити клопотання про участь представника в судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні Господарського суду Вінницької області.
26.05.2021 набув чинності Закон України № 1416-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення поетапного впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи" (надалі - Закон № 1416-ІХ).
Згідно частини 3 статті 197 Господарського процесуального кодексу України в редакції Закону №1416-ІХ учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Відповідно до пункту 17.6 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України в редакції Закону № 1416-ІХ до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
Окремі підсистеми (модулі) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи починають функціонувати через 30 днів з дня опублікування Вищою радою правосуддя у газеті "Голос України" та на веб-порталі судової влади України оголошення про створення та забезпечення функціонування відповідної підсистеми (модуля) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. Про початок функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи у складі всіх необхідних для її повного функціонування підсистем (модулів) Вища рада правосуддя публікує оголошення у газеті "Голос України" та на веб-порталі судової влади України.
17.08.2021 рішенням № 1845/0/15-21 Вищої ради Правосуддя затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи (ЄСІТС).
04.09.2021 оголошення про створення та забезпечення функціонування трьох підсистем (модулів) ЄСІТС було надруковано у газеті «Голос України» №168 (7668) та на веб-порталі судової влади Україні.
Отже, окремі модулі ЄСІТС (в тому числі ВКЗ та Електронний кабінет) почали функціонувати з 05.10.2021.
Пунктом 45 Положення про порядок функціонування окремих підсистем ЄСІТС визначено, що підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів; у приміщенні іншого суду - за допомогою технічних засобів суду; в установі попереднього ув`язнення, установі виконання покарань або медичному закладі - за допомогою технічних засобів, наявних у відповідній установі.
У відповідності до пункту 49 Положення про порядок функціонування окремих підсистем ЄСІТС для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку.
Так як зазначене клопотання через систему «Електронний суд» подав представник позивача - адвокат. В такому разі представник позивача має доступ до підсистем ЄСІТС.
Згідно з пунктом 46 Положення про порядок функціонування окремих підсистем ЄСІТС за наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів.
В пункті 50 Положення про порядок функціонування окремих підсистем ЄСІТС зазначено, що суд ухвалює рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначені день і час).
Відтак, необхідність проведення відповідного судового засідання у режимі відеоконференції визначається з урахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень учасниками справи, які з незалежних від них причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов`язковою. Призначення судових засідань у режимі відеоконференції повинно здійснюватися у виключних випадках, коли за об`єктивних причин учасник справи не може брати участь у засіданні, а його участь є необхідною для встановлення всіх обставин справи. Постановлення ухвали про участь учасника судового процесу в судовому засіданні в режимі відеоконференції є правом, а не обов`язком суду.
Аналогічна правова позиція викладена, зокрема, в ухвалах Верховного Суду від 13.03.2019 у справі N 924/349/18 та від 13.03.2019 у справі N 908/2506/17.
Судом враховано обмежені технічні можливості Господарського суду міста Києва щодо забезпечення проведення судових засідань в режимі відеоконференції, оскільки на даний час в суді наявні лише дві зали судового засідання, обладнані технічними засобами для проведення судового засідання в режимі відеоконференції з іншими судами, зі щільним графіком проведення судових засідань, оскільки ухвали про проведення судових засідань в режимі відеоконференції, надходять з усіх регіонів України.
Проте, сторони не позбавлені можливості брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, крім того представник позивача зареєстрований в системі «Електронний суд», а тому має доступ до підсистеми відоеконференцзв`язку (ВКЗ), отже суд дійшов висновку, що адвокат не позбавлена можливості брати участь в судових засіданнях у справі №910/10781/22 в режимі відеоконференції за допомогою модулю відеоконференцзв`язку (ВКЗ) з використанням власних технічних засобів.
Таким чином, суд інформує сторін про можливість участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів за допомогою модулю відеоконференції (ВКЗ).
Для цього суд РОЗ`ЯСНЮЄ СТОРОНАМ в резолютивній частині даної ухвали порядок реєстрації, подання заяви та участі в судовому засіданні з використанням вищезазначеного модулю відеоконференції та відмовляє у задоволенні клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні Господарського суду Вінницької області.
Окремо, Суд попереджає, що у відповідності до частини 5 статті 197 Господарського процесуального кодексу України та пункту 46 Положення про порядок функціонування окремих підсистем ЄСІТС, ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Керуючись частиною 5 статті 252, статтею 197 та 234 Господарського процесуального кодексу України, Суд
УХВАЛИВ:
1. Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробнича компанія «Віларус» про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін задовольнити.
2. Розгляд справи № 910/8127/22 здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
3. Судове засідання призначити на 13.12.22 о 11:00 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал № 19 .
4. Відмовити в задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробнича компанія «Віларус» про участь в розгляді справи в приміщенні іншого суду
5. Повідомити сторін у справі про відсутність у суду технічної можливості забезпечення учасникам справи права брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщеннях інших судів.
6. Повідомити, що явка сторін або їх уповноважених представників НЕ є обов`язковою, та про обов`язок сторін повідомляти суд про причини неявки. З урахуванням військової та епідеміологічної ситуації в України, сторони можуть подати до суду заяви про розгляд справи за їхньої відсутності.
7. Роз`яснити учасникам справи наслідки неявки в судове засідання на виклик суду, що передбачені статтею 202 Господарського процесуального кодексу України, а саме:
7.1. Неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
7.2. Якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі: неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки; повторної неявки в судове засідання учасника справи (його представника) незалежно від причин неявки; неявки представника в судове засідання, якщо в судове засідання з`явилася особа, яку він представляє, або інший її представник.
8. Повідомити учасників справи, що всі письмові пояснення та інші документи по справі сторони можуть бути подані засобами поштового зв`язку, а також подані на електронну адресу суду inbox@ki.arbitr.gov.ua з зазначенням номеру справи та прізвища судді у справі та скріплення їх Електронним цифровим підписом.
9. РОЗ`ЯСНИТИ сторонам та їх представникам про можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою модулю відеоконференцзв`язку EASYCON (ВКЗ) (https://vkz.court.gov.ua) у порядку статті 197 Господарського процесуального кодексу України та відповідно до рішення ВРП від 17.08.2021 року за № 1845/0/15-21.
9.1. Для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції сторона справи повинна попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в системі EASYCON та перевірити наявні у нього технічні засоби на відповідність технічним вимогам для участь в режимі відеоконференції.
9.2. Сторона справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції з використанням програмного забезпечення EASYCON, не пізніше ніж за п`ять днів до кожного судового засідання із зазначенням облікового запису (логіну) та контактного телефону для зв`язку. Копія заяви в той самий строк надсилається учасником, що подав заяву, іншим учасникам справи.
За відсутності в матеріалах справи належних доказів підтвердження повноважень особи на представництво інтересів учасника справи, подати відповідні докази разом із заявою про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
9.3. Сторона повинна зайти та авторизуватися в системі EASYCON за 10 хвилин до початку судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи; очікувати запрошення головуючого/секретаря судового засідання для приєднання до відеоконференції.
Система не дає можливості участі в судовому засіданні у режимі відеоконференції неавторизованим учасникам!
10. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Суддя Г.П. Бондаренко - Легких
ІНФОРМАТИВНО ВАЖЛИВО!!!
Під час воєнного стану отримання учасниками справи інформації про рух процесуальних документів та дій суду під час воєнного стану можливий у такий спосіб:
1) участь уповноважених представників сторін в судових засіданнях;
2) звернення сторін до спеціально створеного інформаційно-довідкового центру Господарського суду міста Києва та/або телефоном 044-278-86-92;
3) ознайомленням із наявною інформацією на офіційній веб-сторінці Господарського суду міста Києва в розділі "Новини" за посиланням: https://ki.arbitr.gov.ua/sud5011/pres-centr/novyny/;
4) за запитом з Єдиного державного реєстру судових рішень.
ДОДАТКОВО!!!
Учасник справи має можливість отримувати документи:
1) у власному Електронному кабінеті підсистеми "Електронний суд" (ЕКЕС);
2) через поштову скриньку в системі обміну електронними документами (учасник судового процесу має створити поштову скриньку на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua та подати до суду, у тому числі, засобами електронного або поштового зв`язку, заявку за зразком, розміщеним за посиланням: https://ki.arbitr.gov.ua/sud5011/300/222/9);
3) через інші електронні поштові скриньки, вказані у відповідних заявах учасниками судового процесу та за умови надання письмової згоди таких учасників надсилати суду підтвердження про отримання документів;
РЕКОМЕНДУЄМО учасникам судового процесу:
1) подавати документи до суду засобами поштового зв`язку та через систему "Електронний суд" та електронну адресу inbox@ki.arbitr.gov.ua;
2) вказувати в поданих документах актуальні телефонні номери засобів зв`язку та електронних адрес.
ПРИМІТКА: ОЗНАЙОМЛЕННЯ з матеріалами справи здійснюється ЩОП`ЯТНИЦІ за домовленістю із секретарем судового засідання за телефоном - 044-278-86-92, у приміщенні Господарського суду міста Києва за наявності ЗАВЧАСНО поданого клопотання. Коли представник з`явиться до суду для ознайомлення з матеріалами справи, він повинен при собі мати документ, що посвідчує особу, оригінал документу, що підтверджує його повноваження (для огляду) та належним чином засвідчену копію для долучення до матеріалів справи.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 03.11.2022 |
Оприлюднено | 07.11.2022 |
Номер документу | 107110819 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Розірвання договорів (правочинів) купівлі-продажу |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Бондаренко-Легких Г.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні