Ухвала
від 28.11.2022 по справі 922/2051/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

"28" листопада 2022 р.м. ХарківСправа № 922/2051/22

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Калініченко Н.В.

розглянув матеріали

позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «МОНОЛІТ-Т» (01024, місто Київ, вулиця Академіка Богомольця, будинок 7/14, приміщення 182; код ЄДРПОУ: 40187780), до Приватної фірми «ГВГ» (61105, місто Харків, проспект Льва Ландау, будинок 147; код ЄДРПОУ: 14074396), про стягнення коштів, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю «МОНОЛІТ-Т», звернувся до господарського суду Харківської області з позовною заявою до відповідача, Приватної фірми «ГВГ», про стягнення коштів у розмірі 114939,78 грн.

07 листопада 2022 року, ухвалою господарського суду Харківської області, залишено позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю МОНОЛІТ-Т без руху. Надано позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви п`ять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом надання до суду розрахунку (періоду) нарахування суми основного боргу (за які місяці заявлено до стягнення суму заборгованості) та належний розрахунок пені по кожному акту (періоду) обрахунку з визначенням початкової та кінцевої дат, суми, на яку здійснюється нарахування та кількості днів прострочення.

25 листопада 2022 до суду від позивача засобами поштового зв`язку надійшла заява (вх. № 14853) про виправлення недоліків. У заяві міститься прохання про продовження процесуального строку для подання заяви про виправлення недоліків.

ВІДНОСНО СТРОКУ НА ПОДАННЯ ЗАЯВИ ПРО ВИПРАВЛЕННЯ НЕДОЛІКІВ.

07 листопада 2022 року, ухвалою господарського суду Харківської області, надано позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви п`ять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Ухвала була отримана позивачем 15 листопада 2022 року. Враховуючи це, позивач повинен був виправити недоліки шляхом подання заяви до 20 листопада 2022 року.. Водночас, 20 листопада 2022 року є вихідним днем, а тому можливість здійснення процесуальної дії переноситься на 21 листопада 2022 року. Водночас, позивач направив заяву про виправлення недоліків засобами поштового зв`язку 22 листопада 2022 року, тобто поза межами строку, що встановлений судом. З вищезазначеного вбачається, що заява про виправлення недоліків була подана вже на наступний день після закінчення строку, тобто з незначним простроченням строку. Судом враховується, що повномасштабна військова агресія Російської Федерації проти України призвела до руйнування звичних господарських практик підприємств. Крім того, ворожими військами здійснюється постійні ракетні обстріли об`єктів критичної інфраструктури, що зумовлює відсутність електричної енергії. Також, судом враховується, що позивач пропустив строк усунення недоліків лише на 1 день. З огляду на обстановку, що виникла в Україні, суд вважає такий пропуск незначним, а повернення позовної заяви буде вказувати на надмірний формалізм.

Відповідно до ст. 118 ГПК України право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку. Заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Водночас, відповідно до ч. 2 ст. 119 ГПК України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду. Суд зауважує, що відповідно до вимог ч. 2 ст. 119 ГПК України заява представника позивача про поновлення строку подана поза межами строку звернення до суду. Водночас, відповідно до вимог ч. 2 ст. 119 ГПК України суд має за власною ініціативою продовжити процесуальний строк. Згідно статті 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права. У рішенні Європейського суду з прав людини у справі "Мала проти України" по. 4436/07 від 03 липня 2014 року зазначено, що "ключовим для концепції справедливого розгляду справи як у цивільному, так і кримінальному провадженні є те, щоб скаржник не був позбавлений можливості ефективно представляти свою справу в суді та мав змогу нарівні із протилежною стороною користуватися правами, передбаченими принципом рівності сторін. Принцип рівності сторін вимагає "справедливого балансу між сторонами", і кожній стороні має бути надано відповідну можливість для представлення своєї справи в умовах, що не ставлять її у суттєво невигідне становище порівняно з її опонентом".

Керуючись завданням господарського судочинства, визначеним частиною 2 статті 2 Господарського процесуального кодексу України, дотримуючись принципу рівності та забезпечення балансу інтересів учасників справи, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, через введення в Україні воєнного стануУказом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 рокуза№ 64/2022та ситуацію в Харківському регіоні суд дійшов висновку, як виключний випадок, про продовження за власною ініціативою процесуального строку на подання заяви про усунення недоліків позовної заяви.

Розглянувши позовну заяву з додатками, суд встановив, що така відповідає процесуальним вимогам статей 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, а відтак суд, на підставі статті 176 Господарського процесуального кодексу України, приймає позовну заяву до розгляду і відкриває провадження у справі.

ВІДНОСНО ВИРІШЕННЯ ПИТАННЯ ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ.

Пунктом 4 частини 2 статті 176 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються, зокрема, за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа. Частиною 1 статті 12 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку, зокрема, позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні (частина 3 статті 12 Господарського процесуального кодексу України).

Частиною 1 статті 247 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. Малозначними справами є, зокрема, справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (пункт 1 частини 5 статті 12 Господарського процесуального кодексу України).

Оскільки у даній господарській справі ціна позову (114939,78 грн.) не перевищує 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, в силу пункту 5 частини 1 статті 12 та статті 247 Господарського процесуального кодексу України, справа підлягає розгляду виключно за правилами спрощеного позовного провадження.

Згідно з частиною 5 статті 252 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

З огляду на те, що предметом позову є стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, та враховуючи, що характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі свідчать про її незначну складність, а відтак для повного та всебічного встановлення обставин справи відсутня необхідність у проведенні судового засідання з повідомленням (викликом) сторін, тому з метою економії процесуального часу учасників справи та виконання завдань господарського судочинства, визначених у статті 2 Господарського процесуального кодексу України, в тому числі щодо забезпечення своєчасного вирішення судом спору, суд на підставі частини 5 статті 252 Господарського процесуального кодексу України вирішує розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Керуючись статтями 8, 12, 119, 162, 164-167, 172, 176, 232-236, 247, 250-252 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Продовжити за ініціативою суду Товариству з обмеженою відповідальністю «МОНОЛІТ-Т» процесуальний строк на подання заяви (вх. № 14853) про виправлення недоліків до 28 листопада 2022 року.

Прийняти позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «МОНОЛІТ-Т» до розгляду та відкрити позовне провадження у справі № 922/2051/22.

Розгляд справи № 922/2051/22 здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами.

Відповідачеві, згідно статті 251 Господарського процесуального кодексу України, встановити строк п`ятнадцять днів з дня вручення цієї ухвали для подання відзиву на позов.

Встановити позивачеві строк для подання відповіді на відзив у три дні з дня отримання відзиву на позов.

Встановити відповідачеві строк для подання заперечень у три дні з дня отримання відповіді на відзив.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Копію ухвали надіслати учасникам справи.

Ухвалу підписано 28 листопада 2022 року.

СуддяН.В. Калініченко

Примітка: У зв`язку з початком тестової експлуатації підсистеми «Електронний суд» з 01.01.2019, відповідно до Розділу XI «Положення про автоматизовану систему документообігу суду» приймання та реєстрація надісланих учасниками судових процесів електронних процесуальних документів повинна здійснюватися з Електронних кабінетів, які вони мають створити в «Електронному суді» за посиланням: https://cabinet.court.gov.ua. Після запровадження роботи Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи приймання через офіційну поштову скриньку суду процесуальних документів та документів, що стосуються розгляду справ здійснюватися не буде.

Дата ухвалення рішення28.11.2022
Оприлюднено29.11.2022
Номер документу107531766
СудочинствоГосподарське
Сутьстягнення коштів

Судовий реєстр по справі —922/2051/22

Ухвала від 26.12.2022

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калініченко Н.В.

Ухвала від 28.11.2022

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калініченко Н.В.

Ухвала від 07.11.2022

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калініченко Н.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні