Справа № 522/14799/22/22
Провадження№ 2/522/5287/22
У Х В А Л А
про залишення позову без руху
04 листопада 2022 року м. Одеса
Суддя Приморського районного суду м. Одеси Домусчі Л.В., розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Генуезький інвест 1» до ОСОБА_1 про витребування майна з чужого незаконного володіння,
ВСТАНОВИВ:
До Приморського районного суду м. Одеси надійшов позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Генуезький інвест 1» до ОСОБА_1 про витребування майна з чужого незаконного володіння, згідно якого позивач просить витребувати з незаконного володіння ОСОБА_1 на свою користь місце для стоянки (паркування) автомобіля №157, яке знаходиться в нежитлових приміщеннях паркінгу №2 розташованому за адресою: АДРЕСА_1 , шляхом звільнення вказаного паркомісця від автотранспорту та/або іншого майна, яке знаходиться у власності або користуванні ОСОБА_1 ; стягнути з ОСОБА_1 на свою користь судові витрати.
Статтями 174-177 ЦПК Українивстановлені вимоги до заяв по суті справи, які подаються учасниками справи до суду.
За п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.
Позивачем в порушення вищевказаних вимог у позовній заяві вказано, що позов не майнового характеру, при цьому позивач просить витребувана нерухоме майно з чужого володіння. Тобто така вимога носить майновий характер.
В той же час, п. 2 ч. 1 ст. 176 ЦПК України визначено, що ціна позову визначається у позовах про витребування майна - вартістю майна.
У п. 16 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17.10.2014 № 10 «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» роз`яснено, що розмір судового збору за подання позовної заяви про визнання права власності на майно або його витребування визначається з урахуванням вартості спірного майна, тобто як зі спору майнового характеру.
Майновий позов (позовна вимога майнового характеру)це вимога про захист права або інтересу, об`єктом якої виступає благо, що підлягає грошовій оцінці.
Різновидами майнових спорів є, зокрема, спори, пов`язані з підтвердженням прав на майно та грошові суми, на володіння майном і будь-які форми використання останнього.
Отже, судовий збір з позовної заяви про визнання права власності на майно, стягнення, витребування або повернення майнаяк рухомих речей, так і нерухомостівизначається з урахуванням вартості спірного майна, тобто як зі спору майнового характеру.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
До позовної заяви додано платіжне доручення про сплату судового збору №103 на суму 2481,00 грн.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України від 08 липня 2011 року N 3674-VI "Про судовий збір" (далі - Закон N 3674-VI).
Судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат (частина перша статті 1 Закону N 3574-VI).
За п.п. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана юридичною особою встановлено ставку судового збору у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
У матеріалах позовної заяви відсутні будь-які докази, що підтверджують дійсну вартість спірного майна на момент пред`явлення позову, що підлягає витребуванню.
Оскільки позивачем не додано до позовної заяви доказів, що підтверджують дійсну вартість спірного майна та ціну позову на момент пред`явлення позову, що підлягає грошовій оцінці, то суд позбавлений можливості зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити.
Для усунення недоліків позовної заяви позивачу сліднадати доказина підтвердженнядійсної вартостіспірного майнана моментпред`явленняпозову та визначитиціну позову,сплатити відповіднодо цьогосудовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову.
У відповідності з ч. 1ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Також слід зазначити, що прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких не допустити судовий процес у безладний рух.
У зв`язку з наведеним, залишення позову без руху з підстав, передбачених законом (несплата судового збору тощо) не є порушенням права на справедливий судовий захист. Разом з тим, Європейський суд зазначає, що не повинно бути занадто формального ставлення до передбачених законом вимог, так як доступ до правосуддя повинен бути не лише фактичним, але і реальним.
Заяву про усунення недоліків разом з долученими документами необхідно надати до Приморського районного суду м. Одеси через канцелярію суду.
Керуючись ст.ст.3, 10-13, 175, 177, 185, 258, 260 ЦПК України, Законом України «Про судовий збір», суд, -
У Х В А Л И В :
Позовну заявуТовариства з обмеженою відповідальністю «Генуезький інвест 1» до ОСОБА_1 про витребування майна з чужого незаконного володіння, -залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання позивачем ухвали суду. У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовну заяву вважати неподаною та повернути позивачу разом зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя Л.В. Домусчі
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 04.11.2022 |
Оприлюднено | 09.11.2022 |
Номер документу | 107159948 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про спонукання виконати або припинити певні дії |
Цивільне
Приморський районний суд м.Одеси
Домусчі Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні