Ухвала
від 07.11.2022 по справі 922/2051/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"07" листопада 2022 р. м ХарківСправа № 922/2051/22

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Калініченко Н.В.

розглянувши матеріали

Товариство з обмеженою відповідальністю "МОНОЛІТ-Т", м. Київ до Приватної фірми «ГВГ», місто Харків, про стягнення коштів, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю МОНОЛІТ-Т, звернувся до господарського суду Харківської області із позовної заявою до відповідача, Приватної фірми ГВГ, про стягнення заборгованості за договором про надання послуг з охорони об`єкта № 17 від 01 липня 2020 року у сумі 96 000,00 грн. та пені у сумі 18 939,78 грн., а всього 114 939,78 грн.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.

Частиною 4 статті 11 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд застосовує при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і протоколи до неї, згоду на обов`язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського суду з прав людини як джерело права. Так, згідно з рішеннями Європейського суду з прав людини від 20 травня 2010 року у справі "Пелевін проти України" та від 30 травня 2013 року у справі "Наталія Михайленко проти України", право на доступ до суду не є абсолютним та може підлягати обмеженням, оскільки право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання державою, регулювання може змінюватися у часі та місці відповідно до потреб те ресурсів суспільства та окремих осіб. Отже, доступ до правосуддя здійснюється шляхом точного, послідовного і неухильного дотримання процесуального алгоритму, що передбачений, зокрема, Господарським процесуальним кодексом України.

Пунктом 3 частиною 3 статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити: обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Позивачем заявлено до стягнення суму основного боргу без визначення періодів її нарахування (за які місяці стягується заборгованість).

Також суду не представлено належний розрахунок заявленої до стягнення пені.

Методика розрахунку суми пені в розмірі подвійної облікової ставки НБУ є такою: Пеня = С х 2ОСД х Д / 100, де С сума заборгованості за період; 2ОСД подвійна облікова ставка НБУ в періоді; Д кількість днів прострочення.

Відповідно, позивачу слід надати суду належний розрахунок пені по кожному акту (періоду) обрахунку з визначенням початкової та кінцевої дат, суми, на яку здійснюється нарахування та кількості днів прострочення.

За таких обставин вбачається, що позивачем не дотримані вимоги статті 162 Господарського процесуального кодексу України.

Якщо подана позовна заява не відповідає приписам статті 162 Господарського процесуального кодексу України законодавець передбачив механізм залишення позовної заяви без руху задля забезпечення позивачу можливості у встановлений судом строк усунути недоліки позовної заяви, що забезпечить можливість вважати її такою, що подана у день її первинного подання та прийняття її судом до розгляду (частина 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України). Залишення позовної заяви без руху - це тимчасовий захід, який застосовується судом з метою усунення позивачем недоліків позовної заяви та дотримання порядку її подання, визначеного Господарським процесуальним кодексом України.

Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до частини 3 статі 174 Господарського процесуального кодексу України позовна заява вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.

На підставі викладеного, керуючись статтями 161, 162, 174, 232-236 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд Харківської області, -

УХВАЛИВ:

Залишити позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю МОНОЛІТ-Т без руху.

Надати позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви п`ять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом надання до суду розрахунку (періоду) нарахування суми основного боргу (за які місяці заявлено до стягнення суму заборгованості) та належний розрахунок пені по кожному акту (періоду) обрахунку з визначенням початкової та кінцевої дат, суми, на яку здійснюється нарахування та кількості днів прострочення.

Попередити позивача, що відповідно до частини 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, у разі якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Ухвалу підписано 07 листопада 2022 року.

СуддяН.В. Калініченко

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення07.11.2022
Оприлюднено08.11.2022
Номер документу107136959
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/2051/22

Ухвала від 26.12.2022

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калініченко Н.В.

Ухвала від 28.11.2022

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калініченко Н.В.

Ухвала від 07.11.2022

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калініченко Н.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні