Справа № 909/900/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
07.11.2022 м. Івано-Франківськ
Господарський суд Івано-Франківської області у складі:
судді Рочняк О. В.
розглянувши матеріали позовної заяви Приватного підприємства мале підприємство "Вік" б/н від 31.10.2022 (вх.№14333/22 від 01.11.2022)
вул. 16 Липня, буд. 258 А, кв. 8, смт. Делятин, Надвірнянський р-н, Івано-Франківська обл., 78442
ел. пошта: vik91@ukr.net
представник позивача: Корчевий Максим Сергійович
вул. Бельведерська, 31 а, офіс 7, м. Івано-Франківськ, 76018
ел. пошта: ІНФОРМАЦІЯ_1
до відповідача: Приватного акціонерного товариства "Серін-Ліс"
вул. 16 Липня, буд. 11, смт. Делятин, Надвірнянський р-н, Івано-Франківська обл., 78442
про стягнення заборгованості в сумі 40 000 грн
без повідомлення (виклику) учасників справи
ВСТАНОВИВ: Приватне підприємство мале підприємство "Вік" звернулося до Господарського суду Івано-Франківської області із позовом до Приватного акціонерного товариства "Серін-Ліс" про стягнення заборгованості в розмірі 40 000 грн.
Відповідно до ч.1 ст.176 Господарського процесуального кодексу України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченою статтею 174 цього кодексу.
Дослідивши подані документи суд встановив, що позовна заява відповідає вимогам ст.ст. 162, 164, 172 ГПК України, а відтак відповідно до ст. 176 ГПК України слід прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
Згідно з частинами 1 та 3 статті 12 Господарського процесуального кодексу України, господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: наказного провадження; позовного провадження (загального або спрощеного).
За приписами частини 1 статті 247 Господарського процесуального кодексу України в порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
Пунктом 1 частини 5 статті 12 Господарського процесуального кодексу України визначено, що малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
При вирішенні питання про форму судочинства суд враховує те, що ціна позову не перевищує 100 розмірів прожиткового мінімум для працездатних осіб, а тому вказана справа є малозначною. Відповідно до ст. 12, 247 ГПК України малозначні справи розглядаються за правилами спрощеного позовного провадження.
Суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін (ч. 5 ст. 252 ГПК України). Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву (ч. 7 ст. 252 ГПК України).
Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін не заявлено, відтак справа розглядається без повідомлення (виклику) сторін.
Керуючись статтями 12, 176, 232-235, 247, 249, 251, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
Здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Встановити відповідачу строк у 15 (п`ятнадцять) календарних днів з моменту отримання цієї ухвали для на дання суду відзиву на позов.
Встановити позивачу строк у 5 (п`ять) календарних днів з моменту отримання відзиву на позов для надання суду відповіді на відзив.
Встановити відповідачу строк у 5 (п`ять) календарних днів з моменту отримання відповіді на відзив для надання суду заперечення.
Відзив, відповідь на відзив та заперечення мають відповідати вимогам ст.165 ГПК України.
У разі наявності у сторін заперечень проти розгляду справи без повідомлення (виклику) сторін, подати суду відповідні обґрунтовані заяви (клопотання) протягом п`яти днів з дня вручення даної ухвали.
Заяви та клопотання, які подаються до суду, повинні відповідати статтям 169-170 ГПК України.
Учасники справи подають докази суду у відповідності до ст.80 ГПК України.
Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі Судова влада України, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі: http://court.gov.ua/fair/sud5010/Веб-адреса Єдиного державного реєстру судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/Веб-адреса Господарського суду Івано-Франківської області: http://if.arbitr.gov.ua/sud5010/ e-mail суду: inbox@if.arbitr.gov.ua. Інформація за тел.: (0342) 55-94-88
Учасники справи можуть отримувати процесуальні документи в електронному вигляді. Для цього необхідно зареєструватись в системі, розміщеній на офіційному веб-порталі "Судова влада України" (https://e-court.mail.gov.ua/?_task=login_action=plugin.registration_rules) та подати до суду заявку для отримання процесуальних документів в електронному вигляді.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею - 07.11.2022 та не підлягає оскарженню.
Суддя О.В. Рочняк
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2022 |
Оприлюднено | 08.11.2022 |
Номер документу | 107135643 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань підряду |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Рочняк О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні