Справа №751/4240/22
Провадження №2-о/751/106/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 листопада 2022 р. місто Чернігів
Новозаводський районний суд міста Чернігова
в складі: суддя Павлова В.Г.,
присяжні Єрмоленко М.В., Музика І.М.,
секретар судового засідання Овдій О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Чернігові цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Департамент соціальної політики Чернігівської міської ради про визнання особи недієздатною, встановлення над нею опіки -
учасники справи:
заявник ОСОБА_1 ,
представника заінтересованої особи Корж Л.П.,
ВСТАНОВИВ:
19.10.2022 року ОСОБА_1 звернувся до Новозаводського районного суду міста Чернігова з заявою про визнання ОСОБА_2 недієздатною особою, встановлення на нею опіки.
Ухвалою суду від 20 жовтня 2022 року відкрито провадження у справі.
У судовому засіданні заявник підтримав клопотання про призначення у справі судово-психіатричної експертизи для встановлення психічного стану ОСОБА_2 .
Дослідивши матеріали справи, заслухавши доводи заявника та позицію представника Департаменту соціальної політики Чернігівської міської ради, суд дійшов наступного висновку.
Статтею 21 Закону України «Про психіатричну допомогу» визначено, судово-психіатрична експертиза із цивільних справ призначається і проводиться на підставах та в порядку, передбачених законом.
Відповідно до ч.1 ст.298 ЦПК України, суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Згідно п.2 ч.1 ст.105 ЦПК України, призначення експертизи судом є обов`язковим за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити психічний стан особи.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов, а саме: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Як зазначається в п.4 Постанови Пленуму ВСУ від 28 березня 1972 року №3 «Про судову практику в справах про визнання громадянина обмежено дієздатним чи недієздатним», судово-психіатрична експертиза призначається у справах про визнання громадянина недієздатним. В ухвалі про призначення експертизи на вирішення експертів мають бути поставлені такі питання:1) чи хворіє даний громадянин на психічну хворобу; 2) чи розуміє він значення своїх дій та чи може керувати ними.
За таких обставин, суд вважає за необхідне призначити по справі судово-психіатричну експертизу, оскільки для визначення психічного стану ОСОБА_2 потрібні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо.
Оскільки для проведення експертизи для встановлення психічного стану особи потрібний значний проміжок часу, суд вважає, що на час її проведення провадження у справі слід зупинити відповідно до вимог п. 5 ч.1 ст.252 ЦПК України до отримання висновку експерта.
Керуючись ст.ст.103-105,252,260,298 ЦПК України, постановою Пленуму ВСУ від 28 березня 1972 року №3 «Про судову практику в справах про визнання громадянина обмежено дієздатним чи недієздатним», Законом України «Про психіатричну допомогу» від 22.02.2000 року, суд -
УХВАЛИВ:
Призначити по справі судово-психіатричну експертизу для визначення психічного стану ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
На вирішення експертизи поставити наступні питання:
1. Чи страждає ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 психічним захворюванням, якщо страждає, то яким саме та з якого часу?
2. Чи може ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у зв`язку з наявним захворюванням розуміти значення своїх дій та керувати ними?
Проведення експертизи доручити експертам Чернігівської філії судово-психіатричних експертиз Державної Установи «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків МОЗ України» /14005, м. Чернігів, вул. Івана Мазепи 3/, направивши копію ухвали та матеріали цивільної справи № 751/4240/22.
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст.384,385 УК України.
На час проведення експертизи провадження у справі зупинити.
На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга до Чернігівського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня складання повного судового рішення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя В.Г. Павлов
Присяжні М.В. Єрмоленко
І.М. Музика
Суд | Новозаводський районний суд м.Чернігова |
Дата ухвалення рішення | 04.11.2022 |
Оприлюднено | 07.11.2022 |
Номер документу | 107111459 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Новозаводський районний суд м.Чернігова
Павлов В. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні