Ухвала
від 03.11.2022 по справі 740/3417/22
НІЖИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 740/3417/22

Провадження № 2-о/740/102/22

УХВАЛА

03 листопада 2022 року м. Ніжин

Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області в складі:

головуючого судді ШевченкоІ.М.,

присяжних Давиденка О. М., Музиченко І. В.,

за участю секретаря судового засідання Лазоренко Л. Ю.,

розглядаючи у відкритому судовому засіданні за правилами окремого провадження цивільну справу за заявою Виконавчого комітету Ніжинської міської ради Чернігівської області, заінтересована особа ОСОБА_1 , про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення опікуна,

установив:

У заяві ставиться питання про визнання ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , недієздатною, призначення судової психіатричної експертизи, встановлення над нею опіки та призначення опікуном ОСОБА_3 .

Заява обґрунтована тим, що ОСОБА_2 страждає від психічної хвороби, є підопічною паліативного відділення Ніжинськогодитячого будинку-інтернату, зарахована на усі види державного забезпечення та перебуває в цій установі на теперішній час. Унаслідок хвороби ОСОБА_2 потребує догляду та встановлення над нею опіки, оскільки вона перебуває на обліку з приводу психічного розладу з 2008 року.

Учасники судового розгляду в судове засідання не з`явилися.

Представник заявника та заінтересована особа подали до суду заяви, в яких просили провести судове засідання за їхньої відсутності та призначити судово- психіатричну експертизу для встановлення психічного розладу здоров`я ОСОБА_2 .

Фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу згідно ч. 2 ст. 247 ЦПК України не здійснюється.

Положеннями ст. 105 ЦПК України визначено, що призначення експертизи судом є обов`язковим за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити психічний стан особи.

Відповідно до ст. 298 ЦПК України суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.

Ураховуючи положення ст. 105, 298 ЦПК України та доводи заяви про психічний розлад здоров`я ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка відповідно до довідки з МСЕК серії 12 ААГ № 142643 від 18.07.2022 є особою з інвалідністю І групи «А» з дитинства безстроково, потребує постійного стороннього догляду, суд вважає за необхідне призначити для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.

На час проведення експертизи провадження у справі підлягає зупиненню.

Керуючись ст. 105, 247, 252, 253, 298 ЦПК України, суд

ухвалив:

Призначити у справі судово-психіатричну експертизу для встановлення психічного стану ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проведення якої доручити експертам Чернігівській філії судово-психіатричних експертиз Державної установи «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторінгу наркотиків МОЗ України», у двомісячний строк.

На вирішення експертизи поставити питання:

1. Чи хворіє ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на психічну хворобу?

2. Чи розуміє ОСОБА_2 значення своїх дій та чи може керувати ними?

3. Чи має ОСОБА_2 фактичну можливість з`явитися в судове засідання, а також чи має можливість особисто надати пояснення по суті справи?

Експерту надати матеріали справи та медичну карту №3/735 ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Попередити експерта про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків.

Копії ухвали направити Чернігівській філії судово-психіатричних експертиз Державної установи «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторінгу наркотиків МОЗ України» та учасникам справи.

Зупинити провадження у справі на час проведення експертизи.

Зобов`язати керівника Ніжинського дитячого будинку-інтернату забезпечити явку Довгаль А. К. для проведення експертизи до Чернігівській філії судово-психіатричних експертиз Державної установи «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторінгу наркотиків МОЗ України» відповідно до виклику експертної установи.

Ухвала суду в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду через Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Ухвала суду в частині призначення експертизи негайно набирає законної сили і не може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду.

Суддя І. М. Шевченко

Присяжні: О. М. Давиденко

І. В. Музиченко

СудНіжинський міськрайонний суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення03.11.2022
Оприлюднено07.11.2022
Номер документу107111278
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи

Судовий реєстр по справі —740/3417/22

Ухвала від 30.01.2025

Цивільне

Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області

Шевченко І. М.

Ухвала від 23.01.2025

Цивільне

Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області

Шевченко І. М.

Рішення від 09.02.2023

Цивільне

Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області

Шевченко І. М.

Ухвала від 04.01.2023

Цивільне

Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області

Шевченко І. М.

Ухвала від 03.11.2022

Цивільне

Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області

Шевченко І. М.

Ухвала від 05.10.2022

Цивільне

Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області

Шевченко І. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні